Ile na ślub

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Ile na ślub

Postprzez ancydlo » 5 wrz 2010, o 13:07

Piszę, bo po dzisiejszym dniu zgłupiałam. Mam niedługo ślub koleżanki. I dzisiaj spotkałam się z drugą, która też idzie na ten ślub. I rozmowa zeszła na to czy prezent czy pieniądze. A ja w chwili szczerości powiedziałam-że pieniądze, bo wiem, że Młodzi sobie tego życzyli (rozmawiałam z nimi). I że dam 150 zł, bo nie mam teraz więcej (skończyłam studia w tym roku i wiadomo jak to jest. A ona oburzona, że to mało, że nie zwróci im się za wesele i że skoro idę z osobą towarzyszącą to tym bardziej powinnam dac więcej. Bo ona ze swoim narzeczonym da 400zł. Tylko, że ja obecnie nie mam tyle kasy, żeby dać 400!!! I nie robię tego ze skąpstwa, a braków a moja osoba towarzysząca to nie mój narzeczony, z którym mam wspólny budżet, tylko kolega.

Czy któraś z was, która miała wesele liczyła na to, że jej się "zwróci"?! I czy po to robi się wesele, bo się liczy na drogie prezenty i na to, że zarobi się na samochód? Czy dlatego, że chce się dzielić swoją radością z innymi. Wychodze z założenia, ża każdy daje tyle ile może, a jak się liczy na zwrot kosztów to nie zaprasza się tych "biedniejszych" znajomych
Ale może ja jestem z innej epoki...

P.S. Rok temu moja kuzynka miała wesele i wiecie co zrobili z kopertami z pieniędzmi? Otwierali je nie sprawdzając od kogo i wyjmowlai pieniądze. Jak już wszytkie wyjęli to dopiero czytali kartki-od kogo, bo nie chcieli wiedzieć kto i ile dał.
ancydlo
 

Re: Ile na ślub

Postprzez Luśka » 9 wrz 2010, o 17:08

niestety niektórzy tak właśnie myślą że musi się im "zwrócić" najlepiej z dużą nawiązką...a ja uważam że nie kasa się liczy a obecność osób z którymi chcemy się cieszyć tak piękną chwilą.myślę że te 150zł starczy w zupełności, a 400zł to niech rodzina daje:P
Luśka
 

Re: Ile na ślub

Postprzez sylamos » 7 paź 2010, o 15:08

Ślub i wesele to jedna z najważniejszych ceremonii w życiu człowieka. Ważne żeby go dobrze zaplanować, dzięki czemu będzie można zoptymalizować jego wydatki i nie być zaskoczonym dodatkowymi kosztami. Dobrze zaplanowany ślub to też jego mniejsze koszty.
sylamos
 

Re: Ile na ślub

Postprzez ninka_niebieska » 21 paź 2010, o 16:11

Myślę, ze każdy daje tyle na ile go stać.. jeśli to jest bliższa rodzina to wypada napewno dac więcej, a jeśli znajomi, przyjaciele lub dalsza rodzina to dajemy tyle ile uważamy za stosowne.. tak sobie ludzie przyjęli, ze daje się tyle aby młodym zwróciło się za talerzyki.. jedni dadzą 500 i bedzie ok a drudzy 300 i również będzie dobrze..
ninka_niebieska
 

Re: Ile na ślub

Postprzez Yella » 24 paź 2010, o 14:57

Ja również uważam że każdy daje tyle na ile go stać. Myśle, że powinna być to indywidualna sprawa.
Yella
 

Re: Ile na ślub

Postprzez lidka86 » 9 mar 2012, o 15:55

na naszym weselu w kopercie znajdowaliśmy- minimum 200 zł.
lidka86
 

Re: Ile na ślub

Postprzez WeselneZaplecze » 12 mar 2012, o 12:02

Wszystko zależy od zasobności naszego portfela i tego, czy to ślub kogoś z naszej rodziny czy przyjaciela. Każdy oczywiście wręcza tyle ile uważa za stosowne, ale myślę że zazwyczaj jest to około 300-500 zł.
WeselneZaplecze
 

Re: Ile na ślub

Postprzez Melisa » 13 mar 2012, o 18:09

Myśle, że 200 złotych jest ok, tak minimum
Melisa
 

Re: Ile na ślub

Postprzez Dawid2003_pl » 27 mar 2012, o 12:45

Każdy daje tyle ile uważa za słuszne i przede wszytskim na ile go stać. Przyjęło się, że ludzie dają mniej więcej tyle ile młodzi płaca za nich w restauracji. To jednak nie jest reguła.
Dawid2003_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 20:08

Re: Ile na ślub

Postprzez monia83 » 29 mar 2012, o 15:46

Też uważam, że każdy powinien dać tyle ile uważa za stosowne i na ile go przede wszystkim stać, a może nawet i nic nie dać jeśli nie może sobie na to pozwolić. Mi by bardziej zależało aby osoba którą zapraszam, czyli osoba na której w jakiś sposób mi zależy, przyszła, choćby nie miała nawet na żaden prezent.

