Bolący nadgarstek

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Bolący nadgarstek

Postprzez minotka » 13 sty 2015, o 19:07

Od niedawna mam bolący nadgarstek. Do tego stopnia że są chwile gdy nic nie mogę utrzymać. Podejrzewam że jest trochę osłabiony . Mam prace w której przez kolka godzin operuje myszką w komputerze. Macie jakieś sposoby na taki doraźny ból.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Malleisa » 13 sty 2015, o 20:21

Proponuję trochę rozgrzać i rozciągnąć dłonie przed i po skończonej pracy, a nawet co jakiś czas zrobić sobie przerwę i rozmasować bolący nadgarstek. Może pomóc też suplement z kolagenem np. 4flex lub doraźnie jakieś maści przeciwbólowe. Oczywiście warto równocześnie skonsultować się z lekarzem.
Malleisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 maja 2014, o 22:47

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez roksana21 » 15 sty 2015, o 22:15

Przy takim rodzaju pracy trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A wyżej wspomniany suplement z kolagenem na pewno nie zaszkodzi.
roksana21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sty 2015, o 22:13

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Astra » 17 sty 2015, o 19:35

Chociaz moze to byc poczatek jakiegos stanu zapalnego.
I jak zwykle klania sie nisko medyk, ktory postawi wlasciwa diagnoze.
Takie eksperymenty kolagenowe czy przeciwbolowe to tylko niewiele znaczace substytuty ktore akuratnie
w tym przypadku napewno nie zastapia konkretnych lekow i wlasciwego leczenia. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 10:37

oby Ci się nie robiła cieśnia nadgarstka
o dziwo mała rzecz a dość pomocna podkładka taka zelowa żeby oprzeć rękę
polecam sama mam
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Marika » 20 sty 2015, o 10:45

Zastanawiam się czy mogę przed wyjazdem na snowboard zacząć brać ten 4Flex czy coś innego, chodzi o wzmocnienie stawów przed potencjalnym upadkiem. Tylko mam za miesiąc wyjazd z z tego co czytam to najlepiej przyjmować przez 3 miesiące. chyba jeszcze dokupię jakiś mini stabilizator. Ktoś praktykował takie urządzenia?:)
Marika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 10:44

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Malleisa » 20 sty 2015, o 15:50

Niektórym ten suplement pomaga szybciej, na pewno lepiej zacząć brać miesiąc przed wyjazdem, niż nie brać wcale.
Malleisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 maja 2014, o 22:47

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez oe4flex » 20 sty 2015, o 20:04

Marika napisał(a):Zastanawiam się czy mogę przed wyjazdem na snowboard zacząć brać ten 4Flex czy coś innego, chodzi o wzmocnienie stawów przed potencjalnym upadkiem. Tylko mam za miesiąc wyjazd z z tego co czytam to najlepiej przyjmować przez 3 miesiące. chyba jeszcze dokupię jakiś mini stabilizator. Ktoś praktykował takie urządzenia?:)



Witam! Moja droga pierwsze efekty, w postaci zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz zwiększenia ruchomości i elastyczności stawów są zauważalne już po pierwszym miesiącu stosowania suplementu 4Flex. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się jego systematyczne przyjmowanie preparatu przez okres conajmniej trzech miesięcy.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
oe4flex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 20:02

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Mirinda » 21 wrz 2015, o 11:02

Wirtualny lekarz? Myślałam, że to niemożliwe, a jednak. Dzięki serwisowi ,SPAM w szybki i skuteczny sposób otrzymałam profesjonalną poradę dotyczącą mojego zdrowia. Portal wybrał dla mnie specjalny, spersonalizowany trening wideo, który przyczynił się do błyskawicznego odzyskania przede mnie doskonałej formy fizycznej i psychicznej. Żaden ból już mi nie doskwiera, a w wolnych chwilach korzystam z kolejnych zalet portalu, m.in. czytam pomocne artykuły dotyczące zdrowia.

Ostatnio edytowano 21 wrz 2015, o 14:50 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Mirinda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 10:57

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Rex Medica » 21 wrz 2015, o 16:03

Polecam badanie nadgarstka rezonansem magnetycznym, dzięki któremu ocenić można stan aparatu więzadłowego i ścięgien, obecność płynu w jamie stawu, złamania, przemieszczenia, obrzęki kości, a także inne zmiany niewidoczne na zdjęciu rentgenowskim.
Avatar użytkownika
Rex Medica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Vervus » 30 wrz 2015, o 11:47

