Styl skandynawski

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Styl skandynawski

Postprzez PannaAnna » 21 lut 2018, o 21:34

A ja nie przepadam za stylem skandynawskim. Tak szczerze, to już jest strasznie oklepany i wszyscy (mniej lub bardziej udanie) próbują mięć właśnie taki wystrój domu czy mieszkania. Natomiast bardzo podobają mi się eleganckie i funkcjonalne meble systemowe, takie jak np. ma firma Wiki Meble. Kupowałam u nich meble do salonu i powiem szczerze, że w rzeczywistości wyglądają nawet lepiej niż na zdjęciach. I wydaje mi się, że takie meble lepiej pasują do naszych polskich realiów.
PannaAnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lis 2017, o 14:08

Re: Styl skandynawski

Postprzez nemmerle98 » 12 mar 2018, o 15:15

Mi się podobają nowoczesne lampy sufitowe, LINK
nemmerle98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 15:13

Re: Styl skandynawski

Postprzez Baśka » 17 kwi 2018, o 13:24

Ja też uwielbiam styl skandynawski. Sama całkiem niedawno kupiłam LINK i właśnie urządzam je w ten sposób. Dużym plusem stylu skandynawskiego jest to, że bardzo fajnie on powiększa przestrzeń przez to, że jest w nim dużo bieli i jasnych kolorów. Dlatego idealnie nadaje się właśnie moim zdaniem do mniejszych mieszkań.

Systemy dla Twojej firmy - dynamics ax (dawniej axapta)
Baśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 13:58

Re: Styl skandynawski

Postprzez katty » 25 kwi 2018, o 14:02

Dzięki niemu mój dom jest oazą spokoju, a to jest dla mnie obecnie najważniejsze.

katty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 13:44

Re: Styl skandynawski

Postprzez Sunari » 15 maja 2018, o 15:05

Również mam dom urządzony w stylu skandynawskim. Uwielbiam prostotę w pięknym stylu i ładne dodatki. Zdecydowałam się na deski w jodełkę francuską od Styl Drzewa, które z moimi jasnymi ścianami i minimalizmem prezentują się świetnie. Do tego domówiłam drzwi od tego samego producenta i jest przepięknie.
Sunari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2018, o 14:57

Re: Styl skandynawski

Postprzez marylka1109 » 14 cze 2018, o 13:27

Też mam mieszkanie w tym stylu i bardzo dobrze się w nim czuję. Meble raczej wybrałam w kolorze bieli, połączone z drewnem. A pomieszczenia ociepliłam dodatkami z room99 :) oni mają bardzo fajne rzeczy w tym stylu
marylka1109
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 15:17

Re: Styl skandynawski

Postprzez Cardigan » 18 cze 2018, o 11:09

Mi osobiście styl skandynawski wydaje się być nie tyle prosty, co zimny. Można sobie na niego popatrzeć, pooglądać na blogach, ale nie mogłabym tak mieszkać, preferuję jednak, żeby wnętrze niosło ze sobą trochę ciepła i koloru. Nie wyobrażam sobie skandynawskiej sypialni. Swoje meble do sypialni kupiłam od Korameble, bardzo podobały mi się ich łóżka tapicerowane i dostępność tkanin w żywych wyrazistych kolorach.

Cardigan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2018, o 10:23

Re: Styl skandynawski

Postprzez Martyna455 » 23 lip 2018, o 13:41

Uwielbiam styl skandynawski - proste formy, wysokiej jakości materiały i kolory natury. Bardzo podobają mi się domy skandynawskie. Ostatnio nawet znalazłam we Wrocławiu piękne domy szeregowe developera Scandi Home w skandynawskim stylu i od razu się w nich zakochałam. Generalnie styl skandynawski jest obecnie bardzo modny zarówno w architekturze jak i w dodatkach, które dodają klimatu pomieszczeniom.
Martyna455
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 13:35

Re: Styl skandynawski

Postprzez JasnaM » 8 sie 2018, o 14:55

Ja polecam zastosowanie stylu skandynawskiego szczególnie w salonie oraz sypialni jeżeli mamy male mieszkanie. Ponieważ meble skandynawskie cechują się minimalizmem i funkcjonalnością.Ciekawe meble w stylu skandynawskim można znaleźć na: SPAM ;)

Ostatnio edytowano 13 sie 2018, o 08:02 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
JasnaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:59

Re: Styl skandynawski

Postprzez nika26 » 9 sie 2018, o 13:17

Przede wszystkim warto sięgać po dodatki wykonane z takich materiałów jak drewno, kamień, czy szkło.

nika26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sie 2018, o 13:12

Re: Styl skandynawski

Postprzez marionka » 6 kwi 2019, o 20:52

Tak, zgadza się, natura dominuje w tym stylu no i jasne barwy, które rozświetlają wnętrza. Ja tez lubie ten styl, choć mieszkanie mam raczej urządzone eklektycznie. Ostatnio kupiłam kilka fajnych poszewek w skandynawskim stylu, zerknijcie sobie do Little Dreams, to sklep online, mają fajne poszewki na poduszki pasujące do scandi.
marionka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 cze 2018, o 19:15

Re: Styl skandynawski

Postprzez urik » 13 maja 2019, o 18:59

Uwielbiam styl skandynawski. Sama w takim stylu urządziłam mieszkanie.
urik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 maja 2019, o 18:49

Re: Styl skandynawski

Postprzez Boglarka » 5 gru 2019, o 12:59

Jestem ogromną fanką tego stylu i cieszę się, że ostatnio zrobił się tak popularny. Wszędzie dostaniecie teraz bez problemu na przykład puchate poduszki, włochate dywaniki, świeczki i lampiony. Uwielbiam ten klimat - szczególnie teraz na zimę. Jak ma się do tego fajne meble, najlepiej z naturalnych materiałów (lite drewno - kocham!!!), ale też nie takie przytłaczające, bardziej loftowe, to wnętrze wygląda fantastycznie. U mnie się super sprawdza!
Avatar użytkownika
Boglarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 08:54

Re: Styl skandynawski

Postprzez wenus28 » 6 gru 2019, o 16:16

też uwielbiam tę skandynawską naturalność, przytulność i prostotę. Wczoraj przywieźli nam już z slf24.pl nasze nowiutkie meble do salonu. Sofa wygląda obłednie, fotel i podnóżek to samo, do tego są naprawde jak mówili bardzo wygodne. To nasz pierwszy prezent gwiazdkowy, wspólny to wspólny ale jest.
wenus28
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 19:55

Re: Styl skandynawski

Postprzez Elizka001 » 3 sie 2020, o 12:58

Sprawdź ofertę outletową Argon ! Super ceny, duży wybór !! Sprawdź https://sklep.argon-lampy.pl/kategoria/outlet
Elizka001
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 12:36

Re: Styl skandynawski

Postprzez wiesolek555 » 15 paź 2020, o 14:59

Ja też uwielbiam ten styl, bo mam wszystko z Ikei LOL wieć udaję ze specialnie wybrałam styl skandynawski :P
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45

Re: Styl skandynawski

Postprzez carol-bork » 19 paź 2020, o 09:25

Fajne rzeczy w takim stylu są w sklepie Room99. Fajny styl dobra jakość i piękne wykończenie.
carol-bork
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sie 2020, o 17:54

Re: Styl skandynawski

Postprzez olik900 » 30 paź 2020, o 12:49

Styl skandynawski bazuje na jasnych, przytulnych wnętrzach. Drewniany stolik na wąskich nóżkach, wygodna kanapa, miękki kocyk i świeczka. Warto o tym poczytać, żeby dowiedzieć się, jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim.
olik900
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2020, o 12:44

Re: Styl skandynawski

Postprzez OlaMaKota » 4 gru 2020, o 22:32

Jeśli mówimy o stylu skandynawskim, to rozumiem że ściany masz w bieli albo w szarości ;) A mebelki białe 8-) Jeśli tak, to z dodatkami można troszkę zaszaleć, ale w granicach rozsądku. Zasłony z pewnością w szarościach albo w granacie, w tej kwestii zawsze znajomym polecam https://sklepantex.pl/ - spory wybór takich tkanin w stonowanych kolorach właśnie, w sam raz do stylu skandynawskiego. Z firan bym zrezygnowała na rzecz na przykład rolet rzymskich. Fajnie się prezentują też dywany i jak najwięcej poduch na sofie, narożniku czy kanapie - świetnie ocieplają wnętrze. Jeszcze podoba mi się kominek, w mieszkaniu oczywiście biokominek. Poza tym - zdjęcia w ramkach, gazetownik, grubopleciony koc.
OlaMaKota
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 paź 2020, o 12:23

Re: Styl skandynawski

Postprzez andrej55 » 9 gru 2020, o 21:12

Lubię styl skandynawski i jest bardzo prosty do aranżacji. Będzie pasować do wielu pomieszczeń. Moim zdaniem ten styl jest ponadczasowy.

andrej55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2020, o 21:10

Re: Styl skandynawski

Postprzez carol-bork » 12 gru 2020, o 18:30

Fajne rzeczy w tym stylu są w Room99.pl Mnie osobiście podobają się stamtąd pościele ale wszystko jest świetnej jakości
carol-bork
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sie 2020, o 17:54

Re: Styl skandynawski

Postprzez Iwonka83 » 8 wrz 2022, o 15:50

My do naszego salonu dodaliśmy dużo beżowych dodatków z naturalnych materiałów i świece sojowe w ciemnym szkle z Soy Witch - o, stąd: https://soywitch.pl/swiece-sojowe/
Iwonka83
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2022, o 15:48

Re: Styl skandynawski

Postprzez AKrol » 4 paź 2022, o 10:00

Też mam salon w stylu skandynawskim. Remont robiliśmy w te wakacje i największy problem miałam z wyborem koloru ścian. Niby wiadomo, że jak styl skandynawski do białe ściany, ale nie chciałam takiej typowej zimnej bieli. W końcu wybór padł na Biały Bez z palety Śnieżki - Barwy Natury. Fajnie rozświetlił salon, ale nie ma on na szczęsciej tej surowości farb śnieżnobiałych.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Styl skandynawski

Postprzez OlaMola » 30 sty 2023, o 14:18

Ja postwiłam na tradycyjny klinkier, a nie na elastyczne okładziny. Okazało się to strzałem w 10. Jednak te elastyczne dekoracje są nietrwałe i kiepsko się prezentują na ścianie
OlaMola
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:00

Re: Styl skandynawski

Postprzez andrat » 3 lut 2023, o 14:22

A to nie jest trochę zależne od budynku w jakim się mieszka? Nowoczesny dom raczej srednio będzie wyglądał z prowansalskim stylem, i odwtotnie.

Jeśli szukacie oryginalnych dekoracji na ściany, polecam zerknąć sobie na obrazy w tej pracowni:
https://obrazysztuki.pl/portfolio/obraz ... -wiedziec/

Możecie tam znaleźć wiele ciekawych propozycji (w pracowni są obrazy ręcznie malowane).
andrat
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 11:53
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]