Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez aqusia » 29 gru 2012, o 01:01

Przeżyłam dziś małą sprzeczkę z mężem, po raz kolejny stwierdził, że kupuję za dużo kosmetyków...
Na początku walczyłam jak lwica w obronie moich cacuszek, przecież uwielbiam je kupować, używać, gromadzić - no właśnie, tu zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście ich ilość nie zaczyna mnie przytłaczać.
W tajemnicy przed mężem zrobiłam więc "małą" listę tych, których używam.
Niestety ich liczba przewyższyła moje oczekiwania...
- 49
To dużo? A może w normie? Czy przesadzam?
Jakie jest wasze zdanie?
aqusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 00:41

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez netka_kamila » 29 gru 2012, o 01:34

W sumie nie mam dużo ale mam bardzo potrzebne, nie maluję mocno raczej dbam o skórę.
netka_kamila
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez aqusia » 29 gru 2012, o 10:29

Nie myślicie czasem, że warto byłoby się zatrzymać i nie kupować ich więcej?
Pielęgnacja swoją drogą ale przecież w każdym kolejnym produkcie, który na siebie nakładamy jest tyle toksycznych substancji a co z konsekwencjami?
aqusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 00:41

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez PychaxD » 29 gru 2012, o 13:38

a ja uważam, że kosmetków powinno byc tyle, ile pomieści nasza kosmetyczka!
Albo udźwignie portfel :)

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez aqusia » 29 gru 2012, o 18:16

A co powiecie na to?
To moja lista, co waszym zdaniem można z niej skreślić?
A może coś dopisać?

I. Kosmetyki do oczu:
-cienie – 4 paletki i 3 małe
- kredki – 7 w tym 3 podwójne
- tusz

II. Kosmetyki do twarzy:
- żel do mycia
- 3 maseczki (2 oczyszczające, 1 nawilżająca)
- płyn do demakijażu
- 4 kremy (1 na noc, 3 na dzień)
- podkład
- reduktor punktowy
- balsam do ust
-pomadka

III. Kosmetyki do włosów
- szampon
- maska
- odżywka do końcówek
- lakier

IV. Kosmetyki do ciała
- 2 lakiery do paznokci
- płyn do kąpieli
- żel do mycia
- żel do golenia nóg
- płyn do higieny intymnej
- antyperspirant
-peeling
- balsam
- krem do rąk
- krem do stóp
- krem do depilacji
- olejek do ciała
- zmywacz do paznokci

V. Perfumy
- puma
- Christina
- Little Black dress
aqusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 00:41

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Nataśka » 30 gru 2012, o 00:33

Ja może się nie znam ;) ale po co ci 3 kremy na dzień? Używasz codziennie wszystkich? Z kosmetykami do twarzy stosuję taką regułę im mniej tym lepiej no i jeżeli tonik mam z jednej firmy to krem również ;) itp.

Poza tym liczyłaś dosyć drobiazgowo, w sensie,że lakiery do paznokci też, ja mam chyba z 10 ;) I w sumie tak sobie myślę,że wcale nie masz tak dużo kosmetyków :)

A mężowi pewnie się tak wydaje,bo faceci przeważnie mają mniej,mój przynajmniej nie potrzebuje kremu pod oczy czy odżywki do włosów ;)
Nataśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 17:54

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez mumue » 30 gru 2012, o 23:56

Kobieta powinna mieć tyle kosmetyków, ile chce i potrzebuje. Koniec i kropka :)
mumue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 21:01

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Adix257 » 31 gru 2012, o 13:05

49 sztuk? Kobieto to miejsca przy lustrze ci brakuje i szafka pod umywalką pełna.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez KGoldenRose » 2 sty 2013, o 14:37

Dziewczyny, a których kosmetyków macie więcej - pielęgnacyjnych czy kolorowych?
KGoldenRose
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 17:14

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Maj_ka » 3 sty 2013, o 15:43

Powinnyśmy mieć tyle kosmetyków (zarówno pielęgnacyjnych, jak i kolorowych), ile potrzebuje nasze ciało. Jedni potrzebują np więcej kosmetyków pielęgnacyjnych, drugim wystarcza minimum. Co do kosmetyków do makijażu - również ich ilość zależy od tego, czego używamy.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez szarlotka » 6 sty 2013, o 00:38

