PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez kusicielka » 3 lip 2015, o 11:34

Nie cieszy mnie ten wybór, ale cóż...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 4 lip 2015, o 19:08

Duda niestety to pacholątko Kaczora. Jego poglądy to koszmar i nigdy nie powinien objąć tego stanowiska.. cóż naród głupi i liczy na cud którego nie będzie bo nie ma prawa być.
Obietnice tak Dudy jak i pis-u to mrzonka. Gdyby zrealizowali swoje plany to: cała zachód odejdzie od polski, zero inwestycji, zero handlu, zero kasy, wschód to może się skończyć czymś jeszcze gorszym.
Poza tym Duda jeszcze bardziej przywiąże Polskę do kościoła, nie podejmie żadnej decyzji która nie będzie się podobało episkopatowi... czyli wszyscy nie będący ultraprawicowi będą mieli przeje...e.
Co zrobi pis jak dojdzie do władzy??? To samo co za pierwszym razem. Zatrzyma wszystko bo wszystko będzie be. Wszędzie będą układy, korupcja tajne spiski... niestety ta partia to ludzie chorzy którzy będą chcieli się dokładnie tak samo nachapać jak ich poprzednicy.
Smutne to... bo do w miarę spokojnego życia właśnie ktoś wrzuca granat.. a za lat kilka polacy będą płakać... tylko nie będzie to lat 8 czy 10... góra 2-3.
A sam Duda poda się do dymisji nie później niż za 18 miesięcy.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 14 lip 2015, o 11:50

Po primo... polski przemysł był po 89 tak zacofany i tak nie konkurencyjny że przyjęcie zachodniej technologii było konieczne. Zamykanie molochów na glinianych nogach było konieczne. Polski przemysł poza górnictwem nie istniał... motoryzacja opierała się tylko na licencjach, FSO na zachodzie była całkowicie nie znaną marką a wywalenie GM-u (bo nie chcieli tłuc przestarzałego poloneza i chcieli zwalniać bo stanowczo było za dużo pracowników) i podpisanie umowy z deawoo było kolejnym strzałem w kolano.
Polska elektronika nie istniała... był jest i będzie to chłam na poziomie najniższych modeli zachodnich czy japońskich, przemysł ciężki bardzo zacofoany i nieekologiczny, włókiennictwo i teoretycznie rolnictwo było na przyzwoitym poziomie.
Więc opowieści że Tusk rozwalił to bzdura. Kolejna bzdura opowiadana przez osoby nie mające pojęcia o tym co się działo w tamtym czasie.
Przez te ostatnie 8 lat przez Tuska zachód bardzo chętnie inwertował w polsce a sama polska bardzo dobrze wydawała pieniądze unijne... niestety teraz się to skończy a zacznie się walka z "układem" aby zrobić własny "układ" nabijania kasy i wciskania kitów ludziom niezadowolonym jak to pięknie będzie. A pięknie nie będzie. A czemu nie będzie??? Nie ma kasy na to pięknie i szybko nie będzie. Poza tym absolutnie nie ma planu na to pięknie poza frazesami i gruszkami na wierzbie.
Powód najważniejszy... sami polacy którzy czekają na to że "dostaną" pracę, pieniądze, mieszkania i wszystko bo im się należy. A tak naprawdę nic nikomu się nie należy. tak długo jak tego sami nie zrozumiecie tak długo tutaj będzie syf.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 15 lip 2015, o 12:07

