Słodycze dla dziecka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Słodycze dla dziecka

Postprzez Andziak » 16 gru 2011, o 12:10

Witam. Chciałabym Was zapytać, jakie macie doświadczenia z podawaniem słodkości waszym pociechom. Chodzi o synka mojej przyjaciółki, który ma 8 miesięcy, podaje mu kaszkę manną z czekoladą. Moim zdaniem to jest ze szkodą dla dziecka, bo rozbudza mu w ten sposób apetyt na słodkie. Jacuś nie chce jeść neutralnych kaszek, jedzenie z puszki z mięskiem czy z kluseczkami mi wcale nie smakuje. Domaga się kaszki z czekoladą. Co będzie dalej? Tabliczka czekolady na obiad? Nie mam dzieci, stąd moje może naiwne pytanie. Sama jadam tylko gorzką czekoladę i czasami ciastka wypiekane na tłuszczach nieutwardzonych. Napiszcie, jak racjonalnie mogę odwieżć koleżankę od pomysłów na słodkie dania dla dzieciaczka.
Andziak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 17:00

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez krecik88 » 31 sty 2012, o 00:44

Może poinformuj ją o skutkach jakie może to przynieśc w niedalekiej przyszłości, np że dziecko nie będzie chciało przyjmowac normalnych posiłków, że może miec nadwagę lub próchnicę, może wtedy się zastanowi nad tym co robi...
krecik88
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Melula » 20 sie 2012, o 12:35

Taaa..
Lepiej znajdź w sieci fotki jakiegoś dziecka z popsutymi zębami i powiedz jej, ze to maluch twojej kuzynki... fan czekolady kanapkowej.
Wizualizacja robi swoje:)
Melula
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Zorka » 21 sie 2012, o 08:18

Mój synek pierwsze słodycze dostał kiedy miał 1,5 roku, jak dobrze pamietam były to czekoladki - kinderki.
Zorka
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kobietkaXY » 18 wrz 2012, o 10:46

Jeśli czekolada jest podawana w minimalnych ilościach to nie widzę w tym problemu, jednak nie dla takiego maluszka, który dopiero poznaje nowe smaki. Poza tym, taki dzieciaczek może mieć problemy z brzuszkiem, dlatego kaszkę czekoladową sama kupiłam tylko raz, a teraz od święta dosypuję kakao do kaszki waniliowej.

Córeczka w wieku 13. miesięcy po raz pierwszy dostała odrobinę czekolady i od tej pory (teraz ma 14 miesięcy) jadła ją dosłownie kilka razy. Ze słodyczy podaję jej czasem batoniki dla najmłodszych (Hipp albo Babydream), a na co dzień dostaje ciasteczka różnego rodzaju. Mimo tego nie ma najmniejszych problemów z jedzeniem, ale bardzo uważałam z wprowadzeniem słodyczy do jej diety i zwracałam uwagę na to, czy przypadkiem nie pogorszy jej się apetyt. No i je doslownie wszystko - obiadki, kaszki różnego rodzaju (ostatnio nawet jaglaną zjadła ze smakiem, albo podjadała mi z talerza gryczaną, chociaż na co dzień dostaje takie dla maluchów), owoce, kanapki z serem, wędliną i warzywami.

Mam znajomych, których córeczka już w wieku roku wcinała parówki i czekoladki. Teraz ma 2 i nie chce jeść nic innego oprócz obiadków i słodyczy. Zero kanapek, owoców, kaszek (nawet czekoladowej nie spróbowała, bo to przecież i tak kaszka, a nie czysta czekolada).

Powiedz koleżance o tych przypadkach, a może przekonasz ją, że jeśli wprowadzać słodycze to bardzo ostrożnie. Tylko od razu uprzedzam, że młode mamy nie lubią być pouczane tym bardziej, jeśli sama nie masz dzieci ;-) więc koleżanka może nie chcieć tego słuchać. Prędzej podrzuć jej jakąś gazetkę, w której będzie artykuł na ten temat.

Carpe diem...
Avatar użytkownika
kobietkaXY
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:29

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Blanka07 » 1 paź 2012, o 14:56

Starszemu synkowi do 2.5 najwiecje kupowalam dzieciecych chrupek,deserki przerozne, sloiczki owocowe, ogolnie nie dawalam za zcesto czekolady itp ani lodow.
I zabki ma jak perelki teraz ma prawie 5 i juz je czesciej slodkosci.
Male ilosci nie zaszkodza czekolady ale niemowlakowi zdecydowanie nie dalabym kaszy z czekolada tak samo jak nie posolilabym zupy itd
Blanka07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 02:09

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez miki » 3 paź 2012, o 12:39

Podanie dziecku słodyczy to ostateczność. Jak już decyduję się na podanie dzieciom słodkości zawsze staram się przygotować coś sama, np. ciasto marchewkowe lub brownies, ale tylko z ekologicznych jajek i cukru trzcinowego.

Takt jest muzyką duszy.
Avatar użytkownika
miki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Anielka91 » 22 paź 2012, o 07:36

Mój sysnek ma prawie 2 latka i jeszcze nie wie co to słodycze. Boję się, że może dostać próchnicy bo widziałam już w jakim stanie może mieć zęby dwulatek
Anielka91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 07:33

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez elzbieta45 » 22 paź 2012, o 09:51

Wiesz to akurat nie od słodyczy . Moze byc to tez obciazenie genetyczne , niekiedy efekt chorób czy tez leków .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez aga.ta » 1 lut 2013, o 17:59

też bym unikała podawania słodkich przekąsek. Przecież można dosłodzić owocami.... Moje dzieci miały alergię na mleko, więc czekoladki były na liście zakazanej, i to akurat była pozytywna strona choroby.
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez tusia25 » 9 lut 2013, o 10:35

Pierwsze słyszę o kaszce z czekoladą. Jest to zdecydowanie nakłanianie wręcz dziecka do tych niedobrych przyzwyczajeń. Ja uważam że najlepszy smakołykiem dla dzieci powinny byc owoce:) oczywiście w druga stronę od czasu do czasu kinderkę może dostać...
tusia25
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Ola111 » 9 lut 2013, o 17:35

Jeśli podaje sie taka słodka kaszke raz na jakiś czas to nic nie zaszkodzi :)

Ola111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez iwciaa » 20 mar 2013, o 21:36

oczywiście słodycze zawsze można zastapić słodką przekaską. Mó syn np. uwielbia naleśniki z pudrem i syropem malinowym albo truskawkowym z odrobiną czekolady i śmietanką. Szybkie i tanie danie a daje wiele mozliwości.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Zorka » 22 mar 2013, o 16:32

Takie słodkości domowej roboty są najlepsze. Mój synek uwielbia ciasta domowe :), bardziej niż czekoladę.
Zorka
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kredeczka » 28 mar 2013, o 01:35

Czekolada dla 8 miesięcznego dziecka? Masakra. Moje dziecko ma 13 miesięcy, "słodycze" na jakie mu pozwalam to czasem jakieś lekkie ciasto domowej roboty (ale bez czekolady) albo robię mu kaszkę manną ścieram do niej gruszkę lub jabłko i polewam syropem owocowym.
kredeczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 01:26

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kusicielka » 29 mar 2013, o 15:25

Kaszka z czekoladą to nie tragedia, rozumiem, że chodzi o tą nestle? ale oczywiście niecodzienne, a raz czy dwa w tygodniu. Dzieci bardzo szybki się przyzwyczajają i to jest nieuniknione.
Mnie to nie dziwi, bo sama nie potrafiłam się oprzeć i odrobinę czekolady jak miała kilka miesiecy - oblizać na paluszku, ale ja wszystko jej dawałam polizać, a ona i tak najbardzij kochała mleko z piersi.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kusicielka » 29 mar 2013, o 15:32

iwciaa napisał(a):oczywiście słodycze zawsze można zastapić słodką przekaską. Mó syn np. uwielbia naleśniki z pudrem i syropem malinowym albo truskawkowym z odrobiną czekolady i śmietanką. Szybkie i tanie danie a daje wiele mozliwości.

Przedzszkolak juz ci powie, ze to nie są slodycze to jest obiad :cooking
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez fistaszka » 18 lip 2013, o 16:23

a czy dawanie dzieciom wszystkich owoców suszonych jest ok? ktore od jakiego roku zycia?
a póki co ja dzieciom zamiast słodyczy podaje serki, jogurty itp :) ostatnio zajadamy się oboje Danio na deser, bo w polo wyczaiłam promocję, wychodzi niecałe 4 zł za czteropak :D

i słyszałyście może o metodzie w tygodniu żadnych słodyczy, a w niedzielę do woli jakie chce? co o tym myślicie?
fistaszka
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 00:16

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Malinowo » 20 lip 2013, o 13:16

ja swojej coreczce do 2 roku zycia nie podowalam slodyczy, choc przyznam ze z rodzina bylo ciezko- patrzyli na mnie jak na wariatke:( ale mloda tera zwszystko je, jest zdrowa i zeby ma cale:)
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez apollo » 11 wrz 2013, o 07:50

Nasze dziecko ma dostęp do słodyczy jedynie raz na kiedy. Widzimy po zębach dzieci znajomych co się dzieje. Nie mam zamiaru niszczyć jej przyszłości w takim zakresie. Zresztą słodycze to nie tylko problemy z zębami, to również otyłość. Rodzice - obudźcie się.
apollo
 

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez malinka 61 » 23 paź 2013, o 11:20

Mam już dzieci dorosłe i nigdy nie zabraniałam im słodyczy , zęby mają jak do tej pory piękne , zdrowe , życie jest już ciężkie i smutne więc trzeba sobie je osłodzić . Smutne jest życie ciągłymi zakazami . :patyk :lol:

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez bonanzaz » 23 paź 2013, o 12:57

Zamiast słodyczy można zaproponować dziecku rodzynki, suszone morele czy inne naturalne słodkości

bonanzaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 12:55

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez AlinaZP » 23 paź 2013, o 23:39

Jeśli nie masz własnych dzieci, to nie doradzaj koleżance. To naprawdę bardzo irytujące dla młodej matki: bezdzietna osoba, która uważa się za skarbnicę mądrości w dziecięcej tematyce. Jeśli jest to luźna rozmowa dwóch matek, to opowiedz o diecie swojego dziecka (np że ze słodkości wystarczają Twojemu dziecku owoce i jakie). To, że tamto dziecko nie chce jeść tzw. "słoiczków" to tylko należy się cieszyć. Jeśli myślisz, że smak tego żarełka ma coś wspólnego ze smakiem jedzenia, to proszę spróbuj tamto coś. Może lepiej ugotować dziecku obiad?

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez lampikon » 24 paź 2013, o 14:51

Są niestety takie kobiety, którym brak jakiegokolwiek doświadczenia z maluchami nie przeszkadza ferować sądów na każdy temat

lampikon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 14:47

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez apollo » 28 paź 2013, o 08:57

Co tutaj dużo mówić - słodycze mają fatalny wpływ na zęby i nie powinniśmy ich dawać dzieciom, a przynajmniej powinniśmy je mocno ograniczyć. Sama wiem jak to jest. Dzieci powinny również dostawać pastę bez fluoru - ona bardzo dużo daje, ale tak naprawdę wszystko zależy od was.
apollo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]