Kupowałyście same samochód?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Kupowałyście same samochód?

Postprzez milka31 » 19 kwi 2018, o 13:11

Rozglądam się za używanym samochodem. Niestety jestem zdana sama na siebie w tym temacie. Dlatego wszystkie rady mile widziane :D
Kupowałyście kiedyś same auto? Na co zwracać największą uwagę przy oglądaniu jakiegoś auta, jak już mi się spodoba?

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Hosenka » 19 kwi 2018, o 15:37

Ja kupowałam i poszło ok. Ale jak jesteś zupełnie zielona w temacie (tak jak ja :P ) to zastanów się nad jakimś autotesto czy inną tego typu firmą. No bo co możesz sama obejrzeć? Jedynie tylko z wierzchu jak samochód wygląda i to tyle. Jak zajrzysz sama pod maskę to coś Ci to powie? :P

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez milka31 » 20 kwi 2018, o 16:34

No dlatego pytam, bo może wiecie na co zwracać uwagę już w samym ogłoszeniu, szukając auta. A co to jest to autotesto?

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez redorange666 » 20 kwi 2018, o 18:23

Pp pierwsze zrób reserch wśród znajomych i poznaj dobrego mechanika.
Po drugie określ jakie auto jest Ci potrzebne.
Po trzecie przygotuj dwie kupki pieniędzy, pierwsza na zakup auta druga na ubezpieczenie, rejestrację i na pakiet startowy pt oleje, komplet filtrów i rozrząd, opony czy hamulce.
Po czwarte najważniejsza jest buda i podwozie bo to jest najdroższe w naprawie i często nie ma sensu tego robić.
Po piąte z upatrzona sztuka jedziesz do poznanego dobrego mechanika i on za drobną opłata dokonuje oględzin. Jeżeli jest ok podpisujesz umowę.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Nataczka » 23 kwi 2018, o 10:37

Ja raczej opierałabym się na męskiej wiedzy. Sama sprowadzałam samochód z Niemiec, ale poprosiłam o pomoc kuzyna, który jest mechanikiem i w sumie się na tym zna. Nie ma sensu ryzykować i kupować w ciemno, jeśli nie jest się zaznajomionym.

Ogólnie po znalezieniu oferty sprzedaży, od razu poprosiłam sprzedawcę o dokładne zdjęcia pojazdu. Sprowadzanie z Niemiec jest o tyle trudne, że albo kupujesz w ciemno, albo jedziesz na miejsce i sprawdzasz. Po wstępnej wymianie informacji, po prostu pojechałam z kuzynem, przy okazji robiąc sobie mały trip :P Okazało się, że trzeba zrobić parę rzeczy, ale nie były to duże koszta, na szczęście.

Nie polecam kupowania na zasadzie "ten samochód mi się podoba". Kupuj z głową i koniecznie przelicz, czy zakup Ci się opłaci.
Nataczka
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 12:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Hosenka » 23 kwi 2018, o 12:31

milka31 napisał(a):A co to jest to autotesto?


Autotesto to firma, która zajmuje się sprawdzaniem faktycznego stanu auta. Więc w Twoim przypadku mogłoby się to sprawdzić skoro jesteś z tym sama. Zlecasz to i potem dostajesz raport w jakim stanie jest auto, co jest do naprawy, czy opłaca się je kupić za taka kasę za jaką wystawia sprzedawca itd ;-)

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez milka31 » 24 kwi 2018, o 12:51

Hosenka, ok rozumiem. A ile kosztuje takie sprawdzenie auta?

Nataczka, jakbym miała takiego mężczyznę pod bokiem to oczywiście, że bym się radziła. Ale pisałam już w pierwszym poście, że niestety jestem z tym sama. Więc muszę szukać innych rozwiązań.

Redorange666, dziękuję za rady. Jedynie z tym mechanikiem nie bardzo mogę tak zrobić, bo już jak się rozglądam wstępnie za autami to większość ogłoszeń nie z mojego miasta. Więc nic mi nie da mechanik tutaj u mnie na miejscu. Musiałabym go prosić żeby jechał ze mną ileś km obejrzeć auto, którym jestem zainteresowana. A na to mało kto pójdzie - chyba że znajomy (a takiego który się zna, nie mam), albo ktoś za większą kasę.

