Moja Matka egoistka?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Moja Matka egoistka?

Postprzez Uciecdaleko » 9 lip 2012, o 23:36

Hejka zacznę od tego że mam 19 lat i mniej więcej 4 lata temu wyprowadziłam się od matki do mojego ojca.
Od kiedy pamiętam nigdy nie poświęcała mi czasu, zawsze była zajęta swoimi sprawami, pracą, kształceniem się.
Gdy rozstała się z ojcem i zamieszkałyśmy same to często zostawiała mnie samą w domu a gdy przychodziła i było nieposprzątane - biła. Z czasem zaczęła bić w twarz, znęcać się psychicznie i fizycznie...
Bardzo sie to odbiło na mojej psychice.
Moja matka 2 lata temu wyszła za mąż , urodziła mi siostrę ; jej facet nigdy się mną nie interesował w tym sensie gdy działa się mi krzywda.

Matka nigdy nie podjęła się aby płacić na mnie alimenty, sama zaciągnęła wysokie kredyty, kupiła bardzo drogi samochód , buduje dom, kupiła kilka działek a mi żałuje nawet 20 zł na miesiąc.
Często ją odwiedzam, opiekuję się siostrą. Obiecała że za te godziny co z nią przesiedzę dostenę pieniądze ( które mi się od dawna należą !! ) jednakże daje mi je bardzo sporadycznie, żałuje nawet na butelkę soku za 5 zł.

Mój ojciec bardzo wiele wkłada w moje utrzymanie , matka natomiast nie daje mu ani grosza a przecież jestem jej córką !!

Moi rodzice się wzajemnie nienawidzą więc nawet nie ma szans by dogadać się w kwestii pieniędzy.
Matka mówi mi że sama nie ma do pierwszego a skupuje drogie i niepotrzebne jej do niczego antyki zamiast mi dać jakiekolwiek pieniądze bo nawet nie mam się za co ubrać...

Co sądzicie o jej zachowaniu ?
Czy warto z taką osobą dalej mieć coś wspólnego?
Czy uznać , że w życiu poradzę sobie bez niej ?

Czas pokazał, kto jest kim...
Uciecdaleko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 23:51

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez mycha25 » 10 lip 2012, o 19:14

Niby matkę ma się tylko jedną ale moim zdaniem taka matka to zadnia matka i lepiej byłoby nie mieć jej wcale.Pisze tak dlatego bo moim zdaniem taki rodzic ma destrukcyjny wpływ na dziecko i rani je psychicznie na całe życie.Myślę że powinnaś na pewien czas ograniczyć kontakty z nią a może na jakiś czas całkiem je zerwać.Przykro mi to pisać ale po przeczytaniu Twojej wypowiedzi odniosłam wrażenie że nie jesteś dla niej kompletnie ważna i traktuje Cię jak darmową opiekunkę do dziecka.Rozluznij wasze kontakty i być może matka się w końcu opamięta i zacznie Cię traktować tak jak na to zasługujesz czyli po prostu dobrze i z miłością.tego Ci życzę!

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez simi » 10 lip 2012, o 22:02

Znam ten ból,też nie mogę się dogadać z moją matką..Rok temu powiedziała mi że mam wypie.... z jej domu...strasznie to przeżyłam.Mój mąż powiedział że więcej tam nie pojedziemy.

"Z kobietą nie ma żartów-w miłości czy w gniewie,
co myśli-nikt nie zgadnie,co robi-nikt nie wie.."
simi
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 3 lip 2012, o 12:41

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez mycha25 » 12 lip 2012, o 18:31

To naprawdę przykre kiedy rodzona matka się tak zachowuje :( .Współczuję dziewczyny

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez pomcia » 14 lip 2012, o 12:06

Coś mi tu nie gra. Matka olewa cię na całej linii a ty nadal do niej idziesz? Po co? Zwracałaś się kiedyś z tym problemem do ojca?
pomcia
 

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez lego » 30 lip 2012, o 07:52

Znam takie sytuacje, czasem po prostu tak bywa, taki charakter i już. Niektórych sensem życia są dzieci, niektórych sensem życia jest ego. Nikt nie obiecywał, że życie będzie extra.
lego
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 07:45

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez Ernesta » 15 sty 2013, o 22:48

miałam podobną sytuacje w domu,nie radziłam sobie,ale kiedy się wyprowadziłam po jakimś czasie zaczęłam zwyczajnie tęsknić za mama,to chyba głupie,ale nie da się wyrzec własnej,nawet najgorszej matki.

Ernesta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Moja Matka egoistka?

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 09:59

jak sie uczysz naleza ci sie alimenty . A jesli nie to jestej juz w takim wieku ze powinnas zapracowac na swoje utrzymanie . Wiesz jezeli matka tak cie traktuje to ja bym nie utrzymywala z nia zadnych kontaktow dla wlasnego zdrowi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]