włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez rosiehw » 18 mar 2014, o 22:22

A od tego jedwabiu włosy się nie przetłuszczają czasami?
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez 456 » 22 mar 2014, o 15:07

Jedwab nie obciąża i nie przetłuszcza włosów jeżeli nie przesadza się z jego używaniem.
Jedna kropla wystarczy.
Czy przetłuszczające się czy suche -u mnie poprawiał wygląd włosów w obu przypadkach.
Oczywiście jedwab to tylko dodatek. Tak naprawdę każda z nas ma inną strukturę włosa, więc u jednych sprawdzi się a u drugich nie.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez rosiehw » 23 mar 2014, o 23:11

ale to tylko na koncowki smaruje czy po alej dlugosci wlosow?
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Karolcia93 » 24 mar 2014, o 13:48

ja słyszłam że jedwab powinno wmasowac się raczej w końcówki, nie w skórę na głowie... A co lepsze jedwab czy olejek arganowy? Bo zdania są bardzo podzielone. Ja w jedwabiu uwielbiam zapach, ale tez słyszałam że trochę przetłuszcza włosy, pytanie czy to prawda
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Hadassa » 24 mar 2014, o 14:05

olejek arganowy chyba trochę bardziej przetłuszcza niż jedwab..
co nie zmienia faktu że trzeba i z jednym i z drugim uważac...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez KamilaK » 28 mar 2014, o 01:07

Ważne jest, aby do codziennej pielęgnacji włosów farbowanych stosować preparaty przeznaczone to tego typu włosów.
Moja rada: Twoje włosy, tak jak twoja skóra potrzebują wilgoci. Nawilżaj je za pomocą sprayu, fluidu, oliwki lub serum, by jak najskuteczniej chronić kolor i kondycję twoich włosów. Po każdym myciu stosuj kosmetyki do włosów farbowanych.
Jedna zasada- wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem!! Pamiętaj :))

Ostatnio edytowano 28 mar 2014, o 09:10 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
KamilaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 19:06

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez rosiehw » 31 mar 2014, o 17:40

dziewczyny, a co z przetluszczaniem sie wlosow niefarbowanych? bo juz nie wiem co robic. wieczorem mam taki smalec na glowie, ze szkoda gadac. :( nie mam pojecia jakiego szamponu uzywac. slyszalam, ze takie zwykle dla dzieci bambino są dobre?
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez AnnaG » 15 cze 2014, o 20:22

Rozumiem Cię doskonale.
Ja też mam tak samo 1-2 dni góra i są bardzo tłuste, od zawsze takie były.
Nie pomaga:
uzywanie produktów fryzjerskich bo w sumie wiekszosc czasu takowych uzywam.
nakładanie odzywki tylko od połowy długości
nie uzywam nic do stylizacji poza olejkami na koncówki
spłukiwanie zimną wodą
i tak jest jak jest :( Trzeba chyba nauczyć się z tym życ. Chyba ze ktoś ma jeszcze inny magiczny sposób?

pozdrawiam Ania G.

check my blog http://london-lavender.com
Avatar użytkownika
AnnaG
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 19:37
Lokalizacja: Kraków/ Londyn

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Karolcia93 » 16 cze 2014, o 02:27

rosiehw napisał(a):dziewczyny, a co z przetluszczaniem sie wlosow niefarbowanych? bo juz nie wiem co robic. wieczorem mam taki smalec na glowie, ze szkoda gadac. :( nie mam pojecia jakiego szamponu uzywac. slyszalam, ze takie zwykle dla dzieci bambino są dobre?


Spróbuj błota do włosów z serii Spa Afryka bielendy. Juz gdzieś tu o nim pisałam, mi bardzo pomogło, włosy juz mi się tak nie przetłuszczają, teraz myje nawet co 2-3 dni, a wczesniej była masakra...
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez ketma » 29 lip 2021, o 07:09

Nie ma w tym nic odkrywczego, są po prostu metody, które działają - pro-sprzet.pl/blog/nadmierne-przetluszczanie-sie-wlosow-jak-rozwiazac-ten-problem.html Znam temat, wiem, ile to daje, jakie przynosi zmiany i po prostu całkiem nieźle na tym wychodzimy. A docelowo da się to zmienić naprawdę szybko.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Madzixx89 » 29 lip 2021, o 14:36

też mi się okropnie przetłuszczają, ale jak myje ziolowymi, np. z pokrzywą, to one są niedomyte, już po wyschnięciu są okropnie nieświeże..
Madzixx89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2021, o 10:56

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez superfoods » 31 lip 2021, o 15:12

Witam forumowiczki a czy naturalne szampony do włosów to trend czy konieczność? Jak sądzicie? Znajoma fryzjerka poleca szampony bez parabenów ale sama jeszcze nie korzystałam więc chętnie poznam opinie, wspominała także, że naturalne maski do włosów są skuteczniejsze w codziennej pielęgnacji. Ponadto w połączeniu z sampony bez silikonów można podobno na prawdę wiele zyskać, więc proszę o opinie co sądzicie o naturalnych kosmetykach
superfoods
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 15:51

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Pena » 15 wrz 2021, o 11:04

Należy zrobić badania hormonów, jeżeli towarzyszą temu problemy skórne polecam udać się również do dermatologa. Ograniczyć kosmetyki zawierające SLS i silikony, które oblepiają włosy. Zamiast produktów, które w składzie mają silny SLS, który wysusza, przez co tworzy się sebum, polecam naturalne kosmetyki. Składniki pomocne w oczyszczaniu tłustych włosów to: czarna rzodkiew, pokrzywa, aloes, łopian, mydlnica lekarska, rzepa, mięta. Z kosmetyków polecam ten szampon https://bellita.pl/szampony-do-wlosow/s ... jacy-300ml
Należy również płukać włosy letnią lub chłodną wodą, ponieważ gorąca przyczynia się do zwiększonej ilości sebum na głowie. Suszyć zimnym powietrzem i zdrowo się odżywiać
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników