Medytacje Osho – Podróż do Krainy Czakramów

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Medytacje Osho – Podróż do Krainy Czakramów

Postprzez marta_k » 19 sty 2023, o 13:54

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 30 lipca – 6 sierpnia 2023 na warsztat

MEDYTACJE OSHO – PODRÓŻ DO KRAINY CZAKRAMÓW

PROWADZI: NORBERT KULESZA

Ten 7-dniowy warsztat będzie niepowtarzalną okazją, aby przejść przez proces Duchowej i Energetycznej Przemiany dzięki harmonizowaniu i oczyszczaniu czakramów, czyli siedmiu ośrodków energetycznych naszego ciała...
Czakry (czakramy) to ośrodki energetyczne, wirujące skupiska subtelnej energii rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała/ kręgosłupa – od jego podstawy do korony głowy.Są to miejsca gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych zwanych nadi i gdzie gromadzi się energia/ prana. Ośrodki te odbierają, magazynują i promieniują energią o wibracji indywidualnej dla każdej czakry. Każda z czakr odpowiada za inne sfery życia, zdrowia i rozwoju. Rozwijanie czakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego, transformacji na wielu poziomach i duchowego przebudzenia.
W trakcie warsztatu, w ciepłej i bezpiecznej atmosferze, będziemy pracować z naszymi czakramami na trzech płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej i duchowej.
Udamy się w medytacyjną Podróż, rozpoznamy blokady naszych czakramów i nauczymy się, jak uwolnić ich energetyczną siłę. Nauczymy się rozpoznawać nasze słabości... i ponad nie wzlatywać.
Każdego dnia warsztatu, z każdym kolejnym czakramem, będziesz dowiadywać się, dlaczego ta sfera Twojego życia jest zapomniana albo rozkwitająca. Każdego dnia warsztatu, z każdym kolejnym czakramem, będziesz dowiadywać się, jak uspokoić swój Umysł i otworzyć swoje Serce.
Każdego dnia pracujemy w innym kolorystycznie wystroju sal, zakładamy inne stroje, wzmacniające pracę z danym czakramem.


W trakcie warsztatu zbadamy blokady, oczyścimy poszczególne czakramy i rozwiniemy ich siłę na poziomach:

1. fizycznym
Na poziomie fizycznym/energetycznym będziemy pobudzać i wzmacniać energię ciała oraz używać własnej energii życiowej w relacji ze światem zewnętrznym.

2. emocjonalnym
Na poziomie emocjonalnym poznamy techniki uspokajania emocji, wyrażania swoich uczuć, radzenia sobie z lękiem, nieśmiałością, problemami/blokadami emocjonalnymi oraz rozpoznawania emocji w ciele.

3. duchowym
Na poziomie duchowym będziemy uspokajać umysł, praktykować medytacje, pogłębiać uważność, kreatywność i intuicję.

Oprócz wielu klasycznych medytacji Osho będziemy używać technik koloroterapii, muzykoterapii (mantry i masaż dźwiękiem mis tybetańskich), Jogi Słońca oraz oddychania taoistycznego.
Podczas warsztatu będzie możliwość medytowania w oryginalnej szacie Osho, którą nosił w latach 80-tych!
Warsztat będzie trwał 7 dni, z których każdy będzie poświęcony pracy z konkretnym, kolejnym czakramem (pierwszy dzień to praca nad ezoterycznymCzakramem Kosmicznej Bazy). Kolejne dni to praca nad tradycyjnym podziałem na 7 czakramów. Dzień ostatni to przestrzeń na domknięcie procesu i podsumowanie pracy nad czakramami.Program poprzednich warsztatów "Podróż do Krainy Czakramów" zostanie wzbogacony o najnowsze techniki medytacji, przywiezione w tym roku z Indii i praktykowane w tamtejszych aszramach Osho w Delhi i Punie.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach 8-21 (z przerwami na posiłki i trzygodzinną przerwą w środku dnia na relaks – zwracamy szczególną uwagę na to, abyś podczas warsztatu miał dużo czasu na wakacyjny relaks i wypoczynek). Przywiązujemy wagę do Twojego wieku (bywają u nas osoby zarówno 18-letnie, jak i 65-letnie) i kondycji fizycznej: jeśli w trakcie warsztatu uznasz, ze chcesz robić więcej medytacji, możesz zintensyfikować swój wysiłek i dodatkowo dołączyć do grup porannych lub wieczornych. Jeśli zaś uznasz, że chcesz wybrać formę warsztatu bardziej relaksacyjną, możesz zrezygnować z jakichkolwiek zajęć w ciągu dnia i poświęcić je na własny relaks. Podczas warsztatu kierujesz się swoimi odczuciami, decydujesz o własnej formie warsztatu. Najważniejszy jesteś TY, a nie sztywny, wcześniej ustalany program.
Do uczestnictwa w warsztacie nie jest potrzebne uprzednie doświadczenie medytacyjne ani doświadczenie w pracy z czakramami. Zapraszamy do strefy bezpiecznego, ciepłego rozwoju. Do strefy wyciszenia Twojego umysłu i otwierania Twojego serca.
Co w przerwach pomiędzy medytacjami Osho? Trzy pyszne wegetariańskie posiłki dziennie. Opcjonalne: wycieczki nad jeziora, pływanie, jazda na koniach, wizyta na słynnym lawendowym polu (ekologiczne kosmetyki, olejki, zapachy, raj dla zmysłów), bujanie na hamakach, rozmowy z ciekawymi ludźmi, wizyta w słynnym teatrze Węgajty, ciepło otoczeniai naprawdę niepowtarzalna sposobność, aby przeżyć ten czas nie jak zwykle, ale nadzwyczajnie!

Po warsztacie uczestnicy otrzymają:

* dyplomy ukończenia kursu
* płyty z nagraniami do medytacji Osho
* teksty instruktażowe do medytacji i książkę Osho: "Nirwana"

MEDYTACJE DYNAMICZNE

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho:
„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony”.

Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia – medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho:

„.....medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki.Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. Jiddu Krishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne.

To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć.


Jeśli chodzi o medytację, żadna technika nie jest potrzebna, lecz twój umysł będzie stwarzał tysiące problemów. Techniki są potrzebne do uciszenia, uspokojenia umysłu - do uczynienia umysłu wręcz nieobecnym. Wtedy medytacja przydarzy się sama, nie jest to kwestia techniki, nie musisz nic robić. Medytacja jest czymś naturalnym, ukrytym w tobie i czekającym na sposobność, aby się wydostać na zewnątrz - ku światłu, ku niebu. Lecz umysł otacza medytację ze wszystkich stron: wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Techniki są potrzebne do otwarcia tych drzwi i okien... a wtedy, nagle pojawiają się całe przestworza, wszystkie gwiazdy, wschody i zachody słońca... Lecz techniki są potrzebne, aby otworzyć drzwi i okna, usunąć bielmo z twoich oczu. A sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.

Życie to skomplikowana sprawa. Składa się z dobrych i złych wieści. Dobra wieść jest taka, że medytacja nie jest techniką. Zła - że bez techniki nie dotrzesz do medytacji.

OSHO (RAJNEESH)

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących mistyków XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem, ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności. Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją – jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho– „Zostawcie tu buty i umysły”. W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach wspólnotę – ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka – łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.


Prowadzący: NORBERT KULESZA

Uczeń Osho od 1988 roku (otrzymał "duchowe" imię – Bodha). W roku 1991 w Aszramie Osho w Indiach uzyskał certyfikat do prowadzenia medytacji Osho.W 2022 ukończył też ostatnie, piąte szkolenie na trenera instruktorów medytacji Osho i jako pierwszy Polak dostał uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla osób, które chcą zostać instruktorami medytacji Osho. Jest w elitarnej grupie 46 oshowskich trenerów z całego świata.

Założyciel Fundacji Osho, tłumacz książek Osho ("Nirwana" i "Budda drzemie w Zorbie"). Co roku szkoli się i prowadzi zajęcia w ośrodku Osho w Punie w Indiach. Od 30 lat prowadzi Warsztaty Medytacji Osho w Polsce i innych krajach.
Studiował na wydziale profilaktyki społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako dziennikarz, muzyk, jest autorem dwóch tomików poezji i laureatem kilku nagród literackich.


TERMIN:
30 lipca – 6 sierpnia 2023 (niedziela – niedziela)

ROZPOCZĘCIE:
30 lipca godz. 18 (rozpoczynamy rejestracją o godz. 18 w niedzielę, kolacja o godz. 19, zajęcia medytacyjne od 20)

ZAKOŃCZENIE:
6 sierpnia o godz. 14 (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU:
1350 zł + koszty pobytu i wyżywienia

EARLY BIRD:
1250 zł (przy płatności zaliczki do 30 kwietnia) + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU:

wyżywienie 110zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
Noclegi – w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji posiłków ani noclegów)

UWAGA:
Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, [email protected]
biuro: 662759576
Jacek Towalski: 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska: 606994366

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected](z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 23-26.III.2023”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.


Opinie uczestników warsztatu Norberta Kuleszy w Ośrodku Tu i Teraz:
„W tak fantastycznej atmosferze, jaka była na warsztacie, nie ma opcji, aby być nieuważnym. Warsztat był poprowadzony genialnie, co prawda poprzedni tygodniowy, na którym byłem, też był fantastyczny, jednak ten klimat radości, który poczułem tym razem jest nie do opisania :) .
Po warsztacie czuję zakotwiczenie w chwili bieżącej nieco bardziej niż do tej pory (przed warsztatem) - właśnie dzięki temu klimatowi radości i takiej młodzieńczej wolności. I bardzo za to jestem wdzięczny. Drogi Norbercie - tak trzymać: to jest chyba właśnie to, o czym wspominał Osho: medytacyjny klimat radości i wolności”
Tomek

"Jadąc do Kawkowa intuicyjnie czułem, że spotka mnie coś niesamowitego i nie pomyliłem się. Świetna jest atmosfera ośrodka i jego formuła, która wręcz zmusza do kontaktu z drugim człowiekiem. Warsztat był fantastico, no i My byliśmy fantastico, i czas miedzy zajęciami był fantastico, i Norbert jako prowadzący był fantastico. Patrząc jak każdego dnia każdy z nas się przemieniał, to po prostu jest piękne. Dla mnie szokujące jest, gdy ludzie starają się nie oceniać, ale akceptować, dostrzegać głównie dobro, jak wielka dobra energia z tego płynie.”
Janusz

„To rzeczywiście zadziwiające, jak potoczył się warsztat i jaką wzajemną bliskość i serdeczność osiągnęliśmy”
Monika

„Po warsztacie cały czas jestem myślami tam i z Wami - chodzę jak zaczarowana."
Dorota

„Przyjechaliśmy do Polski na jeden z warsztatów Fundacji Osho. Byliśmy najpierw zdumieni, że nie zaczynamy od klasycznej medytacji Kundalini, tylko od ćwiczeń relaksacyjnych, po których płynnie przechodzimy od relaksacji do medytacji dynamicznej, to powrót do nauki „języka ciała”, dopiero potem następuje Kundalini i Vipassana.
25 uczestników uczy się w trakcie trwania warsztatu także innych technik medytacji np. podczas tańca, intonowania dźwięku, oddychania. Szczególnie podoba nam się atmosfera, która sprzyja intensywnej uważności i koncentracji. Prowadzący warsztat - Norbert - w naturalny, niewymuszony sposób buduje klimat ciepła i uważności również podczas przerw pomiędzy klasycznymi technikami medytacji Osho.
Ćwiczenia fizyczne pomiędzy medytacjami pokazały wyraźnie, że „ tu i teraz” jest dokładnie tam, gdzie jest moje ciało i nigdzie indziej. Podczas medytacji uwaga zakotwiczona jest zarówno w ciele, jak i w uważnej obserwacji tego, co dzieje się w danej chwili w przestrzeni sali do medytacji. Pomiędzy klasycznymi medytacjami Osho leżymy na plecach i skanujemy swoje ciało od stóp do głów, poruszamy się uważnym chodem Zen po sali, wykonujemy proste ćwiczenia Tai-Chi. Medytacje przebiegają w sposób bardzo miękki i relaksacyjny.
Nie chodzi o to, aby dążyć do jakiegoś celu, tylko należy po prostu być uważnym wobec tego, co w danej chwili dzieje się w twojej głowie, sercu, ciele.
Atmosfera sprzyjająca medytacji panuje w całym pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia. Obserwując pracę Norberta, ma się wrażenie, że bardzo dobrze wie, co robi. Wydaje się, że prowadzi medytacje od... stu lat."
niemiecki miesięcznik „Osho Times” nr 05/2008
www.oshotimes.de

Każdy, kto chce podążać otwartą ścieżką medytacyjną, prędzej czy później napotyka Osho. Jest w nim i jego metodzie pewna prosta siła: potrafi docierać do serca i umysłu człowieka Zachodu. Byłem na kilku warsztatach medytacyjnych prowadzonych przez Norberta , przeczytałem także parę książek Osho. Wcześniej spędziłem trochę czasu w klasztorze tybetańskim w Sonadzie w Himalajach Wschodnich u Kalu Rimpocze. Znam też co nieco praktykę polskich szkół buddyjskich. I zamierzam uczestniczyć co roku w warsztatach Osho:

Dlaczego Osho?
Metoda Osho uwzględnia także potrzeby ciała fizycznego. Nasze ciała są często zablokowane przez stres, brak właściwego ruchu, niepokój wewnętrzny czy wynikające z tego kłopoty zdrowotne.Zaletą metody Osho jest płynne i naturalne przejście w głębsze stany świadomości, gdzie medytacja rodzi się spontanicznie i nie natrafia już na bierny opór świadomości, a zneutralizowane ciało oraz umysł podążają ścieżką poszukiwań w sposób swobodny i nieskrępowany.

Dlaczego Norbert?
Norbert posiada zdolność, czy może dar, bezpośredniego i jasnego przekazu nauk Osho. Wielokrotnie obserwowałem jak silne działanie mają jego warsztaty na uczestników.Oczyszczające, energetyzujące doświadczenie godne polecenia wszystkim zainteresowanym rozwojem duchowym lub zmianą jakości swojego życia!
Michał Nanowski

Warsztaty Osho odmieniły totalnie moje życie. To niesamowite przeżycie, szukałam takiej drogi. Jestem bardzo wrażliwa i wyczuwam różne energie. Bardzo silnie poczułam opiekę i obecność prowadzącego na tych warsztatach i nie ukrywam momenty były filmowe, czułam podczas tych zajęć coś szczególnego, magicznego. Pragnę nad tym pracować i skupić się wyłącznie na teraźniejszości, by nie umknęła.
To szalenie trudne - wrócić do codzienności, pogoni, ale dzięki tym warsztatom zatrzymałam się, uspokoiłam i mogłam wejrzeć w siebie...
Magda

Warsztaty Osho prowadzone przez Norberta są dla mnie zjawiskiem wyjątkowym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie wiem na ile jest to zasługa samych technik, a na ile prowadzącego. Wiem natomiast jak na mnie wpływają i co mi dają. Po każdym warsztacie czuję wyraźne odprężenie w każdej części ciała z doznaniem jakby "fizycznego odtrucia w mięśniach". Wyjątkowo wyraźne jest w moim przypadku rozluźnienie twarzy i części czaszkowej głowy, co w bardzo pozytywny sposób wpływa również na psychikę i myślenie. Związane z tym jest wyraźne jakby spowolnienie tempa upływu czasu, uspokojenie procesu myślenia.
Uczestnictwu w warsztatach towarzyszą u mnie również często bardziej wyjątkowe zjawiska. Najważniejszym dla mnie było puszczenie pewnych blokad psychicznych. Czułem jak ulegały one rozwiązaniu podczas medytacji. Po tym warsztacie rozwiązaniu uległa również sytuacja, która "zalegała mi w psychice i w życiu" od ok. 20 lat.
Andrzej Ciechulski

Warsztaty sąspoko, prowadzący OK , techniki mocarne, ogólny luzik. To co mi dają takie warsztaty, można docenićpo powrocie do tzw. "normalnego życia".
Irek Piwowarski

Warsztaty Osho są dla mnie jak podróż do innego świata - krainy spokoju, wyciszenia, uważności, spojrzenia w głąb siebie. W ciągu tych dni zrzucam z siebie całomiesięczny stres, te zajęcia są jak ożywczy wieczorny prysznic po całym dniu wyczerpującej, napiętej pracy. "Uzależniłam się" od tych warsztatów, zrzucają ze mnie wszystkie problemy, ładują mnie energetycznie, dając siłę, radość a jednocześnie wyciszenie i spokój.
Małgorzata Kraślik
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]