Co na zmarszczki?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Co na zmarszczki?

Postprzez Kajsanna » 25 mar 2012, o 14:41

Ciekawe co stosujecie na zmarszczki?
Ja używałam paru preparatów, jestem po 30tce, więc trzeba :) . Wybierałam kosmetyki z wit.c, bo mam też skórę naczynkową, no i trochę przebarwień. Działają. Wit C spłyca zmarszczki i fajnie działa na naczynka. Kiedyś byłam badana (w aptece) takim urządzeniem powiększającym (mega mikroskop?). Widziałam siateczkę naczyń, ale niezaognionych. Dermatolog powiedziała, że to pewnie działanie kremów z wit.c - obkurczają naczynia. No i tego się trzymam. Jakie są Wasze sposoby?

Kajsanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 23:41

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez mamajulci » 25 mar 2012, o 21:17

Krem nivea i bambino. Głownie unikam słonca i nie chodze do solarium:) To wystarczy. Zmarszczki mimiczne swiadcza o tm ze kobieta jest szczsliwa i czesto sie smieje. Moja mama całe zycie stosowała krem nivea ma 60 lat i nie ma zmarszczek. W kremy cuda nie wierze, a zwykłe nawilzanie skory w naszym klimacie wystarczy. Dobra dieta i niepalenie tez wspomoga walke ze zmarszczkami
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Kajsanna » 27 mar 2012, o 21:28

Też słyszałam o cudownym nivea, niestety na mnie nie działa, choć próbowałam dwóch - polskiego i oryginalnego. Jest zbyt tłusty dla mnie. Też się nie opalam, jedynie brązujące z filtrem, jeszcze dodam do niepalenia, wysypianie się i picie wody.

Kajsanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 23:41

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Wizaz_waw_pl » 13 cze 2012, o 19:43

Otóz to. Dieta jest bardzo ważna. Owoce, warzywa i dużo wody. Poza tym wykluczyc: solarium, papierosy, nadmiar alkoholu. Warto pamiętac tez o ochronie przed sloncem. Tu nie obejdzie się bez kremu z filtrem.
Wizaz_waw_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 19:14

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez apollo » 6 lip 2012, o 13:58

Być może nie bezpośrednio na zmarszczki, ale na pewno pomocne będzie Bio-serum relaksujące HB. Skutecznie zapobiega przedwczesnym objawom starzenia. Przynajmniej u mnie ;-)
Obrazek
apollo
 

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez farida » 8 sty 2013, o 11:27

Witam, na zmarszczki i wszelkie problemy z owalem i elastycznością twarzy polecam książkę Patrycji Kondrackiej "Facefitness". Opisuje ona tam aż ok 50 różnych ćwiczeń twarzy, które pomagają zmniejszyć widoczność zmarszczek i model twarzy poprawić.

Książkę tę można wygrać do 8 lutego w konkursie na forum kobiecym netkobiety.pl/t47683.html . Wystarczy napisać recenzję najskuteczniejszego i najlepszego Waszym zdaniem kremu do pielęgnacji twarzy. Ja już wzięłam udział, drugi egzemplarz książki się przyda chociażby na prezent. ;)
farida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:21

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Katia » 8 sty 2013, o 12:08

Używałam kremu dermika serię ze złotem, był bardzo dobry dla mnie, natomiast koleżanka powiedziała mi , że jej skóra wysuszyła się po nim.
Jeżeli chodzi o zmarszczki to tylko dogłębne odżywianie cery może pomóc czyli zabiegi z retinolu itp.. u kosmetyczki. Ja jestem zdania, że lepiej chodzić raz na jakiś czas do kosmetyczki na zabieg niż kupować kremy drogie, bo żaden krem nie wniknie do cery tak głęboko jak zabieg to zrobi.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Kammilia » 8 sty 2013, o 18:50

Kremy z kolagenem nie tylko nawilżają, ale i wspomagają regenerację włókien kolagenowych. Wtedy skóra staje się bardziej elastyczna. Trzeba tylko zwrócić uwagę jaki rodzaj kolagenu jest w kremie. Najczęściej jest to krowie białko, czyli po prostu żelatyna. Dobre kremy powinny zawierać czysty, rybi kolagen, bo tylko taki jest aktywny biologicznie.
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez krysia.kuit » 8 sty 2013, o 20:21

Chyba jednak retinol i wysokie filtry...

