Nauka języka angielskiego

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Nauka języka angielskiego

Postprzez andrat » 17 gru 2021, o 12:30

Cześć Dziewczyny. Pisze ten post,bo obecnie fatalnie się czuje. Proszę nie slodzic ani nie pocieszać na siłę. Napiszcie swoje odczucia. Od wczoraj jestem w delegacji za granicą wraz z moim przełożonym i zmiennikiem w pracy. Cały dzień słuchaliśmy wykladu, prezentacji wygłaszane przez kierownika lokalnego. Angielski był obecny w moim życiu od klasy podstawowej. Mam prawie 30 lat na karku, a angielski dalej w opłakanym stanie. Ani nie jestem dobra w zrozumieniu ze sluchu, ani w mówieniu. Jest mi po prostu wstyd. Chciałabym nauczyć się angielskiego wykorzystując jakąś sprawdzoną metodę... Mam jakieś szanse?
andrat
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 11:53

Re: Nauka języka angielskiego

Postprzez Cesme » 17 gru 2021, o 13:28

Tylko systematyczna nauka. Teraz mnostwo szkol oferuje lekcje online w dowolnych porach! Moj maz sie tak uczy i swietnie mu idzie. Poza tym ogladaj filmy bez napisow i lektora i po prostu probuj mowic! Magicznego sposobu nie ma.

W pierwszej kolejności polecam zaopatrzyć się w książki do nauki angielskiego:
https://ksiegarnia.pwn.pl/cambridge

Od siebie polecam szczególnie te z wydawnictwa Cambridge. Sa polecane dla początkujących.
Cesme
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 maja 2021, o 07:47

Re: Nauka języka angielskiego

Postprzez santos22 » 21 mar 2022, o 16:48

Małe dzieci przyswajają sobie języki w naturalny sposób; w przeciwieństwie do nastolatków i dorosłych mają wewnętrzną motywację, aby przyswajać wiedzę bez świadomego procesu uczenia się. Potrafią naśladować wymowę i samodzielnie rozpracowywać reguły gramatyczne.

Avatar użytkownika
santos22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 16:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Nauka języka angielskiego

Postprzez plubowitz » 27 wrz 2022, o 18:50

Wiele rodziców zastanawia się, w jakim wieku najlepiej zacząć uczyć dziecko języka obcego. Istnieje szkoła, która mówi, że pierwsze trzy lata życia dziecka są niezwykle ważne, niemal decydujące. To właśnie wtedy formują się umiejętności myślenia, uczenia się, zapamiętywania i kojarzenia faktów.

Avatar użytkownika
plubowitz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2022, o 18:47
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]