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez redorange666 » 24 kwi 2018, o 14:49

W takim wypadku ograniczasz poszukiwania do okolic miejsca zamieszkania lub jeżeli decydujesz się na wyjazdy krajoznawcze (co jest bardzo głupim pomysłem i mówię to z doświadczenia) przy rozmowie telefonicznej uzgadbiasz z właścicielem że chcesz podjechać do ASO na przegląd przedzakupowy. Średni koszt to od 500zl do 1.2tys. W wypadku zakupu auta do 6tys jest to dużo ale przy np 40tys warto się pokusić o taki sprawdzian.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Hosenka » 24 kwi 2018, o 14:59

milka31 napisał(a):Hosenka, ok rozumiem. A ile kosztuje takie sprawdzenie auta?


Na stronie autotesto masz cennik to sobie znajdź w necie i zobacz, dlatego, że tam masz 3 różne opcje do wyboru. Ta najdroższa opcja kosztuje około 500 zł. W mojej ocenie to nie jest jakoś dużo za sprawdzenie auta, biorąc pod uwagę, ile kasy na nie wydajesz.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez aldinka » 26 kwi 2018, o 11:04

Dobrze Ci radzą! Ja kupowałam sama i nie sprawdziłam dokładnie, tylko uwierzyłam na słowo i potem u mechanika siedziałam częśćiej, niż ufryzjera :P a ile kasy na to poszło, to szkoda gadać. Moim zdaniem nie ma co kupować używanego samochodu bez spojrzenia "do środka" i pod samochód i musi to być neutralny mechanik, nie kolega Mietek od tego, który sprzedaje, więc z tym ASO to dobry pomysł.
aldinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 kwi 2018, o 10:39

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez mitunes » 30 kwi 2018, o 09:35

Ja kupowałam ostatnio używane auto z mężem. Zdążyło się już popsuć... Ale mamy dobry zakład naprawczy Auto Remont Lipert, u nas w Lublinie i jeździmy dalej :)
mitunes
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 09:33

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez fori » 6 cze 2018, o 12:58

Raczej trzeba liczyć na dużo szczęścia w takiej sytuacji.
fori
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 cze 2018, o 12:47

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez trefnoknus » 18 cze 2018, o 22:44

Nie odważyłabym się sama kupować. Wcisnęli by mi wszystko. Kupując auto miałam kryterium: jak przesunę siedzenie do przodu, żeby sięgnąć do sprzęgła :D Mąż był bardziej "wybredny". Sprawdzał blacharkę, silnik oglądał, i jeszcze czy jest alarm, immobiliser... i inne jakieś takie cuda
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez kuxa » 28 cze 2018, o 01:22

Sprawdź, czy jest dobrze wyciszone :) To wbrew pozorom bardzo ważne. My musieliśmy dodatkowo wygłuszać w SztukaWyciszania bo nie dało się rozmawiać swobodnie.

kuxa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 cze 2018, o 00:48

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez majkusia » 15 lip 2018, o 11:12

Ja kupowałam sama, tzn jechałam z mężem do salonu Klimczak w Częstochowie ale sama wybierałam sobie mazdę :) nawet na jazdę próbną poszłam. Wiadomo obsługa tam mi podoradzała, odpowiadała na pytania. Ale decyzja była moja
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Jamelia » 17 lip 2018, o 08:28

Sama z wujkiem :D :P

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez fugazi » 17 lip 2018, o 19:55

LINK - zastawa restauracyjna
majkusia napisał(a):Ja kupowałam sama, tzn jechałam z mężem do salonu Klimczak w Częstochowie ale sama wybierałam sobie mazdę :) nawet na jazdę próbną poszłam. Wiadomo obsługa tam mi podoradzała, odpowiadała na pytania. Ale decyzja była moja


Przy zakupie nowego samochodu jest łatwiej, gorzej jeśli ktoś decyduje się na używany samochód z komisu...

Cześć wszystkim! Polecam wam zapoznać się z moją stroną dentysta w Wałbrzychu
fugazi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 13:31

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez zosiaRadonska » 1 sie 2018, o 12:59

Tak! I to zaraz po osiemnastce :D Miałam odłożone pieniążki i kupiłam małego fiata.

zosiaRadonska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2018, o 12:55

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez kobietawielepiej » 20 maja 2022, o 14:39

fugazi napisał(a):LINK - zastawa restauracyjna
majkusia napisał(a):Ja kupowałam sama, tzn jechałam z mężem do salonu Klimczak w Częstochowie ale sama wybierałam sobie mazdę :) nawet na jazdę próbną poszłam. Wiadomo obsługa tam mi podoradzała, odpowiadała na pytania. Ale decyzja była moja


Przy zakupie nowego samochodu jest łatwiej, gorzej jeśli ktoś decyduje się na używany samochód z komisu...


Zgadzam się z Tobą. Tak samo gdy kupuje się od osoby prywatnej. Wiele osób zataja cenne informacje, aby sprzedać drożej i w sumie to zrozumiałe tylko, że dla nowego właściciela auta może to być początkiem problemów. Ja korzystałam z dekoderu VIN https://sprawdz.vin/dekoder-vin-checker/ który prawdę powie. Jak mi znajomy pierwszy raz o tym mówił to byłam w szoku ile za pomocą jednego numeru można zdobyć cennych informacji.
kobietawielepiej
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 maja 2022, o 21:04

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez marlena77 » 29 maja 2022, o 18:56

Ponieważ jestem singielka i nie mam żadnego faceta który by pojechał i doradzil kupno auta postawiłam na MMcars, panowie fajnie mi doradzili powiedzieli za i przeciw i zdecydowałm sie na kupno i drugi miesiąc jeżdzę tylko tankuje tą coraz droższą benzynę, a autko śmiga
marlena77
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 20 lip 2021, o 20:40

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez werka » 30 maja 2022, o 12:06

No pewnie, że kupowałam sama auto, wprawdzie w wyborze auta pomagał mi specjalista, doradca z salonu https://volvocarnova.pl/ i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę! Obsługa bardzo profesjonalna i konkretna, a co do mojego autka - jest bardzo ekonomiczne, mało pali - co jest w obecnych czasach bardzo ważne :) a komfort jazdy jest nieoceniony! Fajnie, ze mogłam sobie pozwolić na nowe auto :)
werka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 16:12

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez majkusia » 2 lis 2022, o 11:03

sama w zyciu :D w salonie MM cars z mezem :D nie wyobrazam sobie jechac samej jak sie na tym nie znam
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez granika » 16 lis 2022, o 00:17

Wydaje mi się, że lepiej jednak jest z kimś wybierać auto bo to zawsze mniejsza szansa że ktoś nas po prostu oszuka. Ale ogólnie jak już staniemy się posiadaczami czterech kółek to warto jest pamiętać o odpowiedniej konserwacji lakieru. Także bez wątpienia tutaj przydadzą się kosmetyki od https://showcarshine.pl/.
granika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 lis 2021, o 12:33

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez zuzannaa » 21 lis 2022, o 16:00

Sama nie, ze znajomym mechanikiem pojechałam go obejrzeć dopiero jak powiedział że jest wszystko OK to zdecydowałam się na zakup.
__________________________________
Gemmaoleje.pl
zuzannaa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lip 2019, o 10:25

Re: Kupowałyście same samochód?

Postprzez Jaroslaw » 5 mar 2023, o 19:49

Zakup samochodu na własną ręke to nie zawsze dobry pomysł. Przede wszystkim trzeba się dobrze znać na mechanice, a nawet najlepszy mechanik nie będzie w stanie stwierdzić wszystkiego. Na rynku wtórny są często sprzedawane przypudrowane trupy, dlatego trzeba mieć to na uwadze. Z drugiej strony to co raz więcej klientów skłania się do zakupu nowego samochodu. Nie ma się co dziwić gdy widzą takie oferty jak Dacia - https://dacia.pl/poznaj-serwis-dacii.html Możemy przebierać w modelach jakie zbierają bardzo dobre recenzje na portalach branżowych. Poza tym to możemy skorzystać z możliwości finansowania zakupu, co jeszcze bardziej urealni nasz zakup.
Jaroslaw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 maja 2020, o 15:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników