Bolesne miesiączkowanie..

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 08:48

Nie wiem czy taki temat już istnieje, ale założyłam nowy.
Otóż chciałabym się od was kochane dowiedzieć, jakie macie sposoby na bolesne miesiączkowanie?
U mnie to zazwyczaj jest tak że pierwszego dnia rano przez jakieś 3-4 godziny to ból jest okropny, jednak potem to tylko chwilowy albo w ogóle go nie ma. Ale mimo wszystko czasem przez te 3-4 godziny muszę dojechać na uczelnię, iść do sklepu albo po prostu posprzątać w mieszkaniu.
Zażywam czasami standardowo NoSpę (nie robię reklamy produktu!!) ale nie zawsze mi pomaga. Dlatego chce się dowiedzieć, czy są inne, bardziej sprawdzone sposoby na bóle miesiączkowe?
paula
 

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 09:02

z tego co wiem, niektóe dziewczyny biorą ketonal..
ale jak już gdzieś z kimś o tym wspominałam (nie mogę znalezc tematu)... do lekarza i to już...
każdy powód bolesnych miesiączek jest inny...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 09:09

gdy byłam u ginekologa po rozpoczęcie terapii antykoncepcyjnej, to opowiedziałam lekarce o moich dolegliwościach: że miesiączki okropnie bolą przez 2 dni, że mam bardzo silne krwawienia, że mój okres jest co 30-35 dni. Na co lekarka stwierdziła że to jest normalne, że podczas miesiączki dochodzi do różnych skurczów które powodują bóle, że te silne krwawienia to coś normalnego (jeśli występują regularnie), a występowanie okresu między 30 a 35 dniem - to też jest normalne, bo widocznie mój organizm taki jest. Dodała również że wszystko się unormuje jak zacznę brać tabletki. No i tak było: nie byłam rozdrażniona, ból był na tyle delikatny że tak naprawdę mogłam na uczelni na aerobic chodzić, krwawienia były delikatne, a przede wszystkim okres wywoływałam po 28-29 dniach. Także po prostu super, tylko że po jakimś czasie mój organizm zaczął szaleć i przestałam mieć ochotę na seks, nie potrafiłam ścierpieć dotyku mojego faceta. Dlatego musiałam przestać je brać. Od tamtego czasu te bóle są przez jakiś czas dokuczliwe, ale potem w ogóle ich nie ma. Dlatego ja nie narzekam że jakoś bardzooo boli, bo boli znośnie :P choć w takie upały to i tak okropne jak ma się takie skurcze..
paula
 

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 09:28

No ok.. ja rozumiem że taki jest nasz organizm.. ale w każdej sytuacji jest jakaś przyczyna....
U mnie była to mała macica i jeszcze kilka rzeczy...
u mojej siostry choroba....
więc kwestia by to dobrze przebadać.. wiec może pora do innego lekarza...

Co do tabletek, dokładnie, one wszystko normują... Ale ... skoro mają negatywne skutki, powinny być zmienione...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez 456 » 4 lip 2013, o 10:19

Wiesz... Mi się nieraz zdarza mieć silny ból. Pojawia się on raz, dwa razy w roku obojętnie w jakiej porze. W sumie szczególnie zimą podczas miesiączkowania. Czasem w lecie... Mniejsza. W każdym razie ból jest okropny, z bólu mam mdłości i wiadomo co potem... I tak męczę się i jednocześnie zwijam dopóki nie stracę przytomności.
Na początku brałam ketonal 50. Potem musiałam brać 100 a kiedyś wzięłam aż 250... Pomagał przez jakiś czas niestety przestał, poza tym niszczy wątrobę. Tak więc dostałam... Febrofen czy jak to się pisze. Takie różowo białe kapsułki i o dziwo szybko przechodzi. Zażywam je dopiero wtedy gdy czuję, że lada moment nadejdzie "tragedia". Są na receptę poza tym lepiej niech sam lekarz obada i poleci lek przeciwbólowy. Nie powinno się sugerować czyimiś opiniami, bo nie każda osoba dany lek może zażywać.

