Czy można wybaczyć zdradę ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Lea08 » 7 mar 2013, o 00:47

Temat niestety bardzo popularny.....
Dziś kiedy przekładałam się z boku na bok obudził mnie telefon przyjaciółki. On mnie zdradził! Co ja mam teraz zrobić?!!! Spędzone 3 h na telefonie i wiele myśli w głowie jak co on? Nie! Niemożliwe, przecież wszyscy ale nie on! No nic diabli wzięli dzisiejsza prace, ubieram co mam pod ręka i na sygnale pędzę do przyjaciółki. On idealny, szarmancki, wpatrzony w swoją kobietę jak w obrazek, pełne zaufanie. Przepraszam, ale nie wiem co się stało ale zrobiłem to z przypadkowa dziewczyną. Jest mi źle! Wybacz i tak dalej.... Ja znając ich szczęśliwych, dogadujacych się, związek idealny nie potrafiłam powiedzieć nic- żadnej konkretnej rady! Można wybaczyć ? Patrzę teraz na mojego mężczyznę i tak myśle- przecież i on mnie moze zdradzić, czy wybaczyłabym będąc w szczęśliwym związku ?
Avatar użytkownika
Lea08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 09:06

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez 456 » 7 mar 2013, o 01:18

Tak to niestety bywa. Nigdy nie ma się gwarancji na wierność, nawet jak jest w związkach idealnie. Wystarczy tylko chwila, jeden błąd i można zrujnować wszystko. Wiesz... mimo ogromnego uczucia do partnera nie umiałabym mu wybaczyć. I nikt nie jest w stanie przekonać mnie, że jeśli się kogoś kocha i miłość jest prawdziwa to wybaczy się wszystko. Można znieść wiele, bardzo wiele ale nie wszystko. Oczywiście są ludzie, którzy taką zasadą się kierują i wybaczają. Ja bym nie umiała. Wolałabym wyć noce i dnie, cierpieć katusze ale nie byłabym z osobą, którą kocham, która by mnie zdradziła. Same pytania "dlaczego? co było we mnie nie tak, że uległ innej kobiecie?" dosłownie by mnie zeżarły. Nie pogodziłabym tej świadomości, że zrobił to z inną, dotykał ją, całował itd. i miałby robić tak samo ze mną. O nie. Nie dałabym rady przebaczyć. I nawet gdyby żałował, błagał, przepraszał i ludzie mówiliby żeby dla tzw. dobra małżeństwa, dla dzieci ratować wszystko nie ratowałabym, bo już nie byłoby co ratować.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 7 mar 2013, o 06:49

Wiesz ja tez bym nie umiała wybaczyc zdrady . Tez wybralabym cierpienie i placz ale tego nie wybaczylabym
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez UtoleK » 7 mar 2013, o 12:50

Moja ex mnie zdradziła i właśnie wtedy postanowiłem jej wybaczyć, młody związek itd. Zdrada nie była jakaś poważna, ale całowała się z innym. Powiem tak : Nie mogłem się przemóc, żeby ją dotknąć, jak mnie przytulała to chciało mi się rzygać, nie była moja, była brudna i dotykał jej ktoś inny. Rozstałem się z nią po miesiącu. Przepraszam za dosadność słów ale zdrady nie ma nawet sensu wybaczać, zawsze gdzieś tam z tyłu będzie się kołatać myśl, że ona/on robiła to z inną osobą.
Avatar użytkownika
UtoleK
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 14:38

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez paula » 7 mar 2013, o 13:27

pytanie CO TO JEST ZDRADA?
bo czy zdradą można nazwać pocałowanie innej kobiety/mężczyzny? oczywiście to zależy też na ile "odważny" jest ten pocałunek.

powiem szczerze co ja ten temat myślę, może się ze mną nie zgodzicie, trudno ;)
uważam że jeśli ktoś raz zdradził (głównie mam na myśli mężczyzn) to będzie to robił całe życie. Bo przecież nie można ot tak zdradzić swojej pięknej, atrakcyjnej, seksownej kobiety, z którą układa się w łóżku, jest przyjaciółką swojego partnera itd. Jeśli tego facet nie doceni i zdradzi kobietę z inną, to myślicie że nie zrobi tego po raz kolejny jeśli mu wybaczymy?
mówię tutaj głównie o facet z tego względu że kobiety chcą być właśnie takie atrakcyjne, doceniane przez swojego ukochanego itd. A zdradzają tylko wtedy gdy tego brakuje.
Co się dzieje w męskiej psychice że zdradza? nie mam pojęcia, może ma ochotę na małą odskocznię i niesamowity seks z młodą, piękną laską? cóż...

nie można również zakładać że jeśli partner przyjaciółki ją zdradził, to Twój mąż/partner również mógłby to zrobić. I absolutnie o tym nie mów mu!
paula
 

