Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez marysia.we » 14 maja 2012, o 07:59

Hej dziewczyny, co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ? Takimi które nie mogą zostać sprzedane a leżą w przysłowiowej szafie ?
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez dzo » 14 maja 2012, o 08:53

wyrzucam do kontenerów PCK
dzo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez Radiance » 14 maja 2012, o 12:38

Kontenery PCK albo rozdaje co, komu się podoba. Ostatnio siostra pogrzebała w takich rzeczach, w których nie chodzę albo rzadko kiedy je noszę i wyłudziła kilka ciuchów ;) Kiedyś też, pamiętam wymieniałam się z koleżankami.
Radiance
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez marysia.we » 14 maja 2012, o 23:34

Tak ale mówisz tu o jakiś ubraniach i tego typu rzeczach, a np co zrobić z rożnego rodzajem narzędziami lub sprzętem RTV\AGD i innymi urządzeniami które bardzo często są używane tylko kilak razy do roku.
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez dzo » 15 maja 2012, o 18:30

wystawiam na portalu ogłoszeniowym, że oddam za darmo i zawsze znajduje się jakiś chętny
dzo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez marysia.we » 15 maja 2012, o 23:47

Znajomy mówił mi dziś coś o takim portalu rentalo.pl, ciekawie to wygląda.
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez Nala » 16 maja 2012, o 17:46

Nie słyszałam o takiej stronie, ale fajnie to wygląda! :) Muszę kiedyś spróbować :)
Nala
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez dzo » 16 maja 2012, o 19:01

marysia.we napisał(a):Znajomy mówił mi dziś coś o takim portalu rentalo.pl, ciekawie to wygląda.


przyszłaś tu zaspamować ? :evil:
dzo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez kochanka » 16 maja 2012, o 21:06

Hymmm ja wyrzucam do śmieci ;) Ale najpierw leży rok może dwa lata i przerzucam kąta w kąt. i w końcu mogę się pożegnać hehe
kochanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 20:53

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez marysia.we » 16 maja 2012, o 23:06

dzo napisał(a):
marysia.we napisał(a):Znajomy mówił mi dziś coś o takim portalu rentalo.pl, ciekawie to wygląda.


przyszłaś tu zaspamować ? :evil:


Jeśli coś źle zrobiłam to przepraszam, nie miałam tego w zamiarach. Chciałam tylko podzielić się z wami, tym o czym słyszałam i porozmawiać.
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez dzo » 17 maja 2012, o 09:00

jak się jest nowym użytkownikiem i zakłada się wątek w którym zaraz potem daje się adres innej strony www to cóż to może być jak nie spam..

ale ok ;) przymknę na to oko tym razem ;)
dzo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez brunecia » 8 gru 2012, o 01:08

ciuszki pakuje i podaje dalej do jednej koleżanki, ona wybiera co jej sie podoba, reszte pakuje i podaje dalej do koleżanek. Ja jestem zadowolona, bo nie mam już niepotrzebnych rzeczy, a kolezanki są zadowolne bo mają nowe ciuszki. co do reszty to zazwyczaj chomikuje "bo na pewno się kiedys jeszcze przyda" eeeh mania chomikowania, ale sie lecze ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez viola » 24 gru 2012, o 09:42

Jeśli są nowe i z metką to sprzedaję.
viola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 21:56

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez aniolek27 » 11 sty 2013, o 17:21

Mieszkam za granicą i tu są sklepy dobroczynne - można przynieść niepotrzebne rzeczy, a z ich sprzedaży są zyski przeznaczone na różne cele charytatywne w lokalnej społeczności. Fajna sprawa :)
Avatar użytkownika
aniolek27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 17:12
Lokalizacja: Irlandia

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez hajarka » 14 sty 2013, o 09:15

Ja zawsze pytam się kogoś czy ktoś by tego nie chciał lub staram się sprzedać za symboliczną kwotę. Jeśli ktoś nie chce danej rzeczy to wtedy to po prostu wyrzucam, żeby miejsca nie zajmowało nie potrzebnie, skoro i tak ta dana rzecz nie będzie już przez nikogo używana.

Ostatnio edytowano 4 lip 2013, o 10:16 przez hajarka, łącznie edytowano 1 raz

hajarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 09:07

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez elzbieta45 » 14 sty 2013, o 09:26

Ja sprzatajac szafy , daje rzeczy sasiadom aby sobie wybrali co sie przyda . Nigdy dobrych rzeczy nie wyrzucam do smietnika . Jest tylu ludzi co nie stac , a jak to to zanosze do karitasu nie wkładam w skrzynki stojace pod szyldem pck bo to nie dociera do biednych ludzi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez Adix257 » 14 sty 2013, o 10:12

z tych skrzynek coś trafi do biednych ludzi ale więkrzość zasila się tymi ciuchami tak zwane ciucholandy i później piszą świeży towar z angli

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez elzbieta45 » 14 sty 2013, o 10:16

tak Adrian tak to jest z tymi skrzyniami ze to trafia do ciucholandow . Dlatego ja oddaje sasiadce a jak juz to prosze sasiadke o zawiezienie bezposrednio do karitasu
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez oOosylwiaoOo » 14 sty 2013, o 18:48

Jeżeli chodzi o ubrania, to też ich nie wyrzucam, tylko przekazuje komuś:) Mam też sporo zabawek z dzieciństwa, które nie są poniszczone i ostatnio przekazałam je do pobliskiego Domu Dziecka.
oOosylwiaoOo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez dzo » 17 sty 2013, o 21:52

ostatnio koleżanka opowiadała, że wyrzuciła swoje ciuchy do kontenera a po jakimś czasie na szmatach swoją bluzkę znalazła ;/

Ja chyba przestanę wrzucać tam ciuchy...
dzo
 

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 09:36

Ja nie wrzucam rzeczy do tych skrzynek bo z tamtad wszystko idzie na lumpisie . To tylko jest przygrywka z szyldem pck czy karitas . To wole dac komus gdzie widze ze potrzeba no ma mniej lub zawoze bezposrednio do karitasu to tez wiem ze to trafi do potrzebujacych .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez 456 » 18 sty 2013, o 11:24

Fakt. Te wszystkie rzeczy nie trafiają do potrzebujących tylko do lumpeksów. Lepiej dać osobiście.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 11:35

tez tak uwazam . kiedys nawet wysyłałam paczki znalazłam adres i rzeczy wysyłałam do danej rodziny
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez Armigor » 20 sty 2013, o 23:31

Adix257 napisał(a):z tych skrzynek coś trafi do biednych ludzi ale więkrzość zasila się tymi ciuchami tak zwane ciucholandy i później piszą świeży towar z angli


Niewiem jak jest z tymi skrzynkami ale wiem że w Irlandii skupują szmaty które trafiają do lumpexów ( tak to chyba sie nazywa) miedzy innymi do Polski podobno nawet ładnie płacą.
Ja oddaje do SVP to też lumpex z tym że dochód idzie dla potrzebujących,fajna sprawa sama czasami lubię sobie cos tam kupić zwłaszcza że jest tam ogrom nowych i firmowych rzeczy
Przyjmują tam wszystko jezeli jest sprawne ciuchy,zabawki,AGD ,wózki więc można pozbyć sie z domu wszystkiego co sie nam znudziło.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Co robicie z niepotrzebnymi rzeczami ?

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 08:24

to super sprawa . W niemczech tez z tych skrzyn nie idzie na biednych to zabiera jakas firma i sprzedaje do lumpisiow . Wiem ze w niemczech tez sa sklepy taki i tez mozna kupic bardzo fajne ciuchy a dochod inie na pomoc
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]