migrena naturalne sposoby

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

migrena naturalne sposoby

Postprzez ameba00 » 8 maja 2012, o 17:19

Witam, chciałam się spytać czy macie sprawdzone, domowe sposoby żeby zelżyć migrenowe bole glowy?
Avatar użytkownika
ameba00
Miła Kobietka
 
Posty: 77
Dołączył(a): 8 maja 2012, o 17:12

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez briserlecoeur » 11 cze 2012, o 19:17

Niestety podobnie jak Ty miewam migreny...
Jak sobie z tym radzę..? - farmakologicznie.
A z domowych sposobów jeżeli to w ogóle można tak nazwać... to chyba tylko mocny lek przeciwbólowy bez recepty, coś słodkiego do picia i do lóżka.

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez ollie_o » 3 lip 2012, o 22:38

Polecam gorącą kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych. Świetny sposób na stres, który jest często przyczyną migreny.
ollie_o
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 22:38

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Natalka994 » 4 lip 2012, o 11:25

Zdecydowanie orgazm. :) Taki zastrzyk hormonow, glownie endorfin dziala niesamowicie na organizm i zmniejsza bol. Nie wiem dlaczego kobiety uciekaja od zblizen podczas migreny, albo tymbardziej, uzywaja Jej jako nieprawdziwej wymowki. Nawet jesli ktos nie ma ochoty na akrobacje w lozku, podczas uciazliwego bolu glowy, co jest jak najbardziej zrozumialo, to zawsze mozna namowic partnera na odrobine pieszczot, poprzedzonych obietnica odwdzieczenia sie ;) Przyjemne, darmowe i sprawdzone! :drinkwine
Avatar użytkownika
Natalka994
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lip 2012, o 00:16
Lokalizacja: UK

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez asdzxc » 18 lip 2012, o 09:49

a ja polecam tabletki ziołowe które zawierają ekstrakt z młodych liści Złocienia maruna. Roślina ta już od wielu lat stosowana jest w angielskiej medycynie ludowej. Tradycyjna receptura w połączeniu z nowoczesną technologią pozwoliły na wytworzenie specyfiku skutecznego w walce z migreną. Dzięki Feverfew wiele osób może normalnie funkcjonować, mimo, że wcześniej skarżyli się na bardzo silne bóle głowy.SPAM

Ostatnio edytowano 31 sie 2014, o 20:53 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
asdzxc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lip 2012, o 09:32

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 7 sie 2012, o 17:16

Z bólem głowy męczę się od kilku lat, sposobów naturalnych jest bardzo dużo ale większość skutkuje tylko kiedy ból nie jest zbytnio nasilony :(
Masaż, pieszczoty też są idealne ale pod warunkiem że nie czujesz nadwrażliwości ...czasem boli mnie nawet skóra :(.
Pozostają jeszcze okłady, dla jednych ciepłe innym pomagają zimne, wolę gorące, gorącą wodę, trochę pomaga :), długo by wymieniać takie sposoby.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Lidka » 8 sie 2012, o 08:18

Przecież migrena to choroba neurologiczna. Nie każdy ból głowy jest migreną.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 11 sie 2012, o 16:39

Zgadza się, choroba którą większość z nas lekceważy bo wstyd z tym iść do lekarza, dopiero jak łapiemy doła albo zaczyna się wszystko sypać idziemy po pomoc, żeby wiedziała wcześniej tego co wiem teraz tych dołków było by znacznie mniej.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Lidka » 14 sie 2012, o 10:31

Wiem tylko że doświadczeni "migreniarze" umieją rozpoznać zbliżający się atak i minimalizują jego skutki zawczasu jakimś środkiem przeciwbólowym, który łykają nim ból zaatakuje.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bata » 21 sie 2012, o 14:43

Jeśli mają objawy zwiastunowe, mroczki, pogorszenie samopoczucia, ale kiedy załóżmy wstajesz rano z bólem?
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez annacyrana » 9 wrz 2012, o 00:00

Mój chłopak uważa, że najlepszym sposobem na pozbycie się wszelkich bóli jest orgazm ;) Moja koleżanka za to polecała mi wypicie soku z całej cytryny - pytanie czy przy tym nie dostaje się skrętu kiszek ;) Wolę jednak sposób mojego lubego

Zaproszenia weselne - Eleganckie zaproszenia na Twoją uroczystość ślubną
Łyżki do koparek - w naszym sklepie internetowym kupisz części do koparek najtaniej w Polsce!
annacyrana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 23:46

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dzo » 9 wrz 2012, o 12:52

Orgazm sposobem na migrenę ? :lol: Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał ochotę na seks podczas tak dużego bólu głowy.
dzo
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez taka-Ja » 12 wrz 2012, o 11:17

Słyszałam, że na migreny pomaga wykluczenie nabiału z diety, a więc nie tylko mleka i serów, ale również jajek, lodów itd. W Internecie są filmiki o człowieku, który wyleczył się z migren właśnie przez zrezygnowanie z nabiału.
taka-Ja
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:20

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 11:52

Przy bólach migrenowych pomaga mi niestety tylko ketonal
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 8 sty 2013, o 17:49

W czasie ataku migreny ulgę przynosi ciągnięcie za włosy. Lekko pociąga się i przytrzymuje przez 10-30 sekund. Ten specyficzny masaż, poprawia ukrwienie głowy, można zrobić samemu lub z pomocą kogoś bliskiego
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 10 sty 2013, o 15:42

Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia, że mogą wyzbyć się migreny. Ale po okresie obserwacji i doświadczeń można przewidzieć jej nadejście a przy stosowaniu właściwego trybu życia udaje się nawet unikać.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 25 sty 2013, o 17:21

Witam. Zmagam się z migreną odkąd sięgam pamięcią. Już jako nastolatkę często bolała mnie głowa. Lekarze przypisywali to dojrzewaniu. Niestety nie przeszło jak sugerowali. Moim sposobem na przetrwanie prócz tabltek typowo przeciwmigrenowych jest ciemny pokój u cisza. Niestety z takim bólem nie da się zasnąć.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez oliwkazz » 28 sty 2013, o 23:47

U mnie na migrenę najlepszym sposobem jest sen. Gdy boli mnie głowa i nie mogę patrzeć na światło nie ruszam się z łóżka.
oliwkazz
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 29 sty 2013, o 00:12

Sen rozwiązuje jakby się mogło zdawać problem migreny. Szkopuł w tym, że niekiedy ból jest tak silny, że nie sposób zasnąć.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez zmora90 » 29 sty 2013, o 00:15

Dla mnie też tylko i wyłącznie sen.. gorzej jest wtedy gdy migrena dopada mnie poza domem.. wtedy nie mogę się położyć.. :lol:
zmora90
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 00:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez zmora90 » 29 sty 2013, o 00:18

U mnie jest tak, że na początku boli mnie głowa a pózniej cały ból przechodzi na oko.. zazwyczaj prawe... jeśli nie zasnę.. wiem że będę miała dologliwości żołądkowe.. :(
zmora90
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 00:41

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 30 sty 2013, o 21:07

Z migreną już tak jest że nadchodzi niezapowiedziana i w najmniej odpowiednim momencie, dlatego warto mieć w torebce podstawowe leki. Niestety nudności to częsty załącznik do migreny, mam to samo. Biorę wtedy leki przeciwwymiotne.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 8 lut 2013, o 19:26

Ja mam migrenę z aurą. Trwa to ok 15 minut. To co się wtedy ze mną dzieje nie pozwala własnym oczom. Najlepiej nie ruszać się nigdzie żeby nie zrobić sobie krzywdy.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 11 lut 2013, o 13:42

Niestety nie zawsze jest to możliwe. Aura potrafi dopaść wszędzie. Zdarzyło mi się, że miałam aurę prowadząc samochód. Na szczęście zdążyłam zjechać na pobliski parking.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 12 lut 2013, o 19:08

zmora90 napisał(a):Dla mnie też tylko i wyłącznie sen.. gorzej jest wtedy gdy migrena dopada mnie poza domem.. wtedy nie mogę się położyć.. :lol:

Zazdroszczę CI. Mnie migrena potrafi obudzić nawet w nocy.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]