sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anamarii » 5 lut 2013, o 14:17

Hej! każda z nas ma w domu pewnie sporo pracy a do tego inne rzeczy na głowie poza praniem, sprzątaniem i gotowaniem. Ja sobie ułatwiłam życie ostatnio zainwestowałam w zmywarkę wreszcie, uf jaka ulga,a poza tym nabyłam prasowacz SteaMaster,świetne urządzenie do prasowania parą, nawet mi się ostatnio chce prasować co do mnie nie podobne, bardzo wygodne urządzenie, polecam! :)
A wy jakie macie sposoby żeby polubić domowe obowiązki i znaleźć jeszcze czas na przyjemności? :)
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Natalka86 » 5 lut 2013, o 14:21

ja ogólnie lubię domowe obowiązki i to nastawienie pozwala mi je wykonywać je z przyjemnością. Oczywiście mam w kuchni swoją przyjaciółkę - zmywarkę :) i wiele rożnych sprzętów dzięki którym sprzątanie i gotowanie jest dużo łatwiejsze.
Natalka86
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:09

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez erachan » 5 lut 2013, o 15:15

oczywiście że nie możemy się cofać wstecz trzeba sobie życie ułatwiać mimo wielu czyhających niespodzianek
erachan
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:13

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anamarii » 8 lut 2013, o 10:20

erachan napisał(a):oczywiście że nie możemy się cofać wstecz trzeba sobie życie ułatwiać mimo wielu czyhających niespodzianek


Oj tak, mi brzuszek rośnie więc niedługo będę miała więcej takich czyhających niespodzianek i pewnie mniej czasu, ale doczekać się nie moge ;)
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Leticia » 8 lut 2013, o 16:04

Ja akurat bardzo lubię zmywać ręcznie, a mimo iż zmywarkę posiadam, nie czerpię przyjemności z jej rozładowywania ;) Natomiast mega sposobem dla mnie jest kupno różnych akcesoriów- np gdy kupiłam blender od razu miałam ochotę zrobić milion nowych potraw, kupno nowego mopa zmobilizowało mnie do gruntownego umycia podłóg w całym domu. Jednak najlepiej idzie mi sprzątanie gdy muszę wyładować negatywne emocje lub smutek. Wtedy traktuję to jako terapię i po takich "akcjach" zazwyczaj to, za co się wzięłam błyszczy jeszcze przez kilka tygodni.
Leticia
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anamarii » 11 lut 2013, o 11:20

Właśnie przydał by mi się blender tyle dobrych opinii słyszałam, może mi mąż na walentynki kupi tylko musiałabym go uświadomić ;)
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Leticia » 13 lut 2013, o 14:54

To od razu polecam ze wszystkimi akcesoriami :)
Leticia
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 14:31

ja nie znoszę domowych obowiązków...tzn głównie sprzątania, bo gotować mogę bez problemu, nawet sprawia mi to przyjemność ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez rihabi » 14 lut 2013, o 14:46

Ja nie lubię tylko sprzątać domu, tj odkurzania, mycia podłóg. Lubię za to bardzo gotować i prać ubrania :P Chyba jestem jakaś inna :P

rihabi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 14:17

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez paula93 » 14 lut 2013, o 18:47

ja też uwielbiam gotować i piec ! a jeśli chodzi o sprzątanie, to nie wiem czy lubię. to chyba już przyzwyczajenie i ciężko jest mi powiedzieć :P ale żeby szybciej poszło to włączam radio i jest o wiele lepiej :D
paula93
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:23

erachan napisał(a):oczywiście że nie możemy się cofać wstecz trzeba sobie życie ułatwiać mimo wielu czyhających niespodzianek


cofać w przód się nie można... :D


aktualnie mieszkam jeszcze z rodzicami, a w niedalekiej przyszłości zamieszkam z teściową. I nie wyobrażam sobie życia bez... zmywarkiiii :D
paula
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Leticia » 15 lut 2013, o 11:45

Odkryłam kolejną, genialną rzecz w kuchni :) Tydzień temu kupiłam taki minimikserek do spieniania mleka, gabarytów elektrycznej szczoteczki do zębów. Nie sadziłam, że takie małe coś potrafi tak wiele. Mleko nim potraktowane zwiększa swoją objętość dwukrotnie, a jeśli używam skondensowanego, staje się niemal sztywne. I kawa smakuje jakoś duuużo lepiej! Bardzo polecam (dałam za niego 14zł)!
Leticia
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez KaroLina » 15 lut 2013, o 12:10

paula93 napisał(a):ja też uwielbiam gotować i piec ! a jeśli chodzi o sprzątanie, to nie wiem czy lubię. to chyba już przyzwyczajenie i ciężko jest mi powiedzieć :P ale żeby szybciej poszło to włączam radio i jest o wiele lepiej :D


