Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez callmemaybex3 » 23 sie 2012, o 17:01

Witam cieplutko ;)

Nie mogę się zdecydować czy wybrać studium kosmetyczne, czy też studia kosmetologiczne. jedni mówią, że się nie opłaca iść na studia teraz, że studium zdecydowanie lepiej, znowu inni doradzają, że studia lepsze bo to studia... nie mogę się zdecydować, sama już nie wiem ;c

Pomóżcie ! ;o

Obrazek
Avatar użytkownika
callmemaybex3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 10:00

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 28 sie 2012, o 07:33

Smutna prawda jest taka, że studia nie nauczą cię niestety niczego związanego z pracą, lecz głównie teorię. Jeśli zależy ci np. na pracy w salonie kosmetycznym to lepiej od początku iść na szkolenia. Wtedy nauczysz się konkretów i szybciej znajdziesz pracę niż po studenckiej teorii.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Margot » 28 sie 2012, o 13:34

Studia kosmetologiczne wydaje mi się o wiele więcej mają teorii. W np. szkole policealnej na kosmetyce masz o wiele więcej praktyki. Zdecydowanie więcej. Ze swojej strony mogę polecić AP Edukację. Mają naprawdę dobrze wyszkoloną kadrę, kładą nacisk na praktykę. I zdobywasz zawód: Technik usług kosmetycznych: ........

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Margot
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 29 sie 2012, o 07:31

A po tym zawodzie nie masz zupełnie nic, bo "technik" kompletnie niczego nie daje. Szkoda czasu. Tj. można iść do kosmetycznej szkoły średniej, bo i tak jakąś trzeba wybrać, ale nie traktujcie jej jako odskoczni do swojej kariery zawodowej ;-) Sama pracuję w salonie po szkoleniach w New Nails. Bez szkoły kierunkowej ;-)
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 30 sie 2012, o 21:20

Dokładnie – technik do niczego nie przygotowuje. Masz niby tytuł, masz zawód, który nic nie daje. Tak więc raczej szkolenia + studia zaoczne, ale to w przyszłości.
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 31 sie 2012, o 07:34

W firmach ludzie oczekują teraz przede wszystkim doświadczenia, a papier ma mniejsze znaczenie. Na okres próbny przyjmuje się np. 2 osoby, a zostaje tylko ta, która faktycznie się do tego nadaje.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Kalinka09 » 4 wrz 2012, o 16:43

Kolejną sprawą jest to, że na studiach, kierunek kosmetologii jest płatny. No i oczywiście nauka trwa dłużej niż kurs. Też kiedyś myślałam o takich studiach ale kierując się rozsądkiem wybrałam kierunek -administrację a dla samej siebie, kończyłam tylko kurs robienia paznokci różnymi metodami.
Do plusów kosmetologii na studiach,zaliczyłabym tylko to, że bardzo wiele się nauczysz z zakresu dermatologii.

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Monyskua » 11 wrz 2012, o 00:43

Ja zaczęłam studium kosmetyczne i uwazam ze to dobry wybor
Wszystko zalezy od Ciebie...
Skonczylam juz jedno studium, wizazu i stylizacji, jestem zadowolona, mialam mnostwo praktyki
w studium kosmetycznym jest to samo, co czlowiekowi po studiach i teorii skoro nie umialby pozniej tego wykorzystac w praktyce..

Obrazek
Monyskua.blogspot.com
Avatar użytkownika
Monyskua
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 23:36

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez charakterna » 11 wrz 2012, o 16:26

Zależy co masz zamiar robić po uzyskaniu tytułu. Jeżeli chcesz pracować w salonie to zdecydowanie polecam studium. A jeżeli myślisz o innych formach pracy to wtedy studia.

A.
Avatar użytkownika
charakterna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 20 wrz 2012, o 07:33

Gdybym była na typ etapie to ani jedno ani drugie. Moim zdaniem dla znalezienia pracy najlepiej zrobić po prostu pakiet dobrych szkoleń - zresztą sama na tej podstawie znalazłam pracę. Niestety, ale w tych szkołach uczycie się głównie teorii, która w pracy zawodowej nijak jest wam potrzebna. Liczy się przede wszystkim praktyka!
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Margot » 21 wrz 2012, o 11:43

W szkole policealnej uczysz się praktyki. Na teorię nie ma czasu. Podczas zajęć w pracowniach uczysz się "fachu".
Margot
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 24 wrz 2012, o 09:29

Dokładnie - w New Nails poznałam zasady wszystkich popularnych zabiegów, wykonywanych w salonach i to faktycznie przyniosło oczekiwany efekt. Mam pracę, którą zdobyłam bez większych problemów. Mam koleżankę po studiach, która na szkolenia iść nie chce, a siedzi rok na bezrobociu. Tak wygląda smutna prawda.
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 25 wrz 2012, o 07:35

