Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez garbaz » 16 lut 2013, o 20:31

Drogie Mamy, jestem w 5 miesiacu z moim pierwszym dzidziusiem i juz kilka dlugich tygodni przegladam sklepy i internet, ale produktow i firm jest tak wiele a ja nie wiem co kupic (i dlaczego). Prosze was bardzo o wasza liste ''hitow i kitow'' co bylo strzalem w 10 a co zupelna pomlka.
z gory dziekuje za pomoc
Dorota
garbaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 19:06

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez drzemag » 16 lut 2013, o 21:54

Hej! Ja przerabiałam to pół roku temu i wiele łez wylałam zanim się zabrałam do kompletowania wyprawki bo kompletnie nie wiedziałam jak się do tego zabrać i znikąd pomocy nie było :cry:
Założenie miałam takie, że ubranka kupię używane na Allegro i dostałam naprawdę fajne zestawy, praktycznie nieużywanych ciuszków dobrych firm. Najbardziej przydatne na początek są body z długim i krótkim rękawkiem, pajacyki, śpioszki i połśpioszki. Jeśli będzie ciepło to przydadzą się rampersy ale niekoniecznie. Czapeczki, skarpetki, bluzeczki. Wszystko też zależy od pory roku. Przyda się śpiworek jeśli będzie ciepło a kombinezon na zimę. Totalną pomyłką są sukienki( nie wiem jakiej płci będzie Twoje baby) i spódniczki oraz jeansy przynajmniej do czasu aż maluch nie zacznie siadać.
Jeśli chodzi o resztę: do kąpieli kupiłam emolient (np. Oilatum, Emolium) to był strzał w 10. Nie uczula, nawilża skórę, łagodzi podrażnienia. Nie potrzeba praktycznie niczym smarować. Na tyłeczek zakładam Pampersy, nie próbowałam innych pieluch. Chusteczki nawilżone też Pampersa. Próbowałam Bambino i Babydream i były do kitu. Smoczek kupiłam Tommy Tipi ale na początku nie był potrzebny. Butelki z Babyono 120 mlx 2. Karmiłam piersią ale przydały się jak ściągałam mleko. Laktator też Babyono ręczny. Też się przydał ale tylko na chwilę. Kocyki x 2, ręczniki x 2. Pościel do łóżeczka. Zresztą gotowe listy znajdziesz w necie np. tu: http://mojniemowlak.pl/wyprawka-dla-now ... lista.html
Ja korzystałam z tej listy. Mam nadzieję, że troszkę pomogłam! Powodzenia :)
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez docha » 22 lut 2013, o 13:17

Od siebie dodam tylko, że u nas ciuszki na rozmiar 56 w ogóle nie były w użyciu. Młody urodził się duży, 4 kg i 59 cm, wiec zaczynaliśmy od rozmiaru 62, mniejsze ubranka oddałam siostrze, która rodziła kilka miesięcy po mnie, jej synek był mniejszy ;) Polecam szczególnie body i pajacyki całe rozpinane, wygodniej się ubiera niż te wkładane przez głowę. Nie przesadzaj z ilością, bo dziecko szybko urośnie, ja nie zdążyłam nawet wszystkich ciuszków założyć. Pieluchy na początek też kupowałam rozmiar 2, bo 1 były trochę małe, dostałam chyba 2 czy 3 sztuki w szpitalu. Kosmetyki, im mniej tym lepiej. Miałam szampon i płyn do kąpieli w jednym hygienic baby, to ten sam producent co pieluszki bambino baby love (nota bene też są całkiem spoko i sporo tańsze od pampersów). Szampon jest ok, nie szczypie w oczy, moim zdaniem lepszy od kosmetyków johnsona, które często uczulają (u nas np. oliwka bardzo uczulała, szybko z niej zrezygnowałam) i używałam tylko tego płynu, który też nawilża świetnie skórę. Chusteczki nawilżane też jak najbardziej, do dzisiaj używam, przydają się do "umycia" rąk w terenie, aloesowe są super, duże, mocne, dobrze nawilżone i ładnie pachną. Puder kupiłam raz, żeby mieć opakowanie, potem używałam za namową położnej zwykłej mąki ziemniaczanej. Nie podrażnia, nie uczula i kosztuje grosze.
Hmm... smoczek polecam anatomiczny, innego młody nie potrafił utrzymać w ustach, przy czym strasznie się denerwował. Laktator też miałam ręczny, karmiłam piersią, pokarm odciągałam sporadycznie, kiedy musiałam wyjść, wiec uznałam, ze sprzętu za kilkaset złotych nie potrzebuję. Ręczniki kup duże kąpielowe, moim zdaniem lepiej się sprawdzają niż te małe z kapturem. Łóżeczko, pościel, kocyki to wiadomo. Rożek bardzo polecam, mój synek uwielbiał być zawinięty ciasno, był wtedy spokojny, czuł się jak w brzuchu ;) Przewijak na łóżeczko lub na komodę, super sprawa, bardzo wygodne. Ufff... chyba tyle... jak coś mi się przypomni, to dopiszę
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez bikini » 22 lut 2013, o 15:49

Przeglądając ostatnio ofertę agencji opiekunek, natknęłam się na coś takiego jak zakupy z ekspertem. Taka osoba pomaga podobno dobrać odpowiednie produkty do potrzeb danej rodziny tak, aby nie przepłacić i postawić na najlepsze rozwiązania. Brzmi to całkiem ciekawie, ale ja już na szczęście te pierwsze zakupy mam za sobą :)
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez docha » 25 lut 2013, o 12:16

tylko ile się płaci za takiego eksperta? ;)
Pewnie jeśli doliczy się ten koszt to wcale nie będą to takie tanie zakupy ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez bikini » 4 mar 2013, o 11:11

Też prawda. Zajrzałam właśnie na cennik i jest to koszt 499zł...
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez madralinska » 5 mar 2013, o 10:37

masakra, strasznie drogo :/

koncerty wrocław, napewno coś dla siebie znajdziecie :) !
madralinska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 10:33

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez docha » 6 mar 2013, o 14:27

Moim zdaniem najlepiej sobie poczytać opinie na temat różnych produktów, porównać ceny w sklepach internetowych i stacjonarnych i dopiero wtedy kupić. Z doświadczenia wiem, że kilkaset zł można nawet zaoszczędzić. Poza tym wiele sklepów internetowych ma teraz darmowe dostawy, więc o dodatkowe koszty nie trzeba się martwić. Ja nawet te pieluchy zamawiałam w sieci, nie dość, że taniej, to jeszcze pod drzwi dostarczyli i nie musiałam dźwigać, a dla mnie to duży plus, bo mieszkam na 3 pietrze i nie raz musiałam tu wnosić wózek z dzieckiem, siaty z zakupami itd. :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 16 kwi 2013, o 09:50

mam przyjemniejszy sposób niż zakupy, konkurs zobacz sama:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=531674806871322&set=a.153691394669667.25928.152074418164698&type=1&theater są fajne nagrody, jeśli chodzi o zakupy to zwracaj uwagę przede wszystkim na dobro dziecka, ja tak staram się robić, jestem na takim samym etapie ciąży co Ty i zaczęłam powoli się rozglądać i zbierać wyprawkę;]


garbaz napisał(a):Drogie Mamy, jestem w 5 miesiacu z moim pierwszym dzidziusiem i juz kilka dlugich tygodni przegladam sklepy i internet, ale produktow i firm jest tak wiele a ja nie wiem co kupic (i dlaczego). Prosze was bardzo o wasza liste ''hitow i kitow'' co bylo strzalem w 10 a co zupelna pomlka.
z gory dziekuje za pomoc
Dorota
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Basia1994 » 17 kwi 2013, o 14:11

garbaz napisał(a):Drogie Mamy, jestem w 5 miesiacu z moim pierwszym dzidziusiem i juz kilka dlugich tygodni przegladam sklepy i internet, ale produktow i firm jest tak wiele a ja nie wiem co kupic (i dlaczego). Prosze was bardzo o wasza liste ''hitow i kitow'' co bylo strzalem w 10 a co zupelna pomlka.
z gory dziekuje za pomoc
Dorota


Jeśli chodzi o ubranka to ja bym się tak bardzo nie rozpędzała. Na pewno tylko kilka potrzebnych rzeczy bo przecież nie wiemy jaki nasz maluch będzie duży.
Basia1994
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez dobroslawa » 18 kwi 2013, o 23:50

