Fryzjerstwo jako hobby?

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Lusia » 31 sty 2013, o 00:02

Cześć!
Z zawodu jestem ekonomistką, lecz od zawsze ciekawiło mnie fryzjerstwo. Obcinać nigdy nie próbowałam, lecz robienie fryzur od zawsze było moim hobby. Czy waszym zdaniem kursy fryzjerskie mogłyby mi pomóc rozwinąć swoje umiejętności i zamienić moje hobby w pracę?
Lusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 23:59

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez rigondo » 31 sty 2013, o 13:32

Wątpię w to. Jeśli robisz coś z pasją to nie potrzebujesz do tego żadnych kursów, ani niczego takiego. Chyba, że chcesz zacząć robić to zawodowo to wtedy może Ci się taki kurs przydać.

rigondo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 13:27

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 26 maja 2013, o 11:47

Wiem, że na chwile obecną jest duże zapotrzebowanie na ten zawód więc co Ci szkodzi spróbować jeśli to jest coś co Cię pasjonuje ;)

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez renata18 » 27 maja 2013, o 09:56

CynamonkaZrodzynkiem napisał(a):Wiem, że na chwile obecną jest duże zapotrzebowanie na ten zawód więc co Ci szkodzi spróbować jeśli to jest coś co Cię pasjonuje ;)


Tak tylko teraz same kursy to nie wszystko. Podobno trzeba zdać specjalną aplikację fryzjerską

renata18
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 15:56

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez taradi98 » 29 maja 2013, o 10:20

A ja mam przyjaciółkę, która z wykształcenia i głównej pracy jest kierownikiem sklepu, jednak po obronie poszła do dwuletniego technikum fryzjerskiego - chciała po prostu poszerzyć swoją wiedzę z "hobbystycznego" interesowania się fryzjerstwem. I wiedzę posiadła tak dużą, że teraz myśli nad zmianą pracy ;) Dlatego myślę, że warto inwestować w swoją wiedzę na takich właśnie kursach i w szkołach. Przy wyborze jednak należy kierować się głównie ilością zajęć praktycznych :)
taradi98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 11:32

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Georginaxxx89 » 11 paź 2013, o 09:19

Ja od małego testowałam fryzury na siostrze. Teraz pomimo tego że nie jestem po fryzjerstwie to dużo znajomych przychodzi do mnie do domu na uczesania.
Georginaxxx89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 17:03

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Hadassa » 11 paź 2013, o 09:30

czyli to lubisz ;)
myśmy się keidyś z siostrą tym bawiły ;)
ona czesała, ja malowałam :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez hurri » 20 paź 2013, o 10:27

Kurs jest dobrym pomysłem, jesli faktycznie to Cię pociąga.
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Anastazja099 » 2 gru 2013, o 11:23

Rób kurs - mówię Ci, skoro to lubisz to po co pracować w zawodzie, który jest ok, ale tyłka nie urywa, przecież możesz robić coś co kochasz!
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Paolcia » 24 mar 2014, o 22:16

Kochana na kursie cię więcej nauczą niż po szkole,po takim pełnym kursie możesz swój salonik otworzyć :P Ja żałuję, poszłam za fryzjerkę zmarnowałam 3 lata,dopiero sama do wszystkiego doszłam,mogłam iść do technikum i zrobić sobie kurs,choć nie ukrywam że jeszcze planuję taki ukończyć, tylko niepełny aby się doszlifować,obecnie zapisałam się na kurs kosmetyczny, w dzisiejszych czasach po kursie spokojnie dostaniesz pracę.Trzeba robić to co się lubi :D
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Alex » 14 kwi 2014, o 14:09

Tylko kilka razy w życiu podobały mi się włosy i z 2/3 tych przypadków, to były właśnie takie
"domorosłe" fryzjerki, czy jak to ładniej powiedzieć. :) Po prostu umiałyśmy się dogadać i "fryzjerka" domyślała się o co chodzi. A tego mi najbardziej brakuje u fryzjerek - tego zrozumienia, bo samo cięcie i kolorowanie, to już się wydaje prostszą kwestią.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Lena_Adams » 7 sty 2016, o 13:55

Mam znajoma teoretycznie nie zwiazana z fryzjerstwem a robi takie piekne warkocze ze zazdroszcze jej talentu. Samemu niestety ciezko to zrobic ale gdy razem pracowalysmy to czasami zrobila mi cudny warkocz
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Hadassa » 13 sty 2016, o 14:26

Lena, moja mama sama sobie robiła..
Koleżanka tez sama sobie robi.
Chyba jednak wszystko jest kwestią wprawy i prób i błędów

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez Aza » 27 sty 2016, o 20:47

Najważniejsze to mieć do tego smykałkę i podjąć wyzwanie. Moja siostra zawsze lubiła czesać mnie i swoje koleżanki. Zawsze coś na nas ćwiczyła, a my byłyśmy zadowolone z efektów. Po urodzeniu dziecka nie miała z kim go zostawić w domu by móc wrócić do swej poprzedniej pracy, a na opiekunkę nie było jej stać. Zrezygnowała z niej, podjęła ryzyko i otworzyła przy domu taki malutki zakład fryzjerski. Na początku z dość prymitywnym wyposażeniem. Z roku na rok gdy zakład zaczął przynosić dochody zaczęła inwestować, meblować i rozbudowywać swój salonik. Znalazła hurtownię Mimari gdzie zakupiła profesjonalny fotel fryzjerski, myjnie, duże lustro i przybornik. Zrobiło się bardzo funkcjonalnie i elegancko. W planach ma zrobienie kursu kosmetyczki. Od samego początku jej kibicuję i wspieram w chwilach zwątpienia. Najważniejsze jednak to mieć pomysł i go realizować (czasami realizacja zaczyna się od przypadku) :)
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Fryzjerstwo jako hobby?

Postprzez cinderella » 24 lis 2016, o 18:30

na pewno by pomogly, ale czy zrobiłyby z Ciebie dobrą fryzjerkę, to już inna sprawa :)
Avatar użytkownika
cinderella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 18:19
Lokalizacja: Lublin
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]