założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez karuszka » 19 mar 2013, o 15:03

A social media, portale społecznościowe? Jeśli już wiesz jaki jest target strony, czyli docelowy użytkownik, możesz go znaleźć w internecie. Fora, portale, zakładaj konta i pukaj od drzwi do drzwi;-)

http://www.e-wozki-widlowe.com/ - Responsywnie i mobilnie
karuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 15:46

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez klosenberg » 21 mar 2013, o 19:33

Ja proponuję również, żebyś założyła fanpejdż sklepu na Facebooku. Codziennie nowe wpisy, ciekawostki, jesli to dobrze poprowadzisz, zyskasz sporo fanów, którzy sami będą sobie przekazywać rekomendacje Twojego sklepu :)

pilnie poszukuję olympus sz30
klosenberg
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 18:52

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez koolas1 » 25 mar 2013, o 17:36

Spróbuj marketingu szeptanego na forach, to jest dosyć dobry sposób ;)
koolas1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 17:26

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez bikini » 29 mar 2013, o 12:55

koolas1 napisał(a):Spróbuj marketingu szeptanego na forach, to jest dosyć dobry sposób ;)


Też tak myślę. Buzz jest teraz dosyć mocno rozpowszechniony, będąc aktualnie jedną z bardziej skutecznych metod reklamy w sieci. Warto zainwestować jednak w firmę, która się na tym zna i poprowadzi daną kampanię fachowo i efektywnie, a o to jednak wciąż trudno.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 29 mar 2013, o 13:09

I finansowo na początek na pewno ciężko byłoby sprostać wymaganiom takiej firmy :(

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:24 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez jovika89 » 4 kwi 2013, o 13:29

Sama się borykam z takim problemem, tylko że my z mężem may jeszcze dodatkowo sklep stacjonarny a sklep WWW to udział około 0,3 %. Nie korzystamy z allegro i żadnych tam Ceneo, trochę nam znajomy pozycjonował ale widać to za mało.
Ciężko zmienić jest przyzwyczajenia internautów którzy wybierają porównywarki lub korzystają z allegro(a ten serwis od niedawna jak wiemy ma wysokie prowizje).

Avatar użytkownika
jovika89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Betty33 » 5 kwi 2013, o 09:31

Reklamuj swoja firmę na różnych forach, ktoś wcześniej chyba już o tym wspomniał.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 11 kwi 2013, o 18:03

Dziękuje jeszcze raz za wszystkie uwagi, ja ostatnio doszłam do wniosku że zamiast płacić za pozycjonowanie postaram się inaczej znaleźć i przyciągnąć do siebie klientów ;)

Kurcze sklep już trochę działa pod adresem http://www.sklep-datura.pl , kilku klientów miałam poprzez allegro tylko jeszcze nikt mi się nie zarejestrował w sklepie :( nie wiem w czym jest problem :( pomocy :( :( :( :( :(

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:25 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez olekso » 12 kwi 2013, o 16:11

Wiesz, napisz do tej osoby: lvcas@onet.eu - zajmuje się marketingiem szeptanym i umie dość dobrze rozreklamować sklepy internetowe :) Sama się o tym przekonałam (ruch wzrósł o połowę!)

Pozdrawiam
olekso
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 16:03

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 12 kwi 2013, o 19:54

olekso napisał(a):Wiesz, napisz do tej osoby: lvcas@onet.eu - zajmuje się marketingiem szeptanym i umie dość dobrze rozreklamować sklepy internetowe :) Sama się o tym przekonałam (ruch wzrósł o połowę!)