Piękna hisotria początku XXw. Piękna i działała wtedy... teraz przy dzisiejszej mapie geopolitycznej całkowicie nierealna.
Tak mieliśmy kilkanaście sztuk Łosia, kilka sztuk bardzo dobrego czołgu przyszedł Adolf i nic nie pozostało. Później przyszedł wujaszek Stalin i 40 lat polska była w czarnej dupie.
Niestety kilka krajów zza żelaznej kurtyny dużo lepiej wykorzystało swoje szanse. Najlepszym przykładem są Czesi i Słowacy. Ściągnęli zachodnie koncerny, wykorzystali każdą markę i euro które do nich płynęły... i mają teraz przemysł, usługi etc... Polska to kraj gdzie wszyscy czekają na cud. Na cud dadzą mi pracę dom... a niestety te czasy dostanę juz dawno minęły. Poza tym słynne polskie kombinatorstwo absolutnie nie pomaga wręcz powoduje że jest gorzej.
Mówisz że przemysł był... zacofany ale był. Tylko to zacofanie, ta ogromna rzesza ludzi zatrudnionych i nic nie robiących, ta niska jakość powodowało że produkty nie były nawet w 1/4 tak dobre jak produkty zachodnie. Utrzymywanie tych kolosów doprowadziło by Państwo do upadku. trzeba było to zamykać prywatyzować pozbywać się tych trupów. Niestety pojawiło się też dużo kombinatorów którzy na upadku robili ogromne interesy. Ryzyko...wszędzie mogło się tak stać.
Śp Lech Kaczyński absolutnie nie był moim prezydentem. Moim prezydentem był Aleksander Kwaśniewski, był nim również Bronek bo jestem za polityką spokoju. Za polityką rozmowy i kompromisów. Teraz będzie jedna wielka awantura. Obrzucanie PO wszystkim co złe... fakt nie podjęli drastycznych kroków bo bali się straty poparcia i PiS dokładnie zrobi to samo. Czyli nic. Poza tym że mogą zadłużyć polskę po uszy, zachodni inwestorzy pójdą na Węgry, Romunię lub chociażby do Czech. Zacznie się szukanie UB SB i innych czarownic... których nie ma ale ktoś do bicia być musi.
Rządy PiS-u już raz wyrządziły ogromne szkody. Pozbawiono Polskę całkowicie agentów działających na rzecz Państwa. Sprzedano ich nazwiska... zatrzymano wszystkie duże inwestycje szukając układów i teraz będzie dokładnie to samo.
Polska po raz kolejny cofnie się o kilka lat do tyłu... i to jest smutne.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 20 lip 2015, o 19:28

Podstawy ekonomi się kłaniają. Jak coś nie jest rentowne to się to zamyka ewentualnie inwestuje w nową technologię, reklamę itd... tylko w sytuacji jak się nie ma za co wkładać... to się tego pozbywasz. Tak też słusznie zrobiono. Ty niestety tego nie pojmujesz i nie pojmiesz. Twoim tokiem rozumowania Polska padła by w przeciągu kilku lat.
Ja jakoś nie przypominam sobie niczego co bracia Kurduple zrobili pożytecznego... poza rozpierniczaniem wszystkiego. Dla mnie pana na J powinno się zamknąć w szpitalu razem z Panem Macierewiczem i nie wypuszczać ich już nigdy.
Duda z racji tego że jest prezydentem jeżeli dobrze wiesz może tylko i wy łącznie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i ewentualnie vetować ustawy lub wnosić swoje do przedyskutowania w sejmie. Nic innego. Więc jest to rola świecznika... nic poza tym.
Mam tylko nadzieję że PiS nie będzie w stanie utworzyć rządu bo nie będzie miał większości i nie będzie miał nikogo z kim będzie mógł wejść w koalicję która im da ponad 50% głosów... bo to co Ty mówisz... Ubecja to są tak wyświechtanie hasła z roku 89 że nawet się tego nie chce słuchać.
Zacznij budować swoje życie i zmieniać swoje otoczenie a nie czekaj że totalne rozgromienie polski coś Ci poprawi. Właśnie spokój i polityka spokoju jest najbardziej wskazane a nie cuda na kiju o których mówisz
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 21 lip 2015, o 06:45

Za dużo nasłuchałeś sie Pisowskiej retoryki. Polska na zachodzie jest bardzo poważnie traktowana. To właśnie PO zrobiło najwięcej przez ostatnie 10 lat niż cała reszta (poza Leszkiem Millerem który nas wprowadził do EU). Polska jest silnym krajem i właśnie ten spokój polityczny jest jednym z największych atutów. Stabilny wzrost gospodarczy.
PiS nie ma nic do zaoferowania oprócz opowiadania banialuków co to oni nie zrobią i czego to oni nie dadzą. Jak już pisałem nic nie dadzą bo nie ma na to pieniędzy, nie zrobią żadnych poważnych zmian bo tak samo jak każda inna partia boi się spadku poparcia więc tylko głupi ludzie wierzą w obietnice PiS. A jak już powtarzam PiS pokazał że nie ma pomysłu na polskę nie ma ludzi i jedyne co potrafi to walczyć z układem którego nie ma. CZyli po raz kolejny urządzi polowanie na czarownice. Z racji tego że Duda jest tak blisko kościoła to czekam kiedy znów zapłoną stosy z heretykami a najważniejsze będzie to co kościół myśli... więc kler znów będzie u władzy a DO TEGO NIE MA PRAWA DOJŚĆ. POLSKA JEST KRAJEM ŚWIECKIM A NIE PRZYCZÓŁKIEM WATYKANU!!!! Zresztą już widać jak Rydzol się panoszy. Masakra.
PiS jest niezdolny do władzy tak długo jak w cieniu jest kurdupel i macier.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 21 lip 2015, o 19:54

Co zrobił mi PiS?? Już Ci tłumaczę. Wprowadził Leppera na najwyższy stołek, wprowadził LPR czyli rządzili sukienkowi. Zatrzymał mi rozwój firmy bo jak tylko się pojawili to miałem kontrolę która skończyła się tak gigantyczną karą że firmę zamknąłem. Macierewicz zlikwidował WSI i podał do wiadomości nazwiska agentów co jest absolutnie nie dopuszczalne. Polska straciła wtedy całą swoją wiedzę co się dzieje w świecie.
PiS zaczął hapać pod siebie bardziej niż PO i była PZPR razem wzięci... Mam wymieniać dalej????
Z całym szacunkiem do Ciebie... ja nienawidzę wszystkich pro sukienkowych i zasłaniających się ojcem Dyrektorem. Dupków walczących z invitro, cymbałów zabraniających mi chadzać na koncerty bo są sprzeczne z ich religią, ludzi ograniczających mi wolność bo kościół ma inne zdanie itd. Więc moja nienawiść do kleru równa się nienawiścią do ludzi którzy chcą zrobić z tego kraju coś na wzór watykanu.
Nienawidzę wiary że zmiana na partię która zabiła Blidę, która nic nie zrobiła absolutnie nic nie zrobiła tylko szukała spisku, zmieni polskę w coś silnego.
Pisałeś o Piłsudzkim który trzymał polskę za mordę i w zasadzie był dyktatorem na podobnym poziomie co Stalin (był może mniej brutalny chociaż nie do końca) ale ani Kaczor ani jego przydupas Macier nie są nawet w jednej miliardowej tak charyzmatyczni i z taką wiedzą jak Marszałek P. Poza tym to nie czasy na dyktatorów, carów i królów. Dzisiejsze czasy to spokojne płynięcie w Unii euripejskiej i ciągnięcie z niej jak najwięcej.
Co zrobiło PO już CI powiem, ukończyło zatrzymane budowy np autostrad (tak to PiS wszystko zatrzymał w poszukiwaniu spisków i z tego też powodu padła moja firma i nigdy nikt nie zapłacił mi za zrobione badania). PO udało się doprowadzić do końca i z ogromnym sukcesem i że nie było wstydu na całą europę mistrzostw w piłce kopanej, pomimo kryzysu w polsce cały czas był dodatni i nawet dość wysoki wzrost gospodarczy. To mało?????
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez redorange666 » 23 lip 2015, o 06:53

