Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez citizen » 29 mar 2013, o 00:31

kitek29 film "Igrzyska śmierci" jest na podstawie książki ;)

W naturze rzeczy leży to, że błąd meble biurowe warszawa często bywa lepszy od prób jego naprawienia. W każdym razie dobro od dawna utrwalone jest zawsze bardziej pożądane od tego, co wprawdzie doskonalsze, ale nie ugruntowane.
Avatar użytkownika
citizen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 23:15

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez lajmont » 29 mar 2013, o 10:45

Stephen King - Zielona Mila

Książka jest jeszcze lepsza niż film :)

lajmont
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 10:43

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez blue grape » 21 kwi 2013, o 15:43

Ostatnio nie mogę znaleźć nic dla siebie. Przeczytałam wszystkie książki, jakie mamy u siebie w biblioteczce, nawet poradniki i książki zawodowe, jeszcze mojej mamy albo kogoś z rodziny itp. Próbuję złapać łatwym kosztem coś w internecie, ale kończy się na chomikuj.pl, gdzie albo są pdfy i skrócone wersje, albo jakieś totalnie zdegrengoladowane nie wiem co. Czytałam ostatnio właśnie w ten sposób "Kiedy byłem dziełem sztuki". Jestem odmóżdżona i bardzo zniesmaczona wszystkim co w niej było, choć niby miało to nieść wartości. Nie polecam. Od siostry dostałam ostatnio książkę Mastertona "Sfinks", moja siostra nie lubi czytać, ale mówi, że horrory i thrillery pochłania, bo w takich książkach się przynajmniej coś dzieje. Osobiście nie powiem, że thrillery nie, bo zależy jakie, czasem są fajne, czasem nie. Ale horrorów nie lubię. Ogólnie też nie przepadam za fantastyką, ale też zależy. "Sfinks" jest nawet wciągający, zwłaszcza, że ta niesamowita kobieta, która wyłania się wręcz w pierwszych kartach powieści, wręcz przyciąga, jest się ciekawym, co się dalej zdarzy. Książka oczywiście sprowadzona jest do hedonizmu, ale któż z nas nim nie jest. Jesteśmy tylko ludźmi. Daję tej książce nawet 5, w skali od 1 do 10, ale nie była ona w moim guście. Kiedyś czytałam "Odszukać beta-12", chyba mi się podobało. Czasem mam tak, że właśnie zapominam, że coś czytałam i sięgam znów do biblioteczki po to samo. Do jednej książki wracałam po kilkanaście razy, jako dziecko, to znaczy połowę wstecz mojego życia, mianowicie "Mała księżniczka". Przecudowna książka mojego dzieciństwa. Parę lat temu czytając pierwszy raz Coelho, zakochałam się w "Alchemiku", ale to słynne, już nawet chyba nie doceniany jest ów jej autor. "Mały książę" też ładna opowieść, ale mój typ to nie jest, mimo że książka bardzo kunsztowna. Pamiętam też "Zmącony spokój pani labiryntu", dla mnie ciekawa książka, wciągająca, przygodowa. Albo jeszcze "Londyn", też czytałam około 3 razy, też fajna książka.
blue grape
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 15:06

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Basia1994 » 26 kwi 2013, o 11:15

Ja czytam 50 twarzy Greya - powiem wam że mnie wciąga ;)
Basia1994
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez porannarosa » 26 kwi 2013, o 19:25

citizen napisał(a):kitek29 film "Igrzyska śmierci" jest na podstawie książki ;)

o kurcze :o ! nie wiedziałam, chyba sięgnę po książkę, bo film bardzo mi się podobał i czekam na 2 część :) ObrazekObrazekObrazekObrazek
porannarosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 19:11

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez drzemag » 26 kwi 2013, o 21:17

Książka 100 razy lepsza niż film!
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez lili_8 » 14 maja 2013, o 14:04

Ja polecam "Kronika pewnej miłości"-Nicholas Sparks, "Kwiat pustyni"-Waris Dirie i może "Jeszcze jeden dzień"-Mitch Albom
lili_8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 12:08

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez joljola » 27 maja 2013, o 19:11

Polecam książkę M. Nowickiej "Piąta fala pożądania". Jest ona pełna zmysłowości i niezahamowanej fantazji. Nie da się przy niej nudzić. Zachęcam do czytania.
joljola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 19:02

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez monisia3149 » 28 maja 2013, o 11:44

Książkę którą chciałabym polecić to "Piekło istnieje?Nowe fakty"Roberta Ruhr.Warta przeczytania,zajrzyjcie pod ten adres SPAM

Ostatnio edytowano 3 cze 2013, o 12:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
monisia3149
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 11:39

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez xena » 3 cze 2013, o 12:35

To jest fajny serwis w którym użytkownicy polecają książki które warto przeczytać SPAM- coś jak filmweb tylko dla książek :)

Ostatnio edytowano 3 cze 2013, o 12:47 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ale tu forumowiczki, dzielą sie opiniami a nie jakies inne posratle..
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Karola333 » 16 cze 2013, o 14:43

Ja polecam książkę Erica Emmanuela Schmitta OSKAR I PANI RÓŻA. Jest to historia małego, chorego chłopca. Polecam przeczytać od razu w całości (jest na prawdę krótka :) ). Powstał również film na podstawie książki pod tym samym tytułem - również polecam:) ale książka to jednak książka, moim zdaniem lepsza. :D

www.kwiatjednejnocy.pl - serwis z myślą o KOBIETACH
Karola333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 10:24

