ebook czy jednak tradycyjna książka?

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Henna » 6 lip 2017, o 14:06

A to różnie zależy w jakiej formie mam daną książkę.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez ann89 » 12 lip 2017, o 14:54

Ja zdecydowanie za tradycją, chociaż nie powiem, zdarza mi się czytać ebooki, ale to tak raczej z musu, a nie z ochoty.

ann89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 13:42

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez madona » 27 lip 2017, o 15:04

Ja jestem zwolennikiem książek w wersji papierowej, chociaż ebooki są wygodniejsze, to trzeba przyznać. Kupuję książki w księgarniach internetowych typu Rewolucja, mają dobre ceny, niskie koszty wysyłki, oni działają na terenie Wielkiej Brytanii, mają też polskie gry planszowe, puzzle, często organizują promocje. Nie tylko czytać książki, ale lubię je też gromadzić, może w przyszłości uda mi się stworzyć domową biblioteczkę :)
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez fruitgirl » 27 lip 2017, o 18:29

Mnie się już książki za bardzo nie mieszczą na półkach, więc czytnik ebooków też kupiłam, ale osobiście wolę papier, kocham jego zapach. Aczkolwiek ebook o wiele poręczniejszy niż wersja papierowa, zwłaszcza w podróży.
Avatar użytkownika
fruitgirl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 16:47

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez kinga38 » 8 sie 2017, o 11:55

W domu zawsze książka tradycyjna ale na wyjazdy biorę czytnik, bo jednak lepiej jest mi go spakować i mam dostęp do więcej niż jeden książki a to dla mnie duża wygoda.
kinga38
 

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez ap3 » 8 sie 2017, o 16:17

Dla mnie tradycyjna książka - wertowanie, zapach - to uwielbiam. Nawet za granicą czytam książki, tak gdzie podróżuje są takie otwarte biblioteki - inaczej wymiany książek. Zostawiasz książkę i w zamian za to możesz sobie wybrać jedną, najlepiej żeby była w j.angielskim, dzięki temu mam szansę szkolić język obcy.
ap3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 15:12

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez jola1239 » 23 sie 2017, o 11:14

Równiez jestem tradycjonalistka i wolę papierowa książkę :)
jola1239
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 sie 2017, o 11:00

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez kochamzakupy » 30 sie 2017, o 16:17

Ja się powoli przekonuję do ebooków, bo można je łatwiej gdzieś ze sobą wziąć. Czasami mam tak ciężką torebkę, że jakbym jeszcze dorzuciła książkę 600 stron, a takie czasami czytam, to ojaaaa... wada kręgosłupa murowana :)

Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia.
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze
:pisze: :kwiatek :witch
Avatar użytkownika
kochamzakupy
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 16:07

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez metafora » 25 kwi 2018, o 16:31

Ja wolę książkę tradycyjną, no ale teraz jest mega wysyp e-booków i niektórzy wolą to od wersji papierowej. Z drugiej strony co się dziwić: LINK - w zasadzie każdy może sobie teraz wydać takiego e-booka małym nakładem finansowym.
metafora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 19:12

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez ketma » 25 lip 2018, o 08:31

Nie ma tak, że musi to być książka klasyczna.
Kojarzycie tego autora - SPAM
Nie wiem, czy książka miała również wydanie papierowe, ale ebook jest po prostu genialny.
Też mi się kiedyś wydawało, że czytanie z ekranu mnie nigdy nie wciągnie. A jednak.

Ostatnio edytowano 25 lip 2018, o 08:41 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Aralka » 6 lis 2018, o 14:32

Zdecydowanie klasyczna. Ebooki kupuje tylko jezeli oryginal jest trudny do dostania albo drogi.
Aralka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez anna.m.615 » 7 lis 2018, o 14:56

Ja osobiście zdecydowanie wolę e-booki.
Jest to po prostu o wiele wygodniejsze. Co prawda czytanie tradycyjnej książki ma swój niepowtarzalny klimat, ale cóż... chyba na co dzień jestem jednak zbyt pragmatyczna.
anna.m.615
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 20:50

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Eldie » 14 lis 2018, o 14:29

Uwielbiam papier, chociaż Kindle jest bardziej wygodny :)
Eldie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 13:54

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez ketma » 30 lis 2018, o 09:36

Czytam jedno i drugie. Zależy. Ebooki są wygodne, bo można je czytać wszędzie, a szczególnie wygodnie jest na wakacjach.
Z nowych ebooków, które mnie wciągnęły polecam na pewno ten niżej. Macie go na Virtualo za ponad 20 zł.