NIe pisałęm tego dla śmiechu... napisałem Ci jak działał PiS i co zrobili bardzo wielu firmom.
Owszem pozbierałem się, zająłem się zupełnie czymś innym i mam się dobrze. Może nie lepiej niż gdyby tmta firma nie padła... ale jest mi całkiem całkiem nieźle.
Co do Marszałka P. zbrodniarzem nie był tego nie powiedziałem za to dyktatorem i tyranem jak najbardziej tak. Historycy go wybielili niestety on był koszmarem...jak każdy dyktator. A kto posadził Korfantego bo a nienawidził nas Ślązaków, b. Korfanty był dużym zagrożeniem dla samego Marszałka więc ten go posadził w pierdlu. Radujmy się jaki to P był cudny. Blech...
Ja zawsze jestem uśmiechniętym człowiekiem. Pewnie dal tego że wychowany jestem w zupełnie innej kulturze...a tam uśmiecha się do ludzi i ma się dobry humor.

W temacie drugiego postu. Duda nic nie zrobi bo nie ma możliwości jest tylko człowiekiem na świeczniku. Nic poza tym.
Sama partia PiS wg moich ocen nic nie zrobi bo nie będzie miała większości w sejmie i będą powtórne wybory tak ja to widzę. Nawet jeżeli mieli by większość w sejmie i utworzyli rząd to nie podejmą się poważnych zmian bo to wiąże się z niezadowoleniem wyborców, będą tylko rozliczać innych a to nie jest dobre ponieważ wszystko w polsce stanie. Jak stanie to momentalnie stanie gospodarka i wtedy się zacznie w polsce prawdziwy kryzys, którego teraz tak naprawdę nie ma. Firmy zaczną zwalniać pracowników, zwiększy się bezrobocie realne (nie Ci którzy są zarejestrowani a pracują na czarno a takich jest ogrom a nawet większość), skoczy fala przestępczości spowodowanej biedą itd itp.
Niestety III RP to bardzo dobra RP. Tylko za bardzo słuchacie pierdół i retoryki kurduplowatego wodza. A afery są były i będą... jedne nigdy nie wyjdą na jaw a inne czasami wycodzą. Pamiętajcie że władza deprawuje... każdego. NIe ma nikogo kto byłby czysty w tej całej bandzie.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez renna » 30 sty 2017, o 20:50

Oj nie, nic z tego nie będzie. To jest po prostu marionetka bez własnego charakteru..

renna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 20:22

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez Terra » 18 paź 2018, o 14:35

Co sądzę o Dudzie? To marionetka i osoba ktora kompletnie nie nadaje się na prezydenta. Żenujące tweety, wieczne uzależnienie od swojej partii, szybkie zyskanie sobie miana długopisa prezesa. Mam nadzieje, ze w przyszlych wyborach pojawi sie jakis lepszy kandydat.
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez DosiaQ » 11 kwi 2019, o 13:49

Duda mial doskonale rozbuchany marketing podczas wyborow i na tym sie skonczylo. Jak dla mnie najgorszy prezydent w historii III RP
Avatar użytkownika
DosiaQ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez MyRey » 17 gru 2019, o 15:31

Duda to zdecydowanie najmierniejszy prezydent jakiego mieliśmy po 1989 roku, z zerowym kręgosłupem moralnym.
MyRey
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 gru 2019, o 15:06

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez kocimietka » 24 mar 2020, o 12:38

Nie bez powodu zyskał sobie przydomek długopisu. Partyjny aparatczyk który nie zrobi nic na co nie pozwoliłby prezes.
kocimietka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 mar 2020, o 12:29

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez Meridka » 9 gru 2021, o 12:03

Najgorszy prezydent od czasów Wałęsy, bezwolna marionetka i pajac który co sie nie odezwie to palnie coś głupiego. Do tego w ogóle nie nadaje sie do reprezentowania kraju za granicą. Nawet Kwasniewski mimo swoich wpadek był kilka razy wyższym formatem.
Meridka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 gru 2021, o 11:07

Re: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Postprzez adato » 2 cze 2023, o 14:24

Podpisał ustawę. Dajcie mi człowieka, paragraf się na niego znajdzie. Podnóżek bez honoru.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: babeczkazpolski, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]