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez wersor » 20 cze 2013, o 13:10

Polecam książkę, którą miałem ostatnio przyjemność przeczytać pt. " Zapomnij Patrząc Na Słońce" Katarzyny Mlek. Jest w niej opisane życie na osiedlu tysiąclecia w Katowicach. Wciągnęła mnie na dłuższy czas, możliwie dlatego, że sam na tym osiedlu mieszkam, a dramat przedstawia zło, które dzieje się w okolicy. Drugim powodem jest dobre opisanie wpływającego na nas zła i radzenie sobie z tym problemem.
wersor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:03

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Luna93 » 23 cze 2013, o 21:33

Książki warte polecenia? z pewnością mogę polecić coś z klasyki jak "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell czy "Wichrowe wzgórza" Emily Jane ;) ostatnio zaczęłam czytać także :Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza :) jak dla mnie są to książki niedoceniane, a przecież tak genialne! ;) ponadto "Odnaleźć swą drogę" Aleksandry Rudej i kolejne części tej książki (jest to fantastyka, ale pełna humoru- czytałam tą książkę niejeden raz i za każdym razem się uśmiałam :D i do tego wątek miłosny w tej książce jest świetny). W podobnym klimacie książki Olgi Gromyko (pierwsza część "Zawód Wiedźma") :D Ze współczesnych romansów moge polecić książki Sandry Brown :) aaaa i jeszcze nie mogłabym nie wspomnieć o książkach Paula Coelho z których moimi ulubionymi są: "11 minut" i "usiadłam nad brzegiem..." ;)

Torba papierowa - zobacz w co zapakować prezent dla bliskiej osoby.
Luna93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 20:59

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez vicky0019 » 27 cze 2013, o 23:50

Ja polecę wam za to serwis z rekomendacjami książek- SPAM. Naprawdę dobre oceny książek i autorów. Warto zwrócić uwagę na polecane książki.

Ostatnio edytowano 28 cze 2013, o 12:01 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Książki warte polecenia, a nie link do kolejnej stronki

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez malutka1887 » 4 lip 2013, o 09:04

Karola333 napisał(a):Ja polecam książkę Erica Emmanuela Schmitta OSKAR I PANI RÓŻA. Jest to historia małego, chorego chłopca. Polecam przeczytać od razu w całości (jest na prawdę krótka :) ). Powstał również film na podstawie książki pod tym samym tytułem - również polecam:) ale książka to jednak książka, moim zdaniem lepsza. :D

tak to naprawdę wzruszająca historia :( z śmiesznych polecam "dieta miłośniczek czekolady " i drugą część "klub miłośniczek czekolady " a jeszcze warto przeczytać "P.S kocham Cię " jak sobie jeszcze przypomnę to napisze :D
malutka1887
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 23:04

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Kejti » 16 lip 2013, o 22:21

Wcześniej wspominałam o Alex Kava, ale muszę wspomnieć również o Paulo Cohen i jego arsenale ( SPAM ), a przede wszystkim o mojej książce życia "Alchemik". Jak chcesz przeżyć coś niezwykłego i odkrywczego - weź tę książkę do ręki, idź do parku i zacznij się w nią zagłębiać. Coelho w fantastyczny, niby w prosty sposób opisuje nasz sens życia i jest to naprawdę mądra książka, którą polecam zawsze i wszędzie.

Ostatnio edytowano 16 lip 2013, o 22:27 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Amandzi18 » 20 lip 2013, o 12:06

Osobiście polecam coś młodzieżowego -> Harrego Pottera .
Amandzi18
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 17:56

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Malinowo » 20 lip 2013, o 13:18

Ksiazka ktora mnie ostatnio zauroczyla to John Irving" W jednej osobie"- swietna
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez malinka 61 » 13 paź 2013, o 18:32

Polecam książki , Moniki Jaruzelskiej :Towarzyszka Panienka :wspaniale napisana z dużym humorem Poza tym wspaniałe są książki Kalicińskiej , Stanisławy Fleszarowej Muskat , oraz takie jak Bez przebaczenia , Córka Islamu , Wyznania Gejszy , Kobiety z odzysku . :kiss2

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez BESTCANDICE2906 » 13 paź 2013, o 21:33

Ja kocham Grocholę!!!!! :)
BESTCANDICE2906
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 20:18

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez imloco » 14 paź 2013, o 21:47

"Czerwona apokalipsa" - Vladimir Wolff
Takie coś ostatnio mój facet przyniósł do domu. Zaczełam czytać i muszę powiedzieć, że ciekawie napisane.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Sieria » 15 paź 2013, o 18:10

to chyba coś o jakiejś wojnie prawda?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez imloco » 15 paź 2013, o 20:21

Fikcja współczesna? Nie wiem jak to nazwać, ale historia z udziałem prawdziwych osób jak Juszczenko czy Hillary Clinton a wyderzenia wojenne.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Luksusportal » 16 paź 2013, o 14:06

Trochę inny klimat i tematyka polecam Coco Chanel:
SPAM

Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 14:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Luksusportal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 13:59

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Sieria » 16 paź 2013, o 22:27

imloco napisał(a):Fikcja współczesna? Nie wiem jak to nazwać, ale historia z udziałem prawdziwych osób jak Juszczenko czy Hillary Clinton a wyderzenia wojenne.


w empiku kupiłaś ?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]