Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcji

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcji

Postprzez Munia8 » 9 lut 2021, o 17:38

Cześć dziewczyny!

Od początku tego roku jestem na redukcji i idzie mi całkiem nieźle, ale od samego początku mam jeden problem – niesamowicie ciągnie mnie do rzeczy słodkich, których – z wiadomych względów – jeść nie mogę.

Czy macie jakieś fajne przepisy na słodkie, ale bez cukru? Jakieś ciasta, batoniki lub inne produkty „fit” o dobrym bilansie kalorycznym? Ewentualnie gdzie dostanę takie gotowe słodycze? Niestety, to co w marketach – tylko z nazwy jest fit. Kaloryka jest tylko trochę mniejsza.

Jednak nie będę gotować. Stawiam na wygodę i zamówiłam - https://nuviago.pl
Munia8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lut 2021, o 17:36

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez szpilka » 18 mar 2021, o 11:49

Ja jak bylam na diecie, to poczatki były najtrudniejsze... z podjadaniem nie moglam sobie poradzic. szukalam nawet informacji jak to ogarnac, myslalam ze moze sa jakies sposoby i trafilam na tego bloga https://zwalczotylosc.pl/ jest mnostwo ciekawych porad i wskazówek
szpilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 146
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 22:06

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez greenDiet » 20 kwi 2021, o 21:15

Hej - ja też miewam ciągoty do słodyczy, a wiadomo, lepiej nie przesadzać :P
Już od jakichś dwóch miesięcy staram się regularnie jeść, trzymać określone godziny - wtedy jest trochę łatwiej opanować napady głodu. Około południa, raz na kilka dni, robię sobie taki gęsty koktajl. Mam do tego czekoladowy shake białkowy w proszku, mieszam go z mlekiem owsianym, wodą i dodaję bana i kawałek imbiru, jak akurat mam. Zaspokaja głód, a nie są to tylko puste kalorie :)
greenDiet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 13:00

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez lusilla1 » 20 cze 2021, o 10:21

Teraz, jak jest sezon na owoce, to chyba najlepiej korzystać z niego pełnymi garściami! Według mnie to świetna opcja i sprawa zarazem. Dlatego np. może naleśniki pełnoziarniste z truskawkami? Albo borówki z jogurtem i orzechami. Proste, sycące i przede wszystkim smaczne!

]:-)
Avatar użytkownika
lusilla1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 cze 2021, o 09:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez greenDiet » 19 lip 2021, o 12:36

Z konkretów: trafiłam też na ciekawe bio żelki z czarną porzeczką, które w składzie zamiast żelatyny wieprzowej mają pektyny i są bez dodatku białego cukru. wg producenta jest to papier owocowy (nie spotkałam się z tym wcześniej) czyli suszone i sprasowane owoce, w tym przypadku właśnie porzeczka i jabłka. Powiem, że w strukturze nie przypominają co prawda klasycznych żelków, ale jeśli ktoś na diecie poszukuje zdrowszej alternatywy to może być to. Mi bardzo smakowały :D
greenDiet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 13:00

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez Monisia80 » 20 lip 2021, o 19:58

Ja polecam robić domowe batoniki. Jest masa fajnych przepisów w necie.
Monisia80
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 19 cze 2021, o 10:17

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez Halinka » 17 sie 2021, o 12:31

Dobra granola albo musli - dodaję sobie trochę do owsianki rano i zaspokajam "smaka" na słodycze. Dobre też do kefiru albo maślanki, np. na drugie śniadanie. U mnie teraz akurat w użyciu bardzo smaczne musli owocowe z herbatą matcha i nasionami chia bio, ale w sklepach można znaleźć taką różnorodność tego typu mieszanek, że warto szukać i dobierać składniki które najbardziej smakują
Halinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 13:19

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez olcia.a » 22 lut 2023, o 13:45

ja polecam musy owocowe z owolovo, w składzie same przeciery owocowe i tez w miare mało kcal mają
olcia.a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 22 lut 2023, o 13:41

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez kornelka » 27 lut 2023, o 11:44

ja dlatego stosuję metodę 80:20 - 80% moich posiłkow to "zdrowe" rzeczy, a 20% to zachcianki. w ten sposób nie ciągnie mnie aż tak do słodyczy i fastfoodów, bo wiem, ze będę mogła sobie na nie pozwolić kiedy będę miała na nie ochotę
kornelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2023, o 13:49

Re: Słodkie, ale bez cukru. Fit-słodkie przekąski na redukcj

Postprzez kornelka » 27 lut 2023, o 11:44

olcia.a napisał(a):ja polecam musy owocowe z owolovo, w składzie same przeciery owocowe i tez w miare mało kcal mają


ja też je uwielbiam, szczególnie ten jabłkowo-wisniowy
kornelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2023, o 13:49
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]