Co po szkole fryzjerskiej?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez RougeBloo » 30 wrz 2012, o 17:29

Chodzę do 3klasy technikum fryzjerskiego i już zaczynam poważnie myśleć co będę po niej robić. Dodam, że po tej szkole, czyli za 2lata chcielibyśmy zamieszkać z chłopakiem razem, ale właśnie - trzeba mieć pieniążki na takie coś. Mam już wiele planów - studium fryzjerskie, szkolenia, kurs wizażu, ale na to pieniążki też trzeba mieć. Po takiej szkole niestety moje umiejętności nie będą wystarczające na to, by zatrudniono mnie na pełnoetatową fryzjerkę, gdyż moje doświadczenie będzie na minimalnym poziomie lub zerowe. Myślałam o tym, by po prostu zatrudnić się jako pomocnik fryzjera - oczywiście będę najpierw przynieś, podaj, pozamiataj, ale również będę się uczyć i może po roku, dwóch latach będę w stanie pracować już jako prawdziwa fryzjerka. Pieniążki jako pomocnik też nie będą wysokie, ale to zawsze coś, żeby co miesiąc odkładać sobie na szkołę, na kursy, a jeśli zamieszkam z chłopakiem na jedzenie i inne wydatki. Jeden ogromny plus będzie za to, że zamieszkalibyśmy w mieszkaniu po jego babci i jego rodzicom co miesiąc płacilibyśmy z 500zł, a nie 1500. No i za te 2 lata mój chłopak też będzie już po szkole fotograficznej, zamierza otworzyć własne studio więc finansowo radzilibyśmy sobie jakoś.

Orientuje się któraś z Was ile taki pomocnik fryzjera zarabia? Ile kosztują kursy wizażu? :)

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez Lukrecja » 11 paź 2012, o 09:51

Plan masz dobry i fajnie, że już zaczęłaś myśleć o przyszłości. Zarobki takiego pomocnika na pewno są różne w zależności od miasta i od salonu, więc konkretnej informacji nie uzyskasz, ale najlepiej to przejdź się do różnych salonów i popytaj :)
Kurs wizażu też nie jest jeden. Moja koleżanka, a w zasadzie jej szefowa płaci za 2 letni kurs 5 tysiaków za semestr :woman: , ale są też znacznie tańsze kursy. Czasami nawet na grouponie są sprzedawane.

Prawda jest taka, ze ludzie mają pewną wspaniałą cechę. Zmieniają się.
Avatar użytkownika
Lukrecja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 09:07
Lokalizacja: Sopot

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez vicky0019 » 12 paź 2012, o 16:52

Faktycznie zarobki zależą od miasta i wielkości salonu - w wielkich miastach i dużych salonach zarobki są znacznie wyższe niż w małych miejscowościach, zaś kursy wręcz odwrotnie - w małych miasteczkach jest taniej.

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez Barbara Karol » 18 gru 2012, o 16:32

RougeBloo napisał(a):Chodzę do 3klasy technikum fryzjerskiego i już zaczynam poważnie myśleć co będę po niej robić. Dodam, że po tej szkole, czyli za 2lata chcielibyśmy zamieszkać z chłopakiem razem, ale właśnie - trzeba mieć pieniążki na takie coś. Mam już wiele planów - studium fryzjerskie, szkolenia, kurs wizażu, ale na to pieniążki też trzeba mieć. Po takiej szkole niestety moje umiejętności nie będą wystarczające na to, by zatrudniono mnie na pełnoetatową fryzjerkę, gdyż moje doświadczenie będzie na minimalnym poziomie lub zerowe. Myślałam o tym, by po prostu zatrudnić się jako pomocnik fryzjera - oczywiście będę najpierw przynieś, podaj, pozamiataj, ale również będę się uczyć i może po roku, dwóch latach będę w stanie pracować już jako prawdziwa fryzjerka. Pieniążki jako pomocnik też nie będą wysokie, ale to zawsze coś, żeby co miesiąc odkładać sobie na szkołę, na kursy, a jeśli zamieszkam z chłopakiem na jedzenie i inne wydatki. Jeden ogromny plus będzie za to, że zamieszkalibyśmy w mieszkaniu po jego babci i jego rodzicom co miesiąc płacilibyśmy z 500zł, a nie 1500. No i za te 2 lata mój chłopak też będzie już po szkole fotograficznej, zamierza otworzyć własne studio więc finansowo radzilibyśmy sobie jakoś.

Orientuje się któraś z Was ile taki pomocnik fryzjera zarabia? Ile kosztują kursy wizażu? :)




Jeśli już mowa o fryzjerstwie. Polecam kosmetyki ze sklepu fryzjerskiego.
Barbara Karol
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:35

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez nasztos » 24 gru 2012, o 09:43

Po szkole fryzjerskiej wbrew pozorom jest sporo możliwości. A praca w zakładzie fryzjerskim może dawać mnóstwo satysfakcji i nie być wyzyskiem. Oczywiście, standardem są niestety tzw. umowy śmieciowe, ale za to praca jest dość dobrze płatna. A potem zawsze można otworzyć coś swojego... :) Moja siostra pracowała przez dwa lata w salonie fryzjerskim i teraz właśnie planuje otworzyć swój zakładzik :)
nasztos
 

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez karmazynn » 2 sty 2013, o 14:28

No po szkole fryzjerskiej to jedynie można iśc na fryzjerkę, fryzjera. Proste :)

Pozdrawiam, Karmazynowa
karmazynn
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:21

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez sexy28 » 20 mar 2013, o 15:08

Hejka:):). WIdzę ze plany odwazne i bardzo fajne. Polecam CI KUrsy fryzjerstwa w ECK. Tanio i Szybko nauczą CIę zawodu:):) tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 13:15 przez sexy28, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
sexy28
 

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez ola.nowik » 11 kwi 2013, o 13:34

Po szkole fryzjerskiej możesz pójść do pracy albo założyć firmę. A jeszcze inna propozycja możesz zacząć kolejny kierunek. Polecam to ostatnie i szkołę OMEGA. Mają nowe kierunki m.in technik farmacji tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 13:16 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez forumowyromans » 17 kwi 2013, o 12:37

po szkole fryzjerskiej, to raczej fryzjerem można zostać. ale droga kariery nie jest zamknięta. jeśli postanowisz nagle, że chcesz być piekarzem to nie stoi na przeszkodzie.
Avatar użytkownika
forumowyromans
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 12:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Co po szkole fryzjerskiej?

Postprzez nevoq » 23 maja 2013, o 22:49

Napewno więcej niż po studiach teraz :P

nevoq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 22:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], brodzikgleboki, Google [Bot]