uczenie się

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: uczenie się

Postprzez gruzekk » 7 gru 2012, o 16:06

Ja też zawsze uczyłam się w nocy. Po nauce od razu szłam spać i rano jak wstawałam to przy śniadaniu sobie przypominałam informację i mogłam śmiało iść na sprawdzian :) Według mnie to jest najlepsza metoda do nauki :)


------------------------
gaz niekonwencjonalny
gruzekk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 15:57

Re: uczenie się

Postprzez majkaa » 8 maja 2013, o 21:58

dużo zależy od nauczyciela/wykładowcy... w szkole miałam takich, że rozumiałam wszystko z lekcji i nie musiałam się uczyć, ale byli też tacy, że w domu musiałam poświęcić trochę czasu na zrozumienie... ale to chyba każdy tak ma :D
majkaa
 

Re: uczenie się

Postprzez posterka » 12 maja 2013, o 17:56

Chyba każdy z nas miał tak że w szkole byli nauczyciele z powołania i z przypadku. Ostatnio tych pierwszych jest coraz mniej. Obecnie co drugi uczeń korzysta z korepetycji. A jak jest popyt jest też i podaż. Na http://www.e-korepetycje.net/ jest już ponad 130 000 ogłoszeń związanych z korepetycjami.
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: uczenie się

Postprzez lulumiranda » 24 maja 2013, o 10:37

Obecnie jestem na etapie nauki jeżyka angielskiego. Wykorzystuje do tego głównie metodę 5S. Jest to nowatorska technika nauki języka obcego. W przeciwieństwie do innych metod, ta skupia się na wykorzystaniu pamięci długotrwałej. Jak to robić? Jeśli chcesz coś zapamiętać za pomocą tej pamięci, potrzebujesz dodać do tego różne uczucia. Pamięć długoterminowa nie wymaga jakichkolwiek powtórek. Dlatego metoda ta jest bardzo efektywna co widzę sama po sobie :)
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: uczenie się

Postprzez xena » 27 maja 2013, o 20:49

Ja również zapisywałam sobie wszystko na fiszki czy naklejki. Ale z tego co piszesz lulu to będę musiała zmienić technikę swojej nauki.

Post moderowany

Ostatnio edytowano 23 lip 2013, o 15:54 przez 456, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: uczenie się

Postprzez GhostRider » 27 maja 2013, o 23:16

masz na to papierki?
GhostRider
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 23:14
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]