W czym prać?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

W czym prać?

Postprzez MamaAnia » 24 mar 2013, o 21:42

Czego używacie do prania? Proszku, płynu, kulek czy może żelu? Co u Was sprawdziło się najbardziej?
Ja jak na razie używałam tylko proszku i postanowiłam spróbować czegoś innego i zastanawiam się od czego zacząć ;) Co polecacie?
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: W czym prać?

Postprzez Zorka » 25 mar 2013, o 11:46

A myślisz o czymś ekologicznym jak orzechy piorące?
Zorka
 

Re: W czym prać?

Postprzez MamaAnia » 12 kwi 2013, o 08:20

Nawet nie wiedziałam że orzechy są ekologiczne ;) Chodzi mi o to co dobrze wypierze, bez dodatkowego płukania bo przy proszku zawsze musiałam płukać jeszcze raz. Póki co zastanawiam się nad żelem, jest gęsty a zarazem szybko rozpuści się w wodzie i nie trzeba będzie płukać dodatkowo. Możecie mi jakiś polecić? Co używacie?
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: W czym prać?

Postprzez Kikimora » 12 kwi 2013, o 11:38

Polecam Formil Fine, niebieski, kupiony w Lidlu. Wystarcza na41 prań. Pachnie cudnie. Jest jeszcze różowy do wełny, jedwabiu i wiskozy. Też fajny , ale mnie się zapach mniej podoba. Cena bardzo przyjemna jest i nie rujnuje kieszeni.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: W czym prać?

Postprzez grazynka12 » 12 kwi 2013, o 14:13

ja piorę zawsze w Vizirze, wczoraj kupiłam w polo na promocji 20 dychy za kg :)
kiedś próbowałam w płynach do prania, ale zdecydowanie jednak wolę proszki do prania.
jedyne czarne rzeczy czasem przepieram jednak w płynach, a nie w proszku
grazynka12
 

Re: W czym prać?

Postprzez a_gatka » 12 kwi 2013, o 17:50

A ja podobnie jak babcia i mama piorę w E. I płukam zresztą też, bo mają świetne i trwałe zapachy te ich płyny. Kiedyś używałam białego, ale ostatnio zakochałam się w fioletowym Perfume Style. Całe mieszkanko mi nim pachnie i na długo pozostawia ładny zapach w szafach.
a_gatka
 

Re: W czym prać?

Postprzez hazel » 12 kwi 2013, o 19:15

Jeśli przy proszku musiałaś płukać np. 2 razy, to dawałaś za dużo proszku - to oczywiste :)

Ktoś wie z Was, ile kosztuje budowa domu? Potrzebuję szacowanych liczb... wszelkie propozycje mile widziane.
hazel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 19:06

Re: W czym prać?

Postprzez MamaAnia » 15 kwi 2013, o 10:04

za dużo raczej nie, myślę ze to wina zawartości pralki bo przeważnie ślady po proszku zostają mi na jeansach i kurtkach które nie zawsze się dobrze wypłuczą.

A co do płynów to właśnie ostatnio z biedronki kupiłam czerwony jubileuszowy, przepięknie pachnie i co ważniejsze zapach nie znika po wyjęciu z pralki tylko długo jeszcze utrzymuje się na ubraniach.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: W czym prać?

Postprzez joleczka55 » 15 kwi 2013, o 19:07

Ja do prania swoich ubrań zawsze używałam proszku do prania. Jednak niedawno (gdy właśnie moja ulubiona sukienka wieczorowa została zniszczona - plamy z proszku) przerzuciłam się na płyn do prania. I chyba przy nim pozostanę.
joleczka55
 

Re: W czym prać?

Postprzez gohusia » 21 kwi 2013, o 14:10

MamaAnia napisał(a):
A co do płynów to właśnie ostatnio z biedronki kupiłam czerwony jubileuszowy, przepięknie pachnie i co ważniejsze zapach nie znika po wyjęciu z pralki tylko długo jeszcze utrzymuje się na ubraniach.


Masz na myśli E Ruby Rose? ja go uwielbiam.. tak wygląda
Obrazek
gohusia
 

Re: W czym prać?

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 21 kwi 2013, o 14:30

A ja nie jestem zadowolona z płynów E i z proszku też nie. Nie rozpuszczał mi się i pozostawała sól na ubraniach a po płynie zacieki na jasnych rzeczach. Do płukania tylko Cocolino bo pięknie i długo pachnie :lol:

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: W czym prać?

Postprzez maja1823 » 28 kwi 2013, o 20:22

Ja do bialego używam wyłącznie wizir lub persil. Są nie zastąpione jak dla mnie. Mam w domu przedszkolaka :-) i rzeczy naprawdę super dopieraja się. Do ciemnych ubrań lubię płyn kokosal :-)
maja1823
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 13:34

Re: W czym prać?

Postprzez maja1823 » 28 kwi 2013, o 20:22

Ja do bialego używam wyłącznie wizir lub persil. Są nie zastąpione jak dla mnie. Mam w domu przedszkolaka :-) i rzeczy naprawdę super dopieraja się. Do ciemnych ubrań lubię płyn kokosal :-)
maja1823
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 13:34

Re: W czym prać?

