Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez PaniLukvader » 21 cze 2012, o 19:23

witam:) chcialabym otworzyc własna firme mianowicie chodzi mi o sklep z czesciami komputerowymi i ogolnie o serwis naprawa komputerów i takie tam:)
jak myslicie taki sklep wypali?
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: moja własna firma

Postprzez Masjaa » 22 cze 2012, o 12:26

zrób rozeznanie rynku, analizę sytuacji własnej ..... skoro masz wkład na taki biznes, masz już pomysł jak to rozkręcić, jak trafić do klientów, adresy dostawców itd to próbuj.... jest tyle teraz biznesów , że czasem nawet nigdy do głowy by nie przyszło że takie coś może wypalić a jednak :) a Twój pomysł myślę, że do przyjęcia:)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: moja własna firma

Postprzez brzoskwinia4 » 22 cze 2012, o 19:22

Jest duża konkurencja na tym rynku - akurat pracowałam w branży kiedyś :) Nie jest wcale trudno prowadzić taką działalność, ale musisz się liczyć z tym, że nie będzie łatwo dużo sprzedawać. Napisz coś więcej - chcesz sprzedawać online, sklep w małym mieście, czy dużym?
Moim zdaniem ważna jest też lokalizacja i dostęp do dobrej hurowni. Pisz, postaram się pomóc.

Słodkie rzeczy! - Sama słodycz :)
Avatar użytkownika
brzoskwinia4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 cze 2012, o 18:32

Re: moja własna firma

Postprzez athe » 23 cze 2012, o 20:38

Hej
Ja właśnie nie dawno założyłam i teraz szukam dobrego fotelu do biurka :) Kupowaliście kiedyś? macie jakieś swoje ulubione rodzaje czy też marki foteli? Ja widziałam dość ciekawe oferty tutaj: ...... co sądzicie?

treść zmieniona przez moderatora
proszę nie spamować
athe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 20:20

Re: moja własna firma

Postprzez PaniLukvader » 26 cze 2012, o 15:41

brzoskwinia4 napisał(a):Jest duża konkurencja na tym rynku - akurat pracowałam w branży kiedyś :) Nie jest wcale trudno prowadzić taką działalność, ale musisz się liczyć z tym, że nie będzie łatwo dużo sprzedawać. Napisz coś więcej - chcesz sprzedawać online, sklep w małym mieście, czy dużym?
Moim zdaniem ważna jest też lokalizacja i dostęp do dobrej hurowni. Pisz, postaram się pomóc.



ma byc to sklep w małym mieście, zajmowalibysmy sie sprzedaza oraz naprawa komputerow
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: moja własna firma

Postprzez PaniLukvader » 26 cze 2012, o 15:43

myslalam tez nad sklepem z uzywana odzieza co prawda jest juz u nas ich sporo ale otwieraja sie co chwila jakies nowe i jest to dobry interes ktory sie podobno oplaca
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: Moja własna firma

Postprzez Anuladiablica » 13 sie 2012, o 15:41

Sklep może wypalić. Najważniejsze żeby nie wpakować się w jakąś wielką kwotę za najem. Najlepiej jakbyś mieszkała w domu i jedno z pomieszczeń przeznaczyła na sklep odpowiednio robiąc wejście od strony ulicy. I trzeba pamiętać, że po dwóch latach większy ZUS będzie.

Anuladiablica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sie 2012, o 15:37

Re: Moja własna firma

Postprzez kaśk_a » 19 sie 2012, o 19:42

Musisz zrobić jakieś rozeznanie rynku, bo takie "gdybanie" może być bardzo mylące. Jest kilka metod na takie rozeznanie. Jeżeli myślisz o sklepie z częściami komputerowymi to znajdź taki sklep w Twojej okolicy i poobserwuj go trochę. Zobacz ilu mniej więcej klientów przychodzi, co kupują, czy w ogóle coś kupują. Trzeba na to poświęcić trochę czasu, ale może się to opłacić:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Moja własna firma

Postprzez Tinuviel » 19 sie 2012, o 20:35

Dobry pomysł ;-) Ale trzeba mieć dość specjalistyczną wiedzę na ten temat. Na studiach miałam przedmiot "analiza rynku" i to wcale nie było szybkie i miłe zajęcie ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja własna firma

Postprzez kaśk_a » 20 sie 2012, o 19:44

Pewnie nie jest to miłe i szybkie zajęcie, ale mogę Ci powiedzieć jak przeanalizować ile klientów zrobiło zakupy w danym sklepie bez siedzenia przed nim przez cały dzień :D

Idziesz rano do tego sklepu kupujesz coś i bierzesz paragon, wieczorem przychodzisz do tego samego sklepu i również kupujesz coś i bierzesz paragon:) Na tych paragonach powinien być zaznaczony numer paragonu. Bierzesz więc różnice tych dwóch numerów i wychodzi Ci ile klientów zrobiło zakupy w tym sklepie danego dnia:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Moja własna firma

