Czy dajecie pieniądze żebrzącym na ulicy?

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez tusia25 » 6 lis 2012, o 14:28

Czym się kierujecie, kiedy przekazujecie jakąś darowizne, czy to pieniądze, czy inne rzeczy potrzebującym? Mi jest często bardzo ciężko odmówić komuś, kto prosi o pomoc, a sama niewiele mam...
tusia25
 

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 7 lis 2012, o 10:10

Ja rzeczy tez oddaje sasiadce która sama dzieci wychowuje . Pieniedzy na zadne instytucje nie przekazuje bo jakos nie mam do tego przekonania . A jesli ktos kogo z nam i wiem ze nie pije nie pali a potrzebuje na chleb to owszem dałabym . zebrzacym na ulicy bym nie dała a dzieciom które prosza to poprostu zaproponowałabym kupienie jedzenia
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez tusia25 » 8 lis 2012, o 10:41

Niestety kiedyś też nie chciałam dać pieniędzy człowiekowi, więc weszłam do sklepu i kupiłam bułkę słodką i picie, coś mnie podkusiło, żeby się potem zawrócić, żeby coś dokupić, czy coś, nie pamiętam już, a bułka nietknięta leżała w śmietniku;/ I jak tu pomagać? Ja przekazuję pieniądze np. po przez 1% podatku:)
tusia25
 

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez Markmafia » 8 lis 2012, o 17:35

Ja pomagam prywatnie osobom, o których wiem, że faktycznie potrzebują pomocy. Nie płacę na żadną fundację, bo one często utrzymują darmozjadów, którym nie chce się ruszyć do roboty mimo posiadanych predyspozycji.

Markmafia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lis 2012, o 17:31

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez Baśka1971 » 9 lis 2012, o 16:30

Ja obcemu nigdy nic nie dam. Co to znaczy, że ktoś jest "potrzebujący"? Ja mam sobie ręce urabiać za kogoś komu się nie chce pracować (przeważnie tak jest). Dziecko, starsza, schorowana osoba - rozumiem. Ale jak widzę osobę w wieku, w którym by mogła ona podjąć pracę, która wyciąga rękę na ulicy i żebra, to ode mnie nic nie dostanie. Tłumaczenie się bezrobociem jest bez sensu, bo pracy jest pełno, ale po co robić, skoro można wyżebrać, wyłudzić?
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez Armigor » 9 lis 2012, o 22:55

Ja bardzo kocham dzieci więc im pomagam,znam bardzo biedną rodzinę mają czworo dzieci troje nastolatków i jedno małe więc postanowiłam od momentu porodu Małego zaopatrywać w ubranka teraz ma 5 lat i chodzi jak lalunia. Pieniędzy nie daje ale kupuje rowerki zabawki itp. A on płaci uśmiechem :D
Teraz też się zastanawiam co zrobić z ciuszkami po moich chłopcach część wydałem a część zalega w garderobie w kartonie.
Tak z innej beczki:
Kiedyś byłam w jednym z polskich mc Donalds weszło dziecko i sprzedawalo kalędażyki (wizytówki jakiejś firmy) ludzie oczywiście pokupowali ja nie. Za jakieś pięć minut wszedł starszy dziadek zmarźniety zapłakany głodny mówił że emerytura mu nie wystarcza na życie wyłonczyli mu prąd i nic jeszcze nie jadł był czysty i nie czuć było alkoholu Ludzie go gonili mój mąż wstał i zaproponował mu żeby wybrał sobie co chce on zapłaci mężczyzna poprosił o herbatę bo mu zimno a bułki są drogie tąpło to nami sprzedawca zaproponował zestaw twierdząc że jest największy i poprosił żeby mężczyzna usiadł Widać było ze ten człowiek był faktycznie głodny i bardzo wdzięczny Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie obużenie ludzi jak on może siedzieć wśród nich hmmm po chwili refleksji doszłam do wniosku że poza tym człowiekiem i obsługą znajduje się wśród hien w skórze ludzi dałam temu człowiekowi na opłaty i po chwili wyszłam
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 10 lis 2012, o 14:28

Tak to prawda ze ludzie zyja w ubóstwie , i tak jak ten staruszek niestety nie starcza . Ludzie tez sa bezduszni , tez bym kupiła i dała tymbardziej ze nie było czuc alkoholu . Sama oddaje rzeczy po dzieciach nie wyzucam do smietnika . Sama dostaje bo tez zyje skromnie i ciesze sie jak ktos mi da ciuchy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez anita89 » 11 lis 2012, o 22:59

Ja z reguły nie wspieram ludzi pieniędzmi, jeśli już konkretnymi czynami bądź rzeczami, w zależności od potrzeby, ale i tak jak przyjdzie co do czego wolałabym pomóc zwierzakom, one przynajmniej nie kłamią...

Avatar użytkownika
anita89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 22:48

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez melinda » 12 lis 2012, o 11:20

Ja daję jeśli ktoś wygląda na taką osobę co potrzebuje np. na jedzenie. Jak ktoś wygląda na takiego co pije lub pachnie alkoholem to na pewno nie dam. Czasem też mam opory przed dawaniem dzieciom, bo wiadomo, że są wykorzystywane do żebractwa.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez qiqolina » 12 lis 2012, o 12:06

Ja ciuchy oddaję, ale nie np. do kontenerów pck, ale do ośrodków pomocy społecznej, domow samotnej matki - wiem, że tam na pewno się przydadzą. Kasy do ręki proszącym nie daję, ew. pytam, czy im nie kupić czegoś do jedzenia w pobliskim sklepie.

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez lwica1998 » 12 lis 2012, o 17:57

Uważam , że trzeba pomagać innym , sama kiedyś znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i otrzymałam ogromną pomoc:)
Teraz choć nie jestem dobrze sytuowana to się dzielę tym co mam, oddaję rzeczy po dziecku znajomym, czasem daję trochę jedzenia tam , gdzie wiem , że go brakuje.
Moja babcia zawsze mówiła, że dobro wraca i ja w to wierzę.

lwica1998
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 11:00

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez debi91 » 12 lis 2012, o 18:44

jezeli chodzi o pomoc na ulicy to dajac nie pomagasz
jezeli chodzi o normalnych ludzi z chwilowymi problemami to ok. karma zwraca dobre ;p

zdjecia sa waznym elementem ale docenisz je za wiele wiele lat - fotograf ślubny katowice
Avatar użytkownika
debi91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 18:41

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 12 lis 2012, o 18:50

Kontenery pod szyldem PCK to tylko szyld pod ktorym prywatne firmy sie kryja i zarabiaja na tych rzeczach sprzedajac je do lumpeksow . a rzeczy ktore mi sa niepotrzebne oddaje sasiadce bo sama wychowuje dzieci tak jak ja i wiem ze nie jest jej lekko a ze ma dzieci młodsze to ok . kiedys wysyłałam rzeczy w paczce pewnes samotnej matce w tej chwili nie bo sama nie wyrabiam finnansowo bo wszystko drozeje
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez nasztos » 22 lis 2012, o 23:24

Moim zdaniem jedyna sensowna i racjonalna pomoc innym to wolontariat. Przekazywanie pieniędzy niestety z reguły kończy się tym, że korzysta na tym nie ta osoba, która powinna. A takie centrum wolontariatu działa w sumie w każdym większym mieście i można tam rzeczywiście realnie pomóc potrzebującym ludziom. Trzeba tylko chcieć! :) Gdyby ktoś chciał namiary na takie centrum we wrocławiu - służę pomocą :)
nasztos
 

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 23 lis 2012, o 19:17

ja mieszkam na malej wsi zdala od miasta . a pomóc tez nie mam zabardzo jak bo sama mam na nas troje 600 zł na miesiac . a rzeczy oddaje sasiadce po dzieciach , zyje skromnie z ołówkiem w reku ale nie nazekam . tu u nas i tak jest na wiekszosc i wsiach na zadna pomoc niemozna liczyc bo wszystkie instytucje sa w miastach . a opieka to tylko pijakom piomaga bo tam na to sa . byłam w ubieglym roku w opiece to mi powiedziała ze dzieci mam juz nastolatki to powinnam isc do pracy lub znalesc sobie bogatego meza . i juz mnie tam nikt nie zobaczy wole jesc suchy chleb anizeli tam pojsc niech dadza alkoholikom bo oni sa tak chorzy ze lekarstwa potrzebuja a alkohol drogi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez dobroslawa » 23 lis 2012, o 22:04

