Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 2 lut 2013, o 19:26

Witam! ;)

Może powtarzam temat, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi. :)

Chciałam zapytać ile miesięcy przed swoim ślubem zamawiałyście zaproszenia ślubne i kiedy je wręczaliście?

Nie umiem się zdecydować nad wyglądem zaproszenia. :((( Zastanawiam się nad prostymi, eleganckimi zaproszeniami lub nad zaproszeniami z naszym zdjęciem. Jak myślicie, co byłoby lepsze? Niby zaproszenie ze zdjęciem może być ciekawsze, bo nikt nie miał takich w mojej rodzinie. Jednak trzeba zrobić to zdjęcie, dodatkowy wydatek no i czy ktoś sobie nie pomyśli, że specjalnie się wychylamy z czymś lepszym???

Podam linki zaproszeń, które najbardziej mi się podobają. Które dla Was są najładniejsze?
Proszę o pomoc! Plisss... :)

1. http://allegro.pl/dotgraf-zaproszenia-n ... 99530.html
2. http://allegro.pl/zaproszenia-zawiadomi ... 67897.html
3. http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-ol ... 07164.html
4. http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-pr ... 40964.html
5. http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-sl ... 40601.html
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 2 lut 2013, o 22:35

z wszystkich które zostały zamieszczone w poście wybrałabym te http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-ol ... 07164.html bo są jakieś takie najbardziej hmm.. romantyczne (?). Oczywiście chodzi o te czerwone.
Zaproszenia to kwestia indywidualna. Moja siostra wychodziła za mąż 3.06 a zaproszenia zaczęła rozdawać na święta Wielkanocne (przypadły jakoś na początku kwietnia), czyli na 2 miesiące przed. Oczywiście w zasadzie wszyscy goście już wiedzieli że z początkiem czerwca idziemy na wesele, dlatego nie musiała się specjalnie spieszyć. A mimo tego że mam naprawdę dużą rodzinę to siostra z (aktualnym) mężem zaprosili gości w ciągu ok. 2-3 tygodni :)
ps. oczywiście na początku zostali zaproszeni rodzice :)
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 3 lut 2013, o 15:37

paula.x111 napisał(a):z wszystkich które zostały zamieszczone w poście wybrałabym te http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-ol ... 07164.html bo są jakieś takie najbardziej hmm.. romantyczne (?). Oczywiście chodzi o te czerwone.
Zaproszenia to kwestia indywidualna. Moja siostra wychodziła za mąż 3.06 a zaproszenia zaczęła rozdawać na święta Wielkanocne (przypadły jakoś na początku kwietnia), czyli na 2 miesiące przed. Oczywiście w zasadzie wszyscy goście już wiedzieli że z początkiem czerwca idziemy na wesele, dlatego nie musiała się specjalnie spieszyć. A mimo tego że mam naprawdę dużą rodzinę to siostra z (aktualnym) mężem zaprosili gości w ciągu ok. 2-3 tygodni :)
ps. oczywiście na początku zostali zaproszeni rodzice :)


Tylko nie wiem czemu, ale ciągle myślę o takich neutralnych kolorach zaproszeń np. ecri czy srebrny. Nie wiem czy dobrze się kieruje. Zauważyłam, że u nas w rodzinie były tylko takie kolory zaproszeń.
Moja bratowa zamówiła na allegro zaproszenia, zawieszki na alkohol i wońki z jednego wzoru w kolorze złotym. Salę miała łososiową i to jej pasowało. Myślę, że chyba nie będę się kierować wystrojem sali. Ja wolę zamówić zaproszenia takie, które po prostu mi się podobają, a same zawieszki i wońki można osobno zamówić i właśnie pod kolor sali nie?
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 3 lut 2013, o 22:35

też dzisiaj przeglądałam zaproszenia i różne dodatki do wystroju sali itd. Wybrałam kilka dość ciekawych jednak raczej w kolorze brązu ewentualnie ecru. A czemu? bo chciałabym mieć ślub w stylu retro. Oczywiście mówię o ŚLUBIE a nie o weselu. Na wesele mam troszkę inne spojrzenie ;)
wybrałam niekoniecznie proste, raczej powiedziałabym że ciekawe zaproszenia. Co prawda ja mam jeszcze trochę czasu do tego (ślub za rok we wrześniu) ale mimo wszystko warto się powoli rozglądać gdy nie trzeba tego już pospiesznie wybierać (moje typy w załącznikach).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 4 lut 2013, o 22:04