Też uwielbiam piec, do niedawna miałam piekarnik który mi z jednej strony przypalał ale dorobiłam się nowego pod koniec roku więc na święta już wszystko było idealne :) i zgadzam się z muzyką o wiele przyjemniej biegać z odkurzaczem, czy okna myć - czego akurat nie znoszę
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez landrynka22 » 17 lut 2013, o 18:49

tak dokładnie sprzątanie z radiem to super sprawa. Innej formy porządków w domu sobie nie wyobrażam. :D pozdrawiam:)
landrynka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 18:40

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Madziula » 21 lut 2013, o 14:26

Ja muszę mieć dobre samopoczucie, żeby sprzątać. Jak jest wszystko dobrze, to nawet cały dzień mogę spędzić myciu okien, odkurzaniu itp... To w sumie relaksuje, jeśli ma się do tego pozytywne podejście. :P
Madziula
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:27

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Zorka » 21 lut 2013, o 15:04

Ja lubię sprzatać - zawsze się przy tym relaksuję - tylko niech nikt mi w tym nie przeszkadza :angrywife
Zorka
 

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anamarii » 22 lut 2013, o 15:36

Ja nie znoszę mycia okien, ale jak mam dzień to rzeczywiście praca jakoś idzie :girlactive
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez krokusss » 8 mar 2013, o 18:54

Polubić domowe porządki Pewnie! kwestia dobrej organizacji i akompaniamentu dobrej muzyki :D
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anamarii » 14 mar 2013, o 12:24

akompaniamentu hah dobrze powiedziane:) jak za oknem słońce świeci też się jakos bardziej chce:)
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Hadassa » 14 mar 2013, o 12:27

Od razu mówię ;) nie cierpię sprzątać :)
ale... będąc już na swoim często robimy tak, że po prostu dzielimy się obowiązkami ;)
ale sprzątamy wspólnie ;) od razu raźniej :)
Obowiązkowo przy muzyce :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez orientalna » 5 sty 2014, o 14:20

Ja lubię sprzątać, kiedy mam coś zadbanego. Obecne mieszkanie dostaliśmy w stanie opłakanym i sprzątaliśmy w nim dwa tygodnie, żeby je doprowadzić do stanu używalności. Niestety, nie mam jakiejś szczególnej motywacji do generalnych porządków, skoro wiem że właściciel i tak nie naprawi podstawowych rzeczy a reszta czy zrobię porządek czy nie - i tak wygląda zawsze tak samo.

Nie znoszę sprzątać toalety. I nic mnie nie przekona. Oczywiście zrobię to, ale nie lubię.

Najchętniej mi się sprząta sypialnię, bo wtedy widać efekt. Lubię też myć drewniane meble, bo widzę później ich piękny kolor. Nie lubię prasować, bo wiecznie mi coś zostaje i nigdy nie znajduję tyle czasu, żeby to zrobić do końca.

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez agulaa87 » 8 sty 2014, o 10:26

Rozumiem, o co ci chodzi - najlepiej się sprząta jak ma się coś swojego, o co po prostu chce się troszczyć. A motywowanie się do sprzątania - w gruncie rzeczy - cudzej własności, nie jest łatwe ;/

agulaa87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 10:19

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez laelia » 5 gru 2014, o 20:12

ja gdy się pobrałam z moim meżem (14 lat temu) i przeprowadzilismy się na swoje - nienawidziłam obowiązków domowych. Początkowo kompletnie sobie z tym nie radziłam. Gotowanie też mi szło jak krew z nosa. Od tego czasu wiele się zmieniło, z czasem coraz lepiej mi to wszystko wychodziło. Ale dopiero od jakichś dwóch lat mogę powiedzieć że to lubię :) I sprzątanie i gotowanie. Z gotowaniem to myślę że jeszcze wiele przede mną, długo trwało zanim nauczyłam się gotować w ogóle, długo bardzo gotowałam zachowawczo, teraz powoli zaczynam eksperymentować w kuchni. I też sprzątając słucham muzyki, z tym że na mp3, playlistę z piosenkami na które aktualnie mam humor i które dodają mi energii :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 12:27

Lubię myć okna, wieszać zasłony i firanki, prasować i mam takie jakieś zboczenie, jeśli chodzi o wieszanie prania na suszarce... wiecie, tylko JA je potrafię dobrze powiesić, itd. ;-) Pozostałe prace domowe - :evil: A już gotowania nienawidzę najbardziej na świecie.

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Avatar użytkownika
Nanya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 09:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Fas_Olka24 » 7 gru 2014, o 15:33

To kwestia nastawienia... jeśli od razu zakładasz, ze nie lubisz tego i nie chce Ci się robić to oczywiste, że tego nigdy nie polubisz. Obowiązki domowe czyli sprzątanie, pranie gotowanie będą zawsze i nie ma sensu się bronić przed tym rękami i nogami... no, chyba, że jesteś księżniczką i stać Cię na opłacenie ludzi, którzy będą wykonywali te obowiązki za Ciebie.

Mnie osobiście do sprzątania popycha głośna muzyka :) Włączam i od razu się chce. A gotowania też nie lubię ale coż... przecież musimy coś jeść :)
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]