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Lea08 » 7 mar 2013, o 14:06

Myślicie, że lepiej nie mówić o jednorazowym wyskoku ?
Ja mojego byłego faceta zdradzałam z obecnym i do samego końca się mu nie przyznałam (chociaż mógł się domyślać). Nie mogłam powiedzieć prawdy za bardzo mnie to bolało, że go krzywdzę tak bardzo, chociaż nam się nie układało i żyliśmy od dłuższego czasu jak współlokatorzy a nie para, to było cholernie mi źle jak on na mnie spojrzał i się uśmiechnął. Nie kochałam go i zbiegiem czasu myślę, że nigdy nic do niego nie czułam a byłam z nim prawie 5 lat. On miał inny pogląd na świat, był wiele lat starszy ode mnie- ja młoda pełna energii dziewczyna zaczęłam dusić się tym związkiem- praca-uczelnia-dom... Moje wyjście z koleżankami było kontrolowane. Ale to nie było takie złe, póki jego mama nie zaczęła się wtrącać o wszystko! Każdy widział, że jest źle między nami, że facet nie ma jaj i że go nie Kocham. Gdyby nie pojawił się mój obecny nie zostawiłabym go bo zabrakło odwagi.... Gdy zaczęłam spotykać się z innym, zrozumiałam że życie może wyglądać inaczej- lepiej! Ciągnęłam ukrywanie się przez 3 miesiące. Potem postanowiłam się wyprowadzić i powiem, że to był najgorszy dzień w moim życiu. Ale dziś wiem, że postąpiłam dobrze. Chociaż jak to w związkach są wzloty i upadki w obecnym facecie nie brakuje mi niczego i jestem szczęśliwa:) !
Żal mi przyjaciółki i wiem, że dobrze zrobiłam nie mówiąc mojemu byłemu że go zdradzałam. Myślę że w takich sytuacjach lepiej odejść niż zranić jeszcze bardziej!!
Avatar użytkownika
Lea08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 09:06

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez 456 » 7 mar 2013, o 15:32

paula.x111 napisał(a):pytanie CO TO JEST ZDRADA?
bo czy zdradą można nazwać pocałowanie innej kobiety/mężczyzny? oczywiście to zależy też na ile "odważny" jest ten pocałunek.

Oczywiście, że tak. Nie wierzę, że ktoś całuje przyjaciela w usta zamiast cmoknąć w policzek na przywitanie -jeśli już. Nie wyobrażam sobie, żeby mój mężczyzna miał pozwolenie na pocałunki z jakąś inną kobietą i nie wyobrażam sobie żebym sama mogła całować jakiegoś kolegę -bo jeśli seksu nie było to zdrady nie było? Jednym słowem pocałunki to nie zdrada? Bezsens. Dotyk też można uznać za zdradę jeśli jest on jakiś czuły i intymny. Nie mam na myśli zwykłych gestów typu uprzejmy uścisk czy nawet przytulenie kogoś w potrzebie -ale są w tym granice.
Zdrada też może pojawić przez sieć, telefon -niekoniecznie namacalnie. Bo skoro partner zaczyna flirtować z nieznajomą albo zaczyna się pikantna rozmowa to raczej jest to nie na miejscu i druga połówka poczułaby się zdradzona. Niektórzy nie uznają takich wybryków za zdradę jednak moim zdaniem skoro facet flirtuje (lub zabawia się z kimś) przez internet/telefon to także jest to zdrada, ponieważ dzieli fantazje z obcą babą zamiast z partnerką, uprawia wirtualny -ale- seks z kimś innym. To jest już przekroczenie pewnych granic w związku.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 7 mar 2013, o 20:33

tak zdrada tak jak napisała Blackfox całkowicie sie przychylam
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Ines_Ines » 9 mar 2013, o 20:51

Każda zdrada jest inna, każda osoba jest inna. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Avatar użytkownika
Ines_Ines
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 19:01

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez maniurka » 10 mar 2013, o 00:27

Ja kiedyś wybaczyłam zdradę swojemu chłopakowi - żałuję tego.
zdrada to zdrada. Jak dla mnie na dzien dzisiejszy niewybaczalna.
maniurka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 18:45

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Hadassa » 14 mar 2013, o 14:53

Ostatnio koleżanka opowiedziała swoją "sytuację". Wybaczyła swojemu partnerowi, i teraz są małżeństwem, z dwójką dzieci, z ładnym kilkunastoletnim stażem....

Każdy związek jest inny, i każda kobieta jest inna..
W takim wypadku nasuwa mi się pytanie, czy ja bym wybaczyła.... i odpowiedz jest jedna... nie wiem....

pytanie jaki jest partner, jak sie zachowuje, jaki ma stosunek do innych kobiet, i czy się to może powtórzyć....
ale i pytanie do samej siebie, czy potrafię być z nim, wiedząc że był z inną...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez tomeh » 14 mar 2013, o 19:22

Z punktu widzenia faceta którym jestem - nigdy bym nie wybaczył zdrady mojej kobiecie i sam nigdy bym jej nie zdradził. I tyle w tym temacie. Zdrada to dla mnie koniec związku bez względu na jej okoliczności.

tomeh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 02:37

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Nala » 17 mar 2013, o 23:02

Niestety, zdrada jest potworną rzeczą, ale cholernie realną. Ja wychodzę z założenia, że można wybaczyć wiele rzeczy, ale zdradę - nigdy. Wybaczyłam zdradę mojej pierwszej miłości i to był wielkiiii błąd. Dlaczego? Dlatego, że nigdy mu nie zaufałam, ciągle widziałam przy nim tą dziewczynę no i... zdradził mnie jeszcze raz. Rzuciłam go w cholerę i teraz jestem z kimś, kto mnie szanuje. Zasługuje na to. Każda kobieta zasługuje na to żeby być tą jedyną.
Nala
 

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez thomask1 » 20 mar 2013, o 12:56

Wszystko można wybaczyć pytanie tylko czy jest sens

thomask1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 12:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 20 mar 2013, o 12:59

zdrade sie ciezko wybacza niestety . mowic jest łatwo , ale gdy w realu to jest calkiem inaczej
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez 456 » 20 mar 2013, o 13:15

Tak. Jeśli ktoś jest w stanie poukładać swoją psychikę po tak wielkim ciosie, to jest w stanie wybaczyć. Są osoby, które żałują skoku w bok i są w stanie nie powtórzyć tego samego błędu.
Czy jest sens wybaczać? U mnie nie byłoby żadnego.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 20 mar 2013, o 13:36

ja sama nie wybaczyłabym
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Gorseciarka_pl » 20 mar 2013, o 14:40

Trudno odpowiedzieć w pełni świadomie, gdy nie przeżyło się takiej sytuacji. Można jedynie gdybać, zakładać to, jakbyśmy się zachowali. Znam związki, które po zdradzie rozpadły się i wyszło to wszystkim na dobre. Mam też styczność z osobami, które były zdradzone i wybaczyły. I tutaj też jest różnie. Niektórzy się męczą, inni są bardzo szczęśliwi. Nie ma reguły.

www.gorseciarka.pl - bielizna damska, bielizna nocna, outlet. Zapraszamy :))

Obrazek
Gorseciarka_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 14:34

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 20 mar 2013, o 14:53

tak to jest indywidualnosc
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez igorek » 20 mar 2013, o 21:13

Niestety facet nie postrzega zdrady tak jak kobieta.Dla niego zdrada nie jest równoznaczna z niekochaniem swojej partnerki.On postrzega to jako głupi błąd,który kobieta jeśli kocha powinna wybaczyć i zrozumieć..tak to niestety jest.Ale jeśli naprawde żałuję i będzie przez długi czas udowadniał,że naprawdę żałuję i więcej tego nie zrobi może warto dać kolejną szansę.Tylko nie ma co za szybko wybaczać.Niech pożyje w niepewności to mu dobrze zrobi.


Interesujesz się czym jest asdawjkhph pozycjonowanie ? Sprawdź!

Ostatnio edytowano 4 lip 2013, o 09:39 przez igorek, łącznie edytowano 1 raz
igorek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:03

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez oOosylwiaoOo » 20 mar 2013, o 22:03

W życiu nie wybaczyłaby zdrady. Choćbym miała płakać po kątach to nigdy bym nie wybaczyła, a tym bardziej nie mogłabym żyć z taką świadomością, że osoba która jest obok była z inną.
oOosylwiaoOo
 

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez MlecznaCzekolada » 24 mar 2013, o 14:01

Sama byłam w takiej sytuacji. Moj byly partner zdradzal mnie przez 7 miesiecy ze swoja przyjaciolka, ktora widzialam chyba raz na oczy. Wybaczylam mu za pierwszym razem, bo opowiadal jak bardzo mnie kocha i obiecal, ze zerwie z nia kontakt no a ja bylam glupia i mu zaufalam. To nigdy nie wychodzi, jezeli ktos raz zdradzi w jakikolwiek sposob, to moze to zrobic ponownie i tylko sprawic partnerowi ogromne cierpienie. Mi bycie z nim dalej bardzo zniszczylo zycie i mimo iz minelo juz duzo czasu, to nadal ponosze tego konsekwencje. No a on zapewne nadal robi swoje i jest szczesliwy...

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 24 mar 2013, o 15:21

tak zawsze jest to ze jak ktos raz zdradził to ponownie moze zdradzic . wiec ja nie wybaczyłabym zdrady bo nieumialabym zapomiec
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Hadassa » 25 mar 2013, o 09:32

I tu Ela, poruszyła jeszcze jedną istotną kwestie, wybaczyć nie dla wszystkich znaczy zapomnieć....
coś na zasadzie "wybaczam ci, ale będę o tym pamiętać..."

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez elzbieta45 » 25 mar 2013, o 09:40

Bo dla mnie wybaczenie jest rownoznaczne z zapomieniem . a mysle , ze slowo wybaczam nie zawsze idzie w parze , zapomne . a tak by musiało byc . WYBACZAM I ZAPOMINAM
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron