Ciągłe problemy

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Ciągłe problemy

Postprzez Gaba55 » 31 lip 2021, o 12:56

Jak sobie poradzić z problemami i wyjść na prostą? Kiedy poznaliśmy się z partnerem byliśmy młodzi i głupi, podpisaliśmy niekorzystną umowę franczyzową i tak zaczęły się nasze problemy które trwają już 3 lata. Działalność prowadziliśmy 10 miesięcy które dały nam bardzo mocno w kość, nie mogliśmy znaleźć pracowników przez co pracowaliśmy 18h każdego dnia bez przerwy a jak już znalazł się pracownik to okazało się że to złodziej kryminalista i ćpun. Przez okres tych 10 miesięcy ciągle brakowało pieniędzy ciągle były problemy, zdecydowaliśmy zamknąć działalność. Oczywiście po działalności zostały długi, sam podatek pit i vat łącznie wyniósł 30 tys, + pożyczki, zaległy zus, kasa pożyczona od rodziny na ratowanie biznesu, łącznie ponad 50 tys i to grubo. Moi rodzice zaproponowali żebyśmy z nimi zamieszkali, znajdziemy pracę na umowę za mieszkanie nie będziemy im płacić i wyjdziemy na prostą. Niestety tak fajnie nie było, partner zaczął wyjeżdżać w delegacje od pon do pt żeby zarobić lepsze pieniądze ale i tak brakowało bo tego wszystkiego było po prostu za dużo, z każdej strony zaległości w spłatach. Pewnego razu mój partner dopuścił się kradzieży ok 1000 zł, ukradł te pieniądze gościom którzy akurat pomieszkiwali u nas w domu. Moi rodzice wyrzucili go z domu i zaczęły się kolejne problemy. Między nami bo byłam wściekła że to zrobił oraz z kasą bo on nie bardzo miał się gdzie podziać, ma stare mieszkanie w kamienicy ale wtedy nie było tam prądu i warunki były co najmniej polowe a to była zima więc wynajmował pokój na weekendy jak zjeżdżał z delegacji, więc dodatkowe pieniądze na wynajem tego pokoju. Potem już było całkiem źle z kasą, nie mieliśmy za co płacić za ten pokój więc musiał przenieść się do tej kamienicy, to był koniec lutego, zimno jak diabli a prądu nie można było załatwić wtedy przez inne komplikacje, więc mój partner spał w takich warunkach gdzie na zewnątrz było czasami -10 stopni. Czasami bałam się że rano się już nie obudzi. Po paru miesiącach udało nam się uzbierać trochę kasy i wyjechać za granicę. I w końcu zaczęło się wszystko układać. Długi spłacaliśmy i w końcu żyliśmy. Aż po 6 miesiącach zaszłam w ciążę. Jeszcze pół roku i bylibyśmy po problemach, długi byłyby spłacone a tak to musiałam wrócić do Polski. On stracił pracę za granicą bo zjechał wtedy ze mną do Polski ( wziął parę dni urlopu) o czym nie poinformował firmy a to był koronatime i firma nie "pozwalała" więc go zwolnili. Zaczął szukać pracy na budowie za granicą bo wiadomo lepsze zarobki a ja bez kasy bo niestety nic mi się nie należy już teraz aż do porodu. Załatwiłam mu fajną robotę, okazało się że mój ojciec też tam jedzie do pracy, wszystko było fajnie ale w końcu ojciec musiał swoje 5 groszy dołożyć zaczął kopać dołki robić awantury w końcu przegiął i mój partner odszedł. Pojechał gdzie indziej, zrobili go w ciula nie dali umowy chociaż obiecywali, okazało się że rozwalił rękę dość konkretnie na budowie i szef wypiął dupe bo umowy nie ma to i ubezpieczenia. Kazał mu się spakować i zamówić przewoźnika, pojechał do kolejnej okazało się że nie wypłacili mu sporej części wypłaty. I tak o to za parę dni nam się dziecko rodzi, on nie może nawet przyjść do nas bo rodzice nie pozwolą mu, są zawzięci na niego i kropka. Nie mamy gdzie razem zamieszkać bo pracujące w Polsce i spłacając resztę naszych długów nie będzie nas stać na wynajem mieszkania. Zostaje opcja żeby zrobić remont w tej kamienicy i tam zamieszkać ale zanim kasę uzbieramy to minie trochę czasu, póki co z dzieckiem jedynie będzie mógł się widywać gdzieś na zewnątrz na spacerze. A mnie przerasta to wszystko. Chcę mieć normalną rodzinę, żyć normalne ale się nie da. On za granicą a ja w Polsce z dzieckiem, sam zarabia na nas i nasze długi więc pewnie rok minie zanim pozbędziemy się długów.
Gaba55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2021, o 12:55

Re: Ciągłe problemy

Postprzez Willow » 1 sie 2021, o 15:54

Z tego co czytam to większość waszych problemów wynika z waszej własnej głupoty i nieodpowiedzialności.

Willow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 kwi 2020, o 13:28

Re: Ciągłe problemy

Postprzez Daria90 » 10 sty 2022, o 17:52

Przy własnej działalności są wciąż jakieś problemy, dlatego też bardzo ważne jest, aby usprawniać sobie pracę :) Takim ciekawym rozwiązaniem może być dobre konto firmowe, bo można łatwo zobaczyć nasz wpływy i wydatki :) Jako najtańsze konto firmowe jest to w Nest Banku: https://konto-w-banku.pl/najtansze-konto-firmowe/ :)
Daria90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sty 2022, o 17:45

Re: Ciągłe problemy

Postprzez Żabnik » 31 gru 2023, o 13:05

Witam. Szukam wartościowych źródeł wiedzy online dotyczących zarządzania personelem. Zależy mi na treściach edukacyjnych, które pokrywają różne aspekty HR, od rekrutacji po rozwój pracowników. Proszę o polecenia sprawdzonych stron. https://witalni.pl/baza_wiedzy/rekrutacja-pracownikow-przebieg-metody-wskazowki/ co sądzicei o tej stronie ?
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]