Ja tez mam mase, jeszcze ostatnio zaczelam odkrywac flosleka, ktory na moje nieszczescie ma niskie ceny i zlapalam sie tak jak kolezanka na tym, ze mam 4 kremy na dzien i nawet nie wiem, którego uzywac :cry: ale wszystkie sa fajne :lol:
szarlotka
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez taka-Ja » 7 sty 2013, o 18:15

Każda z nas potrzebuje innej ilości kosmetyków. Ja mam ich sporo, zwłaszcza tych do malowania, ale to dlatego, że lubię się malować i w zależności od nastroju, używam innych.
taka-Ja
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:20

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Misiek » 8 sty 2013, o 15:02

Ile? Tyle ile jej potrzebne :) Każda kobieta potrzebuje czegoś innego. Myślę, że warto mieć po jednej sztuce każdego kosmetyku. Jednak jestem przeciwna kupowaniu kilku rodzajów szamponów, kremów czy perfum. Ja mam jeden szampon, jeden krem kwiatowy nawilżający HB i jedne perfumy. Jak mi się coś skończy, wtedy kupię kolejne ;]
Misiek
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez a_gatka » 9 sty 2013, o 18:10

Ja też jestem minimalistką. Mam to, czego potrzebuję. Wolę mieć mniej kosmetyków za to dobrej jakości i dobrych marek, które tę jakość gwarantują.
a_gatka
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez aqusia » 9 sty 2013, o 22:29

Cieszę się, że tyle osób odpowiedziało na mój post, co do pytania po co mi tyle kremów na dzień - odpowiadam, że są mi niepotrzebne :D , używam jednego, dwa pozostałe to nieprzemyślane zakupy, pierwszy był w zestawie i po kupieniu okazało się, że ma strasznie nieprzyjemny skład, drugi po prostu mi nie pasuje, ma dziwną konsysencję...

Rozwiałyście moje wątpliwości!!!
Już się nie martwię i planuję kolejne zakupy - przede mną kupno wytęsknionych perfum i kilku innych drobnych przyjemności :happy

W końcu być kobietą nie jest proste, muszę to sobie jakoś wynagradzać.
aqusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 00:41

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Anamarii » 10 sty 2013, o 15:19

To jak kto woli, ja mam całe mnóstwo, zawszę się na coś skuszę, w ubiegłym tygodniu kupiłam 3tusze do rzęs i nie wiem którego uzywać :)
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Katia » 10 sty 2013, o 15:57

Moim zdaniem tyle ile jest w stanie zużyć. Wcześniej tez miałam taki sam problem, kupowałam dużo a potem stwierdziłam, że nawet w połowie nie jestem w stanie ich zużyć. Teraz już tego nie robię bo wolę kupować mniej a za to droższe i lepsze. Mam łącznie 15 kosmetyków, które używam codziennie, lub co dwa dni. Pozdrawiam

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez apollo » 1 lut 2013, o 12:31

Tutaj raczej nie chodzi o ilość, lecz o jakość - sama się o tym przekonałam.
Lepiej kupić jeden produkt lepszy, niż kilka gorszych. Zresztą za jakościowe produkty wcale nie trzeba dużo płacić. Kosmetyki HB są oparte na ziołach i witaminach, a ceny mają normalne. Wszystko jest kwestią szukania dobrych produktów, które spełniają oczekiwania.
apollo
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez Femalka » 1 lut 2013, o 12:57

Ja myślę, że POWINNA mieć tyle, ile zdąży zużyć :) Bo sama czasem kupuję mega dużo kosmetyków i tylko się denerwuję, kiedy kolejny lakier mi zasechł, a balsam stracił termin ważności... Tak że teraz staram się najpierw zużyć zapasy, a potem ewentualnie kupowac i to nic, że wyszła nowa limitowana edycja czegoś tam - mam 3 takie prosukty, więc 4. mi zbędny ;p
Avatar użytkownika
Femalka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 12:19

