migrena naturalne sposoby

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 14 lut 2013, o 17:33

W sumie ma to też swoje dobre strony. Pozwala Ci "przespać" aurę, która w innych warunkach prawdopodobnie by się pojawiła.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez olamaria » 16 lut 2013, o 00:50

O tak, sen na migrenę jest bezapelacyjnie najlepszy. Tylko, drogie Panie, czy zawsze udaje się Wam zasnąć? Ja czasem pomagam sobie biorąc Forsen. Bez niego nie dałabym rady.
olamaria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 00:47

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 18 lut 2013, o 22:27

Droga Olamaria mówimy o migrenie, czyli poważnej dolegliwości. Tego typu suplementy nie znajdują zastosowania. Ktoś kto nie cierpiał nigdy z powodu migreny nie jest w stanie sobie wyobrazić bólu. Ulgę mogą przynieść tylko silne leki brane z przepisu i pod kontrolą lekarza.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez lulachna » 20 lut 2013, o 12:58

Czy Forsen otrzymam bez recepty? Bo niestety też borykam się z bezsennością :(
lulachna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 12:56

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 20 lut 2013, o 20:22

Neurolog zalecił mi prowadzenie dzienniczka migreny, który następnie analizuje. Muszę przyznać, że też zauważyłam kilka czynników, które powtarzały się i być może też przyczyniają się do ataków. Czy któraś z Was również taki prowadzi?
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 21 lut 2013, o 19:27

Oczywiście, że taki prowadzę. Wiem co szkodzi a co nie.... czekolada i cytrusy odpadają... Dziwne że przed migeną mam akurat dziwne napady na czekoladę
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Doris1 » 22 lut 2013, o 23:16

Ja go również prowadzę, lekarz mi zalecił aby była możliwość wyeliminowania czynników wpływających. Narazie muszę czekać, bo zaczęłam niedawno.

różne rodzaje, jakie tylko chcesz - opakowania na płyty
Avatar użytkownika
Doris1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 22:47

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 23 lut 2013, o 15:06

Doris tutaj masz wzorcowy dzienniczek SPAM
Z pewnością sama zauważysz pewne prawidłowości.

Ostatnio edytowano 31 sie 2014, o 20:55 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 26 lut 2013, o 11:53

Pozwoliła, sobie zajrzeć na tą stronkę. Bardzo przydatna nie tylko z racji dzienniczka.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 27 lut 2013, o 19:24

W sumie jest tam wszystko prócz jednoznacznej recepty na migrenę. Widać, że choroba ta ma wiele twarzy. Tak więc pozostaje nam korzystać w własnych i nie tylko doświadczeń. Myślę że właśnie temu służy ten temat.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez olamaria » 28 lut 2013, o 23:55

Marlen napisał(a):Droga Olamaria mówimy o migrenie, czyli poważnej dolegliwości. Tego typu suplementy nie znajdują zastosowania. Ktoś kto nie cierpiał nigdy z powodu migreny nie jest w stanie sobie wyobrazić bólu. Ulgę mogą przynieść tylko silne leki brane z przepisu i pod kontrolą lekarza.


Marlen, owszem, wiem, co to migrena. Niestety. Wiem też, że bardzo często potrzebne są silne leki - w zaawansowanych stadiach. Ale jednocześnie wiem, że do walki z migreną niezbędny jest dobry sen. A na ten z kolei dobry jest Forsen. Nie jest on "złotym środkiem" do walki z migreną, ale zbroją chroniącą dobry sen, bez którego trudno walczyć.
olamaria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 00:47

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Leticia » 1 mar 2013, o 13:47

U mnie bóle migrenowe ustąpiły całkowicie odkąd zaczęłam spać na wałku rehabilitacyjnym z wełny pod głową. Niesamowite, ale czuję się ogólnie lepiej, bardziej wypoczęta i pełniejsza energii. A kupiłam, żeby kręgosłup prostować.
Leticia
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 1 mar 2013, o 15:35

Istnieje związek między nieprawidłowym ułożeniem kręgów szyjnych a migreną i bólem głowy.
Czytałam, że taki wałek może być przydatny właśnie przy migrenie szyjnej.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez ania_0 » 1 mar 2013, o 16:23

Ja całe szczęście nie cierpię na żadne bóle głowy (chyba, że okazyjnie ze zmęczenia i niewyspania :roll: ) ale moja matka ma naprawdę silne migreny od kilku lat. Teraz pomagają jej bardzo mocne leki.

Z innych obserwacji - bardzo ważna jest cisza, ciemne pomieszczenie (często pojawia się światłowstręt) oraz dobra dieta i odpowiednia ilość snu.

"Jeden krok w tył, dwa kroki do przodu:)"
Avatar użytkownika
ania_0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 16:12

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dziewczyna23 » 6 mar 2013, o 12:27

czy bóle migrenowe mogą mieć związek z przesileniem wiosennym? czy to bardziej zbyt mała ilość snu...?
dziewczyna23
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 12:15

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez bluszcz » 6 mar 2013, o 13:15

Borykam się z migreną od kilku lat. Miałam ją już w dzieciństwie, potem minęło, a teraz niedawno znów wróciła. Powtórzyłam wszystkie badania neurologiczne i niestety, jedyną rzeczą, która mi pomaga, to tabletki. I to nie przeciwbólowe, jak ból już jest, tylko systematycznie przyjmowane, które zapobiegają atakom.
Migrena jest chorobą neurologiczną, która może nasilać się w przypadku właśnie zmęczenia, złej diety, stresu i cała masa innych przyczyn. Migrena to nie ból głowy, który pojawia się raz na jakiś czas - to choroba, którą się leczy. To ból głowy, który eliminuje z życia na kilka, kilkanaście godzin, a nawet kilka dni. Wymaga opieki neurologa, bo może mieć podłoże padaczkowe, szczególnie ta z aurą.
bluszcz
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez WielkiZbyszek » 7 mar 2013, o 11:29

pisałam to gdzieś ale jest strona naturala.pl i mają naturalne środki, suplementy diet.
WielkiZbyszek
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 15:50

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 8 mar 2013, o 18:32

dziewczyna23 napisał(a):czy bóle migrenowe mogą mieć związek z przesileniem wiosennym? czy to bardziej zbyt mała ilość snu...?

Z migreną może mieć związek dosłownie wszystko. Zmęczenie, niewyspanie, stres dieta i zmiany (załamania) pogody. Sama zaobserwujesz w jakich sytuacjach bóle się nasilają. Przydatny jest do tego wspominany wyżej dzienniczek migreny.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 8 mar 2013, o 18:36

bluszcz napisał(a):Migrena jest chorobą neurologiczną, która może nasilać się w przypadku właśnie zmęczenia, złej diety, stresu i cała masa innych przyczyn. Migrena to nie ból głowy, który pojawia się raz na jakiś czas - to choroba, którą się leczy. To ból głowy, który eliminuje z życia na kilka, kilkanaście godzin, a nawet kilka dni. Wymaga opieki neurologa, bo może mieć podłoże padaczkowe, szczególnie ta z aurą.


Drgawki przy migrenie nie są wcale rzadkością. Dlatego neurolog jako spejalista przeprowadzając wszelkie badania może stwierdzić podłoże choroby.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 10 mar 2013, o 22:23

U mnie szczególnie mirenogenna jest czekolada. Za to kawa działa na mnie działa obojętnie a może nawet pomaga uniknąć migreny. To takie moje obserwacje.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 13 mar 2013, o 16:35

Zapisujesz te uwagi w dzienniczku migreny? Waśnie, jak sobie radzisz z jego prowadzeniem?
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez olamaria » 15 mar 2013, o 10:04

Lidka napisał(a):Wiem tylko że doświadczeni "migreniarze" umieją rozpoznać zbliżający się atak i minimalizują jego skutki zawczasu jakimś środkiem przeciwbólowym, który łykają nim ból zaatakuje.


To jest MEGA trudne. Jeszcze nigdy nie udało mi się przewidzieć migreny za takim wyprzedzeniem, aby w ogóle nie odczuć jej skutków. Stosuję jednak inną taktykę. Łykam Forsen i idę spać. Nie jest to złoty środek, ale sposób na przeżycie dwóch, trzech dni. Któraś z Was robi podobnie?
olamaria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 00:47

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Sylwia12345678 » 17 mar 2013, o 13:54

a jakies ziolowe srodki ? dobry temat,ja tez mam migrene.. musze unikac czekolady,orzechow i zoltego sera...
Sylwia12345678
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:40

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Agus » 18 mar 2013, o 15:38

Witam
Ja mialam b.silne migreny -jedyny lek chemiczny jaki dawal rade z moim bolem to byl Zomig i to ten mocny w sprayu do nosa.
Nic ziolowego mi nie pomagalo -glowa bolala i to cala ( nie tylko 3 dni ale nawet 2-3 tygodnie -do czasu az dostalam Zomog).
Obecnie od 9 miesiecy biore produkt nieapteczny,niechemiczny- ( i dlatego z tego co wiem nazwy nie moge napisac na forum bo produkt jest niereklamowany )
ale od 9 miesiecy nie mialam mocnej i dlugiej migreny -tylko raz i to niedawno bolalo mnie oko z kawalkiem glowy tylko przez ok 6 godz i samo przeszlo :-)
Pozdrawiam :-)
Agus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 17:30

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 18 mar 2013, o 20:59

Sylwia12345678 napisał(a):a jakies ziolowe srodki ? dobry temat,ja tez mam migrene.. musze unikac czekolady,orzechow i zoltego sera...

W leczeniu migreny stosuje się złocień maruna, tu jednak zalecana jest cierpliwość - leki ziołowe nie przynoszą natychmiastowych efektów i raczej zalecane są profilaktycznie. Przy ataku migreny konieczne są leki nowej generacji (tryptany), potrafiące przerwać ból nawet w czasie ataku, brane zgodnie z zaleceniami lekarza.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]