Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Jaki wybrać język obcy?

Postprzez kondor » 16 gru 2012, o 14:06

Hej
Jaki Waszym zdaniem język obcy będzie najlepszy do nauki? Który jest najbardziej przyszlościowym językiem?

Serdecznie zapraszam -> http://www.fhu-chudzinski.pl , http://www.przeprowadzki-gdynia.net.pl , http://www.przeprowadzki-krakow.net.pl , http://www.przeprowadzki-wroclaw.net.pl. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, oferty współpracy i inne podobne - zapraszam każdego :)
kondor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 14:00

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 18 gru 2012, o 10:48

To chyba jeszcze zależy w jakiej branży... Patrząc na zakres działania przykładowego biura tłumaczeń można stwierdzić, że nie tyle o sam wybór języka chodzi, co o jego ukierunkowanie. Tzn. są branże, w których nie przyda Ci się sama znajomość języka jako narzędzia do komunikowania się z innymi, ale np. przydać się może znajomość specjalistycznych, fachowych nazw. Jeśli myślisz o nauce języka obcego, żeby móc go w pełni wykorzystać w jakimś konkretnym zawodzie, to pewnie trzeba by przeanalizować, w jakim języku najczęściej tworzone są teksty danego rodzaju (np. farmaceutyczne, albo instrukcje obsługi urządzeń określonego typu). Przeglądając oferty pracy, można znaleźć i wymogi dotyczące znajomości języka angielskiego, i takie, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem chińskim ;-) Także to wszystko zależy, do czego Ci ten język obcy potrzebny :-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez nasztos » 24 gru 2012, o 09:40

Ja się uczyłam wielu języków. Patrząc z perspektywy czasu najbardziej "praktycznym" jest niemiecki. Oczywiście angielski to podstawa, bo dzięki niemu dogadasz się właściwie wszędzie. Ale jako drugi język uważam że najlepszy jest właśnie niemiecki. Szczególnie jeśli planujesz szukać pracy za granicą. W takiej sytuacji niemiecki w pracy jest po prostu konieczny. Tam angielski nie wystarczy.
nasztos
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez bettti86 » 24 gru 2012, o 11:38

na pewno angielski musi byc dopasowany do perfekcji, w następnej kolejności wydaje mi się, że hiszpański i chiński - wiadomo Chiny są potęgą, a będą jeszcze większą...poza tym to właśnie stamtąd na cały świat wszyscy coś importują, więc przewaga na rynku pracy byłaby ogromna
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez mumue » 30 gru 2012, o 23:44

Niemiecki przydaje się to fakt. Ja mam od kilku lat marzenie, żeby nauczyć się francuskiego, ale hiszpański rzeczywiście bardziej przyszłościowy jest :/

A co myślicie o skandynawskich językach - co widzę oferty pracy to szukają ze zajomością szwedzkiego i norweskiego...
mumue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 21:01

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez norbertka » 31 gru 2012, o 02:09

Angielski to oczywiście podstawa. W moim biznesie przydaje się niemiecki - bardzo dużo polskich firm współpracuje z niemieckimi. Moim zdaniem warto uczyć się niemieckiego.
norbertka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:30

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 2 sty 2013, o 12:50

mumue napisał(a):A co myślicie o skandynawskich językach - co widzę oferty pracy to szukają ze zajomością szwedzkiego i norweskiego...


W sumie teraz na rynku pojawia się coraz więcej skandynawskich firm o zasięgu obejmującym swym działaniem także Polskę, więc chyba warto inwestować w naukę tych języków, jeśli oczywiście wie się, że w interesującej nas branży naprawdę działają szwedzkie i norweskie firmy ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez dobroslawa » 26 sty 2013, o 01:23

a ja radzę oprócz modnych obecnie języków skandynawskich zastanowić się nad językiem rosyjskim, wiele firm handlowych potrzebuje pracowników z biegłą znajomością rosyjskiego
dobroslawa
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez olab1 » 27 sty 2013, o 13:11

Teraz przyszłością dla nas jest język rosyjski i chiński. Jeśli szukasz jakiś korepetycji to polecam wizytę na spam

Ostatnio edytowano 30 mar 2015, o 23:44 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama/spam
olab1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 13:01

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez plros » 28 sty 2013, o 19:55

Najbardziej przyszłościowym jest moim zdaniem język francuski, hiszpański lub włoski. Angielski jest już oklepany, więc nie jest to jakaś nowość po której znajdziesz pracę.

plros
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 19:02

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Karolka094 » 29 sty 2013, o 20:50

Niezbędny jest angielski, to przede wszystkim, ale oprócz tego języki, których warto się uczyć to wg mnie: Niderlandzki(Holandia), Portugalski (Portugalia,Brazylia) i Chiński.

hinduskie masaże marma
Avatar użytkownika
Karolka094
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 20:42

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez bettti86 » 18 lut 2013, o 09:21

tak na prawdę to zależy jakie masz plany związane z nauką języka obcego, bo jeśli np. będziesz go używać wyłącznie do komunikacji na corocznych wakacjach to angielski i niemiecki wystarczą, ale jeśli np. planujesz w przyszłości zostać takim tłumaczem przysięgłym to warto byłoby się już trochę głębiej nad tym zastanowić, osobiście uważam, że język chiński czy też japoński będą niezłą kartą przetargową na rynku pracy czy też ogólnie w świecie biznesu
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez brunecia » 23 lut 2013, o 22:54

Wszystkie języki które są mało popularne w sensie mało osób je zna są dużym atutem jeśli ktoś je zna.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez deeper » 24 lut 2013, o 00:13

Wiesz, obecnie angielski to jest już zupełnie podstawa i praktycznie to każdy go zna. Aby się wyróżnić z tłumu powinieneś szukać czegoś alternatywnego - dobrze jest szukać szkół i uczyć się chociażby języków typu hiszpańskiego, włoskiego czy francuskiego.