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez ladyD22 » 4 lut 2013, o 16:44

hehe kobieta powinna miec duzo kosmetykow. ja osobiscie sama posiadam troszeczke wiecej od ciebie i moj mezczyzna nie ma nic do gadania pod tym wzgledem :D jestem zakupoholiczka non stop kupuje odzywki do wlosow mmaski odzywki w spreju itd itd do wlosow mam wiecej kosmetykow niz do ciala ok 20 paru posiadam duzo tuszow do rzes cieni mam duza palete z sephory podkladow rowniez mam... popostu nie potrafie sie oprzec i tyle tlumacze sobie zawsze ach to sie przeciez przyda mimo ze juz mam cos podobnego:d tak ze jest z Toba wszystko wporzadku :D:D
ladyD22
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 10:20

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez rzabba » 4 lut 2013, o 19:43

też sobie nie żałuję, co jak co, ale dbanie o siebie jest dla mnie dość priorytetowe. znacie Mary Kay? znajoma mi poleca te produkty, ale trudno mi zweryfikować jej opinię... Możecie ocenić, czy warto w nie zainwestować?
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez rejestracja.oriflame » 4 lut 2013, o 22:30

DLA KOBIET KTÓRE KOCHAJĄ MIEĆ DUŻO KOSMETYKÓW W CENIE NIŻSZEJ NIŻ W KATALOGU O 30 % ...
... Oriflame stworzyło super ofertę dla nowych Pań które zechcą nawiązać z nami współpracę Oriflame przygotowało kilka prezentów :

nr 1 Zestaw Silk Beauty
Podaruj ciału pielęgnację godną prawdziwej gwiazdy! Kosmetyki wzbogacone proteinami jedwabiu i ekstraktem z orchidei cudownie nawilżają i zmiękczają skórę, nadając jej piękny zapach. Zestaw zawiera krem pod prysznic (200 ml) i krem do ciała (200 ml).
Obrazek
nr 2 Woda toaletowa dla pań Enigma
Niezwykle kobiecy zapach zachwycający nutami róży, jaśminu i paczuli. Dzięki niemu poczujesz się pięknie i zmysłowo jak gwiazda filmowa! 50 ml
Obrazek
nr 3 Kuferek na kosmetyki Power Red
Modny, pikowany kuferek na kosmetyki. Zachwyca nowoczesnym stylem i kolorem. Posiada praktyczne przegródki. Ozdobiony eleganckim logo Oriflame. Wymiary: 25 x 18 x 19,5 cm.
Obrazek
Wszystko MOŻE BYĆ TWOJE !!!

ZAPRASZAM DO KONTAKTU :) ODPOWIEM NA WSZYSTKIE PYTANIA rejestracja.oriflame@wp.pl
rejestracja.oriflame
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 04:05

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez bettti86 » 5 lut 2013, o 09:44

myślę, ze ma czegoś takiego jak powinna, ale uważam, ze kobieta może mieć tyle kosmetyków ile zechce (tzn...na ile ją stać) nie sadzę, aby powinny być jakieś ograniczenia w tym zakresie ;) większy problem jest przy tym, aby te kosmetyki były dobrze dobrane ;) z tym już jest chyba większy problem, widać to przecież na ulicach :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez apollo » 5 lut 2013, o 12:33

Nie do końca tyle, ile zdąży użyć. Ja kupuję często kosmetyki, które już mam, ale akurat jeśli trafię na promocję, to chętnie z niej korzystam. Np. często śledzę promocje na http://hbkosmetik.pl - jeśli widzę coś, z czego korzystam to kupuję. Przecież nie zginie ;-)
apollo
 

Re: Ile kosmetyków powinna mieć kobieta?

Postprzez dziewczyna23 » 5 lut 2013, o 12:37

Też jestem zdania, że im więcej tym lepiej :) choć po jednym przykładzie każdego rodzaju wystarczy... A jaką macie opinie na temat zmiany kosmetyków? Często testujecie np. różne szampony, odżywki, lakiery itp.? Czy raczej jesteście przywiązane do jednego rodzaju/linii kosmetyku?
dziewczyna23
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 12:15
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron