TRENING SZKOLENIOWY MEDYTACJI OSHO

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

TRENING SZKOLENIOWY MEDYTACJI OSHO

Postprzez marta_k » 10 lut 2023, o 13:40

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu
ORAZ FUNDACJA OSHO

zapraszają 8-14 maja 2023 na

TRENING SZKOLENIOWY MEDYTACJI OSHO DLA OSÓB CHCĄCYCH UZYSKAĆ OFICJALNY CERTYFIKAT FACYLITATORA (INSTRUKTORA MEDYTACJI OSHO).

OSHO® ACTIVE MEDITATIONS FACILITATING TRAINING

PROWADZI: NORBERT KULESZATRENING OPRACOWANY PRZEZ ASZRAM OSHO W PUNIE!


Zapraszamy na unikalny, intensywny 7-dniowy trening szkoleniowy medytacji Osho, zakończony oficjalnym certyfikatem! Trening przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać instruktorami medytacji Osho i wykorzystywać metody Osho w swojej pracy, ale także dla osób, które chcą ulepszyć swoją praktykę medytacyjną lub chcą wejść na „wyższy stopień wtajemniczenia” i pogłębić swoją wiedzę o metodach Osho, które podczas „zwykłych” warsztatów wykonujemy często w sposób mechaniczny, traktując je jak gimnastykę, relaks lub jogging. To szkolenie to doskonała okazja, żeby poznać techniki medytacji Osho w sposób bardzo rozszerzony i głęboki.

Kurs prowadzony będzie w języku polskim i zakończy się przyznaniem certyfikatu, którego wzór jest zatwierdzony przez Aszram Osho w Punie. Uczestnicy otrzymają 80-stronicowe, w języku polskim, szczegółowe kompendium wiedzy o medytacjach Osho połączone z podręcznikiem prowadzenia medytacji Osho.

Zajęcia poprowadzi Norbert Kulesza – jedyny w Polsce nauczyciel, który otrzymał w Aszramie Osho w Punie uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla osób, które chcą zostać instruktorami medytacji Osho.

Norbert Kulesza opowiada w rozmowie z magazynem „Prem”:

„Pierwszy list do Osho napisałem w 1986 roku, w tamtych czasach nie było emaili ani internetu, na odpowiedź czekałem dwa miesiące, przywiózł mi ją listonosz na zdezelowanym rowerze. wkrótce potem zacząłem dostawać z Indii książki i kasety z muzyką do medytacji (nie było wtedy pendrive`ów z mp3 ani Spotify), jednocześnie zacząłem zapraszać do Polski rozmaitych nauczycieli medytacji Osho z USA, Holandii, Japonii, Niemiec, Włoch, aby od nich uczyć się jakże wtedy dziwacznych medytacji o charakterze aktywnym. Zorganizowałem kilkadziesiąt takich warsztatów, wyjechałem też po naukę do Indii i po 7 latach przyswajania wiedzy i praktyki medytacyjnej, w roku 1993, sam zacząłem prowadzić w Polsce warsztaty Osho. Dziś, po 30 latach czasy się diametralnie zmieniły. Świat, a wraz z nim tempo życia przyspieszyło (…)”

Przyspieszyło też tempo zdobywania wiedzy o medytacji, nie musisz już przez 7 lat uczyć się medytacji, aby je prowadzić –Aszram Osho w Indiach (Osho International Meditation Resort w Punie) proponuje kursy prowadzenia medytacji Osho. Opracowano wyjątkowy program szkolenia facylitatorów/instruktorów medytacji Osho (Osho Active MeditationsFacilitating Training), a Norbert Kulesza jest pierwszym polskim trenerem szkoleniowym tego programu, zatwierdzonym przez Aszram.

Ilość miejsc podczas kursu jest ściśle ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które uczestniczyły w tygodniowych warsztatach medytacji, prowadzonych przez Norberta Kuleszęwośrodku Tu i Teraz w Kawkowie. Osoby, które nie mają doświadczenia z medytacjami Osho, a chcą uczestniczyć w szkoleniu, muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną przed szkoleniem.

Szkolenie będzie trwać 8 godzin dziennie. W programie ok. 20 godzinnych medytacji Osho wraz ze szczegółowym omówieniem i poradami jak je prowadzić, na co zwrócić uwagę i co mówił o nich Osho:

MEDYTACJE O CHARAKTERZE AKTYWNYM, RUCHOWYM:*

· OSHO Dynamiczna,

· OSHO Whirling,

· OSHO LaughingDrums,

· OSHO Mandala,

· OSHO No-Dimensions,

· OSHO Kundalini,

· OSHO Nataraj.

MEDYTACJE O CHARAKTERZE STATYCZNYM:*

· OSHO Prayer,

· OSHO Mahamudra,

· OSHO Heart,

· OSHO Golden Light,

· OSHO Nadabrahma,

· OSHO Vipassana,

· OSHO Devavani,

· OSHO Gourishankar.

MEDYTACJE RÓŻNORODNE:*

· OSHO ChakraBreathing,

· OSHO Chakra Sounds,

· OSHO Laughter,

· OSHO Gibberish,

· OSHO EveningMeditation.

