wodzirej czy zespół??

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez redorange666 » 24 wrz 2014, o 22:55

Nie posłucham gdyż... nie zamierzam brać więcej ślubu ale gdyby taka sytuacja nastała to grać będzie na nim mój kolega.
Doskonały DJ i umiejący zagrać tak że bawią się wszyscy. Nie ma discopolo i innych wspaniałych przyśpiewek rodem z czasów białego misia oraz innych zicpolek... za to klimat który zrobił na moim weselu był taki że pomimo rezerwacji sali tylko od północy ludzi nie dało się wygonić o 4 nad ranem.
Na szczęście nie wpadł na pomysł oczepin i innych zabaw typowo weselnych ale też absolutnie mu zabroniliśmy takich atrakcji.
Melania tylko raz byłem na weseli z zespołem i nigdy więcej nie chcę być na takim kolejnym... bo niestety poziom ich grania był tai jak i całe wesele... polska koniec XIXw. Aż do teraz mnie trzęsie na myśl o tym.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Melania Si » 25 wrz 2014, o 10:07

Ja byłam na wielu weselach, gdzie był porządny zespół, śmiem dodać - grupa profesjonalistów (z DJ-em jeszcze nigdy się nie spotkałam). Ja sobie wesela bez zespołu, który dysponuje normalnymi instrumentami, nie wyobrażam. DJ to może sobie zagrać na 18-ce czy przyjęciu jubileuszowym. Dla Ciebie może takie wesele zalatuje tandetą, kiczem, wsią? ... A ja na takich weselach się "wychowałam". W moich stronach tylko takie wesela się robi, rodem z XIX wieku, gdzie jest wódka, zespół, oczepiny, zabawy weselne (choć powiedziałabym, że to bardziej współczesny, nowoczesny XIX wiek :D). Gdyby takich "atrakcji" zabrakło, to moi goście wyszliby z tego wesela niezadowoleni i zawiedzeni. Co kraj, to obyczaj, a więc, co rejon, to inne zwyczaje i wyobrażenia. Z mojej perspektywy... ja na twoim weselu pewnie bym się wynudziła i byłabym zniesmaczona :P, że zabawia mnie jakiś DJ... Tak więc każdy robi wesele według własnego uznania, dostosowuje je do "trendów" panujących w jego otoczeniu, rodzinie. Przyśpiewki i disco polo też będą, ba! muszą być! ale nie będą dominowały. Muzyka będzie zróżnicowana.

Dla mnie to jest śmieszne, że każdy się wyrzeka disco polo. Ja na co dzień nie słucham takiej muzyki, ale dobrej zabawy sobie nie wyobrażam bez niej. Ile razy byłam na weselu, i jak zespół zagrał "jesteś szalona", to nagle cały parkiet zapełniony. Nie rozumiem, czemu mam się wstydzić takiej muzyki, zabraniać jej grania? Mój zespół doskonale wie, co się ludziom podoba, więc daje im wolną rękę. Wiem, że mnie nie zawiodą i nie będę się miała czego wstydzić. Dostosują piosenki do każdego wieku, zagrają przeboje z różnych lat. Poziom ich grania jest świetny. Słyszałam ich na żywo i niektóre piosenki śpiewają lepiej niż jest w oryginale. Także jeśli mną ma coś zatrząsnąć, to chyba tylko sala, która będzie się uginać od bawiących się gości :)

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez redorange666 » 25 wrz 2014, o 10:39

Tym się właśnie różnimy. Ja nie lubię tandety rodem ze wsi i ochlej party gdzie większość po godzinie 23 rozmawia krótkim przekazem binarnym bzzzy bzzzyyy bzzzzyyy eeeep bzzzz eeep.
Zamiast zabaw z piekła rodem były pokazy barmanów, sztuczne ognie, oraz muzyczne inspiracje moich znajomych którzy wpadli na pomysł zabawy z instrumentami dogrywając się do naszego DJ-a.
Stąd Ty na moim weselu nie byłaś (przepraszam przyjęciu weselnym) a ja nie będę na Twoim. Ty na moim byś się nudziła a ja czół bym się jak... dziesiąte koło u wozu.
U mnie nie było nikogo kto by siedział dłużej niż 5min resztę czasu ludzie się doskonale bawili. A co najważniejsze next day nikt nie miał kaca i można było powtórzyć akcję w kameralnym towarzystwie przyjaciół i ogromnego grilla.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Melania Si » 25 wrz 2014, o 12:46

To głupie, że ludzie z miasta mają takie uprzedzenia do wsi. Jak uważasz, że wszystko co związane jest ze wsią jest tandetne, to współczuje myślenia. Po raz kolejny przekonuję się, że ludzie, którzy żyją w mieście mają stereotypowe, błędne wyobrażenie na temat życia na wsi. To, że moje wesele będzie wyglądać tak jak napisałam, nie znaczy, że będzie tandetne i kiczowate. Dla mnie kiczem są np. występy barmańskie, pokazy taneczne, po cholerę wydawać na to pieniądze? żeby mi parę "artystów" wyskoczyło na parkiet? i tym mam gości zabawiać? Nie będę robić z wesela cyrku. Pokazy sztuczne jak najbardziej na tak, sama o nich marzę, bo to dla mnie bardzo romantyczne widowisko. Zresztą obecnie to nawet modne jest. Wiele festynów, lokalnych imprez zwieńczonych jest pokazem fajerwerków. U mnie tradycją jest robić takie wesele jak opisałam wcześniej. "Wsią" może zalatywać tylko z tego względu, że ja mieszkam na wsi, ale nie oznacza to, że moje wesele będzie cechowało wieśniactwo i tandeta! Dla mnie to śmieszne, że ludzie z miasta próbują być tacy nowocześni, tacy modni... a tak na prawdę swoim myśleniem, że tradycyjne wesele to "ochlej party" pokazują swoje zacofanie (mówię tu w liczbie mnogiej, bo takich osób jak ty, jest wiele). Dzisiaj wieś to nie drewniane domy, 100 ha pola, bydło w oborze i pies ujadający na łańcuchu, choć i taki wiejski obrazek można spotkać w Polsce. Może ty spotkałeś TYPOWYCH WIEŚNIAKÓW na jakimś weselu, ale nie każdy, kto mieszka na wsi jest wieśniakiem! (takim, który chleje do upadłego, a "po godzinie 23 rozmawia krótkim przekazem binarnym bzzzy bzzzyyy bzzzzyyy eeeep bzzzz eeep" - jak to określiłeś :/) !
Po prostu nie wierzę... nie wierzę, że można aż tak myśleć o innych ludziach... Może po prostu przestań oglądać polskie, stare filmy/ seriale, w których to takich obrazów "wiejskich" wesel się naoglądałeś ;), bo widać, że to szkodzi wyobraźni.

I jeszcze jedno... nie próbuję tu dociec, które wesele jest lepsze. Bo już pisałam wcześniej, że co kraj, to obyczaj, co rejon, to inne zwyczaje i wyobrażenia. Niech każdy robi, jak uważa. Ale nie pozwolę, by (w dzisiejszym rozumieniu) polskie, tradycyjne wesele z obyczajami, zabawami, toastami, oczepinami było określane "ochlej party"!

A tak na koniec... bardzo razi mnie jedno słowo w twojej wypowiedzi... "czół bym" ? naprawdę? :D Oko mnie zabolało, jak to przeczytałam... :P Myślę, że chodziło ci o ... "czułbym"...

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez redorange666 » 25 wrz 2014, o 14:29

Jak już robimy sobie prywatne występy to dorzucę coś od siebie.
Ani ja ani nikt z moich znajomych nie bawi się i nigdy nie bawił sie przy zicpolkach i muzyce biesiadnej. To nie nasza muzyka więc gdyby ja ktoś zaproponował i puścił coś takiego to.. parkiet byłby pusty.
Pokaz barmański był pomysłem samych barmanów którzy byli na moim przyjęciu i dostali za to ekstra kasę bo pokaz przykuł uwagę całej gawiedzi na ponad godzinę i wszyscy doskonale się bawili.
Tradycyjne zabawy weselne z praniem po łapach warzechami to dla mnie i moich znajomych szczyt tandety. Jak się komuś to podoba... super mnie nie więc i na moich imprezach takich zabaw nie ma nie było i na pewno nie będzie.
Czy chcę być modny i nowoczesny?? Nie. Po prostu zroiliśmy imprezę na której dobrze się bawiliśmy, my nasi znajomi i rodziny.
Było inaczej, było do białego rana za to z pełnym wykopem i w stylu który NAM ODPOWIADAŁ.
To jakie Ty zrobisz swoje wesele Twoja sprawa. Mnie tam nie będzie więc nie mnie to komentować.

A w kwestii polskich filmów to ja ich nie oglądam, ponieważ nie podoba mi się polska kinematografia.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Melania Si » 25 wrz 2014, o 15:08

U mnie też nie będzie tandetnych zabaw w stylu rąbanie skarpet czy pokaz gołej klaty, a zabawy w dobrym smaku.
Mnie się tylko nie podobają określenia "ochlej party" i "tandeta rodem ze wsi". Upokarzasz w tym momencie ludzi, którzy mieszkają na wsi. Jeśli nie byłeś na eleganckim, normalnym weselu w tradycyjnym stylu, to może powstrzymaj się od takich komentarzy.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez redorange666 » 25 wrz 2014, o 15:22