Obrazek
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez alicja.m » 30 lis 2018, o 10:25

Tylko ebooki. Mogę na niego wgrać multum książek, lepiej trzyma się czytnik niż książkę która ma 700 stron. Nie zajmuje tyle miejsca, a co najlepsze mogę czytać książki w nocy bez zapalania lampek - wystarczy że odpowiednio ustawię sobie podświetlenie. No i w czytniku można sobie zawsze ustawić czcionkę i jej wielkość, co dla niektórych może być dużym plusem.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez beata_smol1983 » 30 lis 2018, o 11:22

Ebooki zyskały ogromną popularność i słusznie. Są małe, poręczne, wygodne i praktyczne. Dla mnie jednak książka, to książka. Nawet jeśli jest ciężka, kurzy się i zajmuje dużo więcej miejsca. Lubie przewracać kartki, a nawet sam dźwięk tego właśnie. Książka jest klimatyczna. Zwłaszcza, jeżeli jest chłodna jesień lub zima, nos w książce, herbata w dłoni. A jeśli dorzucimy do tego ładny widok za oknem - żyć, nie umierać! :D
beata_smol1983
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2018, o 14:35

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez gotek » 15 kwi 2019, o 17:17

Zawsze sądziłam, że nic nie przebije tradycyjnej książki. Teraz, po przeczytaniu opinii innych osób wydaje mi się, że książki odchodzą do lamusa.
gotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 kwi 2019, o 17:12

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Silesiana » 25 kwi 2019, o 08:39

Od zawsze czytam tradycyjne książki, bo tak lubie i nie potrafiłam się przekonać do ebooków, ale ostatnio stwierdziłam, że pora na zmiany. Zbieram pieniążki na zakup czytnika i dzięki temu będę mogła więcej czytać. Powód zmiany? Brak miejsca na książki! :D
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez magdalena17 » 11 cze 2019, o 12:43

Ja wolę tradycyjne książki :)
magdalena17
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 cze 2019, o 12:35
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez koffeinek » 25 wrz 2020, o 14:27

absolutnie jestem za wersją tradycyjną, chyba że w podróży to wtedy wersja elektro ułatwia bardzo
koffeinek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sie 2020, o 16:17

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Amelia1 » 16 paź 2020, o 16:35

Moim zdaniem lepsze są ebooki, nie zajmują tyle miejsca co tradycyjne i nie trzeba wydawać pieniędzy. Sama mam czytnik zawsze przy sobie, nie ważne ile tam będzie książek-zawsze będzie lekki
Amelia1
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 15:20
Lokalizacja: Poznań

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez kkaassiiaa » 9 cze 2021, o 09:16

Ja o wiele bardziej wolę e-booki. Czytam także blogi. Sa bardzo rozwijające i często do nich zaglądam.
https://appzy.pl/ - ten jest moim ulubionym :)
kkaassiiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2021, o 08:29

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Tamagotchi » 14 cze 2021, o 11:39

Wolę tradycyjne książki, ale gdy zajdzie taka potrzeba, ebookiem nie pogardzę :)
Avatar użytkownika
Tamagotchi
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 10 maja 2021, o 15:52

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez werka » 19 sie 2021, o 16:09

Oczywiście, że tylko i wyłącznie tradycyjna książka!!! Kocham ten moment, kiedy otwiera się książkę a z niej wydobywa się ten specyficzny zapach, to naprawdę niesamowite uczucie:)nie wiem jak Wy, ale uwielbiam literaturę Lema, a tym bardziej, że w tym roku wypada jego setna rocznica urodzin. Instytut Adama Mickiewicza z tejże właśnie okazji zorganizował niesamowite wydarzenie w Wiedniu https://culture.pl/pl/wydarzenie/glos-l ... cu-wiednia, na którym nie mogło mnie zabraknąć. Oby więcej takich inicjatyw, które oddają cześć naszym wielkim wybitnym artystom :)
werka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 16:12

Re: ebook czy jednak tradycyjna książka?

Postprzez Allie » 30 paź 2021, o 09:40

Ja przepadłam... zawsze ceniłam tylko papierowe wydanie. Dawniej zapach książek + szelest przewracanych kartek + ładne zakładki to była chwila wytchnienia, prawie szczęścia. A teraz? Czytnik i jeszcze raz czytnik. Cenię go za lekkość, dostępność w każdej chwili i przede wszystkim za to, że wreszcie przestałam przeszkadzać mężowi świecąc lampką mu w oczy ....

Ebooki kupuję ostatnio w Virtualo: https://virtualo.pl/ I mogę jak najbardziej polecić! Mają na miejscu świetne promocje.
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]