W szkole policealnej praktyki? Może pokaż konkret jak to wygląda - bo jakoś nie chce mi się wierzyć. Dla mnie wiadomo jest, że w dobrej firmie szkoleniowej czas będzie w 100% wypełniony informacjami niezbędnymi.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 26 wrz 2012, o 17:01

Nie byłam w szkole policealnej, więc nie chcę w ten sposób tego oceniać, ale nie sądzę, by ona cokolwiek dawała. Czekamy na kogoś, kto po takiej szkole znalazł pracę. Jest ktoś taki na forum?
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 27 wrz 2012, o 07:43

Po latach spędzonych w polskich szkołach wiem, że żadna szkoła państwowa nie ma rzetelnego podejścia do nauczania, niezależnie od tego, jakiego stopnia nauki to dotyczy. Niestety, ale w Polsce wciąż nawet podstawy nauczania kuleją i mam nadzieję, że szybko zajdą w tym zakresie poważne zmiany.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez aneczka123 » 30 wrz 2012, o 15:50

We wrocławiu jest dobra szkoła. Czarneckiego, polecam bardzo, mają świetne laboratoria i wszystko, czego chceć mozna...
aneczka123
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Kalinka09 » 3 paź 2012, o 11:48

I tu się zgadzam w 100-u procentach z Apollo. Sama tego doświadczyłam na swoim przykładzie. Skończyłam zupełnie inny kierunek studiów niż tematyka mojej obecnej pracy. Ze swojej pracy jestem zadowolona i ją lubię. Rzuciłam się na "głęboką wodę" nie mając o niej zbyt wielkiego pojęcia i po dwóch latach śmiem stwierdzić, że wiem już o tematyce mojej pracy, praktycznie wszystko. Czy szkoła by mnie tego nauczyła? Raczej wątpię. Wybierz raczej studium, kursy gdzie jest wiele praktyk.

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 9 paź 2012, o 07:39

Aneczka - a jest praca po tej szkole? Bo to jest wyznacznikiem jakości. Dlatego wspominam tutaj o tym, jak przechodziłam szkolenia w new nails, bo dzięki temu znalazłam pracę. Pozostałe kwestie nie mają znaczenia...
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 11 paź 2012, o 13:31

Mało kiedy po samej szkole rzeczywiście jest praca - najczęściej jest papier, a umiejętności zależą od uczącego się, który najczęściej troszeczkę olewa sprawę. Taka smutna prawda, ale wiadomo, że są miejsca, w których łatwiej różne tematy, wbijają do głowy.
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 17 paź 2012, o 07:18

No tak wbijają, ale od kiedy to można komuś coś wbić do głowy? Kto przychodzi po papier to go raczej ma, ale pracy i tak nie utrzyma, jeśli nie posiada odpowiednich umiejętności. Proste. Nie ma o czym gadać - ani szkoła, ani szkolenia nie są dla ludzi, którzy chcą po prostu zdobyć papier.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Misiek » 19 paź 2012, o 10:04

Mylisz się - są dla ludzi, którzy chcą dostać papier, ale dla tych ludzi nie ma w tym kraju pracy. Prowadzenie biznesu w Polsce jest mega trudnym zadaniem - jeśli pracownicy nie są zaangażowani w swoje obowiązki to po prostu nie da się robić dobrego interesu.
Misiek
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez apollo » 23 paź 2012, o 07:19

A później pojawia się narzekanie - jak w Polsce mało płacą! Śmiech na sali, ale tak jest. Gdyby ludzie w pełni angażowali się w swoje obowiązki, to każdy by dobrze zarabiał, a firmy nie miałyby problemów z utrzymaniem interesu.
apollo
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Margot » 26 paź 2012, o 12:23

Ależ oczywiście, że w przypadku kosmetyki liczy się praktyka i doświadczenie. Dlatego w szkołach policealnych większość przedmiotów to pracownie. I dzięki temu ma się wiedzę praktyczną. W dzisiejszych czasach to niezwykle cenna "waluta". ;)
Margot
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez Hanny93 » 26 paź 2012, o 14:24

Ja zaczęłam teraz policealne studium kosmetyczne i jestem max zadowolona. Na studiach masz tylko wyklady a praktycznych rzeczy raczej cie nie naucza ( praktyki sa gora miesiac ). tutaj zaocznie mam 3/4 zajec praktycznych 1/4 to teoria ktory jednak jest troche potrzebna :)
Hanny93
 

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne.

Postprzez brunecia » 12 gru 2012, o 23:29

Studium kosmetyczne a studia są diametralnie różne. Na studiach masz przedmioty chemiczno-biologiczne a w studium nie ma takiego ciśnienia. Wiadomo, że są jakieś podstawowe sprawy ale na studiach nauczysz się więcej. No i pracodawca inaczej na Ciebie patrzy. Tak mi się przynajmniej wydaje :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Sihyara