Matura ustna z języka polskiego

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Matura ustna z języka polskiego

Postprzez Roksi69 » 29 kwi 2013, o 18:08

Witajcie Kobitki :)
Miałabym wielką prośbę. Przygotowuje się do matury ustnego z języka polskiego. Chciałabym ją dobrze zdać, ale obawiam się pytań od komisji egzaminacyjnej. Mój temat to 'Sztuka reklamy. Zanalizuj wybrane reklamy od strony plastycznej i językowej'. I tu moje pytanie, macie pomysł o co mogą zapytać a może miałyście podobny temat i pamiętacie o co was zapytali. Bardzo proszę o pomoc. Zastanawiam się również czy jeśli mam jakiś filmik- reklamę to mam go włączyć i dopiero po skończeniu omawiać czy najpierw omawiać a później włączyć. Teoretycznie chyba lepiej będzie jeśli włączę a później będę analizować żeby komisja wiedziała o czym mówię. Jak myślicie? Z góry dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam! ;*
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez Skarbek.2 » 29 kwi 2013, o 21:01

Cześć!
Ciekawy temat, chociaż zapewne ja bym go nie wybrała. Ja wolę tematy na których można bardziej lać wodę, dlatego też miałam taką prezentacje i wyszła mi ona na zdrowie;)
Hmmm... Zapewne będziesz opisywać działanie, wpływ reklamy na konsumenta, więc mogą chcieć, byś podała jakieś przykłady.
Tak jak i Tobie, wydaje mi się, że filmik lepiej puścić na początku i ewentualnie w trakcie jego trwania coś wtrącić albo już całą analizę zostawić na później.

Powodzenia!:)
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 1 maja 2013, o 15:02

Ja miałam temat kompletnie z innej beczki ale wydaje mi się, że komisja lepiej patrzy gdy prezentację omawiasz gdzieś w środku prezentacji i jednocześnie omawiasz. Wtedy to się układa w taką fajną całość i zdecydowanie lepiej wygląda :)

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez dobroslawa » 3 maja 2013, o 01:41

Osobiście zawsze wolałam tematy zwiazane z literaturą i mój również był literacki. Ale co do reklamy, naprawdę temat rzeka i ciekawy. Komisja może pytac o źródła, z jakich zostały zaczerpnięte reklamy, dlaczego akurat ta konkretna reklama zwróciła twoją uwagę, może zapytać o mechanizm działania reklamy, albo o kategorie akie pojawiają się w reklamie. Jestem z wykształcenia polonistką i nasuwa mi się wiele pytań:)
Moja rada na maturę - temat reklamy jest luźny i radzę mówić swobodnie, nie stresować się, tylko iść za ciosem, odrobina spontaniczności często działa na korzyść zdającego, a poza tym - nie znamm nikogo, kto zdał ustną z polskiego poniżej 60 %. Powodzenia:)
dobroslawa
 

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez Roksi69 » 4 maja 2013, o 10:22

Fajnie było by zdać na dużo procent ale ja mam taki problem że jak się stresuje to zaczynam mówić bardzo szybko aż w końcu zapominam co mam mówić ale przejęzyczam się.. Będę musiała ćwiczyć przed kim z rodziny żeby przyzwyczaić się do tego, że ktoś mnie słucha i obserwuje. Dziękuję bardzo za pomoc! :)
Pozdrawiam cieplutko.
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez dobroslawa » 5 maja 2013, o 20:01

proponuję ćwiczyć przed lustrem-widok własnej twarzy strojącej rózne miny jest bardzo odpręzający:)
dobroslawa
 

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez Roksi69 » 16 maja 2013, o 19:37

Jeszcze raz dziękuję Wam Kobitki za pomoc!
Dzisiaj zdawałam polski. Wynik- 80% :D
Pozdrawiam gorąco! ;*
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez Hadassa » 17 maja 2013, o 10:21

no to gatuluję ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Matura ustna z języka polskiego

Postprzez nevoq » 23 maja 2013, o 22:48

NIe ogarniam po co kobiety sobie życie utrudniają...

nevoq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 22:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]