Postprzez pomcia » 29 kwi 2013, o 10:01

Ja ostatnio używam typowo retro płynu czyli płyn K. E nie jest zły tylko trzeba uważać by nie przesadzić z ilością, bo będzie zbyt mocno pachniał. Jeśli chodzi o ekologiczne, to nie tylko orzechy - które piorą różnie (albo mnie się tak wydaje) ale są płyny z naturalnych składników, już kiedyś wspominałam o płynach z lily's eco clean. Dobre rozwiązanie jak masz problemy alergiczne.
pomcia
 

Re: W czym prać?

Postprzez dzo » 29 kwi 2013, o 18:37

Z płynów do płukania to najlepszy Lenor jest
dzo
 

Re: W czym prać?

Postprzez MamaAnia » 30 kwi 2013, o 22:57

CynamonkaZrodzynkiem napisał(a):A ja nie jestem zadowolona z płynów E i z proszku też nie. Nie rozpuszczał mi się i pozostawała sól na ubraniach a po płynie zacieki na jasnych rzeczach. Do płukania tylko Cocolino bo pięknie i długo pachnie :lol:

u mnie się nic nie dzieje, znaczy sie dzieje bo ładnie dopiera wszystko więc moze to kwestia przepełnionej pralki albo za krótkiego płukania?
Co do skuteczności E to znalazłam nawet ranking SPAM nasz polski proszek na pierwszym miejscu ;)


gohusia, tak o ten właśnie chodzi, pachnie cudownie i długo ;)

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:53 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: W czym prać?

Postprzez hot.n.cold » 25 maja 2013, o 10:52

Probowalam wielu srodkow do prania. Proszki to zlo! Najlepsze sa plyny. Nie koniecznie w gotowych zaszetkach. Jeseli robi sie male pranie np tylko kilka rzeczy konkretnego koloru to plyn wychodzi ekonomiczniej. Dla mnie najlepiej sprawdzil sie zel persil i do bialego i do koloru. Do bialych koszul dodaje jeszcze odrobine vanisha - zawsze wszystko zejdzie, nie musze martwic sie o kolniezyki nawet. Do dzieciecych ciuszkow bardzo brudnych rowniez leje vanish dodatkowo (nie uzywac przy niemowletach!) ale wtedy nastawiam dodatkowe oprogramowanie z wieksza iloscia wody i podwojnym plukaniem aby dobrze wyplukalo vanish :)
hot.n.cold
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 10:26

Re: W czym prać?

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 26 maja 2013, o 11:53

MamaAnia napisał(a):
CynamonkaZrodzynkiem napisał(a):A ja nie jestem zadowolona z płynów E i z proszku też nie. Nie rozpuszczał mi się i pozostawała sól na ubraniach a po płynie zacieki na jasnych rzeczach. Do płukania tylko Cocolino bo pięknie i długo pachnie :lol:

u mnie się nic nie dzieje, znaczy sie dzieje bo ładnie dopiera wszystko więc moze to kwestia przepełnionej pralki albo za krótkiego płukania?
Co do skuteczności E to znalazłam nawet rankin SPAM nasz polski proszek na pierwszym miejscu ;)


gohusia, tak o ten właśnie chodzi, pachnie cudownie i długo ;)


Rozmawiałam z innymi dziewczynami i u nich tak samo prał E czyli zostawiał sól na ubraniach. Chyba nam wszystkim na raz nie szwankuje pralka i jej nagminnie nie przepełniamy. Ja już się dałam skusić promocji i więcej tego proszku nie kupię.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:54 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: W czym prać?

Postprzez MamaAnia » 28 maja 2013, o 12:32

Może nie pralka a ilość proszku jest winna, mnie nic takiego nie spotkało, może dlatego ze płukanie mam przeważnie podwójne, proszku za dużo nie sypie i głównie piorę w 50-60st. Do niższych temperatur używam płynu/żelu do prania. Skoro używasz płynów do płukania to wierzyć mi się nie chce że zacieki zostają po jakimkolwiek proszku, może to wina płynu? Chociaż cocolino swojego czasu był dobry, teraz nie wiem bo nie używam.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: W czym prać?

Postprzez vidis » 30 lip 2013, o 09:34

Bo proszki są teraz skoncentrowane a ludzie nadal sypią dużo. Z tym, że są proszki które zostają na ubraniu, mimo sypania minimalnej ilości.
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: W czym prać?

Postprzez malinka 61 » 21 paź 2013, o 19:41

Piorę w proszku Ariel . :lol:

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: W czym prać?

Postprzez myszka28 » 21 paź 2013, o 20:13

Ja od lat piorę w proszku E i jestem zadowlona
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: W czym prać?

Postprzez KruczoCzarna » 23 paź 2013, o 13:14

A próbowała któraś z Was orzechów piorących? :> jestem ciekawa, czy to eko rozwiązanie sprawdza się też przy miejskiej, twardej wodzie?
KruczoCzarna
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 10:37

Re: W czym prać?

Postprzez malinka 61 » 23 paź 2013, o 16:52

Słyszałam że orzechy dobre są tylko do rzeczy mało zabrudzonych , takich tylko do odświeżenia , więc ich nie kupowałam

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: W czym prać?

Postprzez grazynka12 » 21 lis 2013, o 01:54

ja się dziewczyny ostatnio do żeli do prania bardzo przekonałam, bardzo wydajne, jak chcecie wypróbować to w polo można ten z Persila w czwartek kupić na promocji sporej :P
grazynka12
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]