Atopowe zapalenie skóry

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez bata » 21 sie 2012, o 14:48

Mam to od lat i nie ma na to sposobu, jestem alergikiem a alergenów wszystkich pozbyć się nie sposób, stosuję balsam Cethaphil a na ostrzejsze zmiany niestety maści sterydowe :(
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Marina » 23 sie 2012, o 13:15

Mi już drugi raz w tym roku wyskakują drobne krosteczki na rękach - za pierwszym razem tylko na nadgarstku u lewej ręki, a kilka dni temu już na obu całych rękach. Zastanawiam się czy to nie to, choć po stosowaniu wapna i hydrocortusinum przechodzi.
Marina
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez promenadaslonca » 29 sie 2012, o 16:20

No, choroba jest paskudna, więc trzeba się ratować jak kto może...
promenadaslonca
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez babsko » 6 wrz 2012, o 17:05

ireth napisał(a):Mnie też kazano założyć wentylacje i wyburzyć przy okazji pół domu, wiec sorry ale nie. Poczytam może coś o tym inventerze...

Ciekawe to urządzenie. Może rzeczywiście trzeba będzie skuć ściany, ale raz, a nie co roku...
babsko
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez LikeAstar » 6 wrz 2012, o 18:49

a czy któraś z Was słyszała o marce Decubal? to jakaś skandynawska firma, mają kremy specjalne właśnie na AZS, jakaś nowość, jestem ciekawa opinii, bo chciałabym sobie taki sprawić :)
LikeAstar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 cze 2012, o 17:10

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez taka-Ja » 12 wrz 2012, o 11:16

Mi pomogła zmiana diety. Okazało się, że mam dodatkowo uczulenie na gluten, więc wykluczyłam z jadłospisu zboża, pieczywo, makarony, słodycze. Z pielęgnacji, używam środków dla alergików, mydełka Alep. Leków nie biorę, bo działają tylko na czas ich brania, a sterydy sprawiły, że moja skóra jest cienka jak papier. Zmiana stylu życia pomogła mi się bronić przed AZS. Organizm trzeba wzmocnić, on ma się bronić sam, a nie chemią z apteki.
taka-Ja
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:20

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez ireth » 13 wrz 2012, o 13:17

babsko napisał(a):
ireth napisał(a):Mnie też kazano założyć wentylacje i wyburzyć przy okazji pół domu, wiec sorry ale nie. Poczytam może coś o tym inventerze...

Ciekawe to urządzenie. Może rzeczywiście trzeba będzie skuć ściany, ale raz, a nie co roku...

Dokładnie... raz a dobrze, a zarazem bez konieczności burzenia domu.
ireth
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez pstro » 24 wrz 2012, o 14:19

A co z opiniami, że ATZ i astma mają podłoże psychiczne? Ze to forma wyrażania gniewu, ale zwrócona na siebie samego?
pstro
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez piper » 30 wrz 2012, o 12:41

Z tego co się orientuję to ma to związek ze stresem. Co do pielęgnacji, to czytałam ciekawy artykuł odnośnie kosmetyków i jednak prywatne testowanie kosmetyków nie wskazane. Podobno Botani dobre w przypadku AZS i łuszczycy ale nie mam potwierdzenia, bo nikt ze znajomych nie stosował.
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Kasia23 » 10 paź 2012, o 14:31

Przetestujcie emulsje Cetaphil z serii dla dzieci z atopią, mojemu synkowi bardzo pomogło, nawet w tych "ciężko dostępnych miejscach" - sądziliśmy, że tego okresu nie doczekamy :D jest delikatna i faktycznie skóra po myciu dość długo pozostaje nawilżona.
Kasia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 14:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez nazdrowie » 10 paź 2012, o 19:28

Swego czasu też szukałam informacji o atopowym zapaleniu skóry i pomogła mi ta strona: http://www.nazdrowiesposob.com/category/atopowe-zapalenie-skory-2/#.UHWwLa7laSo. Autorka sama choruje, dlatego wszystkie informacje są przetestowane. Warto zajrzeć :)
nazdrowie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 19:26

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Kasia23 » 12 paź 2012, o 12:57

Bardzo dziękuję za ciekawe materiały. Ale ja jednak pozostanę przy Cetaphilu. Wahałam się z początku czy mam go kupić, ale teraz nie żałuję. :) Do tego wprowadziłam odpowiednią dietę :)
Kasia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 14:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez pstro » 17 paź 2012, o 18:26

Zmiana diety na pewno pomaga. I jak pisała któraś z dziewczyn, warto sprawdzić, czy nie ma innych alergii np na gluten. Warto zrobić ile się da, by nasze życie było lepsze.
pstro
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez franula » 17 paź 2012, o 23:18

Moja córcia ma azs i staramy się unikać kakao, cytrusów, ostrych dań, kwaśnych, do mycia uzywamy emolium, do smarowania lipikar baume ap, a w stanach zaostrzenia miejsca czerwone i rozdrapane smaruję protopikiem. Proszek jelp, ubrania bawełniane. Pozdrawiam
franula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 16:58

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Kasia23 » 18 paź 2012, o 12:10

Ja również unikam cytrusów i ostrych dań. Do tego synka ubranka piorę w bardzo delikatnym proszku do prania, właśnie Jelp. :)
Kasia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 14:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez paralotnia » 12 lis 2012, o 16:51

pstro napisał(a):Zmiana diety na pewno pomaga. I jak pisała któraś z dziewczyn, warto sprawdzić, czy nie ma innych alergii np na gluten. Warto zrobić ile się da, by nasze życie było lepsze.

Właśnie, gluten. I jeszcze niedawno gdzieś trafiłam coś o parazytach...Ponoć nie zdajemy sobie sprawy z różnych żyjątek w nas, a ich obecność objawia się zupełnie jak uczulenia.
paralotnia
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez awds » 29 lis 2012, o 02:08

Atopia uważana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną. Na początku XX wieku cierpiało na nią poniżej 1% społeczeństwa. Obecnie problem może dotyczyć aż jednej trzeciej ludności. W Polsce choroby o podłożu alergicznym spotyka się u co czwartego dziecka. Najwięcej nieprawidłowych reakcji organizmu na powszechnie występujące substancje pochodzi z narządów bezpośrednio kontaktujących się z alergenami, czyli układu oddechowego, przewodu pokarmowego i skóry.
awds
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez roksanka » 14 gru 2012, o 11:29

Ja wspomagająco przy azs polecałabym odpowiednią suplementację. W moim wypadku jest to omega-3 + odpowiednie witaminy. Omega-3 w ogóle jest moim zdaniem dobra na wszystko ;)
Kiedyś brałam tran i witaminy właśnie, ale tran średnio mi wchodził. Dlatego zaczęłam szukać i niedawno znalazłam omega regen (o tu można go kupić: http://sklep.flc-polska.pl/) - jest super bo ma wszystko to, co zawsze musiałam brać w kilku preparatach. I wreszcie nie muszę łykać tabletek - mam wszystko w jednej łyżeczce oleju.
roksanka
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez zulkas » 18 lut 2013, o 10:31

Mnie też na azs polecono ten omegaregen. Dokładny skład jest tutaj - http://flcpharma.pl/index.php/pl/omegar ... in-care#skład -warto się wczytać, bo jest moim zdaniem ciekawy. W każdym razie nie znalazłam czegoś podobnego nigdzie więcej. U mnie na pewno pomógł, bo nic innego nie zmieniałam, a odczuwam poprawę po kilku miesiącach stosowania. Po prostu regeneruje skórę - myślę, że to głównie zasługa tych kwasów tłuszczowych - bo równowaga lipidowa w organizmie jest bardzo ważna, a o tym często zapominamy. Wydaje nam się, że jak jemy nawet i niezbyt dużo, ale niezdrowo, to nic nam nie będzie - a tu jest dokładnie na odwrót - trzeba zapewnić swojemu organizmowi odpowiednie ilości tych zdrowych tłuszczy.
zulkas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 16:55

