Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez espanka » 12 lis 2021, o 11:59

donatka napisał(a):zainwestowałam w świetną suszarkę Hydro Fusion z podwójną jonizacją, w końcu nie mam po suszeniu siana na głowie, włosy sa gładkie i przyjemne w dotyku, na pewno sprzęcik mi długo posłuży

poczytałam sobie o tej technologii i też sobie ten model kupiłam, jestem bardzo z niej zadowolona. Suszarka nie tylko działa świetnie ale i wygląda bardzo ładnie, designersko :) lubię jak sprzety dobrze wyglądają
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez orientalna_ola » 14 lis 2021, o 23:55

Dziewczyny, wszystko co tu piszecie, to tylko część całej kwestio pielęgnacji włosów. Przede wszystkim należy do tego podejść świadomie, poczytać trochę o tzw. "świadomej pielęgnacji", czym są humektanty, proteiny i emolienty. Ułożyć dobry plan pielęgnacji, karmić włosy konkretnymi składnikami według ich potrzeb, zamykać pielęgnację zawsze odżywką emolientową...
Olejowanie jest jak najbardziej wskazane (trzeba znaleć "swój" olej metodą prób i błędów), płukanki z piwa dla włosów potrzebujących protein będą dobre, ale włosy też z drugiej strony mogą się wydawać suche z przeproteinowania... Sprawdzić jak reagują na silikony, czy nie ma ich za dużo, spróbować zrezygnować z nich całkowicie na jakiś czas. Wiem, ze to brzmi kosmicznie, ale można to ogarnąć i nauczyć się odpowiednio dobierać i stosować kosmetyki, co przełoży się na poprawę stanu włosów.
orientalna_ola
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sty 2021, o 18:09

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Dominka » 16 lis 2021, o 12:01

Ja też borykałam się ze zbyt przesuszonymi włosami. Wypróbuj sobie ten szampon hydra-shampoo mi on świetnie nawilżył i odżywił włosy. Wpisz sobie w przeglądarkę to ci wyskoczy więcej informacji: nyce.pl/products/hydra-shampoo/
Dominka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2021, o 11:52

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez mhysa » 18 lis 2021, o 13:26

orientalna_ola napisał(a):Dziewczyny, wszystko co tu piszecie, to tylko część całej kwestio pielęgnacji włosów. Przede wszystkim należy do tego podejść świadomie, poczytać trochę o tzw. "świadomej pielęgnacji", czym są humektanty, proteiny i emolienty. Ułożyć dobry plan pielęgnacji, karmić włosy konkretnymi składnikami według ich potrzeb, zamykać pielęgnację zawsze odżywką emolientową...
Olejowanie jest jak najbardziej wskazane (trzeba znaleć "swój" olej metodą prób i błędów), płukanki z piwa dla włosów potrzebujących protein będą dobre, ale włosy też z drugiej strony mogą się wydawać suche z przeproteinowania... Sprawdzić jak reagują na silikony, czy nie ma ich za dużo, spróbować zrezygnować z nich całkowicie na jakiś czas. Wiem, ze to brzmi kosmicznie, ale można to ogarnąć i nauczyć się odpowiednio dobierać i stosować kosmetyki, co przełoży się na poprawę stanu włosów.



Czy mogę Cię koleżanko "wykorzystać" skoro znasz się trochę na temacie? Potrzebuję właśnie odżywki emolientowej do włosów niskoporawych - do tej pory wszystkie, na które trafiałam mnie obciążały. Jesteś w stanie coś polecić?
mhysa
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lut 2021, o 18:33

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez sandraochramska » 22 lis 2021, o 13:10

A w temacie domowych sposobów. Olejowanie w przypadku suchych włosów blond? Ma to sens? Nie obciąży to zbytnio fryzury?
sandraochramska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 13:09

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Adellaa » 23 lis 2021, o 12:22

nawilżenie,nawilżenie i nawilżenie. Olejowanie, odżywki nawilżające, maski, odżywki bez spłukiwaniaa
Adellaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2021, o 12:15

