Sposoby na szybką naukę

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Sposoby na szybką naukę

Postprzez paula » 23 sty 2013, o 21:19

znacie jakieś sposoby na w miarę szybką i owocną naukę? ;)
paula
 

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez Kammilia » 24 sty 2013, o 20:36

W czasie studiów najlepiej uczyłam się robiąc ściągi samodzielnie ;)

Zawsze, kiedy sama przygotowałam sobie ściągę na egzamin, wszystko jakoś zostawało mi w głowie i na zaliczeniu nie musiałam jej nawet wyciągać ;)
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez karski1 » 24 lut 2013, o 17:14

Och studia... nauka na studiach jest całkowicie inna niż ta w szkole średniej czy gimnazjum. Jeśli ktoś szuka porad, proszę zajrzeć tutaj: jak uczyć się na studiach aby zaliczyć sesję w terminie? Podstawa to systematyczność. Bez tego ani rusz a potem tyle materiału będzie, że nie damy sobie rady się tego nauczyć - niestety...
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez brunecia » 24 lut 2013, o 22:07

Zależy o jaką naukę chodzi, jeśli o języki to ciagłe powtarzanie, słuchanie nagrań w danym języku itp.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez charlotte » 28 lut 2013, o 11:09

ja zawsze uczyalm sie regularnie a póxniej tylko powtarzaalm wiec to był mój sposób...mało oryginalny, ale na moim kierunku czyli filologii angielskiej z rosyjskim nie dało się inaczej...ale z chęcia dowiem sie nowych metod. :) słyszałm ze rozrysowywanie czyli graficzne zapamiętywanie jest skuteczne.
Avatar użytkownika
charlotte
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 10:54

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez kowalsek » 27 mar 2013, o 12:57

Ja od jakiegoś czasu gram sobie w taką grę, dzięki której potrafię lepiej się skupić. Mam ciągle straszny problem ze skupieniem, ciągle jestem rozkojarzona, masakra poprostu. Ostatnio kumpel mi podesłał link http://relaksacja.pl/Tak-Dziala-Twoj-System-Nerwowy i strasznie zachwalał więc zaczęłam sobir grać, efekty widać chociaż bez fajerwerków. W każdym razie jak masz problem ze skupieniem to warto czasem ogarnąć coś podobnego, takie alternatywne metody.
kowalsek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:45

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez kobietka1234 » 27 mar 2013, o 15:20

zjedz tabliczke czekolady, wez ksiazke albo kojarz sobie z obrazkami mi to pomaga
kobietka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 15:03

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez jadwinia » 25 kwi 2013, o 22:06

Czasem wystarczy przed nauką dobrze się wyspać lub zainwestować w dobry suplement diety, naturalny, w którego skład wchodzi magnez, żelazo, cynk, witaminy oraz ekstrakty z zielonej herbaty, guarany oraz z żeń-szenia;) wszystkie te składniki działają pobudzająco przez to np taki Actibion mniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz wpływa korzystnie na sprawność umysłową a także wspomaga koncentrację i zdolność uczenia się :)
jadwinia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 18:57

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez starletkagwiazdeczka » 29 kwi 2013, o 16:54

ja używam karteczek samoprzylepnych, które rozklejam po pokoju. zwykle dziesięć godzin przed egzaminem wystarczy, aby wkuć półroczny materiał.
Avatar użytkownika
starletkagwiazdeczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 16:37

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez pannaczarna » 7 maja 2013, o 12:36

Ja chyba jeszcze nie znalazłam swojego sposobu na szybką naukę, bo zawsze jak się czegoś szybko w miarę nauczę to po tygodniu już nie pamiętam. Na studiach nie da się szybko uczyć. bo to nie o to w tym wszystkim chodzi, W głowie musi coś zostac ;)
Avatar użytkownika
pannaczarna
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 23:04

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez Finess_com_pl » 7 maja 2013, o 20:56

Ja ostatnio sięgnęłam po książkę "Ucz się i myśl" - poradnik, w którym opisane są metody uczenia się, zapamiętywania. Mapy myśli stosowałam od dawien dawna. Jednakże są też inne ciekawe opcje. Zachęcam do lektury.

http://www.finess.com.pl/ - wyjątkowe kosmetyki
Finess_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:34

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez Klarina » 9 maja 2013, o 22:03

Ja zawsze robię tak, że przynoszę z kuchni zieloną herbatę i ją wypijam prawie duszkiem :P Później zaczynam chodzić po pokoju tam i z powrotem i wkuwam, czytam, powtarzam itd. Na początku myślałam, że nie będzie mi to sprzyjało takie zapamiętywanie jakby na jeden raz i ze zaraz na drugi dzień nic nie będę wiedzieć co się uczyłam, ale... Myślę, że ta zielona herbata ma jakieś dobre właściwości i mi pomaga :D Poza tym zawsze otwieram okno w pokoju (nawet w zimie) - sprzyja jak się myśli intensywnie ;)

O dietach, zdrowym jedzeniu i odchudzaniu:
www.dbajoswojalinie.pl
Avatar użytkownika
Klarina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 09:02

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez xena » 21 maja 2013, o 10:59

A słyszeliście o metodzie Callana? Tutaj jest ciekawy artykuł w którym na przykładzie zostało wyjaśnione jak ona działa: http://metoda5s.pl/jak-uczyc-sie-slowek ... y-latwiej/
Metoda ta jest obecnie popularna wśród osób które muszą opanować dużą porcję informacji. Fakt jest taki że wymaga ona samodyscypliny i determinacji. Ale czy wszyscy ją posiadamy? ;)
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Sposoby na szybką naukę

Postprzez jasama » 18 cze 2013, o 09:49

Np. języków obcych uczę się za pomocą metody 5S. Odwołuje się do naszych uczuć i emocji, a dzięki temu wykorzystuje pamięć długotrwałą i nie zapominamy czego się nauczyliśmy, jak to jest w metodzie tłumaczeniowej. Uczę się kilku języków na raz i nie mylą mi się, bo do każdego mam inne podejście i uczucia. Warto spróbować, być systematycznym, bo to skuteczny sposób.
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]