Kreatywny fryzjer poznań dobierze odpowiednią fryzurę.
Avatar użytkownika
krysia.kuit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 20:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez bettti86 » 10 sty 2013, o 18:59

ja mam teraz krem na dzień z EEVELINE biohyaluron 4d i zwykły krem przeciwzmarszczkowy pod oczy nivea, akurat z tym mam zawsze problem, bo wiele kremów pod oczy mi nie pasuje, mam je podrażnione i mi łzawią :( ale ten jest ok
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez klaudiaa » 28 sty 2013, o 21:43

Na zmarszczki należy dobierać krem odpowiedni do wieku. W avon w linii kosmetyków Anew znajdziesz kremy odpowiednie dla kobiet w wieku: 20+, 35+ i 45+. Również w avon w linii Solutions dostępnych jest sporo kremów i serum przeciwzmarszczkowych. Moja mama stosuje krem z linii Anew i jej odpowiada. Ja na razie przeciwzmarszczkowych nie stosuję, bo niedługo dopiero dwudziestkę będę miała.

Miała przez niego płakać, ale pomyślała, że szkoda tuszu z Avon, bo trochę kosztuje...
klaudiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 17:30

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Sylwia12345678 » 30 sty 2013, o 22:46

myślę,ze powinnas jakichs ziołowych preparatów uzywac,bo po co ladowac chemie ? zobacz tu : http://top-ogloszenia.net/Zdrowie-i-uro ... owe-17-115 , moze cos znajdziesz :woman:
Sylwia12345678
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:40

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez anastasja » 31 sty 2013, o 01:43

A że te produkty ziołowe, to tylko na ziołach, jakaś chemia tam raczej być musi.
Co do tych avonowych kosmetyków, to moja mam używa tej linii od jakiś 5 lat i mówi, że widać efekty. Do tego nie są też jakoś porażająco drogie.
Avatar użytkownika
anastasja
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 00:57

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez kobitka1 » 4 lut 2013, o 00:24

na zmarszczki które już mamy nic nie pomoże, chyba, że plastyka lub botoks- ( efekt nie trwały).Kremy mogą opóżnić powstawanie zmarszczek i tylko tyle, lecz żaden krem nawet za 5000zł. nie pomoże na już istnejące.
kobitka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 23:42

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez szarlotka » 17 lut 2013, o 23:36

Ja jeszcze zmarszczek nie mam, bo mam 26 lat, ale podobno trzeba coś prewencyjnie już stosować - mam krem Flosleka happyperaqua, on jest 25+ i jestem z niego zadowolona :) ale domyślam się, że starsze nie będą zainteresowane ;)
szarlotka
 

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Dezyderi » 23 lut 2013, o 18:54

Tak naprawdę żaden krem nie jest w stanie zlikwidować nam zmarszczek. Polecam kosmetyki niemieckiej firmy Dr Baumann: www.dr-baumann.pl a szczególnie liposomy wielowarstwowe o składnikach podobnych do skóry, które jako jedyne są w stanie przeniknąć wgłąb skóry i dać efekt nawilżenia i wygładzenia.

Nie wiem,czy któraś z Pań wie, ale istnieje Organizacja The European Consumer Workgroup for Information on Cosmetics, która sporządziła ranking 1800 kosmetyków pod kątem jakości, przy czym kryterium jest obecność w kosmetyku składników (wg INCI), które mają lub mogą mieć szkodliwy wpływ. Kosmetyki Dr.Baumann (SkinIdent i Beau Caire) są absolutnymi liderami tego rankingu, zajmują kilkadziesiąt czołowych pozycji. The European Consumer Workgroup for Information on Cosmetics jest organizacją niezależną, non-profit, rozpoczęła działalność w Irlandii przed kilkunastoma laty, aktualnie działa w wielu krajach europejskich. Wszystkie publikowane informacje dotyczące składników i rankingu produktów są poparte danymi naukowymi.Co ciekawe, wśród topowych 200 pozycji nie znalazł się żaden produkt firm, znanych z reklam telewizyjnych, nie mówiąc o firmach, które monopolizują polski rynek salonów kosmetycznych i SPA.

Uwielbiam Liposome Ceramid Dr Baumanna
Składniki mówią same za siebie: Water, Glycerol, Lecithin(and)Water(and)Ethanol, Caprylic/ Capric Stearic Triglycerides, Urea, Cetearyl Octanoate, L-Proline, Sodium Lactate, Glycolipids(and) Phospholipids (and)Sphingolipids, Ceramide IIIA, Hyaluronic Acid, Allantoin, D-mixed-Tocopherols, Citric Acid

Jeżeli któraś z Pań pragnie dobre samopoczucie połączyć z wiedzą, jakością Dr Baumann spełni te oczekiwania ma najwyższym poziomie.
Avatar użytkownika
Dezyderi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 18:09

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Dezyderi » 23 lut 2013, o 19:03

Krem o którym pisze moja poprzedniczka zawiera następujący skład INCI

FLOS LEK happy per aqua PROGRAM NAWILŻAJĄCY DO SKÓRY NORMALNEJ 25+

Ingredients (INCI): Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Glyceryl Polymethacrylate, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alkohol, Isopropyl Myristate, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetale, C 12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Sodium Lactate, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propyl Paraben, Disodium EDTA

szkoda,że tak dobre składniki zostały tutaj sponiewierane przez zawartość parabenów

Parabeny są szeroko rozpowszechnionymi środkami konserwującymi stosowanymi w tysiącach róznych produktów kosmetycznych, żywnościowych i farmakologicznych. Ostatnie badania naukowe wykazały, iż parabeny są środkami toksycznymi zatruwajacymi organizm. Człowiek regularnie bombardowany jest małymi dawkami parabenów w przeciągu całego życia i dawki te kumulują się, objawiając się w końcu w postaci choroby. Studia naukowe (badanie chromatograficzne) udowodniły, iż parabeny mają szczególną zdolność kumulowania sie w piersi ludzkiej. Dalsze intensywne badania (metoda chromatografii ) wsród 20 osób z rakiem piersi potwierdziły obecność parabenów w badanej części ciała. Wsród tych 20 chorych na raka piersi stwierdzono koncentrację parabenów: 20.6 ± 4.2 ng g-1 na tkankę. Spośród parabenów o najwyższym stopniu zagrożenia (wartość niepokojąca: 12.8 ± 2.2 ng g-1 na tkankę) 62% z nich zostało już naukowo potwierdzonych. Studia te dowiodły również, iż parabeny można znaleźć nie tylko w piersi mającej objawy chorobowe raka, lecz również w innych zdrowych częściach ciała

Copyright © 2004 John Wiley & Sons, Ltd.
Received: 23 June 2003; Revised: 7 October 2003;
Accepted: 8 October 2003, Digital Object Identifier (DOI) 10.1002/jat.958 About DOI (www3.interscience.wiley.com/doiinfo.html)

Nie polecam tego kremu
Avatar użytkownika
Dezyderi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 18:09

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez monikawo08 » 8 mar 2013, o 14:11

Chciałabym was zaprosić na Bezpłatne Internetowe Szkolenie pt. "Pielęgnacja Twarzy po Zimie."
12 Marca (wtorek) o godz 20:30-21:10
Jeżeli chcecie się nauczyć paru zasad jak dbać o cerę to POLECAM.
Dla uczestniczek przygotowane są PREZENTY od Oriflame!
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy, że macie dostęp do internetu.

Chętne osoby proszę o kontakt mailowy: monikawo08@wp.pl
bądź telefoniczny: 799035186
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które nie należą do klubu Oriflame.
Zapoznaj się też z zaproszeniem:
Obrazek
monikawo08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 13:18

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez aneta23 » 9 mar 2013, o 15:29

Dobrym rozwiązaniem na zmarszczki jest proszek perłowy. Od lat jest stosowany w medycynie chińskiej. Ma właściwości odmładzające i odżywcze. Ja od jakiegoś czasu po prostu dodaję proszek do kremu. Widać znaczną poprawę. Skóra jest promienna, świeża, zmarszczki wygładzone. Polecam wszystkim, którzy wolą naturalne sposoby odmładzające. Można go kupić na Allegro wpisując Pearl Powder.
aneta23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 21:51

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez mrw111 » 11 mar 2013, o 01:33

Słyszeliście o perłowym proszku na potencje ? Widziałem taki na allegro i jestem ciekaw czy jest dobry... Dokładniej chodzi mi o ten :
www.allegro.pl/sklep/2483...rat-na-potencje
mrw111
 

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez szarlotka » 11 mar 2013, o 11:00

Dezyderi napisał(a):Krem o którym pisze moja poprzedniczka zawiera następujący skład INCI

FLOS LEK happy per aqua PROGRAM NAWILŻAJĄCY DO SKÓRY NORMALNEJ 25+

Ingredients (INCI): Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Glyceryl Polymethacrylate, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alkohol, Isopropyl Myristate, Glycoproteins, Yeast (Faex) Extract, Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetale, C 12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Sodium Lactate, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propyl Paraben, Disodium EDTA

szkoda,że tak dobre składniki zostały tutaj sponiewierane przez zawartość parabenów

