Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez malwinakowal456 » 17 lis 2014, o 10:36

Moje pytanie jest nastepujace, czy tabletka 72 po może nie zadziałać?
malwinakowal456
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 11:24

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Jamelia » 18 lis 2014, o 08:59

Czy chodzi Tobie o tą tabletkę na poronienie ewentualne?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Theila » 18 lis 2014, o 10:12

No raczej jedynie o taką może jej chodzić. Nie ma raczej możliwości, że nie zadziała, bo ma taką dawkę hormonów, ktora wpływa jakoś na ściankę macicy i nawet zagnieżdżone w niej jajeczko się chyba odczepia. Z tego co pamiętam ze szkolnej nauki.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Fermaglio » 28 lis 2014, o 23:51

Może nie zadziałać

Trzeba być trochę podobnym by się rozumieć, nieco różnym by się kochać...
Fermaglio
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 lis 2014, o 23:33

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Theila » 30 lis 2014, o 23:10

Raczej przy tych 72 pierwszych godzinach nie ma możliwości nie zadziałać. Czytałam, że to ogromna dawka hormonów. Ale zawsze są niesamowite sytuacje, które zaskakują wszystkich więc lepiej takiego sposobu jak taka tabletka nie stosować jako "antykoncepcja"
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez ocilie » 1 gru 2014, o 22:35

jeżeli weźmiesz ją jak najszybciej to raczej nie ma możliwości żeby nie zadziałała, ale nie traktuj takiego rozwiązania jako normę, a jedynie jako wyjątkową sytuację. Lepiej myśleć za czasu :) Jak połączysz kilka metod to nie bedziesz sie musiała stresować. Ja osobiscie stosuje prezerwatywy i do tego obserwuje dni plodne :) tutaj masz fajna stronke do liczenia dni plodnych i tez pare informacji na temat antykoncepcji: dniplodne. schorzenia. info
ocilie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 16:20

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez kaira1987 » 3 gru 2014, o 17:41

tabletka 72 nie jest tabletką poronną, ma zapobiec zapłodnieniu, jeśli do niego doszło nic nie zmieni

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 11:13

kaira1987 napisał(a):jeśli do niego doszło nic nie zmieni

Nie do końca. Jeśli doszło do zapłodnienia, ale JESZCZE NIE do implantacji, to levonorgestrel zawarty w takim specyfiku uniemożliwia zagnieżdżenie się takiej zapłodnionej komórki w macicy (zagęszcza śluz). Jeśli zażycie tabletki nastąpiło już po naturalnym zagnieżdżeniu, to ta sama substancja wręcz utrzymuje rozpoczętą już ciążę. I może w tym cały ambaras, jeśli chodzi o słówko "wczesnoporonna". Czy poczęcie (powstanie człowieka) jest liczone od zapłodnienia, czy od zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki?
Co do samego pytania autorki - tak, może nie zadziałać, jak każda antykoncepcja ;-) Lecz jeśli zażyłaś ją do 72h po stosunku i później nie narażałaś się na ryzyko (to tabletka "po", nie zabezpiecza na potem :P ), to nie masz się czego obawiać.

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Avatar użytkownika
Nanya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 09:21

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Fas_Olka24 » 7 gru 2014, o 15:36

Nanya napisał(a):Co do samego pytania autorki - tak, może nie zadziałać, jak każda antykoncepcja ;-)


Przecież tabletka 72h po nie jest żadną formą antykoncepcji... nie jest po to żeby zapobiegać ciąży a pozbyć się w razie potrzeby " niewygodnego problemu" tak mi się wydaje...
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 18:53

Ależ oczywiście, że jest formą antykoncepcji. Jest antykoncepcją postkoitalną. Jej główne działanie (substancji czynnej) to opóźnienie owulacji (jeśli jeszcze do niej nie doszło) i zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. Jeśli już doszło do zapłodnienia, to uniemożliwia ona zagnieżdżenie się zapłodnionej komórce jajowej w macicy. Nie przerywa ona ciąży, bo ciąża jest liczona właśnie od tego zagnieżdżenia się.

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Avatar użytkownika
Nanya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 09:21

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez kies » 17 mar 2015, o 17:25

Ja bym tego wcale nie nazywała jako antykoncepcja po tylko raczej wyjście awaryjne. Ja bym się bała tego, że zamiast zapobiec niechcianej ciąży to uszkodzi już zapłodnione jajeczko i w związku z tym może się urodzić chore dziecko, ale to tylko taka moja obawa. Zdecydowanie wolę tabletki antykoncepcyjne brać cały czas i nie myśleć o tej "po" . Poza tym korzystając z aplikacji takiej jak różowe lusterko nie zapominamy o braniu tabletek, nie ma kłopotu ani stresu.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez ceem » 25 mar 2015, o 12:13

Wszystko zależy od tego w jakim okresie doszło do zapłodnienia. Im wcześniej się ją weźmie tym lepiej. Polecam mieć ją przy sobie.

ceem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 12:04

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Kochajaca. » 18 kwi 2015, o 18:49

Oczywiście, że może nie zadziałać, jak każda inna tego typu tabletka. Im prędzej weźmiesz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zadziała.
Avatar użytkownika
Kochajaca.
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 11:20

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Sandi5530 » 25 kwi 2015, o 13:14

Zapytam tak z ciekawości, czy taka tabletka jest do kupienia w kązdej aptece bez recepty ?? i Czy jakieś skutki uboczne po zażyciu takiej tabletki występują ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń"
Sandi5530
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 12:23

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez Hadassa » 26 kwi 2015, o 21:54

Jak się okazuje, nie w każdej aptece dostaniesz....
A skutku uboczne... Organizm nagle dostaję duża dawkę hormonu... Dalszą część możesz chyba sobie dopisać

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez beciap » 19 maja 2015, o 14:49

Moim zdaniem niema 100% pewności że ta tabletka zadziała, ale mogę się mylić :), dlatego zanim zrobimy coś czego możemy później żałować całe życie ,zadajmy sobie pytanie czy warto ??? dla chwili przyjemności???? :)
beciap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 14:35

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez magdamoczek » 19 maja 2015, o 19:24

Pewnie, że może nie zadziałać. Tak samo jak biorąc tabletki mozna zajść w ciąże (chociaż to jeszcze mniej pradopodobne) ja jednak bym się nie wahała tylko brała - dziecko to poważna sprawa, jeśli nie jest się przygotowanym na to.

Dobry elektryk w mieście Warszawa http://oneofgroup.pl/oferta/
magdamoczek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2015, o 17:10

Re: Czy tabletka 72h po może nie zadziałać?

Postprzez madzia88 » 10 mar 2022, o 23:43

malwinakowal456 napisał(a):Moje pytanie jest nastepujace, czy tabletka 72 po może nie zadziałać?


Zawsze jest takie ryzyko że nie zadziała chodź to jest rzadko spotykane zjawisko skuteczność takich tabletek to prawie 100%
madzia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 mar 2022, o 23:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Apoloniuszk, Google [Bot], Google Adsense [Bot]