Bywałem na tradycyjnych weselach Polskich i niemieckich, bywałem na góralskich weselichach i na kilku typowo wiejskich. 90% tych wszystkich spędów rodzinnych to właśnie ochlej party. Faceci pijani w sztok, kobiety im w tym wtórowały, do tego biegające małolaty pomiędzy nogami i muzyka rodem z wiejskiej remizy bo taka jest tradycja.
Sorry mnie to nie odpowiada.
NIe odpowiada mi styl, forma takiego biesiadowania i jest dla mnie wieśniacka... nie obrażając ludzi ze wsi... bo wieśniakiem się jest nie z miejsca w którym się człowiek urodził a to jaki jest. więc jak już to jest to przytyk do ludzi bez gustu...
Każda moja wypowiedź jest wypowiedzią subiektywną (trudne słowo) więc nie zamierzam przepraszać za to co piszę a tym bardziej sie powstrzymywać od wyrażenia swojej opinii.
Wiem również jaka jest wieś (miejsce i ludzie którzy ja zamieszkują oraz cieżko pracują) i nie krytykuje ich za to że kultywują (kolejne trudne słowo dla niemca) swoją taką a nie inna tradycję co nie znaczy że musi mi się ona podobać, jak również nie znaczy że każda młoda para decyduje się na wesele właśnie w takim stylu i chwała im za to.

Niedawno byłem na ślubie gdzie para zrobiła wesele tematyczne (włącznie że zamiast mendelsona na organach w kościele był zagrany główny motyw z gwiezdnych wojen). Później Para jak i większość młodych poprzebierała się w rózne stroje z róznych kultowych filmów i seriali o tematyce sc-fi. Zabawa była doskonała, nawet sceptycznie nastawieni rodzice przełamali opór materii i dobrze się bawili, tylko staruszkowie nie rozumieli takiego odejścia od imprezy weselnej jak i samej ceremonii.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Melania Si » 25 wrz 2014, o 16:14

Chyba nie zrozumiałeś tego, co napisałam. Nazywanie biesiady wieśniactwem, to jest dopiero... "wsiowy" pogląd na rzeczywistość. Ty chyba nie rozumiesz, że nie każde wesele w tradycyjnym stylu (a przy tym biesiada weselna) musi skończyć się zgonem każdego gościa. Może byłeś świadkiem chlania wódy ile wlezie na różnych weselach, ale to nie oznacza, że każde takie wesele tak samo wygląda. Chyba nie wiesz, jak ludzie potrafią bawić się na Zagłębiu, z klasą i w kulturalny sposób, zwłaszcza w moich stronach. A ty wrzucasz wszystko do jednego wora. Może ci nie odpowiadać taki styl wesela, ale to nie oznacza, że możesz ludzi obrażać. Powtórzę po raz kolejny: Jeśli nie byłeś na eleganckim, normalnym weselu w tradycyjnym stylu, to może powstrzymaj się od takich komentarzy.
A jak ktoś robi z wesela bal przebierańców to niech robi. Każdy ma swój gust.
A czym jest wieś - zupełnie nie wiesz. Dla ciebie to tylko ciężko pracujący ludzie? Dodaj jeszcze, że na roli?
Matko... szkoda gadać.

Kończę już tą dyskusję. Szkoda się produkować. To w końcu temat o wodzireju i zespole!

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Hadassa » 26 wrz 2014, o 09:16

Proszę o powrót do głównego tematu ;)
Jeżeli chcecie możecie przejść na pw lub w hydzie założyć temat

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Kinga88 » 26 wrz 2014, o 13:30

Kwestia gustu i pieniędzy. Zarówno orkiestra jaki i wodzirej może zapewnić dobrą zabawę. Dużo zależy też od gości, czy są rozrywkowi
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez redorange666 » 26 wrz 2014, o 13:39

Oczywiście masz rację ale organizując takie wesele mniej wiecej wiemy kogo zapraszamy i jak się dana para potrafi bawić oraz to jakie gusta muzyczno interpretacyjne lubi większość. Wybór trudny i każda para powinna się dokładnie zastanowić czego oczekuje. :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Mata » 6 lip 2022, o 15:49

Z weselami na pewno obcuje zespół Grupa Muzyczna M&M. Gra z różnymi instrumentami, na żywo, także wokal na żywo i bogaty repertuar. Można też pogadać o konkretnych utworach, co są w stanie grać i będzie szansa, by zabawę jakoś sobie układać.
Mata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7 cze 2022, o 13:42

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez Monya88 » 15 lip 2022, o 16:18

Hmm ja powiem szczerze, że trafiłam na zespół, który grał i zabawiał ludzi mega fajnie ;) Było wesoło, kulturalnie i melodyjnie ;)
Monya88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 mar 2022, o 10:37

Re: wodzirej czy zespół??

Postprzez dorociazrt » 31 paź 2022, o 13:13

Zespół! ;)
dorociazrt
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lut 2021, o 13:22
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]