Cykl on-line Tantryczno – Szamańskiej Alchemii. Sesja IV

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Cykl on-line Tantryczno – Szamańskiej Alchemii. Sesja IV

Postprzez marta_k » 22 lut 2023, o 13:19

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 13 marca 2023 na bezpłatny webinar on line


CYKL TANTRYCZNO – SZAMAŃSKIEJ ALCHEMII.
SESJA IV

7 ETAPÓW DUCHOWEJ ALCHEMII – ETAP 2: ROZPUSZCZANIE
PRZEBUDZENIE UZDRAWIAJĄCEJ MOCY TANTRYCZNEGO SZAMANA/ TANTRYCZNEJ SZAMANKI.

PROWADZI: ANAND RUDRA
GODZ. 19:30 – 20:30Cykl 20 bezpłatnych spotkań online z Anadem Rudrą ma na celu pomóc nam zrozumieć, jak działa wewnętrzna alchemia w tantrze i szamanizmie oraz w jaki sposób można zastosować ją dla siebie i procesów uzdrawiania.

Wprowadza nas w to, czym zajmujemy się podczas warsztatów Ananda Rudry, które prowadzi
w Warszawie i ośrodku w Tu i Teraz w Nowym Kawkowie. Przybliża częściowo co robimy podczas weekendowych warsztatów “Przebudzenia Uzdrawiającej Mocy Tantrycznego Szamana”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, alchemia jest filozoficzną i protonaukową tradycją praktykowaną i metodologicznie ukształtowaną w Indiach, Chinach, Tybecie, Egipcie, Ameryce i Europie.

Tantra stworzyła pełny system formalnej medycyny ludowej, zwanej Medycyną Siddha, natomiast szamanizm dał podstawę ziołolecznictwu i medycynie homeopatycznej.

Tantra i szamanizm są ze sobą ściśle powiązane, a jednym z ich wspólnych i zasadniczych fundamentów jest doprowadzenie ludzkości do zrozumienia, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. To pojmowanie rzeczywistości w tantrze i szamanizmie i założenie, że w każdym z nas znajduje się cały Wszechświat, wywodzi się z jednego z siedmiu praw zarządzających Wszechświatem - mianowicie „Jak na górze, tak na dole”.
W szamanizmie rezonujemy i pracujemy z podstawowymi żywiołami, które dają życie wszystkim
i wszystkiemu. Ogień, woda, powietrze, ziemia i eter - to samo dotyczy tantry i sztuk taoistycznych.

Dzięki tantrze rozumiemy, że energia siły życiowej tworzy w naszym ciele wrażliwy system, który jest ściśle połączony z naszą psychiką, zachowaniem, biologią i przede wszystkim z nami jako istotami odbywającymi duchową podróż. Czakry, nadis, talas, marmas i grantis to główne struktury energetyczne w naszym ciele.

Zarówno szamanizm, jak i tantra uznają, że nasze ciało manifestuje swoje istnienie na wielu poziomach, które są nazywane ciałami - fizycznym, energetycznym, emocjonalnym (umysł), przyczynowym (duch i dusza) i ezoterycznym (psychiczne).

Tantra i szamanizm są połączone z naszymi cielesnymi strukturami, a ich głównym celem jest złagodzenie, odblokowanie, przywrócenie i transmutowanie różnych aspektów naszej egzystencji: od fizycznych, po emocjonalne i duchowe.

Czym jest alchemia? Najprostszą odpowiedź można przytoczyć za Paracelsusem, prawdopodobnie najważniejszym i najbardziej konsekwentnym filozofem w historii tradycji alchemicznej, który ujął to w następujący sposób: „Alchemia jest sztuką, która oddziela to, co użyteczne, od tego, co nie jest, przekształcając to w swoją ostateczną materię i esencję”.

Alchemia jest sztuką transformacji. Kiedy zmieniamy częstotliwość wibracji w strukturze substancji lub systemu poprzez alchemię szamańską, dochodzi wtedy do przekształcenia w nową formę. Dla naszego lepszego zrozumienia, możemy powiedzieć, że jesteśmy tutaj zaangażowani w sztukę transformacji poprzez umysł, materię, zachowanie i ducha.


7 ETAPÓW DUCHOWEJ ALCHEMII

Duchowa alchemia jest starożytną praktyką okultystyczną, która ma na celu wyzwolenie duszy z jej przywiązania do materii. Jest to starożytna filozofia, która używa metafory przekształcania metalu w złoto w celu osiągnięcia duchowego oświecenia. Część naszej ludzkiej osobowości zbudowana jest z jej nieautentycznych elementów takich jak nasze przekonania, schematy, wierzenia, zranienia, lęki i fobie. W ten sposób transmutacja ołowiu w złoto funkcjonuje jako metafora procesu samorealizacji i duchowego odrodzenia.


SESJA IV
DUCHOWA ALCHEMIA ETAP II
ROZPUSZCZANIE

Drugi etap duchowej alchemii polega na rozpuszczeniu popiołu w wodzie. Woda może być interpretowana jako symboliczne przedstawienie naszej nieświadomości, która zawiera te ukryte części nas samych, których się boimy i które do tej pory nie były eksplorowane.

Rozpuszczenie może być rozumiane jako etap, w którym uwalniamy się od naszego nieautentycznego i nabytego poczucia tożsamości. W chemii rozpuszczenie odnosi się do rozpuszczenia stałego materiału, takiego jak sól rozpuszczona w wodzie. Można to rozumieć w terminach jungowskich jako rozpuszczenie ego. Ponieważ etap rozpuszczania przyjmuje za swój symbol wodę, wiąże się on również z intensywnymi emocjami, gdyż woda często symbolizuje rezerwuar emocji, które w sobie zawieramy. Etap rozpuszczania wiąże się z ujściem stłumionych emocji z traumatycznych wydarzeń, które zepchnęliśmy w dół naszej psychiki. Tym samym może to być bardzo katartyczny krok, ponieważ uwalniamy się od przeszłych bolesnych doświadczeń.


PROWADZĄCY: ANAND RUDRA

Dorastał w szamańskiej i meksykańskie kulturze. Prowadzony był przez ojca – meksykańskiego szamana i duchownego oraz przez babcię – uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui. Od młodości interesował się światem duchowym i ezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę, tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.
Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa i ekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat w dziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze
i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection University w Holandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:
• Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
• Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo
• Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała
• Głęboki trening medytacji Tantry
• Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie
• Techniki uzdrawiania praną
• Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry
• Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu
• Niezależny masażysta i terapeuta Tantry
• Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International
• Tantryk od wielu lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra
• Dyrektor EATP (European Association of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)
• Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:
- Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
- Praktykę metodologii True Tantra

www.truetantra.eu

SESJA ON LINE JEST TŁUMACZONA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

TERMIN:
13 marca 2023 (poniedziałek)

ROZPOCZĘCIE:
godz. 19:30

ZAKOŃCZENIE:
godz. 20:30

CENA WARSZTATU:
bezpłatny

UWAGA:
konieczny jest zapis i zgłoszenie mailowe na adres [email protected]

ZAPISY:
1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, otrzymają Państwo link dostępu do webinaru na ZOOMIE.
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]