Czy zagadać do sąsiadki?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez hanna23 » 2 maja 2012, o 15:10

Witajcie :)
Ostatnio przeprowadziłam się z mężem i dziećmi na nowe osiedle do nowego miasta i nie mamy tu żadnych znajomych. W tej samej klatce mieszka para w naszym wieku z trochę młodszymi dziećmi niż nasze (nasze mają 14 i 11 lat). Ta sąsiadka wydaje mi się bardzo miła i chciałabym się z nią jakoś poznać, zaprzyjaźnić, żebym w końcu miała znajomych w okolicy i nie czuła się taka strasznie samotna. Ale niezbyt wiem, jak zacząć nową znajomość. No bo głupio mi podejść na klatce i zaprosić ją na kawę czy coś takiego. Co mi radzicie? :D
hanna23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 maja 2012, o 15:06

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez Meble-Bogart.pl » 7 maja 2012, o 11:58

Masz dwie możliwości - albo pójść po cukier i zagadać że się wprowadziłaś itd. - licząc że sama Cie gdzieś zaprosi, albo po prostu wpaść do niej i normalnie zagadać w stylu "niedawno się wprowadziłam, jestem ciekawa co ciekawego dzieje się w okolicy - miło byłoby poznać sąsiadów"

Nie ma się czego wstydzić :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 11:01

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez kova *_* » 9 cze 2012, o 01:10

Niech Ci nie będzie głupio :) . Możesz podejść, przedstawić się i powiedzieć, że niedawno się przeprowadziłaś na to osiedle. Powiedzieć możesz, że masz dzieci w podobnym wieku... Oczywiście nie zapomnij o uśmiechu. Uśmiech potrafi czynić cuda. Pewnie rozmowa się rozwinie. Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy..., gdy dowiadujemy się, że Ktoś nas kocha.
Avatar użytkownika
kova *_*
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:27

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez Zorka » 21 sie 2012, o 09:14

A mi się wydaje, że przejść się do tej sąsiadki i normalnie się przedstawić, powiedzieć, że jesteście nowymi sąsiadami to dobry pomysł. A Stanach mają taki fajny zwyczaj, że nowoprzybyli przedstawiają się swoim sąsiadom, czasem coś do jedzenie przyniosą, jakiś apple pie na przykład :)
Zorka
 

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez charakterna » 11 wrz 2012, o 16:33

Prawda , nie ma co się wstydzić. Masz wiele gotowych rozwiązań , możesz też na klatce zagadać sąsiadkę i wtedy zaprosić ją na kawę.

A.
Avatar użytkownika
charakterna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez Zorka » 12 wrz 2012, o 11:12

ALbo po prostu pogadać, przedstawić się i juz.
Zorka
 

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez elzbieta45 » 5 sty 2013, o 10:30

warto byc komunikatywnym i rozmawiac z sasiadami
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy zagadać do sąsiadki?

Postprzez huke » 9 sty 2013, o 18:15

elzbieta45 napisał(a):warto byc komunikatywnym i rozmawiac z sasiadami

Warto mieć też ubezpieczenie mieszkania :) Zapraszam do huke.pl
huke
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek