bluzka z viskozy

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

bluzka z viskozy

Postprzez marxynaz4 » 4 sty 2012, o 16:57

Witam. Mam zamiar zakupić tą bluzkę http://moda.allegro.pl/sweter-z-pagonam ... 44139.html . Ale ponieważ jest z viskozy chciałam zapytać jaki to materiał , czy jest przyjemny w dotyku i choć trochę przypomina bawełnę. ?
marxynaz4
 

Re: bluzka z viskozy

Postprzez dzo » 4 sty 2012, o 17:12

wystarczy spytać wujka google a nie iść na łatwiznę

"Wiskoza to pozyskiwane z naturalnych związków włókno sztuczne, składające się głównie z celulozy i wytwarzane przemysłowo.

Wiskoza posiada doskonałe higieniczne, antyseptyczne i farbujące właściwości, dzięki którym jej desenie i barwy są niezwykle naturalne. Z wyglądu wiskoza jest podobna do jedwabiu, wełny, płótna lub bawełny, jednak postępować z nią należy o wiele bardziej delikatnie. Włókna wiskozy są zwiewne, miękkie, gładkie, bardzo przyjemne w noszeniu, o niezwykle wyrazistych kolorach.

Sukienki i tkaniny w 100% zrobione z wiskozy są idealne na upał. Są lekkie, przewiewne, nie kleją się do ciała i nie widać na nich plam potu. Niestety łatwo się gniotą mogą się elektryzować i trzeba je prać w szczególny sposób bo np. od wirowania mogą się skurczyć lub stracić pierwotna formę.

Jak prać wiskozę
Prać w temperaturze 30, maksymalnie 40 stopni. Przed pierwszym praniem zmoczyć w zimnej wodzie bo materiał się zbiega. Prać w proszku to tkanin delikatnych, bez wybielacza.

Jak suszyć wiskozę
Lekko odwirować i rozwiesić gdy jest jeszcze mokra, nie zwijać, gnieść ani wyciągać.

Prasowanie wiskozy
Najlepiej prasować na średniej temperaturze na materiał wykręcony na lewą stronę i nie naciskać mocno żelazkiem w okolicy szwów."
dzo
 

Re: bluzka z viskozy

Postprzez Bielizna-Anna » 6 lut 2012, o 13:19

Temat chyba jest już wyczerpany,powyżej masz wszystkie praktyczne informacje na temat tego materiału. Zdecydowałaś się w końcu na zakup tej bluzki?
Bielizna-Anna
 

Re: biała bluzka

Postprzez bettti86 » 1 mar 2013, o 19:43

bluzka jak bluzka nic wyszukanego, może spróbuj jeszcze poszukać gdzieś indziej, na przykład tutaj tym bardziej, że teraz chyba bardziej modne są takie koszule jak ta

Obrazek
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: biała bluzka

Postprzez mojitolover » 7 mar 2013, o 11:56

moim zdaniem raczej średnia. taka trochę starodawna. może poszukaj czegoś na allegro:)
mojitolover
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 16:22

Re: biała bluzka

Postprzez helenka814 » 7 mar 2013, o 18:01

a mi się wydaje, że zakup takiej koszuli z tymi zielonymi dodatkami to dobry pomysł, mi się podoba ObrazekObrazekObrazekObrazek
helenka814
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:54

Re: biała bluzka

Postprzez bikini » 12 mar 2013, o 15:27

Mi też się podoba. Jest jednocześnie bardzo klasyczna, a diabeł tkwi w szczególe :)
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]