Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Hadassa » 3 kwi 2021, o 22:38

espanka napisał(a):obowiązkowo pieluchy, u nas się sprawdzają huggies, można w niezłej cenie dostać na allegro. Teraz weszliśmy w etap pieluchomajtek, są dla mojego malucha bardzo wygodne i nie przeszkadzają w raczkowaniu :) mają szeroki pasek, nic się nie zsuwa, nie obcierają nóżek.

Na allegro ? Obojętnie jaka aukcja ?
Lubię huggiesy, ale pieluchomajtek zaczęłam używać raczej jak już biegały.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Jana35 » 25 maja 2021, o 10:52

Dla kolejnego dziecka zdecydowanie łatwiej zrobić wyprawkę bo wiadomo, co potrzebne i co się sprawdza a co nie. Ja dla 2 dziecka większość rzeczy kupiłam w sklepie Mati https://sklepmati.pl/244-zdrowie-i-higiena . Kupiłam tam również fajny fotelik samochodowy w bardzo dobrej cenie. Ogólnie sklep jest świetny i warty uwagi
Jana35
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 maja 2021, o 10:37

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez klaudiakkk22 » 27 maja 2021, o 14:43

Wyprawkę dla córki kupowałam na Formommy.pl, bo online jest dla mnie o wiele wygodniej plus jest tam osobna zakładka wyprawka, dzięki której miałam pewność, że niczego ważnego nie zapomnę.
klaudiakkk22
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 3 lut 2021, o 21:54

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Legumina » 15 cze 2021, o 23:11

Gotowe listy co przygotować w wyprawce w necie istnieją w niemałych ilościach. Będziesz jednak musiała sama zdecydować co wybrać, jeśli pieluszki, to jakie, jeśli ściągaczka to jaka... Mogę ew. polecić Ci szczególnie delikatną i mięciutką muślinową pościel dla maluszka. Znajdziesz ją w sklepie Mulinek prowadzonym przez jedną z doświadczonych mam. Np. kołderki do otulaczy uszyto z mięciutkiego i uderzająco przyjemnego w dotyku muślinu bawełnianego, który spełnia standard GOTS (Global Organic Textile Standard).
Legumina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 03:10

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez espanka » 15 cze 2021, o 23:26

huggies ma swój oficjalny sklep na allegro, szukaj w strefie marek :) niezłe ceny mają na te pieluchy, ja już od dłuższego czasu tam się zaopatruję
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Katia 26 » 20 cze 2021, o 18:37

Witam jestem mamą 3 letniego Krzysia. Miałam kiedyś ten sam problem co wielu z was. Pierwsze dziecko co kupić! Co potrzebne, a co zbędne! Jaki fotelik. W czym go przywiozę do domu .W tym temacie mogę polecić wózki i foteliki e- greco.

Katia 26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2021, o 18:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kalka22 » 21 lip 2021, o 18:38

Ja dużo nie kupowałam na początek, ale na szczęście zrobiłam duży zapas pieluszek Huggies i to się bardzo przydało.
Kalka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 mar 2020, o 12:54

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Amela22 » 28 lip 2021, o 12:11

Zajrzyj sobie na stronę Ceba baby. Ja od nich zamawiałam kocyki, ręczniki i przewijak i jestem mega zadowolona z tych produktów. Solidne i staranne wykonanie a do tego piękny design;)
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Anka_1 » 28 lip 2021, o 22:31

Must have to poduszka so karmienia od ceba baby.
Polecam
Anka_1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 wrz 2020, o 12:17

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Majka2312 » 24 sie 2021, o 12:45

Amela22 napisał(a):Zajrzyj sobie na stronę Ceba baby. Ja od nich zamawiałam kocyki, ręczniki i przewijak i jestem mega zadowolona z tych produktów. Solidne i staranne wykonanie a do tego piękny design;)


Ja z Ceba mam kocyk i poduszkę do karmienia. Rzeczy jakościowo są super, widać, ze solidnie wykonane. Nic się nie mechacu podczas prania. Wykonane z przyjemnej, delikatnej bawełny;)
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Waszak123 » 24 sie 2021, o 22:00

Ja mam rogal do karmienia z cebababy, jest miękki i pozwala przyjąć wygodną pozycję ciała i odciążyć kręgosłup.
Waszak123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 sie 2021, o 09:53

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez simona55 » 19 wrz 2021, o 17:43

podstawa to dobry materacyk dla malucha ja kupiłam synkowi materac lateksowy na stronie https://materacyk.pl/produkt/materac-la ... model-ml1/ jest genialny.
simona55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 wrz 2021, o 17:39

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Olkka » 13 paź 2021, o 11:18

Najważniejsze żeby nie dać się zwariować:) Ja przy pierwszym dziecku kupiłam rzeczy których nie użyłam ani razu:) Za to na pewno moim must have okazała się poduszka do karmienia- swoją zamawiałam z Ceba i super się spisała. Odciąża kręgosłup i pomaga znaleźć odpowiednią i wygodną pozycję do karmienia:) Później służyła nam jeszcze przy nauce siadania:)
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez lexyy » 25 paź 2021, o 17:46

w Carrefour jest od dziś promocja na pieluchy i pieluchomajtki pampers 25% taniej, promocja obejmuje duże opakowania
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Cesme » 15 lis 2021, o 13:11