Moja córcia ma 2 latka. Nie robiłam zakupów przed porodem, żeby nie zapeszyć. Ubranek raczej nie warto kupować z wyprzedzeniem - dziecko może urodzić się duże lub malutkie, moja mała miała 50 cm i niespełna 3 kg wagi, wiec rozmiar 56 był duży, ale w ciągu miesiąca dorosła. Poza tym kazdy, kto odwoedz świeżo upieczoną mamę, przynosi coś dla dziecka.
Najważniejsze to mieć ubranko na wyjście, które tatuś kupi po urodzeniu w odpowienim rozmiarze - rozpinane body, kaftanik, śpioszki, pajac, koniecznie czapeczka na lato lekka bawełniana, ze 3 tetrowe pieluchy. Paczka pieluch, bo nie w każdym szpitalu dają - polecam biedronkowe Dada koszt ok,30 zł paczka, a chłonne, wydajne i tych najmniejszych jest 72. Pomyśl też o butelce na herbatkę polecam Avent 130 ml, deoga, ale warto. Z kosmetyków używam nivea baby szampon 2w1 od 1 miesiąca ok.20 zł, dla noworodka oilatum soft 250 ml ok 50 zł. Koniecznie trzeba kupić lub pożyczyć wózek z nosidełkiem do samochodu oraz łóżeczko z pościelą. Ja pościel dostałam od chrzestnego, a łóżeczko od rodzeństwa męża - kupili w Ikei za 180 zł, najzwyklejsze, ale służy córce do tej pory. Maluchowi na początek starczy mały płaski jasiek i miły w dotyku kocyk. Koniecznie pomyśl o własnej wygodzie - nakładki na brodawki do karmienia jakieś 25-30 zł kosztuja i ułatwiają przystawioanie, bo malec nie kaleczy brodawek, wkladki laktacyjne do biustonosza, wygodny stanik do karmienia i rozpinaną koszulę, polecam też octenisept na ranę.
dobroslawa
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 20 kwi 2013, o 15:15

z ubrankami to cenna uwaga, najlepiej kupić dwa,trzy ubranka malutkie do szpitala, polecam też rożek-moja siostra miała śliczny z feretti,sprawdził się super ma podobno jakieś lepsze właściwości,musisz zwracać uwagę na to co dobre dla dziecka przede wszystkim
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Taranko1 » 23 kwi 2013, o 20:08

Właśnie z partnerem oczekujemy przyjścia na świat naszej córeczki - jestem w 30 tygodniu ciąży. Fakt - wyprawka nie należy do najtańszych kwestii, ale kto powiedział, że ubranka i sprzęty musisz mieć nowe?

Taranko1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 19:53

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez tasiaka » 24 kwi 2013, o 11:10

Taranko1 napisał(a):Właśnie z partnerem oczekujemy przyjścia na świat naszej córeczki - jestem w 30 tygodniu ciąży. Fakt - wyprawka nie należy do najtańszych kwestii, ale kto powiedział, że ubranka i sprzęty musisz mieć nowe?

wiele z nas chciałoby wszystko nowe, piękne błyszczące, ale patrząc na to racjonalnie to się to po prostu nie opłaca...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Hadassa » 24 kwi 2013, o 11:16

Teraz kolezanka z pracy, oddaje kumplowi, po swoim małym ;)
oni już dzieci mieć nie bedą , to kolejnej osobie się przyda..
Prawda jest taka, że dziecko szybko rośnie..
Czasem raz ubrany śpioszek, następnym razem już za mały ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 24 kwi 2013, o 15:31

taka jest prawda,że dzieci szybko wyrastają jednym się nie opłaca,innych po prostu nie stać, jeśli ma się możliwość dostać jakieś rzeczy po innym dziecku to pewnie że to dobry pomysł, jednak ja niektóre rzeczy kupiłabym nowe, bardziej osobiste
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez iguana786 » 24 kwi 2013, o 23:15

Chyba kazda z nas przez to przechodziła. Niby mówimy sobie że wszystko z głową a jak już jesteśmy w trakcie kupowania wyprawki to nic tak nie cieszy.Ja pamiętam jak czekałam na synka i po kilka razy w ciągu dnia przeglądałam ciuszki. A z ciuszków? Oczywiście body -na poczatek całe rozpinane:) Nic się nie podwija nie ściąga:) Pajacyki preferowałam tylko bawełniane nie z żadnego sztucznego weluru. Pamiętam jeszcze historię ze szpitala z której do dzisiaj się śmieję: koleżance z sali urodził się chłopczyk w na początku 8 m-ca ciąży. Niestety nie miała wyprawki i mąż wszystko kompletował. W dniu wypisu mina koleżanki bezcenna bo wszystkie ciuszki były meeeega duuuże. Zapytany mąż o tak duży rozmiar powiedział że kupował wszystko na 8-mcy bo przecież jego syn urodził się w ósmym miesiącu.
Według mnie lepiej skompletować wszystko wcześniej i czekać spokojnie co rusz to oglądając slicznosci w szafce:) A z Allegro bardzo dobry pomysł.Można kupić cała wyprawkę w zestawie nie wydając dużych pieniędzy.Ja swoja kupiłam na allegro i sprzedałam jeszcze za 50% ceny
iguana786
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:53