Raczej nie skorzystam z usług tej osoby bo to nie jest osoba godna polecenia ( sprawdzałam na innych forach )

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:26 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:42

Ładny sklep. Szczerze mówiąc sama nie dasz rady zająć się wszystkim. Nie polecam spamowania, strasznie to irytujące i osobiście nie korzystam ze sklepów które nagminnie wrzucają linki na fora. Poza tym, to co zawsze mi znajomi powtarzają co z tego, że ruch na stronie się zwiększa jak nie ma to przełożenia na sprzedaż?
Mogę ci polecić osobę, która się zajmuję optymalizacją kanałów ale to napisz na priv.
pomcia
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 13 kwi 2013, o 12:50

pomcia napisał(a):Ładny sklep. Szczerze mówiąc sama nie dasz rady zająć się wszystkim. Nie polecam spamowania, strasznie to irytujące i osobiście nie korzystam ze sklepów które nagminnie wrzucają linki na fora. Poza tym, to co zawsze mi znajomi powtarzają co z tego, że ruch na stronie się zwiększa jak nie ma to przełożenia na sprzedaż?
Mogę ci polecić osobę, która się zajmuję optymalizacją kanałów ale to napisz na priv.


Cenna rada, faktycznie nic to czasami nie daje. Ale z drugiej stronie na początku nie stać mnie na zainwestowanie w reklamę :(
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez xena » 17 kwi 2013, o 12:56

Najlepiej zacząć ten sklep pozycjonować. Któż zrobi to lepiej niż specjaliści z zakresu pozycjonowania strony.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 17 kwi 2013, o 13:44

Ostatnio spotkałam się z opinią że mam za mało towaru więc powinnam się skupić zarazie na sprzedaży na Allegro ? co o tym myślicie ?

link do sklepu :

www.sklep-datura.pl

link do sklepu na allegro :

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=27508356
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez bluszcz » 18 kwi 2013, o 14:32

Ja bym polecała założyć sobie fanpage na facebooku. Wiadomo, że to tam najwięcej ludzi siedzi i robią to całymi dniami!
Potem musisz zdobyć trochę fanów - oczywiście znajomych, ich znajomych itd. A potem możesz skorzystać ze strony http://likeplus.eu/. Zdobędziesz fanów, dzięki systemowi zadań możesz zdobyć też komentarze i aktywność. Kolejni fani będą się sami pojawiać i będą zdecydowanie bardziej chętni, by rozmawiać, komentować itd. Możesz też skorzystać z aplikacji społecznościowych, zresztą oni pomogą też zbudować fanpage, a nawet mogą go obsługiwać.
22 364 jest już zarejestrowanych (w tym moja przyjaciółka, dzięki której wiem o http://likeplus.eu/ :)), a liczba kliknięć "Lubię to!" przez tę stronę przekroczyła już 10 milionów! To świetna alternatywa dla kupowania fanów na allegro, które może spowodować, że zablokują Ci stronę.
bluszcz
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez bikini » 18 kwi 2013, o 14:47

xena napisał(a):Najlepiej zacząć ten sklep pozycjonować. Któż zrobi to lepiej niż specjaliści z zakresu pozycjonowania strony.


Masz rację. Fachowe wypozycjonowanie plus profesjonalny buzz to teraz podstawa w promowaniu strony i pozyskiwaniu klientów.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Emcia » 22 kwi 2013, o 17:03

Basia1994 napisał(a):cześć dziewczyny, niedawno założyłam sklep internetowy, i nie wiem jak pozyskać klientki ( docelowo jedne z NAS ). Póki co graficy stawiają samodzielny sklep na nogi, więc pomyślałam że powystawiam kilka rzeczy na allegro, ale widzę że kiepsko mam z tą sprzedażą , ludzie chyba mi nie ufają bo jestem nowa :( co Wy o tym myślicie ?

Pomocy !!!

Sam sklep jest ważny, ale jego istnienie nie wystarczy - trzeba go jeszcze wypromować. Moim zdaniem tu najlepiej zdecydować się na pozycjonowanie, żeby zapewnić mu wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. A jak kwestia domeny i hostingu? Znam jedną dobrą firmę, która świadczy takie usługi, więc jak coś to możesz do nich napisać: http://www.ibe.pl/
Avatar użytkownika
Emcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:31

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez ptaszeczki » 23 kwi 2013, o 13:27

Ja na razie dopiero uczę się, jak liczyć się na rynku pracy, ale gdybym miała sklep internetowy to zrobiłabym małe wizytówki i dawała każdemu. Można położyć w zaprzyjaźnionym sklepie, dać koleżankom, aby przekazały dalej itp.
ptaszeczki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 15:08

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 24 kwi 2013, o 12:47

ptaszeczki napisał(a):Ja na razie dopiero uczę się, jak liczyć się na rynku pracy, ale gdybym miała sklep internetowy to zrobiłabym małe wizytówki i dawała każdemu. Można położyć w zaprzyjaźnionym sklepie, dać koleżankom, aby przekazały dalej itp.

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki :) co ja bym bez was zrobiła ... wizytówki już mam gotowe i mini ulotki :) w weekend coś porozdaję :) mam nadzieję że będzie efekt :)
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez grazynka12 » 27 kwi 2013, o 17:05

FB i pozycjonowanie najlepiej :) I może jeszcze Googl Adwords.
grazynka12
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez joanna87 » 16 maja 2013, o 13:52

jeśli chcesz zbudować markę na allegro zacznij od kupowania drobnych rzeczy tak żeby mieć komentarze, ja zrobiłam tak że sprzedawałam wszystko za 1 zł z domu bezcenny minimalnej co w domu zalegało. Stare głośniki komputerowe, monitor CRT, telefon, części komputerowe, maskotki itd. musisz wyrobić wiarygodność. Dziś za 1 zl wszystko się sprzeda.

Załóż sobie dotpay lub coś podobnego aby mogli płacić poprzez ten system aby czuli się bezpiecznie.

Szukasz pracy jeśli tak to zobacz pracę za granicą oferypracyzagranica.com.pl
joanna87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2013, o 13:29

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 23 maja 2013, o 15:35

joanna87 napisał(a):jeśli chcesz zbudować markę na allegro zacznij od kupowania drobnych rzeczy tak żeby mieć komentarze, ja zrobiłam tak że sprzedawałam wszystko za 1 zł z domu bezcenny minimalnej co w domu zalegało. Stare głośniki komputerowe, monitor CRT, telefon, części komputerowe, maskotki itd. musisz wyrobić wiarygodność. Dziś za 1 zl wszystko się sprzeda.

Załóż sobie dotpay lub coś podobnego aby mogli płacić poprzez ten system aby czuli się bezpiecznie.


Dziękuje Joasiu za radę. Idąc za twoją radą mam już działający system płatności DOTPAY :)

Sprzedaż ruszyła, moje obawy w dużej mierze się nie sprawdziły. Pierwsi klienci pojawili się mniej więcej dopiero po miesiącu. Dziś mam ich już :) kilkudziesięciu ( około 30 :D ) , co mnie bardzo cieszy.

Sprawdza się rabat powitalny za zarejestrowanie się na stronie, dzięki temu kupujący można sporo zaoszczędzić.

Większy nacisk kładę na reklamę stacjonarną, trochę lokalną (ulotki) . Mój sklep nabrał wyrazu :D , kilka rzeczy pozmieniałam. Wpadnijcie czekam na wasze opinie ;) ?

http://www.sklep-datura.pl
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 12 lip 2013, o 12:47

Postanowiłam odświeżyć temat, ponieważ potrzebuję waszą opinię na temat aktualnego wyglądu sklepu, co wam się w nim nie podoba, a może wręcz przeciwnie wszystko jest ok .

adres sklepu http://www.sklep-datura.pl

Dzięki waszym opiniom wprowadziłam kilka zmian i powiem szczerze że skorzystał na tym wizerunek sklepu ;)
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez unilka545 » 14 lip 2013, o 14:51

Polecam reklamę na kalendarzach. Sposób dobry dla każdej firmy, więc dla Twojej też :) Znalazłam takie dla siebie http://www.kalendarze.net.pl/ - duży wybór.
unilka545
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lip 2013, o 14:48

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez vicky0019 » 16 lip 2013, o 09:21

O tak ja dla swojej formy wybrałam kalendarze trójdzielne
Obrazek
Bardzo ładnie wyglądają i mają dużą powierzchnię reklamową. :D

Ostatnio edytowano 16 lip 2013, o 10:12 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img]nie boli

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]