Parabeny są szeroko rozpowszechnionymi środkami konserwującymi stosowanymi w tysiącach róznych produktów kosmetycznych, żywnościowych i farmakologicznych. Ostatnie badania naukowe wykazały, iż parabeny są środkami toksycznymi zatruwajacymi organizm. Człowiek regularnie bombardowany jest małymi dawkami parabenów w przeciągu całego życia i dawki te kumulują się, objawiając się w końcu w postaci choroby. Studia naukowe (badanie chromatograficzne) udowodniły, iż parabeny mają szczególną zdolność kumulowania sie w piersi ludzkiej. Dalsze intensywne badania (metoda chromatografii ) wsród 20 osób z rakiem piersi potwierdziły obecność parabenów w badanej części ciała. Wsród tych 20 chorych na raka piersi stwierdzono koncentrację parabenów: 20.6 ± 4.2 ng g-1 na tkankę. Spośród parabenów o najwyższym stopniu zagrożenia (wartość niepokojąca: 12.8 ± 2.2 ng g-1 na tkankę) 62% z nich zostało już naukowo potwierdzonych. Studia te dowiodły również, iż parabeny można znaleźć nie tylko w piersi mającej objawy chorobowe raka, lecz również w innych zdrowych częściach ciała

Copyright © 2004 John Wiley & Sons, Ltd.
Received: 23 June 2003; Revised: 7 October 2003;
Accepted: 8 October 2003, Digital Object Identifier (DOI) 10.1002/jat.958 About DOI (www3.interscience.wiley.com/doiinfo.html)

Nie polecam tego kremu



Jejku, jaki długi post i specjalistyczny.. nie wczytuję się w zawartość składu każdego kremu, jednak jestem przeciwniczką takich wypowiedzi, po pierwsze każdy krem teraz poza tymi za 150zł ma jakieś dodatki, po drugie to całe gadanie o parabenach jest tak samo głupie jak gadanie o GMO. Gdybyśmy chciały tak wybierać kosmetyki, to nie byłoby żadnego dobrego kremu. Ja mówię jak kobieta do kobiet, krem dobrze nawilża, nie wywołuje alergii i działa delikatnie przeciwzmarszczkowo, nie będę się tak rozmieniać na drobne ;/ Nie wierzę ani trochę, że przez krem do twarzy dostanę raka, sama jestem na studiach medycznych ;/
szarlotka
 

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez babusek » 11 mar 2013, o 21:47

Od jesieni stosuję ziołowy relastan activ ,widzę wyraźną poprawę kondycji swojej skóry .Zmarszczki się zmniejszyły , skóra zrobiła się jędrna i delikatniejsza .Uważam że dbanie od wewnątrz o skórę daje lepsze efekty niż wszelkiego rodzaju balsamy .
babusek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 22:52

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez aneta23 » 14 mar 2013, o 19:21

Bardzo dobry na zmarszczki jest proszek perłowy. To jeden ze składników chińskiej medycyny tradycyjnej. W Polsce dopiero wchodzi na rynek. Używam go od jakiegoś czasu i szczerze mogę polecić, bo efekty są i to spore. Proszek perłowy ma właściwości odmładzające i poprawiające elastyczność skóry. Jest także bardzo dobry dla włosów i paznokci. W moim przypadku cera zrobiła się odżywiona, a zmarszczki wygładzone. Proszek można nabyć wpisując na allegro Pearl Powder.
aneta23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 21:51

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez rkrecona13rkrecona13 » 19 mar 2013, o 00:45

Ja już zauważyłam niestety coraz większe zmarszczki. Nie jest to fajne, ale nie ma co się załamywać tylko walczyć z oznakami starości.
Zaczęłam pić dużo wody, zakupiłam sobie kwas hialuronowy i nakładam go pod oczy. Mam też przesuszoną skórę bo raz na dwa tyg chodzę do solarium więc na noc dwa razy w tyg smaruję ciało oliwką babino, a rano nakładam balsam nivea sos. Zażywam tez relastan z kwasem hialuronowym. Takie nawilżenie od zew i wew musi dać rezultaty. Już kumpelki mówią mi, że mam ładniejszą skórę, taką jak one to nazwały ostatnio "naciągniętą" :-)
Precz zmarszczkom :angrywife
rkrecona13rkrecona13
 

Re: Co na zmarszczki?

Postprzez Madziulek » 29 mar 2013, o 00:00

Niestety ze zmarszczkami sie nie wygra. Jak rozpoczniemy wstrzykiwanie to co roku musimy iść na powtórki. Lepiej nawilżać organizm i dostarczać im witamin. Na moje zmarszczki mimiczne (a mam ich sporo pod oczami) nakładam serum z kwasu hialuronowego, który zakupuję na allegro, niedrogi krem bebeauty, no i łykam polecone przez moją kumpelę relastan. Razem wszystko do kupy ujędrniło mi skórę, a przede wszystkim mam wrażenie, że zmarszczki się naciągnęły :-) Piję jeszcze pół litra wody, chociaż powinnam 1l, ale słabo mi to idzie :-)
Madziulek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 23:42
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]