To drugie bardzo mi się podoba :)))
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 4 lut 2013, o 23:05

no właśnie mnie chyba też, tylko bardziej w kolorach ecru ;)
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 5 lut 2013, o 10:19

paula.x111 napisał(a):no właśnie mnie chyba też, tylko bardziej w kolorach ecru ;)


a podasz mi link do tej strony? ;) Może też sobie takie zamówię... ;P One są na allegro?
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 7 lut 2013, o 15:07

jasne że ci podam: http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-za ... 37745.html

sorki że tak późno ale chora byłam ostatnio i nie miałam siły wchodzić na kompa ;)

jeśli chodzi o same zaproszenia to uważam że są w przystępnej cenie. Przy chociażby 30 zaproszeniach z przesyłką się płaci niecałe 100zł. Ja bym osobiście je wybrała. Chociaż.. zobaczymy co będzie modne za rok jak ja będę musiała je wybierać :P
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 8 lut 2013, o 22:22

paula.x111 napisał(a):jasne że ci podam: http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-za ... 37745.html

sorki że tak późno ale chora byłam ostatnio i nie miałam siły wchodzić na kompa ;)

jeśli chodzi o same zaproszenia to uważam że są w przystępnej cenie. Przy chociażby 30 zaproszeniach z przesyłką się płaci niecałe 100zł. Ja bym osobiście je wybrała. Chociaż.. zobaczymy co będzie modne za rok jak ja będę musiała je wybierać :P


no jeszcze masz trochę czasu do takich decyzji, choć rok temu tak samo mi mówili ;D a już mam pół roku do ślubu ;) ja więcej niż 100 zł na zaproszenia bym nie dała, w końcu to tylko zawiadomienie. :) Ale nad tymi się zastanowię są ładne i ciekawe... :)
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 8 lut 2013, o 22:44

tak wiem że jeszcze mam dużo czasu. Ale pisałam wcześniej - wolę teraz powolutku się nad tym zastanowić, coś sama pooglądać (jakbym miała na mojego przyszłego męża liczyć to najprawdopodobniej oglądalibyśmy je na dzień przed ich rozdaniem.. :P), na spokojnie poprzeglądać wzory, kolory itd.
Jeszcze nie podjęłam decyzji czy to na 100% będą te zaproszenia. W każdym razie są naprawdę ciekawe :)
poza tym zależy mi na kupnie zaproszeń z drukarni. Nie chcę sama ich wypisywać bo moje pismo nie jest jakieś super ;P tam widziałam na tych zaproszeniach że wszystkie dane łącznie z imionami i nazwiskami osób zaproszonych są wydrukowane i będę się tym głównie kierować ;)
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 9 lut 2013, o 16:51

paula.x111 napisał(a):tak wiem że jeszcze mam dużo czasu. Ale pisałam wcześniej - wolę teraz powolutku się nad tym zastanowić, coś sama pooglądać (jakbym miała na mojego przyszłego męża liczyć to najprawdopodobniej oglądalibyśmy je na dzień przed ich rozdaniem.. :P), na spokojnie poprzeglądać wzory, kolory itd.
Jeszcze nie podjęłam decyzji czy to na 100% będą te zaproszenia. W każdym razie są naprawdę ciekawe :)
poza tym zależy mi na kupnie zaproszeń z drukarni. Nie chcę sama ich wypisywać bo moje pismo nie jest jakieś super ;P tam widziałam na tych zaproszeniach że wszystkie dane łącznie z imionami i nazwiskami osób zaproszonych są wydrukowane i będę się tym głównie kierować ;)


Tak samo chcę je nie wypisywać. ;p To jest fajna sprawa. ;) Chyba każdy facet jest taki, ze nie ma co liczyć na niego przy takich wyborach. Dużo nerwów przez to straciłam i stwierdziłam, że nie warto... ;D
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 9 lut 2013, o 23:11

otóż to. Każdy facet ma czas, jemu się nie spieszy, a potem jak przychodzi co do czego to wybiera byle co - byle by było. Dlatego nie zaszkodzi jak będę powolutku się rozglądała za różnymi dekoracjami, zaproszeniami itd :P

a że tak spytam - w jakim stylu będzie wasze wesele?
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 00:02

paula.x111 napisał(a):otóż to. Każdy facet ma czas, jemu się nie spieszy, a potem jak przychodzi co do czego to wybiera byle co - byle by było. Dlatego nie zaszkodzi jak będę powolutku się rozglądała za różnymi dekoracjami, zaproszeniami itd :P

a że tak spytam - w jakim stylu będzie wasze wesele?


Taki styl typowo romantyczny, bo ja ogólnie lubię bujać w obłokach i kocham takie właśnie klimaty typu świece, żywe kwiaty itd. Tak zamkowo i bajkowo... :)
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 00:12

Znalazłam zaproszenia, które mi się na prawdę bardzo spodobały:
http://allegro.pl/zaproszenia-zawiadomi ... 90455.html

Jestem na nich prawie, że zdecydowana. Muszę zamówić ich próbkę z białą wstążką i z ecri. :)
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 12:30

śliczne!
tylko czy biała wstążka i ecru zaproszenie nie będą się zlewać kolorystycznie?
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 22:02

paula.x111 napisał(a):śliczne!
tylko czy biała wstążka i ecru zaproszenie nie będą się zlewać kolorystycznie?


nie wiem, ale muszę zamówić i zobaczyć, albo z ecru wstążką, albo ze srebrną może...
podoba mi się to pierwsze z różową, ale chcę mieć różową salę i nie chce tego zdradzać :P
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 22:05

czy różowa wstążka aż tak zdradziłaby ten sekret różowej sali? ;) chyba nie :P powiem szczerze że goście nawet nie zwrócą na to uwagi że dokładnie w tych samych barwach są wstawki w zaproszeniu i kolor sali ;)

a jak dobierasz zawieszki na wódkę? pod wzór zaproszeń czy całkiem inny wzór?
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 22:08

paula.x111 napisał(a):czy różowa wstążka aż tak zdradziłaby ten sekret różowej sali? ;) chyba nie :P powiem szczerze że goście nawet nie zwrócą na to uwagi że dokładnie w tych samych barwach są wstawki w zaproszeniu i kolor sali ;)

a jak dobierasz zawieszki na wódkę? pod wzór zaproszeń czy całkiem inny wzór?


No może tak do końca nie zdradzi, ale u mnie są bardzo domyślni ludzie w rodzinie! ;P Dlatego wolę standardowe kolory. Zaproszenia chcę w pospolitych kolorach. Zawieszki na wódkę, wońki itd. będę robić pod kolor sali i bukiety. Myślę nad kolorem jasno różowym albo lawendowym. :) Podobają mi się bardzo...
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 22:14

ojj lawendowy jest świetny! widziałam gdzieś na YT filmik jakiejś dziewczyny która właśnie pokazywała jak za niewielką kwotę zrobiła ozdoby na stół w kolorze właśnie takim fioletowym/lawendowym. Genialnie to wyglądało!
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 22:17

paula.x111 napisał(a):ojj lawendowy jest świetny! widziałam gdzieś na YT filmik jakiejś dziewczyny która właśnie pokazywała jak za niewielką kwotę zrobiła ozdoby na stół w kolorze właśnie takim fioletowym/lawendowym. Genialnie to wyglądało!



No piękny kolor. Ja jestem brunetką i może bardziej by mi pasował nie? Bo z tym różowym to do końca tak pewna nie jestem...
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 22:19

ten róż to taki już pospolity jest. Podaj mi na priv maila, prześlę ci fotki z wesela siostry. Ona miała na sali działkowej weselicho i też miała na różowo wszystko. I to takie nudne już było:P
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 22:32

paula.x111 napisał(a):ten róż to taki już pospolity jest. Podaj mi na priv maila, prześlę ci fotki z wesela siostry. Ona miała na sali działkowej weselicho i też miała na różowo wszystko. I to takie nudne już było:P


Ja mam dużo kuzynek, które brały ślub i wszystkie kolory i tak chyba wykorzystały ;P więc choćbym nie chciała to i tak z każdym kolorem się powtórzę. No, ale trudno. Co z tym mogę zrobić ;P
A lawendowy miała kuzynka chyba z 3 lata temu to ujdzie chyba.
Dokładnie podoba mi się taki kolor:
http://cateringweselny.com.pl/Galeria/
popatrz na galerie fioletową ;)
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 22:34

ten fioletowy dość ładny i ciepły w połączeniu z bielą. Jednak czy nie zbyt przytłaczający? tzn ilościowo jakoś chyba za dużo tego fioletu - albo tak zrobione fotki? trudno mi powiedzieć. Na mailu masz fotki jak mniej więcej moja siostra miała. Pooglądaj sobie. Wszystko było robione własnoręcznie przez moją kuzynkę.
paula
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 23:00

patrzyłam na Twoje fotki ;) aż o takim różowym to nie myślałam ;P za ostry ;P ale fiolet jasny - taki lawendowy na razie u mnie chyba wygrywa :D
sun979
 

Re: Zaproszenia ślubne - jakie? kiedy... ?

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 23:05

bo to taki efekt na zdjęciach ma ten kolor. W rzeczywistości był to kolor (w połączeniu z jasnoróżowymi i białymi balonami) naprawdę fajny. Tylko że zbyt cukierkowy ;p

mnie się najbardziej podoba kolorystyka kremowa. Tylko że kremowy za bardzo się z bielą zlewa więc odpada. Także ja chyba też pójdę w lawendę :P
paula
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]