Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Moja własna firma

Postprzez koolas1 » 25 mar 2013, o 17:35

Wszystko zależy jakie będziesz miała ceny, skąd będziesz ściągać sprzęt, gdzie zlokalizujesz ten sklep. To nie jest taka prosta sprawa to na prawde trzeba przemyśleć :)
koolas1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 17:26

Re: Moja własna firma

Postprzez krysia19 » 28 mar 2013, o 10:36

Trochę jest tego na rynku ale wszystko jest coraz bardziej skomputeryzowane więc powinno wypalić. Pamiętaj aby zaopatrzyć się w oprogramowanie, które pomoże ci w prowadzeniu działalności;)
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Moja własna firma

Postprzez Hadassa » 30 mar 2013, o 09:18

wszystko zależy od tego jaki to jest rodzaj działalności i na jakim podatku jesteś....
masz do wybory 36, 36L i 28 ale to już ryczałt

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Moja własna firma

Postprzez ola.nowik » 3 kwi 2013, o 19:40

do firmy potrzebne są różne rzeczy polecam zaopatrzyć się w produkty w firmie NEOPAK tresc zmieniona prze moderatora

Ostatnio edytowano 19 kwi 2013, o 14:48 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Moja własna firma

Postprzez Misiek » 5 kwi 2013, o 17:31

Musisz przede wszystkim przebadać rynek, dowiedzieć się czy taki biznes jest potrzebny w tamtym miejscu. Poza tym musisz również trochę dowiedzieć się na temat prowadzenia firmy. Zajrzyj sobie na tresc zmieniona przez moderatora i poczytaj porady biznesowe tam zawarte. Myślę, że pomogą.

Ostatnio edytowano 19 kwi 2013, o 14:51 przez Misiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Misiek
 

Re: Moja własna firma

Postprzez Babeczkowa_ewa » 12 kwi 2013, o 08:44

Ech, też chciałabym założyć własną firmę, ale mam sporo obaw i na razie od 2 lat walczę ze sobą, nie podejmując w tym kierunku żadnych kroków, poza przyniesieniem do domu dokumentacji, którą należy wypełnić, składając wniosek o DG.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Moja własna firma

Postprzez olekso » 12 kwi 2013, o 16:20

Babeczkowa_ewa napisał(a):Ech, też chciałabym założyć własną firmę, ale mam sporo obaw i na razie od 2 lat walczę ze sobą, nie podejmując w tym kierunku żadnych kroków, poza przyniesieniem do domu dokumentacji, którą należy wypełnić, składając wniosek o DG.


Moim zdaniem nie jest to takie proste. Nie opłaca się zakładać firmy bo samego zusu trzeba sporo płacić... same podatki niestety.

Pozdrawiam
olekso
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 16:03

Re: Moja własna firma

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:22

ZUSiu masakruje małe przedsiębiorstwa. To bezsensu, że wszyscy mają tę samą stawkę.
pomcia
 

Re: Moja własna firma

Postprzez ola.nowik » 19 kwi 2013, o 14:45

Jeśli zatrudniasz pracowników, pamiętaj że Twoim obowiązkiem jest ich przeszkolić z BHP. Polecam Firmę BEST, która realizuje takie szkolenia . tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 19 kwi 2013, o 14:48 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Moja własna firma

Postprzez ewelina890 » 18 maja 2013, o 13:24

A ja z chłopakiem założyliśmy firmę :) A mianowicie usługi informatyczne. Jak narazie mamy mało zleceń gdyż działamy dopiero 1,5 mc. Jeżeli któraś z Was przymierza się do otwarcia czegoś swojego to polecam Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Oni pomagają w zakładaniu własnej działalności. Płaci im się 250 zł netto co mc a w zamian gwarantują księgowośc, zus, prawnika itp... Naprawdę polecam :)
ewelina890
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 20:36

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez dalima » 10 mar 2017, o 15:33

warto sprawy księgowe powierzyć sprawy fachowcom z własnego doświadczenia polecam biuro rachmistrzowie z Warszawie
dalima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 14:36

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez Liliana » 10 cze 2017, o 08:49

Pomysł na firmę to dopiero początek,trzeba jeszcze zadbać o to żeby firma miała klientów i przynosiła zyski i masa innych spraw papierkowych.