Co Wy na to żeby napisać tu co się przydaje w tych pierwszych dniach życia dziecka. Było by to duże ułatwienie w kompletowaniu wyprawki dla kobiet które pierwszy raz zostaną mamami i będą kompletować wyprawkę od zera. Miłego dnia życzę
Cesme
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 maja 2021, o 07:47

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Allie » 15 lis 2021, o 14:30

Moje must have przy synku (9 miesiecy):
Termometr w pokoju, no i nie przegrzewać dzidziusia, kamerka pomogła się razem z mężem wykapać a on tez jest istotny i widziałam jak synek spał. Katarek i sól fizjologiczna bo czyszczenie noska było dwa razy dziennie, higiena uszu, obcinaczki, emolienty z Emotopic kocham.
Żadne sudokremy inne kremy tylko mąka ziemniaczana u nas się sprawdziła:) waciki do codziennego przemywania oczek solą fizjologiczna, grzebyk, kilka bodziaków kopertowych, pajac, śpiworek do fotelika i wózka bo rodziłam w grudniu, i w zasadzie bawełniane majtki poporodowe ważne a nie te siateczki, wygodne ciuchy na pierwsze dni, i mąż który ugotuje bądź partner, Lanolime na sutki dla kp ale ja kupiłam sobie opakowanie pół kg za cenę aptecznego małego opakowania, można ja potem jako krem na zrogowacenia użyć albo inne nawilżenie.
Już w trakcie ciązy dobrze jest sobie to skompletować, tak aby potem mieć luzy po narodzinach malucha (szczególnie, że maluch wymaga wiele zaangażowania): https://bebiklub.pl/ciaza-i-porod/kalen ... zien-ciazy Dobrze jest wspomagać się informacjami na stronie. Jest tutaj kalendarz ciąży, możesz dzięki niemu poczytać sobie co warto jest przygotować w poszczególnych miesiącach. Jak rozłożysz sobie zakupy w czasie, to nie odczujesz tego czasowo i finansowo.
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez MartaMM » 17 lis 2021, o 13:32

I u mnie poduszka do karmienia okazała się niezastąpiona!:) Zamawiałam taką dokładnie https://supermami.pl/rogale-do-karmieni ... now_kwiaty z SuperMami i super zdała egzamin. Wygodna, poręczna, odciąża plecy, pewnie podtrzymuje maluszka, nie przesuwa się podczas karmienia:)
MartaMM
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 15 gru 2018, o 18:15

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Agatkaaa » 22 lis 2021, o 10:04

Poduszka do karmienia na pewno, przy pierwszym dziecku nie miałam, teraz do drugiego kupiłam i nie wyobrażam sobie bez niej karmić, małej jest wygodnie, mi tez, podusie zamawialam z supermami i jest świetna, fajnie wykonana, po praniu nic się nie dzieje, poszewkę można zdjąć i wyprać, polecam ;)
Agatkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 10:00

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez deszczoowa » 15 gru 2021, o 20:31

Jeśli chodzi o ubranka, to ja bardzo polecam markę Sofija. Ona jest naprawdę bardzo łatwo dostępna, a ubranka czy różne akcesoria są dobrej jakości, co jest bardzo ważne przy rzeczach do tak małych dzieciaczków :)
deszczoowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 lis 2021, o 21:25

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez malinowatrufla » 20 sty 2022, o 11:45

a jakie dobrej jakosci kosmetyki polecacie dla maluszka?
malinowatrufla
Fajna Kobietka
 
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 21:36

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez alex1234 » 22 sty 2022, o 20:08

Jak będziesz rozglądać się za wózkiem, polecam model, w którym od jakiegoś czasu wożę swoją córkę - Riko Nesa. Urzekł mnie swoją jakością, ceną i amortyzacją. Dzięki temu i wielu innym czynnikom sprawdza się w każdych warunkach.
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez szpilka » 24 sty 2022, o 18:46

Ja zamawiam takie typowo do podrażnionej, suchej skóry, bo syn ma alergie i czesto wlasnie na skorze wychodza jakies zmiany
szpilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 146
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 22:06

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez malinowatrufla » 25 sty 2022, o 13:18

a mozesz powiedziec konkretnie które uzywacie?
malinowatrufla
Fajna Kobietka
 
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 21:36

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez szpilka » 26 sty 2022, o 12:28

U nas idealne dermedic dla dzieci :) są naprawde dobre pod wzgledem jakosci, nie naleza do najtanszych ale czesto mozna je zamowic w promocji z notino wiec ja wtedy korzystam i biore zazwyczaj wiecej sztuk
szpilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 146
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 22:06

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez deszczoowa » 28 sty 2022, o 09:58

Oprócz takich oczywistych rzeczy, też koniecznie kup sobie np śpiworek do wózka. Marka Sofija ma takie rzeczy bardzo dobrej jakości a ona przy maluszkach jest bardzo ważna. Prócz tego oczywiście też takie bardziej apteczne rzeczy, np gruszka do odciągania kataru. To drobiazgi właściwie, a są potrzebne w najmniej spodziewanym momencie.
deszczoowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 lis 2021, o 21:25
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Schujn06