Postprzez ania82 » 16 paź 2012, o 12:51

zainteresowanym zakupem kasy fiskalnej mogę polecić profesjonalne centrum sprzedaży Centrum Kasiarzy
ania82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:19

Re: Moja własna firma

Postprzez dolce_doll » 17 paź 2012, o 17:49

Ja niedawno zalozylam dzialnosc gospodarcza i poki co wszystko idzie dobrze :).
Poszukuje teraz sprawdzonej drukarni internetowej, zeby wydrukowac troche materialow reklamowych. Powiem szczerze, ze niektore maja ceny z kosmosu. Obawiam sie tez troszke o jakosc, bo przez internet nia ma jak jej sprawdzic. Przeszukaniu internetu, znalazlam drukarnie online, prezentuje sie niezle, ceny sa przystepne. Macie moze jakies doswiadczenia z nimi i drukowaniem przez internet wogole?
dolce_doll
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 22:44

Re: Moja własna firma

Postprzez athe » 22 paź 2012, o 17:31

Wypali jak go odpowiednio wypromujesz. Jest to możliwe przy wykorzystaniu odpowiedniej reklamy. Mnie się bardzo podobają te tutaj: reklama ma pomysł firma i przede wszystkim możliwości :P Sam bym chciał z takiej skorzystać.

Ostatnio edytowano 26 kwi 2015, o 02:35 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama
athe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 20:20

Re: Moja własna firma

Postprzez roma10 » 29 paź 2012, o 13:47

Pomysł to nie wszystko, na początek trzeba przeanalizować rynek...
roma10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 21:48

Re: Moja własna firma

Postprzez simona » 16 lis 2012, o 06:47

Ja właśnie także jestem na etapie rozmyślania o założeniu firmy, tylko zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Możecie mi dziewczyny podać adres jakiegoś kompendium, w którym krok po kroku byłoby napisane co i jak. Szukałam i mam już spory mętlik w głowie zwłaszcza jeżeli chodzi o VAT czy zwolnienie z VAT itp.
Aha, czy ktoś starał się o dotację na załozenie firmy (40 000 złotych)? Czy trudno o taką dotację?
simona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 06:35

Re: Moja własna firma

Postprzez Oda » 24 lis 2012, o 17:44

Tylko uważajcie z kredytowaniem kontrahentów czyli z udzielaniem kredytu - odroczonego terminu płatności. Zlecenia to nie wszystko, ja swoja firmę musiałam zawiesić gdyż nie mogłam uporać się z odzyskaniem należności. Kredytowałam praktycznie każdego kontrahenta, nie sprawdzając wiarygodności finansowej. A później nie miałam z czego zapłacić własnym dostawcom... no chyba że tylko za gotówkę ktoś sprzedaje to tego problemu nie ma.
Oda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 17:28

Re: Moja własna firma

Postprzez basia32 » 30 lis 2012, o 15:53

też się zastanawiam nad własną firmą.... robie szkolenie internetowe PARP, polecam, masa ciekawych informacji :P

Czy polecacie spis z natury? Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
basia32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 15:49

Re: Moja własna firma

Postprzez norbertka » 31 gru 2012, o 02:02

Ja też robiłam PARP, dużo mi pomogło. To jest podstawa jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Obecnie założyłam spółkę ze wspólnikiem. Niestety księgowość jest dość skomplikowana, ale robi to dla nas biuro rachunkowe. Jednak dodatkowo musimy korzystać z usług konsultingowych i szkoleniowych, m.in. przydatne są takie szkolenia otwarte z zakresu finansów i podatków - polskie prawo jest dość niejednoznaczne, dlatego lepiej mieć pewność co do stosowania określonego przepisu. Jednocześnie chcemy mieć pełną kontrolę nad sprawami księgowymi i prawnymi. A zdobywanie takiej wiedzy wymaga czasu i pieniędzy. Na razie z zyskami krucho, ale nie tracimy nadziei :) Nasza branża na szczęście nie wymaga inwestycji finansowych, dlatego nawet jak coś nam nie pójdzie to nie zostaniemy z długami. Inwestujemy natomiast sporo czasu. Własny biznes to nie praca na etacie - we własnej firmie dzień pracy w zasadzie się nie kończy, pracuje się od rana do wieczora, a i jeszcze pracę zabiera się z biura do domu.
norbertka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:30

