podwozki do pracy

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

podwozki do pracy

Postprzez blackfemale23 » 28 sie 2015, o 17:52

Witam.
Ost spotkała mnie dosyć dziwna sytuacja.
Ost zmieniłam pracę. Zarówno do jednej jak i drugiej jeździłam rowerem, gdyż nie mam samochodu.
Kol z nowej pracy zaproponowała, że mogę z nią jeździć, bo ona jadąc do pracy, przejeżdża przez moją miejscowość (samochodem). Dała mi swój nr telefonu i parę razy faktycznie z nią jechałam.
Jakie było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia dostałam od niej SMS, w którym napisała mi, że ona nie jeździ za darmo, że nie robi tego złośliwie, ale inne dziewczyny też jej płacą za podwózkę. Tzn. 1 i byłoby to nie w porządku w stosunku do nich. Dodam, że zawsze wychodziłam na przystanek, więc nie musiała zbaczać z głównej trasy/ drogi, która zwykle pokonywała do pracy. A ja ze swojej miejscowość miałam 2km do pracy. Oczywiście wiem, że należałoby się jej jakoś odwdzięczyć. Zaprosiłam ją wcześniej (przed tym SMS) na kawę, ale kilka dni przed, powiedziała, że jednak nie może, bo tg dnia ma wizytę u dentysty a wieczorem jedzie na przedślubną imprezę. I tu moje pytanie co o tym sądzicie ? Czy to faktycznie ze mną jest coś nie tak ? Powiem Wam, że bardzo rozczarowałam sie postawą koleżanki, gdyż okazała się interesowna...
blackfemale23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 21:39

Re: podwozki do pracy

Postprzez Czarna » 4 wrz 2015, o 09:16

Niedawno było w radiu o takiej inicjatywie, że ludzie skrzykują się przez net i jeżdżą razem autem do pracy, dzieląc równomiernie koszty. Może Twoja koleżanka działa w ten sam sposób? Jeśli tak, to źle to rozegrała, bo już na starcie powinna powiedzieć, że oferuje systematyczną podwózkę za taką i taką opłatę. Bo jeśli o tym nie wspomniała, to jej upomnienie się o kasę wygląda faktycznie średnio, zwłaszcza jeśli faktycznie zabiera Cię po drodze. Ja nigdy w takich przypadkach nie oczekiwałam rekompensaty, a już na pewno nie w sytuacjach, kiedy sama się oferowałam, że kogoś podrzucę. Skoro i tak jadę ta drogą, i tak spalam paliwo, to co mi przeszkadza, że obok usiądzie znajoma osoba, skoro mam wolne miejsce w aucie.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: podwozki do pracy

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:45

Moim zdaniem powinnaś sama jej zaproponować że zapłacisz. Takie coś ma sens jeśli inni dokładają się do paliwa, czemu tylko kierowca ma płacić?

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38

Re: podwozki do pracy

Postprzez blondyna96 » 28 wrz 2015, o 22:18

wydaje mi się, że ta koleżanka zachowała się nie fair w stosunku do Ciebie, powinna od początku wspomnieć o tym, że chciałaby mieć coś z tego że Cię podwozi, później takie upominanie wydaje mi sie nie na miejscu

Umrę ci kiedyś. Oczy mi zamkniesz. I wtedy — swoje Smutne zdziwione, Bardzo otworzysz
Avatar użytkownika
blondyna96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 16:01

Re: podwozki do pracy

Postprzez Rolka » 30 wrz 2015, o 15:41

Koniecznie na poczatku trzeba sie dogadac, no ale osoba korzysajaca z podwozki tez powinna sie liczyc, ze autobus by ja kosztowal i kolezance tez to powinna jakos wynagrodzic
Rolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 wrz 2015, o 14:33

Re: podwozki do pracy

Postprzez baga55 » 25 kwi 2018, o 15:22

Be3zczelna t akolezanka. WIdocznie szukala osoby, ktora bedzie dzxielila z nia koszty dojazdu tylko "zapomniala" o tym powiedzieć... Dla mnie poniżej krytyki. Mam nadzieje, ze juz z nia nie jezdzisz...

Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
K. Wierzyński
:roll: :) :D
baga55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 08:45

Re: podwozki do pracy

Postprzez wenek » 12 maja 2022, o 17:37

O tym dlaczego paliwo drożeje i czy jeszcze będzie gorzej dowiesz się z bloga https://primenews.pl/business/2022/03/0 ... a-ukraina/ na nim co róż są ważne informacje, warto się zainteresować.
wenek
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 7 gru 2020, o 19:07
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]