Klasyczny problem informatyków. Na objawy nadwyrężenia stawów dłoni/ewentualne początki cieśni nadgarstka w opisanym przypadku fizjoterapeuci stosują się kinesiotaping- czyli oklejenie ręki taśmami kinesio. Taśmy działają m.in.na powięzi stawowe oraz mięśnie. Umiejętnie przyklejone odciążają bolesne miejsca i przywracają prawidłową motorykę. Poprawa następuje często już po pierwszej aplikacji. Ręka przestaje boleć. Cieśń nadgarstka to poważne schorzenie, rozwija się jednak długo, więc warto wcześnie zacząć coś z ręką robić. Jeśli ból jest rzeczywiście dokuczliwy i utrzymuje się długo należy iść do ortopedy, który zrobi testy i przepisze zabiegi serie odpowiednich zabiegów fizykalnych. Pozdrawiam.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez pomaranczka » 14 gru 2015, o 15:00

parę lat temu miałam problemy z nadgarstkiem i nic sobie z tego nie robiłam, do momentu aż np. nie byłam w stanie utrzymać długopisu bo straszny ból sprawiało mi takie zaciskanie pięści. Okazało się niestety, że to cieśń którą trzeba natychmiast operować, a NFZ oczywiście dawał mi termin za 2 lata :/ Pogrzebałam trochę w internecie i znalazłam Klinikę Nadgarstka w Poznaniu. Ode mnie kawał drogi, ale jak posprawdzałam ceny z innymi zabiegami prywatnymi to u nich było prawie 1000zł taniej. Mailem przesłałam wyniki badań i pojechałam prosto na zabieg. Tego samego dnia wracałam już do domu,więc warto było tłuc się pociągiem. Teraz jestem 2 lata po zabiegu i jest super. Nic mnie nie boli :)

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Ilonka444 » 17 gru 2015, o 12:24

Przyczyną bólu może być nadwyrężenie, uraz lub zapalenie stawów. Nadgarstek zbudowany jest z wielu drobnych stawów, kości i mięśni, które mają delikatną strukturę. Silne działanie na nie prowadzi często do uszkodzenia. Jeśli często pracujesz przy komputerze to przyczyną bólu może być nienaturalne ułożenie dłoni na myszce albo klawiaturze. Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do lekarza i przeprowadzić badania. Prześwietlenie da obraz, który wykluczy złamanie. A jeśli jest to stan zapalny to lekarz podejmie odpowiednie kroki.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Normaflex » 25 kwi 2016, o 15:35

Polecam preparaty, które składają się z natywnego kolagenu typu II, ekstraktu z owoców dzikiej róży i kory sosny nadmorskiej, a także z witaminy C. Korzystnie wpływają na wytrzymałość stawów, wspomagają utrzymanie prawidłowej elastyczności stawów, a także pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu.
Avatar użytkownika
Normaflex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2016, o 14:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez btalifax » 26 kwi 2016, o 20:29

Przyczyny bólu nadgarstka to najczęściej nadwyrężenie lub uraz. Nadgarstek jest zbudowany z wielu drobnych stawów, kości, ścięgien, nerwów i mięśni, które stanowią delikatną strukturę, w związku z tym jest on narażony na liczne przeciążenia i uszkodzenia, takie jak złamania czy zwichnięcia. Wówczas ból nadgarstka może pojawiać się przy zginaniu, obracaniu czy naciskaniu dłoni. Dodatkowo mogą mu towarzyszyć ból kciuka, a w poważniejszych przypadkach nawet przedramienia i łokcia. Należy zwrócić uwagę także na obecność innych objawów, takich jak np. stan podgorączkowy czy uczucie rozbicia, które mogą wskazywać na choroby ogólnoustrojowe, np. reumatoidalne zapalenie stawów.

btalifax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 19:41

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Olek01990 » 13 maja 2016, o 23:12

Jeżeli ból jest nie do zniesienia to nie ma innego wyjścia jak dobry ortopeda.
Avatar użytkownika
Olek01990
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 23:06

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez piotrek201683 » 14 maja 2016, o 14:31

Polecam opaski magnetyczne i krem chłodzący

Zobaczyć vigrax opinie jakie ma produkt i przetestować wtedy można się dowiedzieć czy produkt działa.
Avatar użytkownika
piotrek201683
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 maja 2016, o 14:25
Lokalizacja: Poznń

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Biografianiepozorna » 15 maja 2016, o 18:07

idz do lekarza ale to moze byc zespol ciesni nadgarstka, ostatnio bardzo "popularny" za sprawą pracy przy laptopach
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez bakus23 » 15 gru 2020, o 19:43

Lekarz, lekarzowi nierówny. Warto czytać opinie o danym specjaliście lub popytać znajomych do kogo się zgłaszają w cięższych przypadkach. Ja od siebie mogę polecić Centrum Medyczne Gamma, jeżeli potrzebujecie pilnie spotkać się z ortopeda. Oni mają sprawdzonych specjalistów, którzy profesjonalnie podchodzą do każdego pacjenta. Dajcie znać, co o nich sądzicie.
bakus23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 11:23

Re: Bolący nadgarstek

Postprzez Jinka » 20 wrz 2021, o 16:53

Rezonans jest bardzo dokładnym badaniem i uważam, że warto umówić się na takie badanie. Ja byłam w Warszawie w Radiomedica, bardzo fajne miejsce do diagnostyki. No i krótkie terminy.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]