Samochód dla początkującej

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Samochód dla początkującej

Postprzez jimena20 » 12 cze 2014, o 18:24

niedawno zdałam egzamin na prawo jazdy i szukam na szybko malego, ladnego i bezawaryjnego samochodziku. moze polecilybyscie mi cos? slyszalam cos ostatnio o samochodach hybrydowych, ktore bardzo malo pala i sa ekologiczne. czy ktoras z Was jezdzi na przyklad jakas hybrydowa toyotka? bede wdzieczna za rady :)
jimena20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 18:19

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez redorange666 » 12 cze 2014, o 18:51

I do tego ma kosztowac 5tyś zł...
Kobietko obudź się nie ma tanich samochodów hybrydowych... palą tyle samo co normalne auto bo są ciężkie jak jasna cholera, w zasadzie nikt ich nie potrafi naprawić (nawet ASO ma z nimi problemy)...
Tanie ładne i niepsujące się... nie ma takich... każdy samochód się psuje mniej lub bardziej, w zależności jak się dba o dane auto i jak się nim jeździ. Co do ładne czy brzydkie kwesta gustu ale wyglądem sie nie jeździ więc to bardzo indywidualna sprawa.

Szukaj starego japończyka bo tylko one są naprawdę mało awaryjne. Nissan MIcra, Toyota Starlet ewenbtualnie Yaris. Z nowszych Yaris, Swift, hyundai i20... VW UP!, Skoda citigo...
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez Astra » 12 cze 2014, o 23:45

No Redorange , napewno sie do Ciebie tez zwroce po porade jak bede kupowac autko.
Widac , zes znawca motoryzacji jak sie patrzy.
Jednym slowem klasa mistrzowska. :kiss2
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez jimena20 » 12 cze 2014, o 23:58

samochod kupuja mi rodzice wiec mam wiekszy budzet, ale za benzyne bede placic sama. dlatego zainteresowalam sie samochodami hybrydowymi, troche o nich poczytalam i pala 4l/100km, wiec sporo bym zaoszczedzila. i nawet yaris jest w hybrydzie :D
jimena20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 18:19

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez redorange666 » 13 cze 2014, o 02:03

Tak 4L w teście... realnie jest to nie do osiągnięcia dla początkującego kierowcy... eco drivingu i przede wszystkim płynności jazdy uczy się można powiedzieć latami...
Chcesz eko samochód kup sobie VW UP! lub jego odpowiednik Skoda Citigo. Palą na trasie około 4L i to jest realne spalanie na mieście około 5,5-6L. Fajne małe autko dla dziewczyny.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez marta002 » 23 gru 2014, o 13:10

polecam małe wygodne samochody. seat leon, toyota yaris, fiat punto, itd. takiego typu samochody są najlepsze dla osób początkujących, które niedawno zdały prawo jazdy :) polecam
marta002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 gru 2014, o 15:22

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez Czarna » 23 gru 2014, o 21:16

Zestawić Leona w jednym rzędzie z Yariską i Punto... No, no ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez oleandra » 27 gru 2014, o 14:31

Dla początkującego kierowcy najlepszy będzie samochód używany, bo i tak zaraz przyrysuje :P

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez Czarna » 27 gru 2014, o 14:34

No pewnie, a wtedy przynajmniej nie jest szkoda.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 10:47

a ja polecam fiata pande fajny mały samochod na miasto i malutko pali :)
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez kobietawielepiej » 20 maja 2022, o 14:48

oleandra napisał(a):Dla początkującego kierowcy najlepszy będzie samochód używany, bo i tak zaraz przyrysuje :P


Też sądzę, że dla osoby początkującej szkoda samochodu z salonu. Chociaż znam osoby, które boją się wsiąść do samochodu używanego po kimś. Może to ich fobia, może jakieś złe doświadczenia, ale takim złym doświadczeniom można zapobiec sprawdzając dokładnie co ma się zamiar kupić. Bardzo pomocny jest detektor VIN https://sprawdz.vin/dekoder-vin-checker/ całkowicie darmowe i łatwe w użyciu narzędzie, a pozwala na wykrycie różnych grzeszków.
kobietawielepiej
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 maja 2022, o 21:04

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez kałamarnica » 31 maja 2022, o 18:18

Myślę, że każdy z nas raczej ma jakieś swoje wymagania co do auta i ja jestem przekonana, że bardzo fajnym autem jest na pewno Garbus. Jeśli ktoś jest jego pasjonatem to polecam od razu świetny wpis https://garbus.pl/pl/n/30 gdyż dobrze jest wiedzieć jak zmienia się nakładki na kołach w tym właśnie pojeździe.
kałamarnica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 maja 2022, o 21:49

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez mortimer.spencer » 3 cze 2022, o 12:06

Jeżeli jeszcze nie miałaś samochodu to myślę, że warto skorzystać z możliwości umówienia się na jazdę próbną w jakimś salonie samochodowym. Tam konsultanci na pewno doradzą Ci też, jaki samochód będzie dobry dla osoby początkującej. Pozdrawiam! :D

Avatar użytkownika
mortimer.spencer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 cze 2022, o 12:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez werka » 10 sie 2022, o 17:11

A może coś z Volvo? Samochody tej marki są masywne, trzymają się drogi i są bardzo bezpieczne. Dla osoby początkującej to może coś używanego... zajrzyjcie sobie na stronę dealera https://volvocarnova.pl/, bo mają tam teraz najkorzystniejszą ofertę cenową na samochody używane, więc z pewnością coś wybierzecie :)
werka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 16:12

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez zuzannaa » 21 wrz 2022, o 12:45

Dla początkującej osoby to zdecydowanie coś mniejszego, wiadomo że ktoś kto zrobił dopiero prawo jazdy lepiej będzie się poruszał małym autem.
__________________________
Gemmaoleje.pl/uslugi/myjnia-samochodowa/usuwanie-naklejek-z-samochodu/
zuzannaa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lip 2019, o 10:25

Re: Samochód dla początkującej

Postprzez granika » 26 wrz 2022, o 23:24

A co powiesz na to, żeby początkowo korzystać z Wynajem samochodów Wrocław? Bo jakby nie było to można pojeździć kilkoma autami i zobaczysz czy wolisz większe auta czy może jakieś mniejsze bardziej do miasta.
granika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 lis 2021, o 12:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: barbertob, Bing [Bot], Google [Bot]