Jakie studia wybrać

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Jakie studia wybrać

Postprzez Roksi69 » 6 sty 2013, o 14:46

Witajcie! ;)
Zastanawiam się nad studiami Reklama i PR w Katowicach albo Nieruchomości i Inwestycje w Chorzowie. Wiecie może z czego jest potrzebna zdana matura i na jakim poziomie żeby dostać się na te studia? Co w ogóle myślicie o tym? Może polecacie jakiś inny ciekawy kierunek?
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Joanna1322 » 8 sty 2013, o 19:07

Reklama i PR obecnie jeden z bardzo fajnych kierunków i przyszłościowych a zarazem bardzo dobrze płatnych jeśli masz umiejętności w tym kierunku. Jeśli chodzi o przedmioty to niestety teraz nie mam pojęcia co jest wymagane wszystko co związane z handlem ma wielką przyszłość oraz języki obce obecnie wschodnie

Jak szybko schudłam - moja historia :)
http://odchudzanie.jak-szybko-schudnac.biz/
Avatar użytkownika
Joanna1322
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 17:43

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Roksi69 » 8 sty 2013, o 23:31

Już myślałam że nikt nie odpisze.. No właśnie nie wiem czy mam umiejętności ale ciekawi mnie to wszystko. Myślałam o maturze rozszerzonej z polskiego ale nie jestem pewna, próbuje się dowiedzieć z każdego źródła ale na chwile obecną bez skutków.
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Kammilia » 10 sty 2013, o 22:44

Skoro masz dość zróżnicowane propozycje co do studiów, dobrze się zastanów, zanim wybierzesz. Jakoś nie znam chyba osoby, która byłaby do końca zadowolona z wyboru swojego kierunku, nawet po jego szczęśliwym ukończeniu. Jeśli już, to jest niewiele takich osób...
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez bettti86 » 23 sty 2013, o 11:51

ja wybrałabym też reklamę i PR, ale wybór studiów powinien być podyktowany głównie Twoimi zainteresowaniami, bo po co masz się męczyć na kierunku, który Cię nie kręci, a to i tak potem nie przekłada się na pracę...zwykle wykonujemy cos zupełnie innego niż założyliśmy
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez ZwariowaneŻycie » 1 lut 2013, o 23:36

Jeśli chodzi o kwestie przedmiotów maturalnych branych pod uwagę to jest to indywidualna prawa uczelni. Musisz dobrze przejrzeć zasady rekrutacji. Tam musi być wszystko ;)

Jednak wybór kierunku studiów jest Twoją osobista sprawą. Powinnaś sama zastanowić się czego chcesz i nie słuchać porad innych. Każdy sam powinien dokonywać takich wyborów, bo jeśli ktoś podejmie decyzję za nas, a my później będziemy z tego niezadowoleni to do kogo będziemy mieć pretensje ? Musisz dokonać sama tej trudnej decyzji. :D

Ludzie często w nocy mają zupełnie inne emocje niż rano. Nie mówiąc o postanowieniach..
Avatar użytkownika
ZwariowaneŻycie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 11:27

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Roksi69 » 8 lut 2013, o 21:27

Dziękuję za odpowiedzi. Myślałam o tym ostatnio.. Niestety nie mam sprecyzowanego hobby. Zawsze marzyłam o organizowaniu przyjęć wesel itp. Dlatego myślę o zarządzaniu firmą czy coś podobno ale z tego co widzę strasznie ciężko z matmą ;/ Niby ją ogarniam ale nie wiem jak będzie na studiach bo to zupełnie inny poziom wszystko idzie w kierunki ekonomi. Myślałam też o zarządzaniu nieruchomościami bo jestem w technikum o profilu geodezja, miałam praktyki w starostwie i podoba mi się taka praca. Nie mam pojęcia co robić. Zupełny brak pomysłów :(
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Gakusen » 10 lut 2013, o 18:58

Wybierając pomiędzy reklamą a nieruchomościami, wybrałabym reklamę. Moim zdaniem kierunek jest ciekawszy, a świat mediów cały czas się rozwija:). Wadą jest może fakt, że obecnie jest to dość popularny kierunek i pracę łatwiej znaleźć przy nieruchomościach... Ale przede wszystkim jest to Twoja decyzja- wybierz to w czym będziesz czuła się najlepiej. Jeżeli chodzi o rekrutację, to rzeczywiście jest to sprawa uczelni:). Zajrzyj na ich strony i zobacz czego wymagają.

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez Ankaaa20 » 11 lut 2013, o 10:18

Też myślę nad kierunkiem :) Chcę się wybrać na dietetyka :) Wiecie może jak jest na takich studiach? Ciężko? Z tego co wiem to najwięcej jest tam chemii. Albo myślę jeszcze nad prawem bo miałabym większą możliwość w znalezieniu pracy... ale już sama nie wiem czy wybrać to co mnie interesuje, czy chodzić na nudne wykłady ale patrzeć przyszłościowo.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"
Ankaaa20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:08

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez brunecia » 23 lut 2013, o 22:50

Z Pr i reklama to bym uwazala, teraz jest wielki boom na te kierunki wiec nie jestem pewna, czy po skonczeniu bedzie zapotrzebowanie.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez karski1 » 24 lut 2013, o 16:46

Wiesz, obecnie na rynku jest pełno absolwentów, stąd trzeba dobrze się zastanowić, jaki kierunek warto studiować.
Możesz poczytać chociażby tutaj, jakie są najbardziej opłacalne kierunki studiów na 2013 rok i może wtedy trochę się nakierujesz.
Osobiście odradzałbym kierunki humanistyczne, ale jeśli już nic innego nie widzisz, zajrzyj tutaj i poczytaj jakie kierunki humanistyczne warto studiować.
Pozdrawiam ;)
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: Jakie studia wybrać

Postprzez ola.nowik » 19 kwi 2013, o 14:51

Zrób badanie rynku pracy i zobacz po jakich zawodach jest teraz praca :) ale między czasie możesz zrobić kurs z BHP, który jest organizowany przez firmę BEST. Polecam tresc zmieniona przez moderatora, prosze nie spamowac
ola.nowik
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]