Ale jeśli nadal chcesz uczyć się języka angielskiego, zobacz w tym wątku skąd uczyć się języka angielskiego. Generalnie tak jak pisałem, postaw na języki, które są mniej popularne.
Pozdrowienia.

Bardzo dobre podręczniki takie jak chociażby seria raz dwa trzy teraz my pomogą rozwijać się Twojemu dziecku w szybkim tempie!
deeper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 22:17

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Gabriell » 26 lut 2013, o 12:15

Z całą pewnością najbardziej przyszłościowym językiem jest język angielski, ale niestety teraz to tylko podstawa. Coraz częściej pracodawcy wymagają minimum dwóch języków.. `Ja bym postawiła na naukę angielskiego + jeden wybrany język, może francuski? Co prawda trudny do nauczenia, ale często się go używa (porównywalnie z niemieckim).
Gabriell
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Gakusen » 27 lut 2013, o 00:24

Owszem, najbardziej przyszłościowym językiem jest angielski, jednakże obecnie jego znajomość jest obowiązkowa. Większość pracodawców wymaga wysokiego poziomu... Jeżeli jednak zna się angielski, to moim zdaniem wartościowym językiem jest japoński, koreański, czy chiński.

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez charlotte » 28 lut 2013, o 11:06

na pewno nie ANGIELSKI... angielskiego uczusz sie obowiazkowo...ogladasz filmy..czytasz artykuly (jesli nie regularnie to od czasu do czasu) masz z nim ciągły kontakt wiec mozesz sama go ćwiczyć! nie martw sie gramatyka! grunt to KOMIKATYWNOSC ! zadbaj o duza ilość słownictwa i wymowę :) najlepiej zainwestować w jakiś niszowy język! taki który cie interesuje (bo bez twojego zainteresowania nie ma sensu nawet zaczynać) Z doświadczenia wiem że to przykuwa uwagę pracodawców! sama dostałm prace dlatego że znam rosyjski ktory nie jest juz tak popularny :)
Avatar użytkownika
charlotte
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 10:54

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez bikini » 4 mar 2013, o 11:25

Angielski jest w dzisiejszych czasach wręcz oczywisty. Do tego dorzuciłabym drugi najbardziej popularny język na świecie, czyli hiszpański. Jak ktoś ma ochotę może też zaszaleć z arabskim, chińskim czy japońskim.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez 8enigma9 » 5 mar 2013, o 11:46

osobiście chciałabym się nauczyć hiszpańskiego, to moim zdaniem piękny język i nie jest jakoś bardzo trudny do nauki :) możliwe, że się nawet w najbliższym czasie zmotywuje i zabiorę za naukę ;)

~ Przedstawienie musi trwać. Wszystko się może walić, serce Ci pęka, a Ty pudrujesz twarz, uśmiechasz się i grasz dalej.
Avatar użytkownika
8enigma9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 11:27

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez mrw111 » 8 mar 2013, o 02:56

Jak nauczyć się języka ? planetazeromnapisała artykuł nt. języka niemieckiego oraz angielskiego i opisuje jak najlepiej się ich uczyć
mrw111
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez karski1 » 9 mar 2013, o 21:39

Polecam wpierw zapoznać się tutaj z dyskusją, gdzie wspominano o tym jakiego języka obcego warto się uczyć. Język angielski obecnie nie jest językiem, który daje nam przewagę nad innymi. Poszukiwani są obecnie osoby znające języki zachodnioeuropejskie.

Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 12:26 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez tuptek84 » 10 mar 2013, o 18:44

wschodnio-azjatyckie(chiński, japoński). Zaczęli doceniać polski rynek i będą tu inwestować.
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez ola.nowik » 11 kwi 2013, o 13:29

ja ostatnio zaczęłam się uczyć języka ukraińskiego. Bardzo fajny język :) Przy okazji chciałam polecić nowe kierunki na szkole OMEGA. m.in. asystent stomatologii albo technik farmacji tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 13:19 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez baba » 22 sty 2014, o 13:45

Ja powiem tak: to zależy do czego będzie nam potrzebny język. Na pewno dobrze jest znać angielski, bo to w dzisiejszych czasach podstawa. Można się go nauczyć w domu, tylko trzeba mieć dobre materiały do nauki, dlatego zapisałam się na kurs na eskk.pl. Jestem zadowolona, bo nauczyłam się angielskiego dość szybko. Teraz zastanawiam się nad rosyjskim, fajnie byłoby móc porozumiewać się w tym języku.
baba
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez oneczka » 11 mar 2014, o 15:50

ja sie zastanawiam od dluzszego czasu nad nauka jezyka rosyjskiego, chyba niezbyt popularnego w polsce :>
oneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 15:43
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]