Re: Moja własna firma

Postprzez bettti86 » 7 sty 2013, o 10:42

Sklep to fajna sprawa, a z konkurencją trzeba liczyć się w każdej branży...niestety raju nie ma ;) trzeba tylko napisać dobry biznesplan, żeby to co masz w głowie uporządkować, na papierze zwykle wygląda wszystko bardziej klarownie i rozsądniej (lub nie) na pewno niezbędny jest też jakiś kapitał, na lokal, wyposażenie, a przy kwestii naprawach także ewentualny transport jakoś w końcu te pralki czy inne sprzęty trzeba będzie do klientów dostarczać, a przy dużych gabarytach kurierem raczej się nie opłaca...niemniej jednak życzę powodzenia i obyś został drugim Kulczykiem :D
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Moja własna firma

Postprzez anita147 » 28 sty 2013, o 21:58

zawsze na start warto spróbować postarać się o kasę z PUP w tym roku można do 40000 dostać na własną działalność bezzwrotnej pożyczki

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Moja własna firma

Postprzez vicky0019 » 14 lut 2013, o 14:35

norbertka napisał(a):Ja też robiłam PARP, dużo mi pomogło. To jest podstawa jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Obecnie założyłam spółkę ze wspólnikiem. Niestety księgowość jest dość skomplikowana, ale robi to dla nas biuro rachunkowe. Jednak dodatkowo musimy korzystać z usług konsultingowych i szkoleniowych, m.in. przydatne są takie szkolenia otwarte z zakresu finansów i podatków - polskie prawo jest dość niejednoznaczne, dlatego lepiej mieć pewność co do stosowania określonego przepisu. Jednocześnie chcemy mieć pełną kontrolę nad sprawami księgowymi i prawnymi. A zdobywanie takiej wiedzy wymaga czasu i pieniędzy. Na razie z zyskami krucho, ale nie tracimy nadziei :) Nasza branża na szczęście nie wymaga inwestycji finansowych, dlatego nawet jak coś nam nie pójdzie to nie zostaniemy z długami. Inwestujemy natomiast sporo czasu. Własny biznes to nie praca na etacie - we własnej firmie dzień pracy w zasadzie się nie kończy, pracuje się od rana do wieczora, a i jeszcze pracę zabiera się z biura do domu.


Też otworzyłam własną firmę i szukam księgowej z Warszawy.

Ostatnio edytowano 26 kwi 2015, o 02:37 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Moja własna firma

Postprzez rihabi » 14 lut 2013, o 14:43

anita147 napisał(a):zawsze na start warto spróbować postarać się o kasę z PUP w tym roku można do 40000 dostać na własną działalność bezzwrotnej pożyczki



A czy do tego dochodzi jeszcze dofinansowanie z UE czy już nie ? Chodzi mi o to, że można wziąć i dofinansowanie z PUPu i UE lub jeśli weźmiemy dofinansowanie z PUPu to z UE już nie dostaniemy ?

rihabi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 14:17

Re: Moja własna firma

Postprzez kant1 » 24 lut 2013, o 21:11

Moim zdaniem jest przesyt na rynku poza tym koszty prowadzenia działalności pokrywają się z zarobkami więc się nie opłaca

Duży zasięg mini kamera szpiegowska tanio
kant1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja własna firma

Postprzez wiolkaMA » 20 mar 2013, o 23:39

simona napisał(a):Ja właśnie także jestem na etapie rozmyślania o założeniu firmy, tylko zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Możecie mi dziewczyny podać adres jakiegoś kompendium, w którym krok po kroku byłoby napisane co i jak. Szukałam i mam już spory mętlik w głowie zwłaszcza jeżeli chodzi o VAT czy zwolnienie z VAT itp.
Aha, czy ktoś starał się o dotację na załozenie firmy (40 000 złotych)? Czy trudno o taką dotację?


Na pewno powinnaś pomyśleć o prawniku do firmy. Wiem, wiem, nie każdego stać na zatrudnienie takiego speca na etat, ale są w ofertach niektórych kancelarii np. takie abonamenty na usługi prawnicze. Najtańsza na rynku to oferta za 99 zł netto miesięcznie. A przyda się na pewno, bo prowadząc biznes jest sporo takich zagadnień, które bez odpowiedniej wiedzy trudno rozwiązać. A tak masz nielimitowany dostęp do porad, sprawdzą za Ciebie kontrahentów, zajmą się wierzytelnością należności, itp.

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja własna firma

Postprzez klosenberg » 21 mar 2013, o 19:32

Jest duża konkurencja na tym rynku - akurat pracowałam w branży kiedyś :) Nie jest wcale trudno prowadzić taką działalność, ale musisz się liczyć z tym, że nie będzie łatwo dużo sprzedawać. Napisz coś więcej - chcesz sprzedawać online, sklep w małym mieście, czy dużym?
Moim zdaniem ważna jest też lokalizacja i dostęp do dobrej hurowni. Pisz, postaram się pomóc.

pilnie poszukuję olympus sz30
klosenberg
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 18:52
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]