Liliana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 08:44

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:17

Jak najbardziej ma prawo wypalić, ale pamiętaj że konkurencja w tej branży jest naprawdę ogromna i ciężko nieraz wygrać ze starymi wyjadaczami na rynku.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez yang » 17 sie 2017, o 11:17

Ciężko cokolwiek diagnozować przy tak skąpych i oszczędnych informacjach, jakich udzieliłeś. Jeszcze kilka lat temu powiedziałabym, że taki biznes musi wypalić, ale teraz nie jestem pewna.

yang
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sie 2017, o 11:02

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez zebra12 » 7 wrz 2017, o 12:05

Sklep komputerowy to już nie jest żadne novum, tak jak kilka lat temu, więc może być róż nie z takim biznesem.

zebra12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 11:44

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez Kalina88 » 27 sie 2018, o 18:20

W temacie zakładania i prowadzenia własnej firmy mogę polecić księgowość online. Prowadzenie w ten sposób własnej rachunkowości naprawdę sprawia, że można zaoszczędzić bardzo dużo własnego czasu i dzięki temu poświęcić go na rozwój firmy. Albo po prostu odpoczynek:)

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez lexyy » 19 gru 2018, o 15:52

Na pewno dobrze jest mieć sprawdzoną księgowość, my akurat mamy abonament w tax care, nie wychodzi to drogo bo miesięcznie mieścimy się w stówce. Wszystko załatwiam online co dla mnie jest mega wygodne, bo też jestem na bieżąco w sprawach także jak nie ma mnie w PL
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez docha » 22 gru 2018, o 21:46

A korzystasz może z jakichś ich dodatkowych pakietów? Widziałam na stronie, że mają tego sporo. Opłaca się brać to u nich?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez lexyy » 9 sty 2019, o 12:57

Opłaca jak najbardziej, wiem że na start daja za free na 3 miesiące pakiet IT i prawny, możesz sobie przetestowac, ja często z prawnego korzystam, bo miałam małe problemy z jednym kontrahentem i dzięki ich pomocy udało się to szybko i bezboleśnie załatwić, nie musiałam szukać sama na własną rękę prawnika.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez Aga21 » 9 mar 2020, o 13:16

Myślę że teraz jest tak duże zapotrzebowanie na tego typu firmy, że calkiem prawdopodobne że to wypali. Jednak potrzebna jest dobra organizacja w firmie i spore zaangażowanie. Żeby sobie odjąć trochę obowiązków polecam firmę https://asystahr.pl/kadry-i-place-w-lodzi/ zajmują się zarówno księgowością, płacami, sprawami związanymi z RODO itd. Nie będziesz się musiał przejmować że na samym początku zapomnisz o jakimś dokumencie i dostaniesz karę :)
Aga21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 sty 2020, o 17:18

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez szpatułka » 11 mar 2020, o 13:30

jesli chodzi o stacjonarne sklepy to przede wszystkim trzeba się rozeznać w rynku wokół czy się nie wtranżolisz z interesem obok bardzo prężnie działającej firmy o podobnym profilu bo wtedy marny twój los :P natomiast na pewno bym spróbowała jeśli jest taka nisza w twojej okolicy. co do sklepu to kupiłabym oprogramowanie i rozszerzyła działalność o sklep internetowy choć to na pewno dodatkowe koszty
szpatułka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 06:48

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez russel.agustin » 17 sty 2022, o 13:40

Jeżeli prowadzisz własną firmę, która zatrudnia pracowników, to polecam Ci zainwestować w szkolenia dla pracowników. Mogą to być na przykład szkolenia z zakresu liderstwa, zarządzania emocjami, czy też budowania zaangażowania zespołu. Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Pozdrawiam! :D

Avatar użytkownika
russel.agustin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sty 2022, o 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez arena » 29 sty 2022, o 09:23

A czy jakiś program do zarządzania pracownikami jesteście w stanie mi polecić? Zależy mi na czymś sprawdzonym, co faktycznie będzie dobrze mi służyć. Szczerze mówiąc, to myślałam nad FaciliTime ale chętnie poznam tutaj również wasze zdanie.
arena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 gru 2019, o 20:01

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez CherylCole » 17 mar 2022, o 16:48

Mając własną firmę nie zapominajmy również o takich rozwiązaniach jak jej promocja czy to za pomocą kanału social media czy też poprzez dodawanie strony firmowej do katalogów jak tutaj https://firmy.malbork.pl/
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Moja własna firma -sklep komputerowy/ serwis

Postprzez barrows.jabari » 26 mar 2022, o 13:50

Myślę, że jeżeli prowadzisz własną firmę to musisz korzystać z usług firmy, która oferuje na przykład różnego rodzaju instalacje przemysłowe lub remonty i modernizacje maszyn. Jest to bardzo ważne, jeżeli masz swoją własną firmę. Pozdrawiam! :D

Avatar użytkownika
barrows.jabari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 mar 2022, o 13:43
Lokalizacja: Prochowice
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]