Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez żmijka » 27 mar 2010, o 17:11

Witam Was dziewczyny! OD dwóch lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz postanowiłam z chłopakiem zrezygnować z tego sposobu antykoncepcji, ponieważ miałam przez nie problemy zdrowotne. Czy któraś z Was odstawiła także tabletki? Słyszałam, że po odstawieniu można mieć zawroty głowy i mdłości.
żmijka
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez marta_wiga » 29 mar 2010, o 14:31

Mi się zdarzyło, że odstawiłam tabletki, ale nie odczuwałam specjalnych dodatkowych dolegliwości z tego powodu. Jedyna różnica jaką odczułam to bardziej bolesne miesiączki, ale nie sądzę żeby trzaba było się tego bać.

Zawsze możesz porozmawiać z lekarzem najpierw, on może rozwiać Twoje wątpliwości.
marta_wiga
 

Microgynon 21

Postprzez izus506404 » 25 kwi 2010, o 08:31

Hej:) Chciałam sie zapytać czy która z Was brała może tabletki antykoncepcyjne microgynon 21? I czy jest to możliwe, że po kończeniu drugiej paczki jak kochałam sie z chłopakiem( który we mnie skonczyl) żebym byla w ciąży?? Slyszałam różne wersje na temat tych tabletek...
Z góry dzieki za pomoc:)
Pozdrawiam :)
izus506404
 

Re: Microgynon 21

Postprzez Luśka » 5 maja 2010, o 12:13

hmmm...raczej jak bierzesz tabletki anty to nie powinnaś być w ciąży, chociaż zdarzają się przypadki...ale co ja mogę Ci poradzić..idź kup test:) on na pewno rozwiąże Twój problem:) ja też nieraz miałam wrażenie że jestem w ciąży, ale to było tylko wrażenie, więc głowa do góry i marsz po test do apteki:)
Luśka
 

Re: Yasmin/Mercilon

Postprzez Luśka » 28 maja 2010, o 14:39

ja brałam...dobrze się czułam:) ogólnie dobre tabletki są..ale cena waha się od 25 do 35zł za opakowanie, więc nie są takie tanie...tylko czułam że po tych tabletkach przytyłam...albo zwaliłam na nie całą odpowiedzialność za moje krągłości hehehe:)
Luśka
 

Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 12 paź 2010, o 20:37

Witam.
Chciała bym się zapytać o tabletki antykoncepcyjne, gdyż zastanawiam się nad używaniem ich tylko nie wiem czy są skuteczne i czy od nich się tyje..bo tak słyszałam. Proszę o poradę :(
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Cukiereczek19 » 12 paź 2010, o 21:19

Z tego co wiem od koleżanek które stosują tabletki to organizm każdej kobiety inaczej na nie reaguje. Np po tych samych tabletkach jedna kobieta czuje się dobrze i praktycznie zero skutków uboczny a inna poprostu nie toleruje takich tabletek.
Ja sama jeszcze nie brałam ale mam taki zamiar i nawet mam już receptę teraz tylko muszę czekać do okresu i mogę brać ;)
A taka decyzja zależy wyłącznie od Ciebie i warto przemyśleć każde za i przeciw.
Cukiereczek19
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 12 paź 2010, o 21:23

A mogła byś mi podać za i przeciw tego?bo właśnie myślę o zażywaniu tych tabletek jak już wcześniej pisałam :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 12 paź 2010, o 21:27

A jak byłaś u ginekologa to powiedział Ci że masz przygotować się badania? Czy powiedziałas wprost że chcesz żeby przepisał Ci tabletki antykoncepcyjne?
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Cukiereczek19 » 12 paź 2010, o 21:36

No wiadomo w takich tabletkach są hormony i w większości spustoszają nasz organizm i też nie wiadomo jak na to zareaguje organizm. No plusem oczywiście jest komfort w kochaniu bo nie musisz się martwić czy czasem gumka nie pękła - masz pewność że nie będziesz w ciąży... Są różnego rodzaju tabletki i idąc do ginekologa powinien dopasować je dla Twojego organizmu;) Najlepiej jak poszperasz coś na różnych forach tam się o wiele więcej dowiesz ;)
Ale też nie bierz wszystkiego dość dosłownie bo niektórzy lubią kolorować, podejdź raczej z dystansem do tych wypowiedzi ;)
Cukiereczek19
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Cukiereczek19 » 12 paź 2010, o 21:37

Żadnych badań mi nie robiła. Poprostu ją poprosiłam o tabletki i tyle ;)
Cukiereczek19
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 12 paź 2010, o 23:53

Dziękuję Ci bardzo za poradę :* :)
Pozdrawiam :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Cukiereczek19 » 13 paź 2010, o 16:30

Mam nadzieję że podejmiesz odpowiednia decyzje ;)) Trzymaj się cieplutko ;*
Cukiereczek19
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mamba » 13 paź 2010, o 19:43

Za:
- najskuteczniejsza metoda antykoncepcji;
- seks bez gumki jest o niebo lepszy;

Przeciw:
- trzeba o nich pamiętać codziennie;
- zwiększone ryzyko zakrzepicy i innych badziewi.

Przez pół roku, zanim przeszłam na krążek, brałam tabletki i piersi powiększyły mi się o 1 rozmiar ;). Później wprawdzie nie były już takie jędrne i napuchnięte, ale nadal rozmiar większe. Tylko, że źle się czułam i miałam niskie libido. Osobiście polecam krążek NuvaRing :).
mamba
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 17 paź 2010, o 20:43

A ten krążek to co to ? :) bo nie mam pojęcia co to jest, no prócz tego że to też metoda zabezpieczenia się :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mamba » 19 paź 2010, o 16:38

NuvaRing to środek antykoncepcyjny w postaci pierścienia dopochwowego. Każdy pierścień zawiera niewielką ilość dwóch żeńskich hormonów, które uwalniają się z pierścienia do krwioobiegu. Nuvaring ma niewielką dawkę hormonów. Działa tak samo jak tabletka, jednak w przeciwieństwie do tabletki, wkłada się go do pochwy na 3 tygodnie.
Przykładowo wkładasz krążek w niedzielę o godzinie 22. Po trzech tygodniach, również w niedzielę, również o 22 wyciągasz go. Po tygodniu, w niedzielę o 22:00 wkładasz nowy, nieużywany wcześniej krążek. W międzyczasie powinien pojawić się okres ;).
mamba
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 19 paź 2010, o 18:32

Dziękuję za wytłumaczenie :) ale zastanawiam się nadal nad tabletkami :) teraz tylko trzeba odłożyć troszkę pieniążków na ginekologa i badania :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mamba » 20 paź 2010, o 14:16

Myślę, że ginekolog jeszcze Ci nakreśli to dokładniej i lepiej :). Ja po prostu nie mogę brać tabletek, bo jestem troszkę niesystematyczna :oops: . Może dlatego źle się po nich czułam.
W każdym razie daj potem znać na co w końcu dostałaś receptę:)
mamba
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 22 paź 2010, o 00:15

No nie ma sprawy :) dzieki ze mi odpowiedziałaś na post :):* pewnie nie dlugo pójdę już do ginekologa ale prywatnie pójdę:)troche zabole ale myślę żeby lepiej iść prywatnie niż tak normalnie :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mamba » 22 paź 2010, o 08:17

Ja też wolę prywatnie, w tej kwestii nie liczą się pieniądze, tylko komfort. :)
mamba
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Yella » 24 paź 2010, o 15:01

Ja biore tabletki juz dlugo, po pierwszych przytyłam sporo- Rigevidon brałam, zmieniłam na yasminelle i nie mam takiego problemu.
Nie wyobrażam sobie teraz innego sposobu antykoncepcji :)
A poza tym miałam obfite okresy przed tabletkami, a teraz 2-3 dni i zero bólu :)
Yella
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 26 paź 2010, o 00:27

Nio zobaczymy może mi też takie przepisze:) a ile kosztują te tabletki co je bierzesz teraz cały czas?
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Cukiereczek19 » 26 paź 2010, o 13:44

Ja właśnie zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek ale to wzięłam jak narazie 3... Zobaczymy co będzie po całym opakowaniu ;)
A te moje to Diane 35 i za dwie paczki zapłaciłam 23 zł... W porównaniu do mojej koleżanki która bierze YAZ to za jedno opakowanie płaci ok 40 zł.. A te moje chyba są refundowane i dlatego;)
Cukiereczek19
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mamba » 26 paź 2010, o 17:26

Diane35 są refundowane i są bardzo tanie, ale to jest prawdziwa bomba hormonalna. Wiem, bo brałam i choć piersi mi urosły o rozmiar i cera się poprawiła, to po około 4 miesiącach zaczęły pojawiać się nudności, bóle głowy... Następnie moje libido spadło do zera. Koszmarnie na mnie wpłynęły :(. Dlatego je zmieniłam ;). Chociaż wtedy woda, która nagromadziła się w moich piersiach za czasów Diane spadła i na piersiach mam rozstępy :(. W każdym razie, ja nie polecam Diane... choć wiadomo, że na każdą kobietę inaczej działa dana tabletka.
mamba
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justyna4 » 27 paź 2010, o 00:07

Bo mnie właśnie zastanawia to jakie mi ginekolog tabletki przepisze i boję się że przytyje od nich jak już je dostanę. Ale mam nadzieję że tak jednak nie będzie :( dlatego więc pytam o tabletki jakie wy bierzecie i jak wpłynęły na wasze organizmy drogie koleżanki
Justyna4
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]