Będziemy poznawać także krótsze techniki medytacji, które pomogą ci być ześrodkowanym, zrelaksowanym i medytacyjnym zarówno podczas prowadzenia swoich zajęć i warsztatów, jak i w życiu codziennym.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

· Nauczysz się unikalnego podejścia i płynięcia z atmosferą towarzyszącą medytacjom Osho

· Nabierzesz pewności siebie

· Poznasz wiele z tych medytacji „od podszewki”, dowiesz się jakie naukowe podstawy stały za ich powstaniem

· Dostaniesz dokładny opis każdej z faz medytacji i jej punktów kluczowych

· Nauczysz się, jak prezentować poszczególne techniki, jak używać sprzętu wspomagającego prezentację, otrzymasz pozytywny feedback

· Poznasz krótkie, mniej znane techniki medytacji Osho, które pomogą ci używać medytacji 24 godziny na dobę

· Jak długo wypróbowywać daną medytację?

· W jakiej kolejności praktykować medytację?

· O jakiej porze dnia i jak długo medytować?

· Którą medytację wybrać, aktywną czy pasywną, a może inną?

· Medytacja a technika medytacji

· Ból, kasłanie podczas medytacji

· Dowiesz się, jak odpowiadać na pytania uczestników medytacji, a także jak komunikować się w sposób pewny i zrelaksowany

· Jak zaplanować swoje prezentacje albo warsztat medytacji?

· Przygotowanie właściwego miejsca do medytacji

· Jak podczas medytacyjnej prezentacji być zrelaksowanym, ześrodkowanym

· Jak w prosty sposób posługiwać się różnymi rodzajami mikrofonów, wzmacniaczy

· Jaki rodzaj prezentacji wybrać

· Mowa ciała, głos, podczas prezentacji

· Prezentacja źródeł, z których można korzystać, chcąc pogłębić swoją wiedzę….

· I wiele, wiele innych zagadnień związanych z tematem kursu.

PROWADZĄCY: NORBERT KULESZA

Norbert Kulesza to najbardziej doświadczony polski trener medytacji Osho. W ciągu 30 lat (1993-2023) poprowadził kilkaset warsztatów medytacji. Jest uczniem Osho od 1988 roku (otrzymał „duchowe” imię Bodha). W roku 1991 w Aszramie Osho w Indiach uzyskał certyfikat do prowadzenia medytacji Osho. Jest także założycielem Fundacji Osho (w 1991), twórcą centrum informacyjnego Osho Pushkala (1993), tłumaczem dwóch książek Osho (1999), współautorem magazynu Osho someTimes (2000). Przebywał półtora roku w Indiach, praktykując w różnych ośrodkach medytacji Osho. Studiował na wydziale profilaktyki społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako dziennikarz, muzyk, jest autorem dwóch tomików poezji i laureatem kilku nagród literackich. Jako pierwszy Polak uzyskał uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla osób, które chcą zostać facylitatorami/instruktorami medytacji Osho.

TERMIN:

8-14 maja 2023 (poniedziałek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE:

8 maja o godz. 12

ZAKOŃCZENIE:

14 maja o godz. 14 (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU:

3300 zł + koszty pobytu i wyżywienia

EARLY BIRD:

3200 zł (przy płatności zaliczki do 15 marca)+ koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU:

wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)

Noclegi – w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji
posiłków ani noclegów)

UWAGA:

Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:

www.tuiteraz.euotwiera się w nowej karcie, [email protected]

biuro: 662759576

Jacek Towalski: 602219382

Maja Wołosiewicz-Towalska: 606994366

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowowww.tuiteraz.euotwiera się w nowej karcie

ZAPISY:

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] się w nowej karcie (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 230 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię nazwisko, 8-14.V.2023”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW

IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)

IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

______________________________________________________________________________________________________________________
OSHO (RAJNEESH)

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących nauczycieli XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem, ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności. Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją – jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho- „Zostawcie tu buty i umysły”. W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach wspólnotę – ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka – łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.

MEDYTACJE DYNAMICZNE

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho:

„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony”.

Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia – medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho:

„…..medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki.

Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. JidduKrishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne.

To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć.

Jeśli chodzi o medytację, żadna technika nie jest potrzebna, lecz twój umysł będzie stwarzał tysiące problemów. Techniki są potrzebne do uciszenia, uspokojenia umysłu - do uczynienia umysłu wręcz nieobecnym. Wtedy medytacja przydarzy się sama, nie jest to kwestia techniki, nie musisz nic robić. Medytacja jest czymś naturalnym, ukrytym w tobie i czekającym na sposobność, aby się wydostać na zewnątrz - ku światłu, ku niebu. Lecz umysł otacza medytację ze wszystkich stron: wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Techniki są potrzebne do otwarcia tych drzwi i okien… a wtedy, nagle pojawiają się całe przestworza, wszystkie gwiazdy, wschody i zachody słońca… Lecz techniki są potrzebne, aby otworzyć drzwi i okna, usunąć bielmo z twoich oczu. A sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.

Życie to skomplikowana sprawa. Składa się z dobrych i złych wieści. Dobra wieść jest taka, że medytacja nie jest techniką. Zła - że bez techniki nie dotrzesz do medytacji.

OSHO jest zarejestrowanym znakiem towarowym OSHO International Foundation, używanym za zgodą, www.osho.com/trademarksotwiera się w nowej karcie

Fragmenty, obrazy, oprawa graficzna i pozostała zawartość objęta prawami autorskimi wykorzystywane są za zgodą © OSHO International Foundation, www.osho.com/copyrights
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]