Szkoda, że co niektórzy ludzie są wtedy obojętni, bo taki ból dopadł mnie kiedyś w Święta i to na mieście. I niestety nikt nie zadzwonił po pomoc, bo wszyscy woleli się gapić jak trzymałam się drzewa i wiecie... Myśleli, że byłam nietrzeźwa a mnie skręcało z bólu i nie mogłam powstrzymać tych odruchów. Zdołałam zadzwonić po ojczyma i przyjechał, wydarł się na zbiorowisko... i tyle z pomocy uprzejmych osób miałam.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 10:27

obojętnie czy nospa, czy ketonal czy inny przeciwbólowy i tak wyniszczy organizm..
a lekarz powinien przebadać i sprawdzić co się dzieje...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez 456 » 4 lip 2013, o 11:04

Kayira napisał(a):obojętnie czy nospa, czy ketonal czy inny przeciwbólowy i tak wyniszczy organizm..
a lekarz powinien przebadać i sprawdzić co się dzieje...

W 100% się zgadzam.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 11:18

wiem, że niektóre dziewczyny też robią sobie ciepłe okłady, ale na to trzeba mieć czas i siedzieć w domu....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 13:44

no niby lekarstwa niszczą wątrobę, tylko że jak zażywamy je raz na miesiąc w ilości: 1 tabletka, to naprawdę nie jest aż tak tragicznie :)

aktualnie już mój ból się uspokoił po zażyciu NoSpy Forte także jestem znów w pełni sprawna :D

ojj wiem coś na temat takiego zachowania ludzi. Kiedyś musiałam wyjść z kościoła bo mi się słabo zrobiło i co? nie było osoby która pomogłaby mi. Widzieli że jestem blada jak ściana, że ledwo idę, ale co tam.. lepiej się gapić i gadać komuś do ucha: "patrz, chyba naćpana"..
paula
 

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez ewelina890 » 4 lip 2013, o 15:12

ja zażywam nospę forte i jakoś przechodzi, choc co prawda wcześniej miałam takie silne bóle że dopiero po 5 tabletkach przechodziło... :?
Zażywałam też prze niecały rok tabletki anty i mój okres się unormował jak również i bóle ustały. Teraz gdy już ich nie biorę bóle mam znośne. :)
ewelina890
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 20:36

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 21:31

ewelina890 napisał(a):ja zażywam nospę forte i jakoś przechodzi, choc co prawda wcześniej miałam takie silne bóle że dopiero po 5 tabletkach przechodziło... :?
Zażywałam też prze niecały rok tabletki anty i mój okres się unormował jak również i bóle ustały. Teraz gdy już ich nie biorę bóle mam znośne. :)


dokładnie ta sama sytuacja była u mnie - jak zaczęłam brać tabletki to bólu praktycznie w ogóle nie było, a gdy je odsunęłam to zmalał do minimum :)
paula
 

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez oleczka1087 » 28 maja 2014, o 11:35

Nooo niestety ja też mam bolący okres, chodź zauważyłam pewną prawidłowość że jak ćwiczę systematycznie wtedy mniej mnie boli. SPAM Tutaj znajdziecie info jak się przygotować by mniej bolało.

Ostatnio edytowano 28 maja 2014, o 11:37 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
oleczka1087
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 12:27

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez Daria_W » 2 cze 2014, o 22:30

A po co od razu faszerować się chemią? Jest masa skutecznych środków naturalnych. Próbowałyście masażu brzucha olejkiem lawendowym albo różanym?:) Wyciąg z krwawnika też świetnie działa - tylko zioła trzeba zacząć pić kilka dni przed miesiączką żeby zadziałały.
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez mamakinia » 3 mar 2018, o 22:28

Konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi. U mnie niestety powtórka co miesiąc. Znalazłam bardzo dobre tabletki spasmolina. Działają po 15 minutach od przyjęcia. Ratują zawsze.
mamakinia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 15:05

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez ania8972 » 22 lip 2022, o 10:17

Ja też miałam problem z bolesnymi miesiaczkami i skorzystałam z porad u fizjo uroginekologicznego. Odrazu inaczej :)
https://miwomed.pl/fizjoterapia-urogine ... e-zajmuje/
ania8972
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lip 2022, o 10:15

Re: Bolesne miesiączkowanie..

Postprzez BenitaM » 22 lip 2022, o 13:47

Ja używam Ibum , Naproxen , ketonal albo nimesil
BenitaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 mar 2022, o 10:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]