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez puderniczka » 8 paź 2014, o 13:25

sama walczę z atopowym zapaleniem skóry od lat. Grunt to odpowiednia pielęgnacja, u mnie wszelkie maści na receptę z czasem pogorszyły stan skóry, dlatego unikam jak ognia, fajnym zamiennikiem i moim ostatnim odkryciem jest krem Dermaveel, kupiłam kiedyś bez recepty. łagodzi swędzenie, napięcie skóry, zwalcza zaczerwienienie. Można stosować też u dzieci.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez limonkanesti » 27 lis 2014, o 02:06

A ja rodzicom zmagającym się z AZS u dzieci, polecam aplikację Dermaveel :) To jest aplikacja na telefon, na androida dokładniej. Z takim śmiesznym kameleonkiem :) Bardzo fajna, szczególnie dla małych marud :)
limonkanesti
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez limonkanesti » 18 lut 2015, o 23:18

No niestety nas też dopadło to cholerstwo... My sobie radzimy na dwa sposoby i oba te sposoby są póki co bardzo (odpukać) skuteczne. Po pierwsze kąpiel w roztworze z sody oczyszczonej, a po drugie krem dermaveel. Oczywiście do tego trzeba dodać takie oczywiste kwestie jak nawilżanie skóry, zakaz kąpieli w bardzo gorącej wodzie itp ;)
limonkanesti
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez ala.szot » 19 lut 2015, o 13:00

Ja z tym borykam się od lat. Moje leczenie skupia się na stosowaniu odpowiednich kosmetyków i kontroli dermatologicznej.
ala.szot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 00:41

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Lunatyczka » 1 mar 2015, o 21:29

Ja również mam azs i jestem mamą dwójki dzieci z azs, w tym młodsze z bardzo ciężkim od pierwszych miesięcy życia. Korzystam z wielu aplikacji przy higienie młodszego dziecka aby zająć mu rączki podczas higieny by się nie drapało. Np ukladanki rysowanki na telefon czasem filmiki. Oraz z jednej bardzo mi pomocnej przy leczeniu swoim i dzieci, kontrolowaniu, podawaniu leków i smarowaniu. Jest to Dermaveel, ściągnęłam ja z google play, co ważne jest darmowa. Posiada kalendarz, do którego mogę wpisać zaplanowane wizyty dla naszej trójki, prowadzę dzienniczek podawanych leków gdzie budzik przypomina o ich aplikowaniu włącznie ze smarowaniem gdzie systematyczność w tym przypadku jest bardzo ważna. Nagrodą dla moich dzieciaczków są przygody kameleona Derka, z którym podróżują moje dzieci codziennie do innego kraju. Starsza czyta młodszemu teraz już prawie 4latkowi przygody zwierzaka, oglądają zdjęcia a po skończonej higienie i smarowaniu jest wspólna zabawa. Zabawa przez naukę np maski z Wenecji czy rolowanie w czystym kocu. To niektóre z nich jest 60 przygód i 60 zabaw integracyjnych wspomagających rozwój dziecka. Staram się używać do smarowania masła shea, do kąpieli mydło aleppo, na wydrapania srebro koloidalne, niestety ostatnio musielismy uzyc sterydu :( Kremu dermaveel nie odważyłam się użyć ma w składzie wyciąg z kory leszczyny niestety syn ma na leszczynę olchę brzozę uczulenie:(
Lunatyczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 21:16

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Tusia » 11 mar 2015, o 18:26

Właśnie jakoś niedawno dowiedziałam się że AZS jest sprawą w dużej mierze genetyczną. Wcześniej nie miałam o tym pojęcia, dopóki córka siostry nie zaczęła mieć objawów. No i cóż skupia się na kąpieli młodej w odpowiednich kosmetykach - do kąpieli ma lipkar syndet taki żelowy krem do mycia i póki co wygląda to całkiem dobrze, co jakiś czas kontrolując sprawę u dermatologa oczywiście.
Tusia
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]