Tak samo co do samego wesela - na pewno bym nie chciała jakiejś wielkiej, bogatej imprezy dla wielu wielu ludzi z rodziny i znajomych, a raczej coś kameralnego i tak dobranymi gośćmi aby zabawa była jak najlepsza :) Nie liczy się co i za ile, ale jak i z kim! :)

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: Ile na ślub

Postprzez poziomkaa » 18 kwi 2012, o 15:31

Ślub czy wesele to nie jest wymiana handlowa, i młoda para na pewno o tym wie, więc nie ma co się za bardzo spinać z kasą czy z prezentami, bo przecież nie o to chodzi... Każdy daje tyle, na ile może sobie pozwolić.
poziomkaa
 

Re: Ile na ślub

Postprzez tusia25 » 20 kwi 2012, o 12:45

Moim zdaniem 500zl powinno wystarrzec. To takie optimum:)
tusia25
 

Re: Ile na ślub

Postprzez reffina » 20 kwi 2012, o 15:38

Zależy też dla kogo, bo np. wiadomo, że chrześni dają więcej, a jakieś kuznki mniej, więc chyba nie ma takiej stałej przyjętej sumy...
reffina
 

Re: Ile na ślub

Postprzez wiolkaMA » 5 cze 2012, o 16:28

tusia25 napisał(a):Moim zdaniem 500zl powinno wystarrzec. To takie optimum:)


A jak kogoś nie stać dać 500 zł to co?? Dla mnie się kasa nie liczy, ja już wolę dostać np. fajną zastawę stołową, mikrofalę, itp...

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ile na ślub

Postprzez ania1989 » 7 lis 2012, o 21:06

no u mnie tez min 200zl.,


Moja strona: http://wojciechowo.pl/

Ostatnio edytowano 12 mar 2013, o 16:11 przez ania1989, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ania1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 21:01

Re: Ile na ślub

Postprzez jolkaka » 24 lis 2012, o 14:26

wydaje mi się, że każdy daje ile może, ale wypadałoby dać tyle, żeby zwróciły się koszt jednej osoby ze ślubu, czyli min 150 zł wypada dać.

jolkaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 14:15

Re: Ile na ślub

Postprzez brunecia » 1 gru 2012, o 18:17

My w kopertach od przyjaciół znajdywaliśmy po 400zł a np od kuzyna 100zł i tez było ok, bo cieszyliśmy się, że przyjechal.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile na ślub

Postprzez Reneta » 2 gru 2012, o 00:41

Tak naprawdę nieważne kto ile da. Liczy się sama obecność.

Avatar użytkownika
Reneta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:38

Re: Ile na ślub

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 4 gru 2012, o 17:42

Każdy daje tyle ile ma ale niestety musimy przyznać, że ok 85 % młodych par na to patrzy. Szczególnie jeśli robią sobie wesele sami. Nikt nie zwraca uwagi na to, czy gość jest po studiach czy nie... taka nasza smutna rzeczywistość. Ja na swoim ślubie dostałam tylko jeden prezent od koleżanki, z którą wynajmowałam mieszkanie ale nie dała się w żaden sposób przekonać, że ja tego prezentu nie chce i wole pieniądze. To i tak dobrze, że kupiła mi ekspres do kawy a nie jak ona chciała bilet do salonu masażu albo wizytę u kosmetyczki na tipsy. Przy zapraszaniu gości prosiliśmy o to by nie kupowali nam prezentów i że wolimy pieniądze. Ale cóż kochane po ślubie musieliśmy kupić pralkę, lodówkę, kuchenkę i wiele innych rzeczy które są naprawdę potrzebne a których nie mieliśmy. Patrzcie na to także.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Ile na ślub

Postprzez bettti86 » 5 gru 2012, o 11:15

400 zł byłoby ok, bo wychodzi po 200 zł na osobę, zakładając, że za wesele zapłacili do 150 zł/osobę to może jeszcze 100 zł im zostanie, ale jeśli nie masz tyle pieniędzy to może daj przynajmniej 200 zł, bo 150 wydaje mi się, że zdecydowanie za mało :|
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Ile na ślub

Postprzez KaroLina » 6 gru 2012, o 13:22

moim zdaniem daje tyle ile może, nie zapraszam nikogo dla kasy
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: Ile na ślub

Postprzez juik » 8 gru 2012, o 15:09

Ile się daje na ślub kuzyna ?
Myślałam o kwocie 400 zł bo idziemy razem z narzeczony, nie za mało ? czy może 500 kurczę tydzień temu straciłam pracę i liczy się każdy grosz ale nie wiem czy to nie za mało ? Dziewczyny jak myślicie ?

Moje hobby to inspección técnica de edificios- Pozdrawiam M4r3tika :-)
juik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 15:05

Re: Ile na ślub

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 15:42

ja bylam rok temu z partnerem i daliśmy kolezance ze studiów 400zł. myśle, że ok
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Ile na ślub

Postprzez lajlab » 21 lut 2013, o 22:37

Nie przejmuj sie gadaniem koleżanek daj tyle ile masz i tyle

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne - www.zaproszeniaslubne.pro
lajlab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 22:26

Re: Ile na ślub

Postprzez Jagoda_82 » 27 lut 2013, o 23:23

lajlab napisał(a):Nie przejmuj sie gadaniem koleżanek daj tyle ile masz i tyle

...święta racja! Te co najwięcej gadają pewnie dadzą najmniej... w niepodpisanej kopercie ;)
Jagoda_82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 23:04
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]