Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez ana300 » 1 sie 2018, o 09:57

Witam moja córka po wakacjach idzie do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, wybrała sobie zawód Fryzjer. Ja się bardzo martwię o jej przyszłość, jak myślicie czy fryzjer to dobry wybór?

Moja córka chodzi do szkoły zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie
ana300
Jestem tu nowa :)

Re: Witam, córka idzie do szkoły zawodowej.

Postprzez Jamelia » 1 sie 2018, o 14:48

Dobry i zarobki również mogą być dobre, pod warunkiem że będzie się cały czas rozwijała i ksztalcila. Najważniejsze to nie spocząć na laurach ale to akurat każdego zawodu się tyczy ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Jamelia
Moderatorka

Postprzez ana300 » 2 sie 2018, o 09:40

To trochę jestem spokojniejsza.

ana300

Postprzez babeczka » 2 sie 2018, o 13:43

[quote="ana300"]Witam moja córka po wakacjach idzie do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, wybrała sobie zawód Fryzjer. Ja się bardzo martwię o jej przyszłość, jak myślicie czy fryzjer to dobry wybór?[/quote

Jeśli córka ma do tego smykałkę i taki sobie wybrała kierunek, należy ją tylko wspierać, nie obrzydzać. A dzisiaj dobra fryzjerka potrafi i dobrze zarobić. :)
babeczka
Extra Kobietka

Postprzez ana300 » 20 sie 2018, o 10:34

No na razie mnie obcięła i kiepsko jej wyszło, nic jej nie mówiłam.

ana300

Postprzez Ninka » 21 sie 2018, o 14:56

Może właśnie trzeba było jej powiedzieć? Jeśli jej nie powiesz, że coś wygląda źle, nie będzie wiedziała, że musi się douczyć i bardziej nad czymś popracować.

Ninka

Postprzez DonVito21 » 22 sie 2018, o 13:01

Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Dlatego nie bardzo będę w stanie pomóc.

Wieczność to zbyt dużo czasu, żeby spędzić go samotnie
DonVito21

Postprzez Brida » 27 sie 2018, o 09:20

Fryzjer to dobry zawód, jeśli będzie się rozwijała i będzie miała umiejętności to zawsze bedzie miała klientów, bo dobrego fryzjera to ze świecą szukać :) Liceum zawsze będzie mogła zrobić zaocznie jeśli w przyszłości będzie chciała zdobyć wykształcenie wyższe. Grunt to znaleźć dobre praktyki, na których będzie faktycznie się uczyła a nie tylko zamiatała i myła głowy
Brida

Postprzez ana300 » 26 wrz 2018, o 09:17

Brida napisał(a):Fryzjer to dobry zawód, jeśli będzie się rozwijała i będzie miała umiejętności to zawsze bedzie miała klientów, bo dobrego fryzjera to ze świecą szukać :) Liceum zawsze będzie mogła zrobić zaocznie jeśli w przyszłości będzie chciała zdobyć wykształcenie wyższe. Grunt to znaleźć dobre praktyki, na których będzie faktycznie się uczyła a nie tylko zamiatała i myła głowy

Właśnie zauważyłam że na Gintrowskiego 38 jest też liceum zaoczne.

ana300

Postprzez ana300 » 7 lis 2018, o 10:23

Czy ktoś z was chodzi na z moją córką na Gintrowskiego 38?

ana300

Postprzez MaggieSi » 2 paź 2020, o 13:05

Według mnie fryzjerka to dobry zawód. Sama jestem po szkole policealnej Cosinus i uważam, że lepiej mieć dzisiaj konkretny fach w rękach, niż skończone studia. Nauka w takiej szkole to max 2 lata, do tego całkiem bezpłatna i w dogodnych godzinach, dzięki czemu można jednocześnie pracować.
MaggieSi

Postprzez a_gatka » 19 paź 2020, o 22:07

Najważniejsze to robić to, co się lubi. ;)

Obrazek
a_gatka
Moderatorka

Postprzez Żabnik » 13 sty 2022, o 03:56

Cześć kochane,
Każda szkoła jest dobra. Czy to publiczna czy prywatna. Oby tylko rozwijała pasje i miało program, który nam odpowiada. Ważne by podejść do tego indywidualnie i zaznajomić się z ofertą szkół. Każda szkoła ma jakieś wady i zalety. Dlatego ważne jest aby wszystko sobie na spokojnie sprawdzić i przeanalizować. Wielką pomocą może się okazać https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs . Ciężko znaleźć coś podobnego do tego. Wszystko w jednym miejscu. Nie trzeba skakać po stronach by sprawdzić co i jak. Sama osobiście przeglądałam i byłam zadowolona. W prosty i łatwy sposób można sobie wszystko przejrzeć. Zachęcam do zajrzenia. Dajcie znać co o tym myślicie. Jestem ciekawa waszej opinii na ten temat. Czy równie jak mi ułatwiło to wam poszukiwania i zdecydowanie skróciło czas jak gdyby było przy skakaniu po różnych stronach internetowych.
Pozdrawiam
Żabnik
Miła Kobietka

Postprzez aleksandra1234 » 17 sty 2022, o 11:23

Fryzjer jest ciekawym zawodem, można zawsze dorobić kursy itp, ja jestem po kierunku policealnym Kosmetyka w Cosinusie, dodatkowo organizują tam dodatkowe ciekawe kursy kosmetyczne, są zajęcia praktyczne które bardzo wzbogacają wiedzę na ten temat. Szkoła była zaoczna i totalnie darmowa, wiec polecam.
aleksandra1234

Pani Reklama

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]