Nie daję pieniędzy ulicznym żebrakom ani domokrążcom. Ubranka i zabawki oddaję szwagierce, a ubogich wspieramy z mężem przenaczając 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Na inne formy pomocy pop prostu nas nie stać.
Kiedyś, jak mieszkałam w domu rodzinnym, przychodziła do nas sąsiadka, samotna matka, bezrobotna, którą ojciec dziecka porzucił i ślad po nim zaginął. Była uczciwą kobietą - pożyczała pieniądze na opłaty i czasem zjadła obiad z dzieckiem. Zawsze, po otrzymaniu zasiłku, zwracała pożyczkę.
dobroslawa
 

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 24 lis 2012, o 06:58

sa ludzie uczciwi sama nie pozyczam a dlatego aby nie robic sobie długów i nie jestem zwolennikiem pozyczek . A gospodarze tak ze mi starcza bo gospodarze z tego co mam . Nie licze i nie prosze innych o pomoc . tez jestem samotna matka sama wychowuje dzieci juz od 12 lat odeszłam od ojca dzieci alkoholika . Nie licze i nie mam na kogo liczyc wiec licze tylko na siebie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 27 lis 2012, o 15:36

W dzisiejszych czasach jest niestety bardzo wielu oszustów, żerujących na ludzkiej dobroci. Teraz to już nie wiadomo, czy osoba prosząca o wsparcie finansowe naprawdę jej potrzebuje, bo - jak sama twierdzi - ma w domu głodne dzieci, czy wyda te pieniądze na alkohol albo narkotyki...Dlatego ja jeśli chcę i mogę komuś pomóc, to skupiam się na najbliższym otoczeniu i ludziach, których znam.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez reckefeller » 28 lis 2012, o 02:15

Szkoda, że często te osoby które najbardziej potrzebują nie wołają o pieniądze... Wołają natomiast oszuści i naciągacze.

Najlepsze konkursy w sieci dla każdego! Wygraj cenne nagrody nie ruszając się z domu.
reckefeller
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:13

Czy dajecie pieniądze żebrzącym na ulicy?

Postprzez reckefeller » 28 lis 2012, o 02:18

Hej dziewczyny
Czy jak widzicie osobę żebrzącą na ulicy to dajecie jej pieniądze? a może inaczej postępujecie? co robicie w takich sytuacjach?

Najlepsze konkursy w sieci dla każdego! Wygraj cenne nagrody nie ruszając się z domu.
reckefeller
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:13

Re: Czy dajecie pieniądze żebrzącym na ulicy?

Postprzez qiqolina » 28 lis 2012, o 10:22

Nie daję pieniędzy takim osobom, ew. proszącym o coś do jedzenia owo jedzenie kupię, ale to tez nie każdemu.

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez elzbieta45 » 28 lis 2012, o 17:30

to prawda bo ci biedni to zyja w swojej bidzie i nie prosza o pomoc . Zyje na wsi i tu wielu zyje bardzo skromnie nie kozystaja z zadnych wolontariatow bo tu takiego czegos nie ma i radza sobie całkiem sami nie ma zadnych instytucji pomagajacym ludziom ubokim . Takie szczescie to maja miastowi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy dajecie pieniądze żebrzącym na ulicy?

Postprzez elzbieta45 » 28 lis 2012, o 17:33

Ja nie daje pieniedzy zebzacym na ulicy . A jesli prosi mnie osoba pod wpływem alkoholu o cos do jedzenia tez nie dam bo nie popieram alkoholizmu jak ma na picie to i na chleb powinno go byc stac . Niejednokrotnie byłam swiadkiem dzieci zebrzacych i jak ktos kupił cos do jedzenia to wyzucili to zaraz w smietnik
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy dajecie pieniądze żebrzącym na ulicy?

Postprzez kokkosowa » 3 gru 2012, o 14:03

zgadzam się z wami dziewczyny,niestety teraz trudno jest odróżnić,kto jest potrzebujący,a kto chce od nas wyciągnąć tylko kasę,ja nie daję kasy,jeśli widzę staruszkę w sklepie,która kupuje chleb,w dodatku czerstwy bo na świeży już nie ma,to wtedy pomagam i to chętnie.
kokkosowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 18:23

Re: Czy warto dawać pieniądze potrzebującym?

Postprzez nasztos » 24 gru 2012, o 09:51

Najgorsze że to nie tylko bezbomni żebrzą, ale zdarzają się też osoby, którym po prostu nie wystarcza pieniędzy i nie mają pomysłu jak je można zdobyć w inny sposób... Wszyscy wiemy ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych - nie jest to niestety suma za którą można by się było godnie utrzymać.
nasztos
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]