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez DuoCore » 25 kwi 2013, o 00:02

Pamiętam jak byłam z Zuzią w ciąży, też się martwiłam o wyprawkę i nie wiedziałam, co i w jakim rozmiarze kupić. Na szczęście szwagierka miała jeszcze stare ciuszki, które były niewiele razy używane, wyglądały jak nówki. To mi oddała, skoro jej Kasia już ich nie potrzebowała. A w międzyczasie odkładałam pieniądze do skarbonki i dopiero jak mała się urodziła, to pierwsze odzienie było a później poszło się na zakupy, ale też za dużo nie kupowałam tych najmniejszych rozmiarów, bo jak wiadomo niemowlak szybko wyrasta, a do tego dostałam też jakieś ciuszki od rodziny i znajomych.

Co to jest zawór elektromagnetyczny? Dowiedz się już dziś!
DuoCore
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 09:17

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 26 kwi 2013, o 19:26

a jak wygląda sprawa z kosmetykami dla najmłodszych?możecie coś polecić?zastanawiam się nad oliwką, ale inne porady też się przydadzą;]
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Slavio22 » 12 maja 2013, o 17:22

garbaz napisał(a):Drogie Mamy, jestem w 5 miesiacu z moim pierwszym dzidziusiem i juz kilka dlugich tygodni przegladam sklepy i internet, ale produktow i firm jest tak wiele a ja nie wiem co kupic (i dlaczego). Prosze was bardzo o wasza liste ''hitow i kitow'' co bylo strzalem w 10 a co zupelna pomlka.
z gory dziekuje za pomoc
Dorota

przede wszystkim duzo ubranek,ale uzywanych-przy niemowlaku sie szybko brudza
Avatar użytkownika
Slavio22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 17:18

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 13 maja 2013, o 17:28

niemowlak jedzący tylko mleko niewiele brudzi, takie dziecko co już je zupki to tak, wtedy trzeba dużo ubranek, bo czasem plamy nie schodzą, więc mogą być i używane jeśli macie od kogoś
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez tasiaka » 13 maja 2013, o 20:26

Kolaboracja napisał(a):taka jest prawda,że dzieci szybko wyrastają jednym się nie opłaca,innych po prostu nie stać, jeśli ma się możliwość dostać jakieś rzeczy po innym dziecku to pewnie że to dobry pomysł, jednak ja niektóre rzeczy kupiłabym nowe, bardziej osobiste

Zgadzam się niektóre rzeczy całkowicie nowa na początku się przydają. Na szczęście to nie jest jakaś fortuna. A bluzy, czy kombinezony można swobodnie brać od znajomych
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 15 maja 2013, o 20:45

poza tym, że ubranka dostaniemy od znajomych to i tak każda mamusia będzie chciała coś kupić swojemu maleństwu, jeśli mamy takie wsparcie że dostajemy jakieś rzeczy po innych dzieciaczkach to kupując samemu dane produkty możemy skupić się na lepszej jakości
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 15 maja 2013, o 20:49

ja np, zainwestowałabym w pościel, wyposażenie łóżeczka, są specjalne pościele dla dzieciaków które mają specjalne właściwości i pozwalają na utrzymanie czystości w łatwy sposób, jednocześnie nadają się dla małych alergików-myślę że to wartościowy zakup;]
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Pia_28 » 16 maja 2013, o 00:03

My ubranka również dostawaliśmy od rodziny. Szczerze powiedziawszy zebrała się tego cała masa do rozmiaru 90. Body, śpiochy, pajace, czapeczki, kurteczki. Mamy nawet liczne rodzeństwo i sporo znajomych, więc... przed porodem było mega pranie. U nas bardzo sprawdziło się łóżeczko turystyczne. Byliśmy jeszcze w wynajmowanym mieszkaniu. Na początku obawiałam się, że to taki...bubel, mało stabilny, wytrzymały, a jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczono.
Obrazek
Pia_28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:55
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]