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez orientalna_ola » 23 lis 2021, o 13:41

mhysa napisał(a):
orientalna_ola napisał(a):Dziewczyny, wszystko co tu piszecie, to tylko część całej kwestio pielęgnacji włosów. Przede wszystkim należy do tego podejść świadomie, poczytać trochę o tzw. "świadomej pielęgnacji", czym są humektanty, proteiny i emolienty. Ułożyć dobry plan pielęgnacji, karmić włosy konkretnymi składnikami według ich potrzeb, zamykać pielęgnację zawsze odżywką emolientową...
Olejowanie jest jak najbardziej wskazane (trzeba znaleć "swój" olej metodą prób i błędów), płukanki z piwa dla włosów potrzebujących protein będą dobre, ale włosy też z drugiej strony mogą się wydawać suche z przeproteinowania... Sprawdzić jak reagują na silikony, czy nie ma ich za dużo, spróbować zrezygnować z nich całkowicie na jakiś czas. Wiem, ze to brzmi kosmicznie, ale można to ogarnąć i nauczyć się odpowiednio dobierać i stosować kosmetyki, co przełoży się na poprawę stanu włosów.



Czy mogę Cię koleżanko "wykorzystać" skoro znasz się trochę na temacie? Potrzebuję właśnie odżywki emolientowej do włosów niskoporawych - do tej pory wszystkie, na które trafiałam mnie obciążały. Jesteś w stanie coś polecić?



Ziaja arganowa, Anwen ma też emolienty dedykowane do niskoporów, ale są one trochę droższe.
Ja polecałabym także maskę arganową od Dr Sante (po prostu nazywa się "Argan"), co prawda ma dodatek keratyny, ale ja jej używałam jako emolientowej na sam koniec mycia - po prostu trzymałam jakąś minutkę (nie dłużej!), a w ogólnym planie pielęgnacji nieco ograniczyłam inne proteiny. Na moich włosach bardzo się sprawdziło, a sama maska kosztuje jakąś dyszkę i jest wydajna :D (ja to jestem cebula co nie lubi przepłacać za kosmetyki).
orientalna_ola
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sty 2021, o 18:09

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Misa » 24 lis 2021, o 13:50

Ja Stosuje odżywkę z Venita, która nawilża,nadaje włosom miekkość,jedwabistość i gładkość.
Misa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 lis 2021, o 13:33

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez mhysa » 25 lis 2021, o 12:34

orientalna_ola napisał(a):
mhysa napisał(a):
orientalna_ola napisał(a):Dziewczyny, wszystko co tu piszecie, to tylko część całej kwestio pielęgnacji włosów. Przede wszystkim należy do tego podejść świadomie, poczytać trochę o tzw. "świadomej pielęgnacji", czym są humektanty, proteiny i emolienty. Ułożyć dobry plan pielęgnacji, karmić włosy konkretnymi składnikami według ich potrzeb, zamykać pielęgnację zawsze odżywką emolientową...
Olejowanie jest jak najbardziej wskazane (trzeba znaleć "swój" olej metodą prób i błędów), płukanki z piwa dla włosów potrzebujących protein będą dobre, ale włosy też z drugiej strony mogą się wydawać suche z przeproteinowania... Sprawdzić jak reagują na silikony, czy nie ma ich za dużo, spróbować zrezygnować z nich całkowicie na jakiś czas. Wiem, ze to brzmi kosmicznie, ale można to ogarnąć i nauczyć się odpowiednio dobierać i stosować kosmetyki, co przełoży się na poprawę stanu włosów.



Czy mogę Cię koleżanko "wykorzystać" skoro znasz się trochę na temacie? Potrzebuję właśnie odżywki emolientowej do włosów niskoporawych - do tej pory wszystkie, na które trafiałam mnie obciążały. Jesteś w stanie coś polecić?



Ziaja arganowa, Anwen ma też emolienty dedykowane do niskoporów, ale są one trochę droższe.
Ja polecałabym także maskę arganową od Dr Sante (po prostu nazywa się "Argan"), co prawda ma dodatek keratyny, ale ja jej używałam jako emolientowej na sam koniec mycia - po prostu trzymałam jakąś minutkę (nie dłużej!), a w ogólnym planie pielęgnacji nieco ograniczyłam inne proteiny. Na moich włosach bardzo się sprawdziło, a sama maska kosztuje jakąś dyszkę i jest wydajna :D (ja to jestem cebula co nie lubi przepłacać za kosmetyki).


Ziaję Argan znalazlam, ale tego Dr Sante nie widziałam. Gdzie je kupujesz?
mhysa
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lut 2021, o 18:33

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez orientalna_ola » 25 lis 2021, o 15:40

Ostatnio Dr Sante zamawiałam z Notino
orientalna_ola
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sty 2021, o 18:09

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez emiliakropniewska » 28 lis 2021, o 13:02

A coś z ziół pomoże? Mam na myśli w formie wcierek, albo płukanek?
emiliakropniewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lis 2021, o 13:01

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez KalinkaMaja » 14 gru 2021, o 14:22

spróbuj olejowania ;)
KalinkaMaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 gru 2021, o 13:59

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez miniak » 4 lut 2022, o 01:48

Olejek Hasna jest w takich beznadziejnych przypadkach wybawieniem. Mega odżywia, nawilża włosy. Moje juz tak nie wypadaja, sa lsniące w końcu, zdrowo wyglądaja
miniak
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 gru 2021, o 00:38

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez manikan » 15 lut 2022, o 16:59

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, wybór dobrych kosmetyków. Ja wybieram naturalne, dobre składy. Świetnie sprawdzają się u mnie kosmetyki Yumi, bardzo dobrze nawilżają włosy , po ich użyciu są bardzo miłe w dotyku i lśniące. Widzę dużą poprawę stanu moich włosów od kiedy ich używam :) Warto też wybrać szczotkę z naturalnego włosia i unikać stylizacji (lokówka, prostownica) :)
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez zuzannachemska » 16 lut 2022, o 10:24

A co myślicie o oliwie z oliwek, właśnie na bardzo suchy skalp?
zuzannachemska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2022, o 10:22

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez lexyy » 16 lut 2022, o 17:34

Super efekty mi daje układanie włosów Loko-suszarką Babyliss Hydro Fusion. Cieszę się, że zdecydowałam się na zakup takiego urządzenia, ułątwia codzienną stylizację.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez bojowniczka » 4 lip 2022, o 08:08

ja mam fajny szampn taki fryzjerski kupuje go na stronie pacyhnaca kraina. boski zapach wydajny i fajnie nawilza
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Xenalia » 21 lip 2022, o 23:06

Włosy są różne, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Mój mąż ma bardzo suche włosy, ale moze tez dlatego, że zaczął szybko siwieć. Kupił preparat GR-7 https://gr-7.eu/ Jest to ziołowy prepart, dzięki któremu włosy nabierają swojej barwy na nowo. Stają się też nieco nawilżone. Warto wypróbować, jeśli komuś doskwiera właśnie taki problem.
Xenalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:45

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Tama » 25 sie 2022, o 14:17

Może przesuszone włosy to wina złych szamponów? Kup sobie w sklepie firmowy Itely Hairfashion Polskat szampon bez SLES i zacznij regularnie używać a pewnie od razu poczujesz różnicę. Mi taka zmiana szamponow bardzo pomogła na kondycję nie tylko włosów ale i skóry głowy. Teraz kupuję i używam regularnie kosmetyków z tej firmy.
Tama
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 18 gru 2020, o 13:17

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez karoleczekpeczek222 » 24 paź 2022, o 10:21

Swoje kosmetyki do pielęgnacji włosów ma między innymi Chantal w linii Prosalon (dostępne w salonach Hebe) - https_//chantal_com_pl/produkty-profesjonalne/prosalon-professional/. Różne produkty w dużych pojemnościach i mega cenie
karoleczekpeczek222
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 paź 2022, o 12:29

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez bojowniczka » 13 sty 2023, o 19:22

bo o wlosy trzeba odpowiednio dbac :) dobry szampon, odzywka czy tonik albo maseczka i dobrze tez wprowadzic suplementy i wszystko sie poprawi
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Witalka » 20 sty 2023, o 22:18

jakie suplementy? potrzebny do tego lekarz jakis od wlosow i skory glowy?
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez bojowniczka » 23 sty 2023, o 00:11

noo lekarz to nie zaszkodzi napewno :) zalezy jaki masz problem :D ja jednak zaufalam intuicji i kupilam kosmetyki polecone na jakiejs zdrowotnej grupie na fb :D kosmetyki the garden ze strony eksperciwlosow.pl
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez Witalka » 23 sty 2023, o 20:15

sama nie wiem co robic czy kupic tez cos polecanego czy jednak lekarz.. musze to przemyslec :P
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Bardzo suche włosy, jak miotła :(

Postprzez majkusia » 25 sty 2023, o 00:31

ja tez stosuje te produkty ale zestaw biały i suplementy tez biore, dla mnie to najlepsze co mnie spotkalo
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]